Ako a čo vyzdobiť prázdnu stenu: viac ako 100 fotografických nápadov

Výstavba domu bola dokončená, rekonštrukcia bola ukončená úpravou stien a zdá sa, že život sa vrátil do svojho prirodzeného smeru, ale pretrváva pocit neúplnosti. Izby sú nepohodlné, vyzerajú chladno, nehostinne. V interiéri to nie je dosť. V takejto situácii, výzdoba stien zachráni situáciu. Dokonca aj zavedenie malých zmien môže dramaticky zmeniť štýl miestnosti.

Akcent steny - ako dekor možnosť

Špeciálna atmosféra miestnosti je vytvorená svojím dizajnom. Akcentová stena - nástroj na usporiadanie jedinečného interiéru. Rozlišuje sa od ostatných, líši sa farbou, textúrou, niekedy prítomnosťou vzoru, priťahuje oko, vyvoláva záujem. Metóda s akcentom umožňuje vizuálne manipulovať s priestorom (expand, úzka), zdôrazňuje architektonické vlastnosti, ktoré sú v miestnosti obsiahnuté.

Povrchová úprava prízvuku môže byť vyrobená z rôznych materiálov. Najbežnejším základom pre takéto diela sú tapety. Je jednoduché ich prilepiť, preto si môžete prispôsobiť dizajn miestnosti vlastnými rukami. Kombinácia farieb a textúr vám umožní dosiahnuť požadovaný výsledok. Môžete tiež kombinovať tapety z rôznych materiálov: vinyl, papier, sklolaminát, tkaniny.

Povrchová úprava farieb - ďalší spôsob, ako zvýrazniť prízvuk stenu, ktorá nevyžaduje veľké výdavky. Líšia sa tým tým, že sa dajú aplikovať na takmer akýkoľvek vzhľad, dokonca aj na zrubový alebo dekoratívny kameň. Maľované v inej farebnej stene pritiahne pozornosť. Použitie tkaniny alebo plátna počas práce umožní vytvorenie mierne vybraného vzoru. Umelecká maľba je všeobecne vhodná pre každú miestnosť.

    

Nástenné dekor s nástennou maľbou

Povlak je najvhodnejší na vytvorenie akcentovej steny. Fotografie nástenné maľby môžu ozdobiť absolútne každú miestnosť, a môžu obsadiť povrch v celku alebo v časti. Lepené iba na rovnej ploche. Sú vyrobené z rôznych surovín, líšia sa textúrou a vzhľadom. Osobitnú pozornosť si zaslúžia 3D obrazy. Vzhľadom k vzoru hlasitosti sa zdá, že prvky obrazu sú v miestnosti.

Materiál, z ktorého je tapeta zhotovená, sa vyberá v závislosti od účelu miestnosti. Na chodbe nezáleží na druhu suroviny. Ekologicky šetrné komponenty sú uprednostňované pre škôlku alebo spálňu. V kúpeľni - so zvýšenou odolnosťou voči vlhkosti a vysokým teplotám.


    

Photowall-papier a vzhľad obrazu sa líšia. V závislosti od vytlačeného obrázka sa dajú rozdeliť na:

 • Pozadie. Obraz pozostáva zo súboru abstrakcií a ozdôb;
 • Panoramatická. Zahŕňa obrazy megalopolis, lesov, hôr, morí;
 • Špeciality. Výkres má len jeden prvok;
 • Realistické. Obsahuje 3D obrazy.

Steny zdobíme maľbami

Interiér domu umožňuje posudzovať jeho majiteľa. Nástenné dekorácie sú dôležitým faktorom pri ich tvorbe. Jednou z najlepších možností zdobenia sú obrazy, človek môže pochopiť podstatu človeka, jeho preferencie, sny, túžby a túžby. Hlavná vec s touto dekoráciou, vytvoriť správny vizuálny rad, aby sa zabránilo zlej chuti.

Obrazy, fotografie, detské kresby - všetko sa zmestí. Všetky umelecké diela však nemajú spoločný štandard. Líšia sa nielen obrazom, ale aj veľkosťou a tvarom. Existujú spoločné pravidlá, na základe ktorých sa dosahuje harmónia. Prvou podmienkou je umiestnenie maľby na úrovni očí. Po druhé, je potrebné racionálne zavesiť obraz na pohovku, najlepšie s ohľadom na proporcionalitu objektov. Po tretie, pri vytváraní galérie by mala byť stena úplne zadarmo a dobre osvetlená.


    

Môžete kombinovať zátišie, ilustrácie abstrakcie, vzhľad človeka. Hlavnou podmienkou je prítomnosť zjednocujúceho momentu, či už ide o pozadie, predmet alebo veľkosť objektov.

Prázdne rámy a fotorámčeky

Štýl vnútorného priestoru domu zahŕňa každú maličkosť. Obraz dáva miestnosti osobitosť. Fotografia, prázdny rám, vrátane rámového obrazu, keď je správne umiestnená na stene, vytvára jedinečné prostredie, ktoré poskytuje podmienky pohodlia a pohodlia. Jednoducho môžete ozdobiť stenu voľnými rámami rôznych veľkostí a tvarov, je tiež možné kombinovať ich s fotografiami.

Pri vytváraní takejto kompozície je hlavná vec držať sa jedného predmetu. Ak voľba padla na krajinu, všetky fotografie by mali byť podobné. Pomocou čiernobieleho štýlu by ste do neho nemali zasahovať, riediť farebnými fotografiami. Obrázky na stene, ktoré zobrazujú radostné chvíle zo života, nahradia nielen domáce fotoalbum, ale vytvoria aj dojemnú atmosféru.


    

Zrkadlá a zrkadlové panely

Pridanie stien so zrkadlami sa nazýva tradičný dekor. Dekorácia vám umožní vytvoriť elitu v miestnosti. Ale jednoducho nákup a inštalácia produktu nestačí. Pre správne vybavenie interiéru je potrebné dodržiavať určité pravidlá:

 • Veľkosť záleží. Ak je zrkadlo veľké, potom je dosť pre celú miestnosť. Prítomnosť iných reflexných povrchov môže negovať všetky jeho výhody;
 • Rámovanie. Dôležitým prvkom, ktorý môže zvýrazniť štýl interiéru, ako aj ísť nad rámec celkového zloženia (v miestnosti vytvorenej v štýle minimalizmu, nastaviť zrkadlo v duchu country hudby);
 • Uhol odrazu a predmetov. Objekty odrazené v produkte zvyšujú jeho atraktívnosť.

Osobitnú úlohu zohráva zrkadlový panel. Táto položka bude ľahko skryť nedostatky v interiéri, má charakteristický odraz. Môže vizuálne rozšíriť miestnosť, zvýšiť osvetlenie. Akcentová stena vytvorená na základe zrkadlového panelu dodá miestnosti netriviálny vzhľad.


    

Nástenné dekoratívne samolepky

Rozpočtový spôsob zmeny interiéru. Zdobené nálepky sú trojvrstvovej štruktúry. Lepené na tapety, maľované steny, PVC panely, MDF. Po nalepení sa odstránia dve vrstvy, iba jedna zostane - samolepka samotná. Existujú niektoré typy samolepiek, ktoré po odstránení nepokazia zdobené povrchy.

Samolepky možno rozdeliť do špecifických kategórií. Líšia sa svojou polohou (podlaha, stena, strop). Nástenné ornament môže byť plochý, môže mať objem. Na výrobu samolepiek použili rôzne materiály - vinyl, kov, fóliu a iné. Vonkajšia vrstva môže byť matná alebo má lesklý povrch.

Vďaka rôznorodosti samolepiek môžete vytvoriť požadovaný dizajn. Samolepky s obrazom slov, vyjadrenia dávajú miestnosti určitý charakter. Prvky prírody v kombinácii so svetom zvierat zdobia detskú škôlku. Charakteristická čierna farba siluety budov pomôže prispôsobiť strop. Vložený plagát vám umožní vychutnať si idolovú spoločnosť.

    

Použitie šablón na dekoráciu stien

Maľované povrchy robia miestnosť jedinečnou. Ale len málo z nich môže čerpať profesionálne. Nie každý človek je umelec. Situácia pomôže upevniť šablóny. S ich pomocou sa vytvoria požadované obrázky. Pomocou vzoru, môžete nielen maľovať steny, ukazovať svoju kreativitu, ale aj vyhladiť nepravidelnosti v rovine.

Zariadenia na použitie obrazov sa líšia v materiáloch použitých pri ich výrobe, type výkresu. Pri vytváraní obrazov pomocou šablón týchto typov:

 • Monofónna šablóna. Kresba má jednu farbu;
 • Kolos. Používa sa veľa odtieňov;
 • Obklopujú. Pri vytváraní obrazu sa používa tmel, ktorý vyčnieva nad povrch až do 5 mm;
 • Antitrafaret. Prípad, keď chcete maľovať vonkajšiu plochu.

Výkres vytvorený pomocou šablóny sa aplikuje na rôzne povrchy: maľované steny, sklo, tapeta, plast. Hlavnou vecou je vybrať správne miesto.


    

Dekoratívne dosky

Doska môže slúžiť nielen ako kuchynský riad, ale tiež sa stane predmetom dekorácie miestnosti. Táto možnosť umožní transformáciu domu, prinesie exkluzívny interiér. Ručne maľované dosky odstránia všetky otázky o tom, ako ozdobiť stenu a pomôcť obnoviť životné prostredie.

Dekoračné dosky môžu byť rôzne. Umelecká maľba napríklad umožňuje na scéne rôzne scenáre za predpokladu, že sú kompatibilné so všeobecným vnútorným pohľadom na miestnosť. Dobre vyzerajúce krajiny, rozprávkové motívy, podmorský svet. Quilling je technika, ktorá používa papier. Produkt sa získa lepením papierových pások na riad. Vitráže štýl spočíva v tom, že akrylové farby spadajú na sklenenú dosku. Okrem toho môžete stále používať také typy ako decoupage (fotografie, obrúsky, utierky) a saténové stuhy.


    

Dekoratívne police a police

Moderný štýl priniesol vlastné zmeny dizajnérskych riešení na zdobenie stien. Teraz polica nie je len pre umiestnenie predmetov, je to dekoratívny prvok celkového interiéru.

Typy polícpopis
NástennéUpevnite priamo na stenu
integrovanýNalejte do spoločného vertikálneho panelu
uhlovýInštalovaný na križovatke stien, uhlová metóda umiestnenia
vonkajšiePodlaha slúži ako základ pre umiestnenie, môže byť nad ňou zdvihnutá
zaveseniePevné pomocou lán, pracky, laná na povrch
modulárnyKonštrukcia sa skladá z niekoľkých políc.
skladacieV prípade potreby sa vytvoria
stáčanieMá mnoho buniek, nie nevyhnutne rovnakú veľkosť.

Oddeľte police podľa ich prevedenia. Môžu mať bočné priečky alebo byť otvorené, umiestnené vo vertikálnej a horizontálnej polohe, vonkajšie rohy sa uvoľňujú v ostrých a zaoblených tvaroch.

    

Nástenné dekoratívne vetvy

Najprístupnejší materiál po ruke. Vlastný byt, zdobený pobočkami, poteší nielen majiteľa, ale aj prekvapí svojich hostí. Zmena atmosféry v miestnosti nevyžaduje prakticky žiadne náklady. Dosť ísť na prechádzku do parku, výsadby alebo lesa, kde môžete viac ako nájsť a vyzdvihnúť vetvy rôznych obrysov, veľkostí, tvarov.

Rozsah je obmedzený len predstavou autora. S ich pomocou môžete pre ne vytvárať obrázky alebo rámy. Rámované zrkadlo alebo okno. Tematické remeslo z pobočiek bude vyzerať na prízvukovej stene. Dokonca aj vešiak na chodbe, reprezentovaný boomom, mu dodá určitý šarm. Zároveň to nie je nejaký druh umelého materiálu, je prirodzený, šetrný k životnému prostrediu, čo robí tieto suroviny cennejšími.


    

Prírodné drevo na stenách

Využívanie stromu je prospešné v tom, že vždy bude prvkom bohatstva, prosperity a úspechu. Okrem toho, závod má dobré vlastnosti tepelnej izolácie, praktickosť, je schopný dýchať. Prirodzená štruktúra dreva je jedinečná pre každú jednotlivú dosku, ktorá spôsobuje jedinečný interiér miestnosti, ktorý je vybavený prírodným materiálom. Drevené stenové dekorácie môžu byť vyrobené z rôznych surovín: obloženie stien, drevo, rezivo, laminát.

 • Obloženie stien. Vhodné pre väčšinu interiérov (hi-tech, eco, škandinávske). Materiál môže byť ošetrený škvrnou alebo farbou.
 • Laminátové podlahy. Drevené priečky sa niekedy vytvárajú pomocou podláh. V závislosti od požadovaného vzoru sa vyberie pozadie dosky. Ako upevňovacie prvky sa používajú lamely a drevená debna.
 • Brus. Pomocou fantázie je možné vytvoriť špeciálnu kompozíciu rustikálneho štýlu zo zvyškov konca lúča. Avšak môžu a mali by sa líšiť v dĺžke, náhodne hovoriac na povrchu.
 • Spila. Dajte miestnosti pocit primitívnosti. Na výrobu surového materiálu sa pozdĺž zadku rozrezáva kmeň stromu. Po montáži na povrch.


    

Všetko drevo musí byť ošetrené ochrannými prostriedkami proti rôznym škodcom.

Mini-záhrada na stenách

Lila kytice alebo kvet vo váze je vždy príjemné na pohľad. Živé rastliny v dome pomáhajú zmierňovať stres, zvyšujú náladu, vyžarujú kyslík, takže mnohí chcú mať kvetinový záhon vo vlastnom krbe. Nedostatok priestoru v byte ma premýšľal o vytvorení mini-záhrady na stene. Nielen priehradka môže slúžiť ako podpera, na ktorej je zelený koberec prirodzený, ale aj stĺpec sa môže veľmi meniť.

Ideálne je miesto, ktoré nie je fúkané, má dobré osvetlenie, potrebné pre život v záhrade. Pred umiestnením nástennej kvetinovej aplikácie by ste mali urobiť hydroizoláciu a smerovať k rovine. Vyplnením týchto podmienok môžete umiestniť hrnce s rôznymi rastlinami na zvislý povrch.


    

Papierové remeselné dekorácie

Papier - multifunkčný materiál, ktorý vám umožní vytvoriť neobmedzený počet remesiel. Deti obzvlášť milujú pohrávanie si s takýmito surovinami. Robia girlandy, svetlá, vlajky, srdcia. Existuje mnoho charakteristických stenových výrobkov - kvetina, motýľ, pompon, prsteň, snehová vločka a ďalšie. Zvlášť krásna vec sa získa, ak sa na jej vytvorenie použije vlnitý papier.

Práca s materiálom bude vyžadovať minimálne nástroje, hlavne nite, nožnice, lepidlo, ihly. Remeslá môžu byť kombinované s tkaninami, v prípade potreby maľované v rôznych farbách, či už je žltá, červená, hnedá, tyrkysová. Je dokonca možné vyrobiť panel hotových výrobkov.

    

Sadrové dekorácie

Použitie takéhoto minerálu ako sadry v interiéri je veľmi prospešné. S ním môžete vytvoriť rôzne basreliéfy, skryť povrchové nerovnosti, zvýrazniť výhody okolitého priestoru. Sadrový štuk je kompatibilný so všetkými štýlmi používanými pri vytváraní výzdoby miestnosti. Tento materiál má nasledujúce výhody:

 • trvanlivosť;
 • požiarna odolnosť;
 • odolnosť voči zmenám teploty;
 • šetrnosť k životnému prostrediu.

Existuje mnoho prvkov zo sadry. Patrí medzi ne odkvap, vyčnievajúce prvky, stĺpy, výlisky, podperné časti, podstavce - typické pre tradičný smer. Moderný štýl môže byť reprezentovaný takými výrobkami ako: krb (imitácia), objemová kvetina, reliéfne abstrakcie. Existujú analógy sadrových štukov - výrobky z polyuretánu, sú oveľa ľahšie, ale nemajú individualitu, pretože vyrobenej hmotnosti.


    

Rôzne panely

Panel je súčasťou výzdoby stien alebo stropov, formy monumentálneho umenia. V prvom rade je to ručná výroba. Výrobok je vyrobený pre hotový dizajn. Lepšie to urobiť sami. Ak chcete pokračovať vo výrobe, je potrebné určiť jeho umiestnenie, predmet budúceho obrazu, vybrať potrebné materiály.

Nasledujúce materiály sa používajú ako suroviny pre panel:

 • Handričkou. Vyšívané maľby, koberce, nášivky z náplastí;
 • Kameňa. Rôzne mozaiky prírodných prvkov - mramor, sľuda, amfibolit;
 • Strom. Rôzne drevené figúrky, spojené jedným scenárom, výrezmi, slovami, symbolmi;
 • Hrnčiarstva. Obrazy umiestnené v kúpeľni;
 • Ostatné materiály. Zahŕňajú rôzne remeselné výrobky využívajúce prírodné a syntetické polymérne látky.

Zaujímavé nápady na stenu

Spôsob zvýraznenia stien je schopný premeniť miestnosť. Po oboznámení sa s rôznymi príkladmi zdobenia povrchov by ste sa nemali okamžite dostať do práce. Špecifická izba má svoj vlastný variant dekorácie. Koniec koncov, kancelária sa vyznačuje nábytkom jednej triedy, a pre kuchyňu - inú. Podobne sú aj dekorácie vertikálnych rovín rôznych priestorov.

Tam sú niektoré materiály, ktoré možno použiť v každej miestnosti. Patrí medzi ne benátska omietka (benátska). Dokončovanie takejto látky sa uskutočňuje v situáciách, keď má miestnosť tendenciu dávať luxus. Dobre sa hodí na povrch tehál, betónu, sadrokartónu. Vyžaduje veľa skúseností od pána, práca je pomerne náročný proces.

Zvážte možnosti zdobenia rôznych miestností.

V obývacej izbe

Izba sa môže nazývať srdcom domu. Je dobré ozdobiť steny miestnosti fotografickými nástennými maľbami alebo jednoducho maľovať a vkladať cez steny v chladných alebo svetlých farbách (v závislosti od usporiadania okien). Ak je v interiéri krb, potom môžete zavesiť proporcionálne zrkadlo, obrázok, panel nad ním. Na tehlovej stene bude vyzerať skvelý rám s fotografiami. Akcentovú stenu môžete vytvoriť pomocou 3D panelov s basreliéfom.

V tejto miestnosti je dobré používať fantáziu. Zdobenie stien, môžete urobiť zónovanie miestnosti. Napríklad miesto stretnutia hostí môže byť obložené zrkadlovým panelom, miesto odpočinku môže byť lemované zrubovým domom. Je dovolené experimentovať s akýmikoľvek materiálmi, hlavná vec je, že sú rovnakého plemena, t. Nie je možné kombinovať prírodné a umelé látky.


    

V kuchyni

Priestor na varenie má v ľudskom živote osobitnú úlohu. Toto je miesto, kde sa rodina stretáva pri stole, prebieha komunikácia. Preto je jeho dizajn obzvlášť úctyhodný. Kuchyňa môže byť rozdelená do rôznych zón, ktoré majú vlastné funkcie. V prvom rade je potrebné vizuálne oddeliť miesto obeda od pracovníka. Na tento účel používajte materiály, ktoré sú odolné voči znečisteniu, so špeciálnym povlakom, ktorý sa ľahko čistí.

Kuchynská zástera (stena z pracovnej dosky na závesné skrine) môže byť vyrobená z kameňa, tehly, dlažby na báze keramiky, skla, plastu. В качестве основного покрытия вертикальной перегородки, используют декоративный кирпич, штукатурку, имитирующую металл, камень, короед. Хорошо смотрится краска, водостойкие обои.Uistite sa, že dekor, tu majú osvedčené dekoratívne dosky a dosky pre rezanie dreva.


    

V spálni

Štýlová spálňa nie je bez výzdoby. Miestnosť absorbuje návyky, charakter jej obyvateľov, čo ovplyvňuje vlastnosti interiéru. Existujú jednoduché predstavy o usporiadaní, ako je maľovanie stien pod šablóny, tam sú zložité, napríklad vytvorenie panelov, s použitím vyšívaných prvkov.

Hlavným prvkom spálne je posteľ. Jej výzdoba je venovaná veľká pozornosť. Nad čelo postele môžete zavesiť zrkadlá, poličky, na ktorých voľne stoja sochy, foamiranské remeslá a knihy. Môžete nalepiť plagát, vytvoriť prízvuk stenu. Bude zaujímavé pozrieť sa na modulárny obraz. Steny môžu byť dokončené s materiálom najrôznejších textúr a líšia sa farbou, hlavnou podmienkou pre spálňu - suroviny by mali byť len prírodné, šetrné k životnému prostrediu.


    

V detskej izbe

Deti vyrastajú rýchlo. Večná oprava v miestnosti, ktorá zodpovedá jej vnútornému veku dieťaťa, je nevýhodná a nepraktická. Bude to pravda, aby sa vysoko kvalitné interiérové ​​dekorácie, a potom zdobia. Najlepšia možnosť pre steny bude maľovať v neutrálnej farbe.

Najčastejším a najjednoduchším spôsobom, ako ozdobiť steny, je lepenie plagátov a fotografií. Môžu zobrazovať kreslené postavičky, ktoré sú dieťaťu drahé, a keď deti vyrastú a hrdinovia sa menia, môžu ich ľahko nahradiť iní. Medzi takéto prvky patria nálepky a nálepky pre vertikálne povrchy, ktoré sa v prípade potreby dajú bez problémov odstrániť. Ďalšou možnosťou pre scenérie je tapeta, s ich pomocou vytvoriť prízvuk stenu.

Môžete maľovať steny teenagera a mali by ste si vybrať neutrálny obrázok, aby ste ho nemuseli maľovať. Vyrastať, deti milujú začať domáce zvieratá. Ak je v škôlke akvárium, tematické kreslenie za ním bude pôsobivé.


    

V chodbe a chodbe

Štandardnou výzdobou chodby je murivo alebo jeho imitácia. Vhodná je aj benátska omietka - pre elitné priestory, umelý mramor, ako samostatná povrchová úprava a vo forme vložiek.

Na chodbe je malá miestnosť. Môžete ho vizuálne zväčšiť pomocou zrkadiel. Môžu byť umiestnené ako na stene, tak aj v interiéri (skriňa, toaletný stolík). Zrkadlá rôznych štýlov, neštandardné formy efektívne vyzerajú. Územné usporiadanie v chodbe sa vykonáva kombináciou tapiet s rôznymi odtieňmi rovnakej farby. Namiesto štandardného závesu môžete použiť dekor pobočiek.


    

záver

Nástenné dekorácie je umenie. S ním môžete úplne zmeniť dom. Dekor sa vyhne drahým opravám. Kombinácia rôznych prvkov, štýlov, spôsobov dekorácie usporiadania miestností vytvára jedinečný interiérový byt.

Zanechajte Svoj Komentár