Begonia starostlivosť a pestovanie doma

Begonia je listnatá, krásne kvitnúca rastlina, často pestovaná doma iv záhradách. To má mnoho druhov, odrôd, to môže byť ročné a celoročné, vysoké alebo nízke, sa líši farbou kvetov, lístie. Starostlivosť o begónie je úplne nekomplikovaná, ale musia sa dodržiavať osobitné pravidlá, ktoré sú spoločné pre takmer všetky druhy kvetov.

Domáce kvitnúce rastliny

Milovníci prírody môžu nekonečne obdivovať krásne rastliny. Domáce kvety vytvoriť náladu, naplniť život s jasnými farbami. Je zriedkavé nájsť dom alebo byt bez hrnca s greeny. Móda pre nich neprechádza, len záujem o umenie výzdoby interiéru takýmto spôsobom sa rýchlo zvyšuje.

Do-it-yourself bonsai

Môžete pestovať prirodzený bonsai strom v záhrade alebo doma na parapete. Národný symbol Japonska je vytvorený z bežných kríkov, listnatých stromov, ihličnanov. Domáce miniatúrne stromy sú vyrobené z jade, ficusu a iných okrasných rastlín. Vytvorenie skutočného bonsai vlastnými rukami bude trvať veľa času a úsilia.

Ako si vybrať LED lampu pre rastliny

Pestovanie okrasných plodín s plodmi ovocia v interiéri je pomerne ťažké. Pre dobrý rast potrebuje každá rastlina svetlo a teplo. V opačnom prípade sa bude pomaly vyvíjať zelená, žltá a farba sa nemusí zobraziť vôbec. Zvlášť potrebujú vnútorné výsadby na slnku v zime.

Správna starostlivosť o sezónu draka doma

Sukulentné kríky rodiny Dracena boli pestované desiatky alebo dokonca stovky rokov doma v skleníkoch. Pestovanie dracaena, starostlivosť doma nie je ťažké, pretože rastlina je veľmi nenáročný. S riadnou kultiváciou, Dracaena nielenže vyzerá dekoratívne, dosahuje pevnú veľkosť, ale aj kvety.

Bambusová izba

Večne zelený exotický kmeň je doma schopný dlhodobo existovať. S náležitou starostlivosťou bude bambusová izbová rastlina kvitnúť krásnymi malými kvetmi. Frekvencia, veľkosť farby závisí od typu. Ktorýkoľvek z nich sa môže pestovať na zemi alebo umiestniť do vody. Je možné pridať ešte viac dekoratívnosti, ak sú elastické stonky v čase dotiahnuté upevnením na vodiaci objekt spôsobom obmedzenia priestoru.

Vnútorná dlaň: typy a starostlivosť

Palm - starobylá rodina rastlín. Jeho rôzne druhy sa zapustili do tropov, subtropov a rovníkových lesov. Sú to kokosové, olivové, broskyňové, zázvorové, dátumové a iné palmy. Medzi plodmi, ktoré na nich rastú, sú kokosové orechy, dátumy, kamenné plody, sereno. Celkovo má rodina viac ako 3000 jednotlivých druhov.

Zimná záhrada: dizajnové štýly, pravidlá usporiadania

V podmienkach drsnej ruskej klímy chcem udržať leto tak dlho, ako je to len možné, a nenechať sa stratiť v zime, chrániť ho pred mojím domom. Od polovice jesene, príroda začína blednúť, s nástupom prvého mrazu, zamrzne v hlbokom spánku až do jarného prebudenia. Depresívny obraz: snehové záveje, "plešaté škvrny" bahna, čierne stromy s holými vetvami.

Izbové rastliny v interiéri: dizajn a starostlivosť o kvety

Krásne a rôznorodé izbové rastliny v interiéri naplnia dom alebo byt útulnosťou a komfortom. Dokonca aj funkčné a priamočiare moderné štýly nevzdávajú organické využívanie vegetácie. Nie je nutné, aby to boli kríky so sviežimi kvetmi. Neobvyklý vzor listov alebo ich pôvodná textúra je tiež schopná vytvoriť pohodlie v rôznych prostrediach: od prísnych klasík až po priemyselné lofty.

Mech v interiéri - 75 nápadov na zdobenie

Moderné bývanie terénne úpravy a jeho štýl možno ľahko kombinovať pomocou krásneho machu v interiéri. Spóry rastliny vyžadujú minimálnu starostlivosť, vyzerajú chytľavé a nezvyčajné. Používajú sa na zobrazovanie obrazov, dekorácií nábytku a svietidiel. Môžu byť umiestnené vertikálne na steny, s dôrazom na kreatívny dizajn priestorov.

Kvety v interiéri bytu a domu

Počas návrhu priestoru kvety v interiéri bytu pomáhajú riešiť dôležité problémy. S ich pomocou je ľahké zdôrazniť dôstojnosť miestnosti alebo zamaskovať chyby, rozdeliť miestnosť do zón, vytvoriť jedinečnú atmosféru. Aby sa predišlo chybám spojeným so zdobením, pred začatím práce skontrolujte navrhované informácie.