Sea Container House

Staré morské kontajnery boli použité ako chrbtica obytného domu, systému nazývaného WFH. WFH je patentovaný modulárny stavebný systém založený na princípe používania štandardných modulov, ktoré tvoria konštrukciu budovy. Výhody tejto stavebnej technológie sú: - prvotriedna vnútorná klíma, - nízka spotreba energie, - materiály šetrné k životnému prostrediu, - veľmi krátka doba výstavby, - rýchlosť demontáže a premiestnenia, - nízke náklady na výstavbu, - vhodné pre stiesnené podmienky, pretože kontajnery sú vyrábané v továrni. podmienky - štruktúra sa môže prispôsobiť prírodným katastrofám, ako sú zemetrasenia.

Neobvyklý dlhý úzky dom v Japonsku

Japonské štúdio Mizuishi Architect Ateliér, mesto Tokio, určené pre pár s dieťaťom, jedinečný projekt dvojpodlažného domu. Na pozemku s celkovou rozlohou viac ako päťdesiatpäť metrov štvorcových, neobvyklý dizajn a geniálny v uskutočnení bol postavený dlhý úzky dom.

Dizajn schodov v súkromnom dome

Súkromné ​​domy sa teraz stavajú vo veľkých množstvách. Pokiaľ ide o náklady, objem a výzdobu interiéru, budovy môžu byť veľmi odlišné, ale najčastejšie ide o dvojpodlažné domy, takže otázka spájajúca všetky projekty je rovnaká - čo by malo byť konštrukciou schodov do druhého poschodia Umiestnenie, typ schodiska a výkonový materiál, položený počas fázy výstavby ,

Vlastnosti domov v štýle minimalizmu

História minimalizmu v architektúre má len asi pol storočia. Ako štýl je minimalizmus určený na odhalenie podstaty objektu prostredníctvom jeho stručného uskutočnenia. Ako je zrejmé z názvu „minimalizmus“ - toto všetko je minimálne, minimálne riadky, minimálny farebný rozsah, minimálne detaily. Jediná vec v tomto štýle maximum je priestor a svetlo.

Neobvyklý dizajn interiéru - strom v dome

Tradične sa predpokladá, že hovoriť o „dreve vnútri domu“ znamená dokončovanie podláh, stien, menej často stropu av niektorých prípadoch prítomnosti trpasličích stromov v obydlí. Architekti z Hironaka Ogawa & Associates zmenili pohľad na koncepciu stromu v dome. Pre svojho klienta z Kagawy v Japonsku vytvorili úžasný a neobvyklý interiérový dizajn, v ktorom stromy žijú a komunikujú v rovnakom priestore s majiteľmi domu.

Interiérový dizajn domu z baru

Trend smerom k prímestskej výstavbe domov z ekologicky šetrných materiálov víťazne pochoduje po celom svete a Rusko nie je výnimkou. Mnohé súkromné ​​budovy sú postavené z dreva, a preto je potrebné, aby dizajnéri v interiéri našli nové riešenia, napríklad pri navrhovaní domov z lepeného laminovaného dreva.

Krásne domy na svahoch hôr

V Rusku stále neexistuje všeobecná tendencia získavať bývanie na Vysočine. Zatiaľ len málokto si môže dovoliť mať krásny domov v horách. Existuje však určitý záujem o kúpu takýchto nehnuteľností, najmä od mladých podnikateľov, ktorí získali takéto bývanie ako základ pre rodinnú dovolenku.

Chata Country House

Pre jej rodinu, návrhárku Nataliu Maslovú, vyvinula nádherný interiér vidieckeho domu v štýle chaty. Plocha celej miestnosti je viac ako tristo metrov, prízemie je sto osemdesiattri, rozsiahle podkrovie sa nachádza na sto dvadsaťštyri metrov. Prvé poschodia vidieckych domov v štýle chaty sú obyčajne zdobené kameňom, ktorý chráni steny pred hnilobou, v tomto prípade bolo použité iba drevo pokryté špeciálnymi konštrukciami.

Interiérový dizajn zrubu na predmestí

Projekt dizajnu zrubu bol vyvinutý pre trojčlennú rodinu. Podľa autora jeho hlavným zámerom bolo vytvoriť interiér, v ktorom by boli všetci nájomníci pohodlní a pohodlní a na výzdobu boli použité prírodné motívy a odtiene. Celková rozloha domu je 360 ​​m2, je kompletne postavená z Arkhangelského dreva, ako vonkajšie a vnútorné prevedenie interiéru zrubu slúžia guľatiny s priemerom 32 centimetrov.

Interiér domu v štýle minimalizmu

V jednej z dedín neďaleko Moskvy, medzi brezami a limetkami, sa nachádza tento vidiecky dom. Interiér domu v štýle minimalizmu je vyrobený zvonku i zvnútra. Prvý dojem je dosť pochmúrny, konštrukcia je postavená výlučne zo skla a šedého betónu, nie je nič „živé“ vo svojom vzhľade, ale taký je interiérový dizajn v štýle minimalizmu, na jednej strane nedostatok zbytočných detailov a jednoduchých línií, ktoré sú dostatočne chladné, ale na druhej strane sa môžete cítiť si oddýchnuť od informačného preťaženia.

Dizajn malého rodinného domu

Pre plnohodnotnú vidiecku chalupu nie je dôležitý jej objem, ale dobre naplánovaný a realizovaný priestor. Ako používať metre s najväčším návratom, ukázal brilantne jeden z najlepších architektov vo Švédsku Gert Wingardh, ktorý dokázal vytvoriť úplne ohromujúci dizajn malého súkromného domu.

Dizajn domu laminovaného reziva na Karelskom Isthme

Tento drevený vidiecky dom je postavený v malebnom mieste Karelského Isthmu. Je obklopený borovicovým lesom, neďaleko od vchodu do jazera Mednoe. Stavba používa fínsku technológiu. Zákazníci chceli, aby tento dom bol harmonický, nie príliš svetlý, udržovaný v jednom tóne. Pri návrhu domu z lepeného lamelového dreva bolo možné zohľadniť rôzne chute jeho budúcich obyvateľov a kombinovať klasickú výzdobu s najnovšími architektonickými inováciami.

Interiér vidieckej chaty v lese

Aký by mal byť krásny dom v lese? Odpoveď na túto otázku našli americkí architekti Ward-young architecture, ktorí navrhli pohodlné a moderné obydlie, ktoré odrážalo architektonické tradície a moderné myšlienky. Interiér vidieckej chaty využíva klasické formy a avantgardné riešenia.

Dizajn súkromného domu v horách od Pearson Design Group

Tí, ktorí majú radi priestor, vrcholky hôr, mier a úplný pokoj, určite ocenia súkromný dom v horách, ktorý navrhla architektonická štúdia Pearson Design Group. Veľkým úspechom dizajnérov bolo organické začlenenie domu do okolitej prírody. Materiály a farby sú tiež vybrané bezchybne, a zdobenie techniky poteší hĺbku chuti, neočakávané v takom oddelení od výhod civilizácie.

Moderný domček na Novom Zélande

Pre jeho dom na polostrove na Novom Zélande vybrali jeho majitelia nezvyčajné rozhodnutie. Moderný malý domček je upevnený na bežcoch a môže sa pohybovať podľa vôle svojich vlastníkov, meniť svoju polohu. Takéto rozhodnutie nie je diktované rozmarom hostiteľov, ale najzávažnejšou nevyhnutnosťou: v tejto oblasti sa reliéf pobrežia veľmi často mení a aby ste žili v blízkosti mora, musíte sa pohybovať spolu s pobrežím.

Interiér mobilného domova s ​​prívesom

Interiér mobilného domu je veľmi diskrétny a zároveň expresívny. Má všetko, čo je potrebné pre moderné bývanie - kuchyňa, jedáleň, spálňa a oddychová zóna. K dispozícii je aj hosťovská spálňa, pretože hostitelia vítajú a milujú hosťovanie priateľov vo svojom dome. Tento mobilný obytný vozeň s prívesom môže slúžiť ako model nielen pre návrh prívesu, ale aj v prípade, že chcete postaviť malý domček na spoločnom základe - napríklad ako hosť.

Country House 100 m². m v štýle minimalizmu

Rozhodli sme sa postaviť vidiecky dom v štýle minimalizmu a prepojiť ho so starým s pomocou prechodnej galérie, ktorá ho zmení na zimnú záhradu. Bohužiaľ, kvôli chátraniu starého domu, tento krásny nápad musel byť opustený, pretože nebolo možné zabezpečiť bezpečnosť takéhoto prechodu. Malá plocha určená na výstavbu, nútená „uviesť do prevádzky“ každý centimeter priestoru, a to horizontálne aj vertikálne.

Dizajn a interiér vidieckeho domu od Jodie Cooper Design

Interiér izieb vidieckeho domu je tiež maximálne zjednodušený a vyrobený v prirodzených farbách, čo zvyšuje stav harmónie ľudí v ňom. Jedným zo zaujímavých zistení v dizajne a interiéri vidieckeho domu sa stali nezvyčajné kombinácie materiálov. Napríklad plastová vlečka a prírodný kameň koexistujú vo fasáde, hladké steny v obývacej izbe sú kombinované so murivom z divého kameňa, v spálni zasnežená biela omietka prirodzene ide do „palubných dosiek“ čela postele, stúpajúcich do plnej výšky miestnosti.

Provence štýl v interiéri domu neďaleko Vyborgu

Nábytok v dome je väčšinou starý, obnovený vlastnými rukami, prakticky nič nekupoval. Jedinými výnimkami boli sklenené stoly a veľká pohovka. Keďže rodina vlastní malú dielňu na nábytok, tam sa vyrobil všetok potrebný nábytok a niektoré položky sa našli na ruinách nábytku a blší trh.

Dom na útese s výhľadom na oceán

Chata je ideálne zapísaná do krajiny: zdá sa, že je „šmykľavá“ zo svahu, pričom sa drží na rôznych úrovniach pre nerovný terén. Tak, že dom naozaj neskĺzol nadol, bolo potrebné posilniť nadáciu pomocou mocných oporných kladív do skaly. Pohľad z tohto neobvyklého domu s výhľadom na oceán sa otvára v rôznych smeroch a je pozoruhodný svojou malebnosťou: ležiac ​​v spálni, môžete obdivovať neustály pohyb vĺn, posedenie v obývacej izbe a pozorovanie skál na pobreží.