Ako si vybrať rebrík?

V čase navrhovania domu je dôležité vopred zvážiť veľa vecí. Tam, kde je lepšie umiestniť túto alebo túto miestnosť, kuchyňu, halu, môže zoznam pokračovať takmer neobmedzene. Je tu ešte jedna vec, že ​​v teple výstavby nemôžete venovať dostatočnú pozornosť, ale je dôležité mať na pamäti - výber schodov.

Výhody a nevýhody parkiet a laminátu

Nie vždy je ľahké vybrať podlahu pre váš domov alebo kanceláriu. Existuje mnoho ponúk a možností, od dlaždíc a linolea až po parkety a laminát. Častejšie pre obývacie izby si stále vyberajú z posledných dvoch možností, takže parkety alebo laminát, čo je lepšie? Ak chcete rozhodnúť o tejto otázke, musíte samostatne analyzovať vlastnosti laminátových výhod a nevýhod jej zloženia a vlastností použitia.

Domy zo suchej borovice

Suchá borovica bola dlhodobo využívaná pri stavbe domov v severných regiónoch. V tej dobe, moderné stavebné materiály vyhnal prírodné materiály, ale móda pre šetrné k životnému prostrediu stavebný materiál, opäť sa vrátil k jej záujmu. Charakteristika mŕtveho dreva ako stavebného materiálu, ako keby príroda sama o sebe je určená na stavbu domu.

Strecha šindľov

Drevené šindle boli po stáročia využívané ako zastrešenie pre ruské dediny a mestá - to bol najprístupnejší materiál, ktorý poskytoval spoľahlivú hydroizoláciu a tepelnú izoláciu domov. V nadväznosti na módu pre materiály šetrné k životnému prostrediu sa šindľové strechy začali stavať opäť v moderných podmienkach.

Technológia ukladania laminátových podláh

Predtým, ako začnete inštalovať laminát na podlahu, musíte sa uistiť, že podklad je v miestnosti plochý. Toto je možné skontrolovať pomocou úrovne. Ak sú podlahy nerovnomerné, musia byť vyrovnané, napr. Pomocou technológie suchého poteru. A ak existujú malé drážky a drážky, potom pre správne položenie laminátu, môžu byť jednoducho puttied so špeciálnym riešením.

Strecha bridlice

Strešná bridlica sa nachádza v rôznych odtieňoch, najčastejšie je šedá, niekedy bažina-zelená a vínová. Ušľachtilý strieborný ebb a rôzne formy malých „šupín“ boli vysoko hodnotené v stredoveku, bridlicová strecha zdobí Louvre, Versailles, Buckinghamský palác a mnoho zámkov na Loire.

Technológia suchého poteru

Technológia suchého poteru umožňuje vyrovnať podlahu nie horšie a rýchlejšie ako tradičná verzia pomocou kvapalného roztoku. Výsledok je rovnaký hladký a pripravený na pokládku akejkoľvek podlahy: dosky, parkety, laminát, dlažba, koberec alebo linoleum. Po základných výpočtoch sa môžete uistiť, že zariadenie na suché potery je lacnejšie ako iné možnosti.

Reed strecha

Masové nadšenie pre módu na používanie ekologicky šetrných materiálov vo výzdobe domov a ovplyvnilo výzdobu striech. Jednou z možností bolo zastrešenie rákosia. Z hľadiska ich spoľahlivosti, hydroizolačných a tepelnoizolačných vlastností nie sú prírodné materiály nielen horšie, ale v niektorých prípadoch dokonca prekonávajú moderné polymérne analógy.

Ako sa zbaviť vône farby?

Akákoľvek konštrukcia, prestavba miestnosti alebo len menšie opravy zanechávajú zápach po použití rôznych farbív. Tam je celkom logická túžba zbaviť sa vône farby, bez ohľadu na to, či je to vôňa olejovej farby, alebo skloviny. Spôsoby, ako sa vysporiadať so zápachom farby Vzduch v miestnosti Môžete použiť najjednoduchšiu a najprístupnejšiu metódu na odstránenie vône farby.

Prírodná a ekologická izolácia

Izolácia šetrná k životnému prostrediu má mnoho výhod, z ktorých najdôležitejšia je absencia poškodenia zdravia. Okrem toho, prírodné materiály sú spravidla univerzálne, môžu byť použité v rôznych priestoroch, sú lacné, vydržia dlhú dobu a majú nízku tepelnú vodivosť, čo zaručuje vysokú účinnosť prirodzenej izolácie.

Ako si vybrať vinyl tapety: klady a zápory, možnosti pre základy, dizajn a kresby, farby, lepenie, maľovanie

Popis, zloženie a vlastnosti Reklamné tapety sa predávajú vo zvitkoch so šírkou 0,53 - 1,06 m, dĺžkou od 10 do 25 metrov. Skladajú sa z niekoľkých vrstiev: základom môže byť papier, netkaná textília alebo tkanina, potom je tu nepriehľadná vrstva maskujúca malé nepravidelnosti stien a na vrchole je dekoratívna vrstva z vinylu (polyvinylchloridu), ktorá sa môže čistiť mokro.

Ako maľovať radiátor?

Natieranie liatinových batérií nie je tak zložitý proces, ktorý sa nedá vykonať sám, pričom šetrí slušné množstvo. Okrem toho budete mať istotu v kvalite práce. Čo je potrebné na zvládnutie tejto úlohy? S cieľom kvalitatívne maľovať batériu, budete potrebovať vhodnú farbu, rovnako ako znalosti niektorých technologických "tajomstvo" procesu sám.

Ako izolovať vstupné kovové dvere?

Ak chcete ušetriť maximálne množstvo tepla v byte a nie preplatiť za vykurovanie v zime, skúste zahriať predné dvere vlastnými rukami. Nie je to také ťažké, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Obvod Izolácia dverí, či už drevených alebo kovových, zvyčajne začína po obvode. Úloha nie je zložitá.

Stropné maľovanie

Na maľovanie stropu sa zvyčajne používajú vodou riediteľné farby. Sú bezpečné pre ľudské zdravie, ľahko sa riedia - na to potrebujete iba obyčajnú vodu, nie sú potrebné žiadne rozpúšťadlá. Ďalšie farby na báze vody - rýchlo schnú. V poslednej dobe návrhári navrhli opustenie čisto bielych stropov, a tu majú výhodu aj farby na vodnej báze, pretože sa dajú ľahko tónovať v rôznych odtieňoch.

Ako lepiť tapetu urobiť sami: nástroje, príprava steny, lepidlo, krok za krokom master triedy

Pravidlá pre tapetovanie sami Reklama Keď sa práca vykonáva nezávisle, všetky otázky musia hľadať odpovede na internete alebo v odbornej literatúre. Kód základných pravidiel je nasledovný: Klimatizácia a ventilátor sú vypnuté, kým lepidlo nie je úplne vysušené. Dvere a okná zostávajú zatvorené, aby sa zabránilo prievanu a vzduch je vlhký.

Kamenný travertín vo výzdobe a stavebníctve

Kamenný travertín má vlastnosti vápenca aj mramoru. Je veľmi dekoratívny, odolný voči poveternostným vplyvom. Je dostatočne pevný, aby odolal mechanickému poškodeniu a dostatočne mäkký na to, aby sa s ním pohodlne manipulovalo. Na svete je veľa travertínových nánosov a jedným z najznámejších je Turecko, Pamukkale.

Druhy minerálnej vlny: sklenená vata, trosková vlna, čadičová vlna

Vlákna môžu byť organické, to znamená rastlinného pôvodu, ako sú napríklad bavlnené vlákna v bavlnenej vaty alebo anorganické, to znamená minerálne. Pretože na výrobu izolácie sú vhodné len nehorľavé materiály, na tento účel sa používa vlna na báze minerálnej vlny. Druhy minerálnej vlny Reklama Minerály, z ktorých môžete získať tenké a dlhé vlákna, nie toľko.

Druhy pokovovania kovov

Polyester (PE) Základom tejto vrstvy je polyester. Materiál sa už dlho používa pri výrobe kovových obkladov, má lesklý vzhľad a vyznačuje sa plasticitou a vysokou farebnou stálosťou. Polyesterový kovový obklad je lesklý, hladký, pomerne lacný. Je vysoko odolná voči korózii a pôsobeniu ultrafialových lúčov, to znamená, že nebude dlho vybledať pod slnkom.

Kov: výhody a nevýhody

Výhodou kovových dlaždíc je, že sa dá použiť v takmer akomkoľvek dizajne, na všetkých povrchoch a na strechách, dokonca sa zbieha v najťažších uhloch. Jediná podmienka - prítomnosť dostatočného uhla svahu, aby nedošlo k hromadeniu zrážok. Nemala by byť menšia ako 14 stupňov.

Oprava v praxi: ako prekresliť nábytok sami

Už vás nebaví vyblednuté tóny, alebo chcete niečo nové? Starý nábytok je vyrobený z prírodného dreva, ale už dávno stratil svoj atraktívny vzhľad? Vo všetkých týchto prípadoch, záchranné kefy a farby. Maľovanie nábytku vlastnými rukami - proces nie je príliš komplikovaný, ak sa budete riadiť technológiou. Proces čistenia povrchu Najprv musíte zmyť všetky povrchy nečistôt a mastných usadenín.