Dizajnové štúdio 17 m2. m

Štúdio apartmán - bývanie, v ktorom je len jedna izba, kombinuje v sebe miesta pre prácu a odpočinok, varenie a príjem hostí. To nie je vždy priestranný - chudobný študent, mladý pár, matka s dieťaťom často umožňujú, aby boli pomerne lacné, a preto stiesnené miestnosti. Dizajnové štúdio 17 námestí. m. môže byť organizovaná tak, že byt nielen ubytuje všetko potrebné pre pohodlný život, ale tiež sa stáva vizuálne trochu priestrannejšie a ľahšie.

Vlastnosti plánovania, dizajnu

Správne vykonané plánovanie rieši niekoľko problémov naraz:

 • v obmedzenom priestore umiestnili potrebné veci na život;
 • je miesto na spanie, každá činnosť;
 • miestnosť vyjde čo najpohodlnejšie.

Keď byt bol pôvodne obyčajný odnushku, prestavba jej v plnohodnotnom štúdiu bude vyžadovať podpísanie niektorých "tolerantných" dokumentov. V ojedinelých prípadoch nebude možné úplne zrekonštruovať priestory - je nebezpečné zničiť čiastočne alebo úplne nosné steny, čo hrozí zrútením celej budovy. V samostatnej miestnosti bude iba kúpeľňa - spoločná alebo oddelená. Niekedy sa mu podarí "tlačiť", čím uvoľní až dva metre štvorcového územia.

Štúdio vyzerá priestrannejšie, ľahšie, vo veľmi obmedzenom priestore nebude pokušenie skladovať všetky druhy nepoužitého koša - jednoducho sa nehodí. Nevýhodou je, že viac ako dvaja ľudia môžu pohodlne žiť v stiesnenom byte. Je žiaduce, aby boli všetky domáce spotrebiče zabudované, pričom vyberte čo najkompaktnejší, ak je to možné - tichý. Nezabudnite použiť parapet, priestor balkóna, výška stropov.

Vzhľadom k tomu, byt je pomerne malý, bude to trvať dosť času a financií pre jeho high-kvalitné plnenie.

Ako správne zóna priestor

Správne zónovanie miestností kompaktne umiestni všetky veci, nie príliš neprehľadné miesto.

Existujú hlavné oblasti:

 • na spanie, odpočinok;
 • pre potraviny;
 • pre prácu.

Sú vyrobené tak, aby boli od seba oddelené, najmä ak je byt určený pre dvoch. Profesionálni dizajnéri odporúčajú dodržiavať jednotnú farebnú stupnicu doplnenú o jednotlivé akcenty v rôznych logických zónach.

Územné plánovanie sa vykonáva pomocou:

 • Posuvné priečky;
 • prelamované plátna;
 • záclony;
 • pódia;
 • kusy nábytku;
 • výška stropu klesá;
 • rôzne odtiene podlahy, steny;
 • oblúky;
 • barový pult.

  

Obrazovka oddeľuje detskú postieľku, miesto na spanie, štúdia bude umiestnená za vysokým regálom, kuchyňa bude oddelená od obývačky barom, odpočívadlo na lodžii bude oblúkom, vstupná hala bude šatník s kompletným zrkadlom. Územie bytu, ktoré má štvorcový alebo obdĺžnikový tvar, zvyčajne nespôsobuje žiadne ťažkosti, ale je tiež možné úspešne vyzdobiť miestnosti komplexného tvaru.

Vhodné štýlové smery

V podmienkach príliš obmedzeného priestoru, nie každý štýl môže byť skutočne úplne obnovený. Preto sa hlavné prvky používajú v názve v jednom alebo inom štýle:

 • minimalizmus - eliminuje všetky zbytočné, oblečenie, riad, iné predmety, úhľadne uložené za zatvorenými dverami, dekor takmer chýba;
 • Japončina - miesto na spanie je organizované na jednom pódiu, kuchynský set je na druhom, jedlo sa prijíma pri nízkom stole, v strede miestnosti je rákosová rohož;
 • klasický - drevený nábytok a podlahy, ľahké prevedenie, malé množstvo plastového štuku na strope, na oknách - dlhé závesy, na stenách - elegantné police;
 • ekologické - prírodné dokončovacie materiály, textílie z prírodných odtieňov, črepníkové rastliny na parapete, ľahké kvetinové ornamenty;
 • podkrovie - tehlové steny, "pod tehlou" tapeta, veľké okná bez záclon, podkrovie nad kanceláriou, zvieracia koža, namiesto deky alebo koberca;
 • high-tech - množstvo skla, kovové povrchy, pochrómované diely, strieborné rolety na oknách, najnovšie domáce spotrebiče.

 

Metódy dokončovania

Existuje mnoho možností dizajnu pre interiérové ​​dekorácie, z ktorých každá využíva rôzne materiály na konečnú úpravu. Ale pre malý 17-metrový byt, nie každý je prijateľný. Kameň, s výnimkou listu, nie je vhodný - je dosť objemný, bude trvať až niekoľko desiatok centimetrov štvorcových. Dvojzložkové zavesené sadrokartónové stropy môžu byť použité ako zónový prvok, ale veľmi opatrne a len vtedy, ak to umožňuje výška miestnosti.

Podlaha je homogénna v celom byte - takže vyzerá priestrannejšie. Vhodné prírodné drevo, laminát, keramická dlažba, položená na uhlopriečke, husté linoleum, samonivelačná podlaha. Ak je to žiaduce, dlaždice vyžarujú iba kuchynský priestor, kúpeľňu.


 

Steny sú vyrobené v približne rovnakej farebnej škále - priestor na spanie je omietnutý tapetou, drevenými panelmi, kuchyňa je zdobená dlažbou alebo plastom. Farebný gradient vyzerá originálne - každé miesto má svoju hlavnú farebnú schému, ktorá postupne prechádza do ďalšej v ďalšej zóne.

Strop je prednostné svetlo - napätie, maľované, zdobené penovými panelmi. Malé výškové rozdiely môžu zvýrazniť rôzne zóny, napríklad chodbu. V kúpeľni sú všetky nátery vybrané vodotesne, so spoľahlivou ochranou pred plesňami, plesňami.

Farebné riešenia pre malý byt

Čím jasnejšie a teplejšie sú použité farby, tým priestrannejšia je miestnosť. Pri apartmánoch s veľkými oknami smerom na juh je povolené používať chladnejšie, sýtejšie farby.

Obľúbené kombinácie:

 • snehobiely s nebeskou modrou;
 • ružová s fialovou;
 • slnečno žltá s jarnou zeleňou;
 • hruška s melónom;
 • starožitný azúrový svetlohnedý;
 • zlatý s bohatým pieskom;
 • Brčál;
 • marhule s bridlicovou modrou;
 • mliečne s ľahkou kávou;
 • fialová s bobrom;
 • močiar s fľašou zelenou;
 • dahlia s horčicou;
 • perlovo šedá s khaki;
 • čaj zelený s červeným gaštanom.

Hlavnú farbu berie ten, ktorý je ľahší - tvorí to až 65% spracovaného priestoru, pomocná farba bude trvať asi 30%, zvyšok budú malé farebné akcenty.

Výber, usporiadanie nábytku

V kuchyni je najdôležitejšia výkonná kapucňa. Nedovolí, aby sa jedlo šírilo po miestnosti. Nájdete tu aj mini-kuchyňu, ktorá obsahuje všetko, čo potrebujete:

 • čistenie;
 • plynový sporák - prednostne dvojhorák alebo varná doska;
 • malá chladnička - vertikálna alebo horizontálna;
 • závesné skrinky - sú vyrobené na strop;
 • pracovná rovina.

Závesné skrinky sú vyberané s otvorenými policami alebo zdobené sklom - sú vyrobené na samotný strop. Kompaktný jedálenský kút je skladací bar alebo rozšírený parapet. V prítomnosti lodžie, vyhrievaný balkón, v kombinácii s izbou, je tam vykonáva, takže sa malý stôl, kuchynská pohovka s časťami pre skladovanie.

V inej verzii je na balkóne odobratá študovňa, ktorá umožní výrazne ušetriť na osvetlení, najmä v lete. Je vyrobený z počítačového stola s mnohými zásuvkami, pohodlnej stoličky. Pre ženy sa tu nachádza aj toaletný stolík - je oveľa pohodlnejšie aplikovať kozmetiku za denného svetla.


Čalúnený nábytok predstavuje rozkladacia pohovka, na ktorej spia v noci, vo dne - na sedenie. Dobrou možnosťou je skriňa-posteľ, ktorá sa opiera o stenu počas dňa, zostupuje na noc, tvorí plnohodnotný priestor na spanie pre jedného alebo dvoch ľudí. V prípade potreby je v miestnosti umiestnená detská postieľka a vedľa nej je prebaľovací pult, zásuvková skrinka, do ktorej je možné umiestniť časť detského oblečenia a detskej starostlivosti. Ak máte lôžko na pódiu, ukladá aj rôzne veci. Sofa-hrudník - nie menej užitočná akvizícia, je často doplnená stoličkami, mäkkými pufmi, skladacími stoličkami.

V šatni je rovný alebo rohový šatník, cez ktorý je chodba oddelená od obývačky. Ak je to možné, nie sú v ňom uložené len oblečenie a topánky, ale aj časť domácich spotrebičov, športových doplnkov atď. V prítomnosti dieťaťa je pre neho zvolený správny rozmer alebo výškovo nastaviteľný nábytok.

Pri spoločnom bývaní dospelej osoby a dieťaťa, dvoch osôb, je priestor na spanie zdobený poschodovou posteľou.

Vytvorenie druhej úrovne ako spôsobu zväčšenia priestoru

V prítomnosti vysokého stropu sa v miestnosti, na ktorej sa nachádza spací priestor, nachádza druh druhého poschodia s výškou viac ako štyri metre - kancelária. Tam je schodisko vedúce pozdĺž jednej zo stien, je chránený zábradlím, ako je podlaha samotná. Nižšie je vstupná hala, kuchyňa, miesto na prijímanie hostí alebo detská izba. V krokoch je vhodné usporiadať veľa sekcií na skladovanie - knihy, hračky, doplnky, topánky atď.

Niekedy sa vykonáva aj detská izba na druhom poschodí, ale len vtedy, ak je dieťa už dosť veľké. Otázky bezpečnosti sa starostlivo zvažujú.


    

osvetlenie

Okrem hlavného stropného osvetlenia sa vykonáva aj lokálne osvetlenie každej zóny, ako aj dekoratívne osvetlenie. Hlavný stropný luster je vybraný tak plochý, ako je to možné - veľký, viacvrstvový displej zatemňuje výhľad. Štúdia je osvetlená stolovou lampou, miestom na spanie so stenovou lampou, jedálenským kútom s prívesným svietidlom s nastaviteľnou výškou a varnou zónou so svietidlom na špeciálnej koľajnici.

V chodbe je osvetlenie namontované priamo nad zrkadlom, ktoré je niekedy po obvode osvetlené LED diódami. V kúpeľni s rozlohou menšou ako tri metre štvorcové stačí jedna lampa, dobre chránená pred vlhkosťou, každá sanitárna aparatúra sa rozsvieti v priestrannejších. Dekoratívne osvetlenie je namontované na spodnej a hornej časti kuchynskej linky, čím vzniká „plávajúci“ efekt, presklené skrine sú osvetlené zvnútra.

V prítomnosti druhého poschodia je krytá samostatne.

Dekoračné textílie

Nemalo by to byť veľa dekorácie - pár rytierov na polici pod TV, pár fotiek v rámoch, improvizovaný vyšívaný panel. Prípustné sú izbové rastliny, ale nemali by byť príliš veľa.

Preferované textílie sú monofónne, svetlé alebo s nízkym kľúčom. Veľký koberec je tu vhodný, spájajúci väčšinu nábytku, prikrývky, kombinované s okennými závesmi, poťahy na stoličky vhodné na sedacie súpravy. Niekedy v každej samostatnej zóne položili koberec, ktorý rozdeľoval priestor látkou, rozpadajúcou sa oponou.

záver

Návrh projektu na prestavbu jednoizbového bytu v štúdiu o rozlohe 17-18 m2 je vytvorený s prihliadnutím na počet obyvateľov, ich pohlavie, vek, druh činnosti, osobné preferencie. Ak si želáte, je vytvorený vlastnými rukami, ale väčšina ľudí uprednostňuje obrátiť sa na profesionálov, ktorí nielen radia vhodné usporiadanie všetkých predmetov, ale aj zobrazujú miestnosť v 3D.

Zanechajte Svoj Komentár