Balkónová podlaha z toho, čo robiť

Balkón, mnohí používajú na ukladanie potrebných a niekedy nevyžiadaných vecí. Málokedy premýšľate o tom, ako toto miesto pozdvihnúť. Dizajn stránky začína myšlienkou, výberom vhodného štýlu, vypracovaním schémy, výberom materiálov na dekoráciu stien a podláh. Jednou z najdôležitejších operácií je usporiadanie podlahy na balkóne, zarovnanie jeho povrchu, kladenie dlaždíc, linolea a ďalších stavebných materiálov.

Po rozhodnutí o oprave je v prvom rade potrebné určiť stav vonkajšej konštrukcie. Terasa je pre staré domy slabou stránkou, pretože zrážky neustále klesajú na betón, čo vedie k jeho zničeniu. V tomto prípade musíte starostlivo a starostlivo spracovať dodatočné zaťaženia, ktoré sa môžu vyskytnúť počas výstavby, aby sa maximalizoval predmetný objekt.

Ponúka podlahy na balkóne

Balkónová doska je spojená s nosnou stenou budovy len z jednej strany, menej často z dvoch (uhlové možnosti dizajnu), zvyšok nie je nijakým spôsobom zaistený. Táto situácia robí lokalitu veľmi obmedzenou na náklady, čo ovplyvňuje výber povrchových úprav, materiálov pre podlahy. Generálna oprava vyžaduje podrobnú štúdiu stavu platformy. Vykonávanie takejto práce nie je možné bez špeciálnych technických zručností.

Voľba spôsobu zarovnania, ako aj povrchovej úpravy závisí nielen od plánu majiteľov domov, ale aj od špecifík architektonického prvku a vlastností jeho prevádzky. Ak je prípustné pre lodžiu na úrovni podlahy s obyčajným poterom, potom na balkóne takýto základ vytvorí obrovské zaťaženie, takže pred vykonaním tohto druhu práce bude potrebné nielen opraviť tanier, ale aj posilniť. Pri vyrovnaní podlahy musíte dodržiavať aj určité pravidlá:

 • Je neprijateľné aplikovať hrubú vrstvu poteru, ako aj pokládku cementu na starý náter;
 • Pri vyrovnaní mokrou metódou je potrebné zabrániť možnému úniku roztoku;
 • Na neglazovanom balkóne by mal byť malý sklon dosky do 5 °, aby sa zabezpečil prietok vody;
 • V prípade otvorených konštrukcií je lepšie použiť ako finálnu podlahu mrazuvzdorné linoleum alebo keramické dlaždice;
 • V zasklených priestoroch sa často používajú drevené rámy, pokryté parketami, laminátom a inými materiálmi.

Minimálna vrstva poteru je 2-2,5 cm, s pridaním hydroizolácie sa zvýši na 3,5 cm, a ak je k dispozícii tepelnoizolačná vrstva, jej hrúbka bude 5 cm (plošina 2 m dlhá a 1 m široká zvýši svoju hmotnosť o 250 kg). Ak vezmeme do úvahy takéto zaťaženie, bez zapojenia špecialistov je jednoducho nebezpečné robiť prácu sami.

Typy poterov, ich vlastnosti a výrobné techniky to robia sami

Existuje niekoľko spôsobov, ktorými môžete podlahu vyrovnať. V niektorých prípadoch postačí vykonať facelift dosky, a niekedy jednoducho nemôžete urobiť bez použitia cementovej malty alebo inštalácie drevených zón. Práca sa vždy začína prípravou povrchu, kontrolou trhlín, výmole. Osobitná pozornosť by sa mala venovať línii kontaktu medzi doskou a nosnou stenou budovy.

Pri otvorených balkónoch, ktoré nie sú chránené pred extrémnymi teplotami, vyžaduje zrážanie povrch, ktorý je odolný voči mrazu, odolný voči vlhkosti. Pre glazované konštrukcie chránené pred vetrom, dažďom, snehom sú požiadavky na spojku oveľa mäkšie. Tu môžete použiť celý zoznam, ktorý obsahuje také typy zarovnania ako:

 • mokrý poter;
 • samonivelačná (samonivelačná podlaha);
 • suché;
 • polosuché;
 • na nastaviteľných oneskoreniach.

Bez ohľadu na stupeň bezpečnosti balkóna, akákoľvek konštrukcia vyžaduje vodotesnú vrstvu, ktorá môže byť vytvorená inštaláciou valcového materiálu, nanesením špeciálneho základu na povrch betónu a náterových kompozícií. Takáto ochrana nedovolí prejsť, absorbovať vlhkosť. Neodporúča sa vždy inštalovať tepelne izolačnú vrstvu pre neglazované miestnosti, na rozdiel od uzavretých terás, ktoré nemajú zmysel glazúrovať bez takýchto prídavkov.

"Mokrý poter" - výhody, nevýhody a technológia liatia

Táto metóda sa zvolí, ak je potrebné vyrovnať základňu, dať jej požadovaný sklon, zatiaľ čo len zriedka je úlohou ohriať miestnosť, zvýšiť úroveň podlahy. Pre plošinu s malými poškodeniami a rozdielmi nepresahujúcimi 3 cm je možné použiť samonivelačnú podlahu, odstránenie významných nedostatkov a nezrovnalostí sa vykoná nanesením vrstvy cementovej malty, ktorej hrúbka by mala byť do 3-5 cm, ak je vrstva tenšia, poter môže byť trhlina, hrubá vrstva povedie k preťaženiu.

Vyrovnávanie povrchov s mokrým poterom sa vzťahuje na najjednoduchšiu, nízkonákladovú metódu. Nevýhody povlaku zahŕňajú veľkú hmotnosť, ktorú nie všetky balkónové stropy vydržia, ako aj dlhú dobu, kým roztok schne (10-14 dní).

Postup nanášania mokrého poteru je krok za krokom:

 1. Prvou fázou práce bude príprava nadácie. Čistíme ju odlupujúcich sa častí materiálu, prúdi a potom praskneme. Ak je doska už pokrytá kravatou, ktorá nie je vhodná na použitie, demontujeme ju a opatrne ju srazíme dierovačom. Potom sa povrch očistí od nečistôt, prachu, odmasťuje.
 2. Ďalším krokom bude nanesenie vrstvy hydroizolačnej zmesi, tmelu, filmu, ktorý by mal vyčnievať pozdĺž okrajov najmenej 10 cm smerom nahor. Pre otvorené balkóny nie je potrebná tepelnoizolačná vrstva, ale pre zasklené konštrukcie je to jednoducho potrebné. Ďalším krokom bude preto inštalácia tepelnej izolácie. Na tento účel môžete použiť pevné listové výrobky, ako sú penové plasty, polyuretán alebo sypané - expandované íly, trosky. Hrúbka vrstvy by mala byť aspoň 5 cm.
 3. Niektorí majitelia, ktorí dávajú prednosť tejto miestnosti s komfortom v zimnom období, inštalujú podlahové vykurovanie. Pre mokrý poter je možné tento dizajn vykonať dvoma spôsobmi: vodou, elektrickou. Pre prvú možnosť sú trubice vodnej slučky umiestnené priamo v potere, pre druhú, pod podlahovú krytinu, cez poter.
 4. Po rozhodnutí o jednom alebo inom variante izolácie, teplej podlahy, pokračujte ďalším krokom, inštaláciou výstužnej siete. Je lepšie dať prednosť, a nie tyče tyče, ktoré len zvýšia už veľké zaťaženie. Potom nainštalujte debnenie (na otvorené dosky), potom vystavte majáky na úrovni, upevnite pomocou roztoku. Vzdialenosť medzi nimi by nemala presiahnuť 50 cm.
 5. Po ukončení prípravných prác pokračujte v príprave roztoku. Pomer cementu a piesku by mal byť 1: 3. Tieto zložky sa zmiešajú v suchej forme, ručne alebo mechanicky, potom sa pridá voda, až kým sa nedosiahne roztok, ktorý sa podobá hustej kyslej smotane v konzistencii (s použitím 2 litrov vody na 10 kg zmesi). Na zlepšenie kvality, zvýšenie prahu mrazuvzdornosti, používame plastifikátor, ktorý môže byť buď kvapalný alebo práškový.
 6. Zmes sa vyleje na pripravený povrch, po ktorom pomocou pravidla vytvoríme kravatu, ťaháme ju jedným smerom. Čistenie majákov voliteľne, debnenie odstráňte v priebehu 1-2 dní. Potom, čo roztok stvrdne, odstránime uzliny s ostrou stranou pravidla. Aby ste zabránili praskaniu poteru, pravidelne ho navlhčite vodou na vrchu, prikryte plastovým obalom.

Polosuchý poter - klady, zápory a inštalácia

Je to dokonalejší vzhľad. Tajomstvo riešenia spočíva v špeciálnych prísadách, menovite zmäkčovadlá a sklolamináty. Tieto komponenty robia štruktúru pružnejšou, zabraňujú praskaniu. Poter má nižšiu hmotnosť, schne do 12 hodín, podlahu je možné položiť po 4 dňoch. Medzi nedostatky patrí zložitosť technológie. Je takmer nemožné získať správny mix ručne, budete potrebovať špeciálne vybavenie pre miešanie, ktoré nie je dostupné pre domáceho špecialistu. Položenie takého poteru je nasledovné:

 1. Pri opravách, výmene starého náteru, demontujeme všetky vrstvy na zem.
 2. Povrch je dôkladne očistený od nečistôt a prachu. Všetky nezrovnalosti čistíme smirkovým papierom a poškodené miesta zakryjeme nezmrštiteľnou cementovou maltou.
 3. Ďalej vyrábame hydroizoláciu pokládky z vysoko kvalitného polyetylénového filmu, nie menej ako 100 mikrónov.
 4. Na tepelnú izoláciu sa používa iba vysokokvalitný materiál: polystyrénové dosky sú hladké alebo s formátovanými stĺpmi, penový plast pokrytý polyetylénovou fóliou.
 5. Obmedzenie typov tepelnej izolácie je spôsobené neprítomnosťou výstužnej vrstvy a potrebou inštalovať systém podlahového vykurovania s upevnením rúrok priamo na izoláciu.
 6. Pri montáži návestidiel sa vyžadujú prísnejšie požiadavky, odporúča sa použiť výrobné verzie (T-profil).
 7. Na výrobu malty sa používa portlandský cement, značka nie menšia ako M-400 a preosievaný piesok v pomere 1: 3. Je tiež potrebné pridať sklolaminát v množstve 0,6 kg na m3 roztoku, 10 g zmäkčovadla na 1 kg cementu a vodu 0,7 l na 10 kg.
 8. Po nanesení roztoku je zhutnený, vyrovnaný pravidlom.

Takýto povlak sa môže montovať výlučne na zasklený, izolovaný balkón. Je to spôsobené tým, že polosuchá zmes, dokonca aj po stuhnutí, sa bojí vody. Pri vstupe vlhkosti je vysoká pravdepodobnosť kryštalizácie cementu, čo povedie k výraznému zníženiu pevnosti konštrukcie.

Suchá podlaha poter - výhody a nevýhody pokládky technológie

Jedna z najlepších možností na zabezpečenie pokrytia. Konštrukcia vykonáva niekoľko funkcií naraz - zahrieva podlahu a zároveň ju vyrovnáva. Inštalácia je rýchla, po ktorej môžete okamžite začať inštalovať podlahové úpravy. Súčasne, vo voľne tečúcej vrstve, okrem teplého podlahového systému, je ľahké umiestniť komunikáciu a elektroinštaláciu. Toto usporiadanie nie je vhodné pre neglazované balkóny. Ak vlhkosť vstupuje do suchej zmesi, môže cítiť ako pleseň, čo si bude vyžadovať jej výmenu. Inštalácia takéhoto usporiadania je nasledovná:

 1. Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch, začneme pracovať prípravou základne, odstraňovaním nečistôt, prachu, lesku na trhlinách cementovou maltou.
 2. Prvá vrstva je položená zvuková izolácia vo forme hrany pásky, ktorá pomôže zbaviť sa hluku. Potom nainštalujeme hydroizolačnú fóliu.
 3. Ak je potrebné nainštalovať teplú podlahu typu vody, položíme na hydroizolačnú vrstvu profilovaný expandovaný polystyrén, na ktorého vrchnú časť inštalujeme vodné kontúrové trubice. Inštalácia elektrickej infračervenej fólie nastáva po montáži dosiek OSB, GVL, DSP.
 4. V ďalšom kroku sme nastavili majáky pomocou profilu v tvare písmena U.
 5. Zaspávame expandovanú hlinu, zarovnávame povrch s pravidlom po odstránení majákov.
 6. Na povrch sa položia cementové dosky zo sadrových vlákien.

Výhody a nevýhody drevenej podlahy

Pod silou klasickej drevenej podlahy ju môže vykonávať takmer každý, kto má minimálne zručnosti v práci s drevom. V tomto prípade rám nevytvára veľké zaťaženie dosky, umožňuje zdvíhanie, ohrievanie podlahy. Inštalačný proces spočíva v tom, že sa doska zakryje vrchnou časťou dosiek alebo dosiek. Drevo netoleruje vlhkosť, je živnou pôdou pre všetky druhy škodcov, húb, mikroorganizmov.

Zvážte poradie práce:

 1. Čistíme povrch, položíme vrstvu hydroizolácie.
 2. Regály vyžadujú rovnú základňu. Na vrchnú stranu hydroizolačnej vrstvy položíme tyče 50x50 mm, pripevníme k základni hmoždinkami, vzdialenosť medzi nimi je 40-50 cm Ak potrebujete zvýšiť výšku podlahy, zmeňte veľkosť tyčí, naskrutkujte ich na seba, položte priečne dosky na pozdĺžne alebo medzi sebou skrutky.
 3. Medzi oneskoreniami položíme izoláciu z materiálov ako je minerálna vlna, expandovaná hlinka, extrudovaná polystyrénová pena.
 4. Pokrývame guľatinu s doskami, preglejkou, doskami OSB, TsSP, GVL.
 5. Dostať sa do konečnej úpravy.
 6. Teplá podlaha voda a elektrický typ je inštalovaný na vrchole vrstvy izolácie, pred uzavretím lag dosiek.

Voľba podlahy: ich vlastnosti a vlastnosti

Pri usporiadaní balkóna je dôležité vybrať si kvalitné dokončovacie materiály, aby ste nemuseli vykonávať opravy v sezóne, čo je pre tento proces a v nepohodlnej atmosfére nepohodlné. Podlaha musí byť plne v súlade s typom miestnosti. Môžete vytvoriť skutočne atraktívny dizajn, s ohľadom na všetky vlastnosti - potrebu otepľovania, odolnosť voči zrážaniu, extrémne teploty. Môžete si vybrať vhodný materiál z obrovského zoznamu možností.

Keramické dlaždice

Jedna z najlepších možností pre podlahu na balkóne, ktorá je vystavená agresívnemu prostrediu, nie je vyhrievaná, nemá zasklenie. Zloženie materiálu zahŕňa piesok, hlinu, vodu. Silné, odolné prvky sa dodávajú v niekoľkých typoch. Uprednostňuje sa keramika s jedným pražením. Cenovo dostupný materiál má nasledujúce výhody:

 • Jednoduchá manipulácia. Môže byť rezaný ako špecializovaný nástroj a amatérsky;
 • Veľké množstvo tvarov, farieb, typov náterov, ktoré vám umožňujú vytvoriť na balkóne špeciálny interiér;
 • Dobré prevádzkové vlastnosti - odolnosť voči oderu, mrazuvzdornosť;
 • Estetická príťažlivosť. Originálny dizajn môžete vytvoriť pomocou Gress, Cotto, slinkovej keramiky.

Nákup dlaždice na podlahu, mali by ste si to s rezervou. Ak tieto prvky nestačia, výrobky z inej šarže nemusia byť vhodné vo farbe, čo poškodí celkový vzhľad. Pre malú lodžiu je lepšie použiť dlaždice veľkých veľkostí. Čím menšie sú švy, tým priestrannejšia bude miestnosť. Z mínusov - podlaha bude stále studená.Porcelánový kameninový tovar

Materiál patrí do kategórie najodolnejších náterov na balkón. Keramické dlaždice môžu byť pokryté akýmkoľvek otvoreným povrchom v najťažších klimatických podmienkach. Nemá žiadnu poréznu štruktúru, má maximálnu hustotu. Materiál odoláva značným zaťaženiam po mnoho rokov bez toho, aby sa znížili funkčné, estetické vlastnosti.

S pomocou žulového balkóna možno premeniť na plnú izbu. Materiál môže napodobňovať prírodný kameň, kožu, drevo, mozaiku. Pri výrobe výrobkov vystavených vysokoteplotnému spaľovaniu, ktoré zvyšuje ich vlastnosti. Nevýhodami sú vysoké náklady a vysoká hmotnosť.


linoleum

Jeden z najdostupnejších typov povlakov. Uskutočnenie pokládky na balkón je ľahké vlastnými rukami. Materiál je veľmi populárny vďaka ľahkej starostlivosti a veľkému zoznamu pozitívnych vlastností. Správne položené podlahy na betónovej doske dobre chránia pred vniknutím prachu a vlhkosti. Aby bola podlahová krytina na balkóne dlhodobo zachovaná, mali by ste si vybrať vhodný materiál, ktorý plne vyhovuje potrebám miestnosti. Venujte pozornosť nasledujúcim typom:

 • Gliphtal. Povlak aplikovaný na tkaninu má dobrú zvukovú izoláciu a udržuje podlahu v teple. Dá sa položiť iba na vyhrievané balkóny, pretože pri nízkych teplotách materiál praskne;
 • Kolloksilinovy. Nemá žiadnu výstuž, preto je veľmi tenká a elastická, má vysokú odolnosť voči vlhkosti. Má charakteristický lesk vďaka nitrocelulóze v kompozícii. Je vhodný len pre presklené balkóny, pretože jeho zariadenie neumožňuje, aby materiál vydržal teploty nad 35 stupňov;
 • Guma na báze. Bude to vhodné na otvorenom balkóne. Materiál neabsorbuje vlhkosť, ľahko sa čistí. Neodporúča sa používať tento typ povrchovej úpravy v oblastiach so silnými zimami. Pri silnom mrazu sa môžu tvoriť trhliny;
 • PVC. Najobľúbenejšia a najvhodnejšia možnosť pre balkón. Môžete ich pokryť otvorenými aj uzavretými priestormi. Je to vodotesná, ľahká, pružná a estetická možnosť.


Laminátové podlahy

Výber kvalitného povlaku bude závisieť od životnosti a opotrebenia. Podlaha na balkóne laminátu by mala byť silná, preto je lepšie dať prednosť svojim špeciálnym triedam (31 a vyššie). Je možné položiť kryt v teplej miestnosti, s kvalitnými dvojsklami, izolovanými zábradliami, stenami, priečkami.

Základ laminátu - drevotrieskovej dosky, pokrytý papierom s charakteristickým vzorom a ochrannou vrstvou živice s akrylovou štruktúrou. Pokladanie na balkóne by malo prebiehať len na špeciálnom podklade. Jeho účel - vyhladenie nezrovnalostí, ochrana pred vlhkosťou, odstránenie nadmerného hluku.


koberce

Možno použiť na presklený a otvorený balkón. Existuje mnoho typov podlahových kobercov, takže si to ako podlaha by mala byť po štúdiu funkcie každého. Материал из натурального сырья хорошо сохраняет тепло, мягкий и приятный на ощупь. Стелить его лучше в помещении с хорошими стеклопакетами, когда лоджия используется как кабинет, зона отдыха.Ak sa bielizeň na balkóne často suší, sú usporiadané záhony, podlaha by mala byť vyrobená z umelého koberca na báze gumy. Jeho hustota a odolnosť proti opotrebeniu sú nasledovné:

 • Nylon. Praktické, odolné voči deformácii. Ľahko sa čistí, dlhodobo si zachováva farbu a textúru;
 • Polyester. Má dlhý zdriemnutie a charakteristický lesk, odolný voči baktériám a hubám;
 • S polypropylénovým vláknom. Na balkóne je lepšie položiť materiál, ktorý prešiel špeciálnym spracovaním (supram, terclone);
 • Akryl. Nepohlcuje vlhkosť, ľahko sa čistí.

Parkety

Prírodný materiál má všetky potrebné vlastnosti pre podlahy na balkóne. Je to dosť drahé, ale ak to rozpočet dovolí, je lepšie stráviť pár štvorcov dubu, jaseňa a javorových parkiet. Existuje mnoho možností pre veľkosti, ktoré vám umožňujú vybrať vhodné prvky pre celkový štýl miestnosti.

Parkety nie je racionálne používať na otvorenom balkóne. Bude trvať oveľa dlhšie v suchej a teplej miestnosti. Z minusov možno spomenúť zložitosť self-styling, potreba spracovania. Bude sa musieť pravidelne aktualizovať pomocou lakovania, tmelenia, brúsenia, maľovania.


drevo

Prírodné drevené podlahy sa často používajú ako podlahy na balkónoch a lodžiích. To je najlepšia voľba pre izby bez kúrenia. Vizuálne atraktívny materiál má nízku tepelnú vodivosť, dokonale zapadne do každého interiéru.

S pomocou dreva môžete vyrovnať niektoré nedostatky balkónovej dosky. Promenádu ​​na polenách zvýši podlahu na úroveň vo vnútri miestnosti, zakryjú nerovnosti základne. Pomocou akejkoľvek drevenej konštrukcie môžete vyrobiť vysokokvalitnú izoláciu. Materiál môže byť použitý aj na starých balkónoch s chátrajúcimi betónovými doskami. Ľahké drevo ich nezaťaží. Všetky chyby obsiahnuté v materiáli, je ľahké ich odstrániť pomocou retardérov horenia, farieb, antiseptík, lakov a lakov.

Korková podlaha

Surovinou na výrobu korkových náterov je drvená kôra. Hlavnou výhodou takejto podlahy je prirodzenosť a šetrnosť k životnému prostrediu. V procese výroby materiálu prechádza niekoľko fáz spracovania. Hotová korková podlaha má dobrú paropriepustnosť, má vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, absorbuje hluk, rýchlo sa stáva pôvodným tvarom počas deformácie, ale nie je lacná. Nevýhody - rýchla abrázia. Ako podlahové krytiny sa používajú tieto druhy materiálov: t

 • Dlaždice. Stáva sa to plávajúce a lepidlo. Prvky vyzerajú ako dlažba alebo parkety. Životnosť v miestnosti s malým krížom - do 10 rokov;
 • Panely. Hrubé časti, hrúbka 4 mm. Prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, majú prirodzenú farbu dreva;
 • Handričkou. S ním môžete vytvoriť hladkú hladkú podlahu.

Samonivelačná podlaha

Odolný spoľahlivý materiál môže slúžiť ako nezávislý a dokonca aj hrubý náter. Neskôr môže byť ukončená laminátom, keramickou dlažbou, podlahovou doskou. Je nevyhnutný na otvorených balkónoch. Samoťažné zmesi pozostávajú z polymérov, minerálnych plnív, spojovacích zložiek. Voľba podlahy ovplyvňujú nasledujúce faktory:

 1. Klimatické parametre. Pri otvorených terasách by balkóny mali používať hydrofóbnu mrazuvzdornú zmes;
 2. Dizajnové prvky. Pri balkónoch s obmedzeným zaťažením by ste mali zvoliť ľahké samonivelačné materiály. Pozostávajú z cementu a rozdrveného hliníka;
 3. Prevádzkové podmienky. V miestnostiach s veľkou dynamikou, statickým zaťažením, je lepšie použiť trvanlivé cementové, cementovo-sadrové zmesi.

maľba

Najjednoduchšia možnosť na dokončenie podlahy na balkóne. Na betónovú dosku môžete niekoľkokrát chodiť s náterom na exteriérové ​​práce. Takéto pokrytie bude trvať až 3 roky. Pri výbere je potrebné vziať do úvahy, že nebude trvanlivý, pretože nie je určený pre zaťaženie, tlaky.

Budete musieť namaľovať podlahu dokončovacej dosky. Je lepšie použiť farbu na vonkajšie použitie zodpovedajúceho odtieňa. Pred začatím aplikácie by sa mali drevené podlahy ošetriť základným náterom a na exponované miesta by sa mal aplikovať peroxid vodíka. Na podlahe na balkóne môžete použiť alkydové, silikónové, vodno-emulzné, latexové kompozície.

Tipy na výber podlahy podľa typu balkóna

Výber materiálu pre podlahu by mal byť založený na jeho vlastnostiach a vlastnostiach. Malo by byť odolné, vysoko kvalitné, ľahko sa inštaluje a opravuje, pomerne jednoduché. Mali by ste tiež zvážiť stav nosných dosiek balkóna. Ak v priebehu rokov stratili svoju silu, nemali by ste ich preťažovať. Akýkoľvek materiál z rozsiahleho zoznamu si zachová svoj pôvodný vzhľad a vlastnosti len pri správnej prevádzke.

Pre otvorený balkón

Cementový povlak je možné chrániť pred deštruktívnou vlhkosťou aplikovaním akéhokoľvek vrchného náteru. Na takom balkóne sa nebude hromadiť prach a nečistoty. Pre otvorené balkóny je potrebné vytvoriť zo steny šikmú vrstvu. Tým sa zabezpečí voľný prietok vody. Externé dokončovacie práce sa najlepšie vykonávajú s nasledujúcimi materiálmi:

 • Smalty a farby;
 • Samonivelačná podlaha;
 • palubovky;
 • Keramické dlaždice;
 • Porcelánový kameninový tovar.

Pre presklený / teplý balkón

Pre presklený balkón s kúrením je výber materiálov oveľa jednoduchší. Môžete ju pokryť drahými, dekoratívnymi materiálmi na dekoráciu podlahy. Ak chcete trvať dlhšie, podlaha by mala byť oddelená od betónového poteru aspoň listom z preglejky. Ako ohrievač je vhodná minerálna vlna, polystyrénová pena. Môžete tiež použiť elektrickú podlahu. Povrch môže byť ľubovoľný, dokonca aj najneobvyklejší pre takúto miestnosť:

 • koberec;
 • Parketové podlahy;
 • laminát;
 • Korkové povlaky;
 • Linoleum akéhokoľvek typu.

záver

Po vykonaní pevného rozhodnutia zlepšiť svoj balkón je potrebné podrobne premyslieť plán opráv, vykonať dôkladnú analýzu vyčnievajúceho presahu, určiť typ poteru, materiál pre podlahy. Pre otvorené konštrukcie je výber surovín obmedzený. V presklených izbách s tepelnou izoláciou a teplým podlahovým systémom je možné použiť takmer všetky povrchové úpravy. Opravy je možné vykonávať samostatne aj s pomocou odborníkov.

Zanechajte Svoj Komentár