Veľkosti umývačiek: kompaktné a zapustené modely

Umývačka riadu bola vynájdená na uľahčenie práce žien v domácnosti. Teraz je prítomná v takmer každej kuchyni. So svojím štýlovým dizajnom dokonale zapadnú do moderného technologického interiéru. Dokonca aj tie najmenšie modely zvládajú veľké množstvo riadu. Ak je rodina veľká a veľkosť kuchyne môže pojať umývačku riadu a dokonca aj veľké rozmery, potom je to významný dôvod na kúpu väčšieho zariadenia. Stačí jedno sedenie, aby ste vyčistili všetky špinavé riady. Úspora času v každodennom živote je veľmi dôležitá, preto je lepšie vyhnúť sa rutinným činnostiam a presunúť čo najviac funkcií do domácich spotrebičov. Ďalšie časy môžu byť použité na iné práce. Pre všetky veľkosti umývačky riadu je jedným z hlavných aspektov, a poradenstvo a všeobecné informácie predajcov pomôže určiť.

Na čo sa zamerať pri výbere umývačky riadu

Po prvé, zistiť výkon. Stroje rovnakej značky s rôznym úspechom umývajú riad a cena nie je vždy v priamom vzťahu s týmto faktorom. Najlepšie modely PMM dokonale umývajú platne z mastnoty, ktoré zostali 2-3 dni nepoprané. Ďalším dôležitým kritériom výberu je hladina hluku viac závislá od ceny zariadenia. Zostavuje sa aj hodnotenie hluku. Ak by staré automobily mali akustický tlak 80 dB, teraz sa toto číslo znížilo na 50 dB. V strednom cenovom rozpätí sa pohybuje v rozsahu 40-50 dB av automobiloch drahého segmentu je hladina hluku nižšia ako 40 dB. Nemali by ste šetriť na pohodlí. V ďalšom poradí dávajte pozor na počet rýchlostí a režimov. Moderné umývačky riadu majú nasledujúce režimy: normálne, auto, express. So strojmi s ťažkými, šetrnými a účinnými režimami môžete získať viac výhod.

Ďalšie aspekty:

 • konzistencia so štýlom povrchovej úpravy;
 • veľkosť;
 • kontajner;
 • typ filtra;
 • výkon sušenia.

Odrody umývačiek riadu vo veľkosti

Na základe veľkosti emitujte:

 • plná veľkosť;
 • úzka;
 • kompaktný.

Pre každý prípad potrebujete vlastnú verziu. V reštauráciách s veľkým tokom zákazníkov potrebujú desiatky setov. V súkromnom vlastníctve je to asi 15-20 dosiek na niekoľko dní. Na rozdiel od pecí, umývačky riadu nemajú žiadne rovnaké štandardné veľkosti. Výška z podlahy s vysokými rozmermi a úzkymi modelmi je 818-898 mm. Hĺbka tradičných možností je 570-600 mm, čo je ideálne pre nižšiu vrstvu kuchyne. Niektoré kompaktné modifikácie majú hĺbku len 450 mm alebo menej. Základňa umývačky je pomerne vysoká - 120-190 mm. Devätnásť centimetrov pri najvyšších variáciách je asi 97 cm, najnižšie modely kompaktného typu sú pod úrovňou 45 cm, sú umiestnené kdekoľvek: pod stolom, na ňom, v malých dutinách a vo voľnom priestore. Šírka umývačky riadu je 30-65 cm, rodina 2-4 osôb nemusí kupovať auto plnej veľkosti.

Pri súkromných domoch s dvoma kuchyňami je lepšie kúpiť nie dve umývačky riadu, ale jednu so zvýšenou šírkou.

Plná veľkosť

Tieto stroje sú vhodné pre veľké rodiny a veľké kuchyne, ako aj pre reštaurácie. Modely plnej veľkosti sú široké 59,5-60 cm, hlboké 56-63 cm a vysoké 81-85. Parameter štandardnej veľkosti je 60 × 60 × 85 cm, umývačky riadu sú určené pre veľký objem riadu až do 14 sád. Veľká kapacita znižuje celkový počet relácií PMM a výrazne znižuje potrebu ručného umývania. Pozitívne kvality sú doplnené úsporami energie s vysokou efektivitou a objemom práce. Majitelia malých kuchýň, bohužiaľ, nemajú takéto možnosti. V uzavretých priestoroch sú stroje PM s plnou veľkosťou nahradené štandardnými 45-centimetrovými modelmi. Pre časť žien v domácnosti je vážna prekážka PMM. Pre uľahčenie práce v kuchyni odstránením umývačky všeobecne.

úzky

Takzvaný model so šírkou 40 až 45 cm Technika 45 cm široká, schopná prať 8-9 súprav riadu naraz. Hĺbka agregátov sa zhoduje s indexom modifikácií v plnej veľkosti. Výška úzkych strojov na umývanie riadu dosahuje 85 cm, ako je tomu v prípade plnej veľkosti. Všeobecná funkčnosť úzkych verzií tiež nie je horšia. V Rusku predávajú prevažne 45 cm modely a 40 cm musí byť objednaný. Menej priestranné zariadenie potom bude stáť viac. S sadami nábytku, úzke modely vyzerajú najlepšie. Medzi mnohými úzkymi umývačkami riadu sú často dizajnérske možnosti. Sú ľahko ovládateľné a podľa definície produkujú menej hluku ako väčšie modely. Problémom úzkej časti PMM je nemožnosť umiestnenia pod stolovú dosku kvôli svojej výške, ale v tomto prípade závisí veľa od výšky samotného stola / podstavca.

kompaktné

Tretí poddruh podľa veľkostných charakteristík - kompaktný. Konfigurácia týchto umývačiek môže byť s malou šírkou - 35 cm alebo menej v hĺbke 60 cm a tiež s malou hĺbkou - až 45 cm so šírkou 40 cm až 60 cm Výška kompaktných variácií málokedy presahuje 50 cm, typické modely majú 44-45 cm vysoký. Berúc do úvahy všetky funkcie malých umývačiek riadu a štandardné množstvo jedál, ktoré sa hromadia počas niekoľkých dní, je to vo väčšine prípadov prijateľná možnosť. Ak je to potrebné, kompaktný PMM na stole. Okrem toho sa ľahko montujú do výklenku na stenu a špeciálne vybavených častí nábytku. Získaný priestor je naplnený ďalšími kuchynskými spotrebičmi. Kompaktné PMM sú vhodné na umývanie všetkých druhov riadu. Hlavnou výhodou je možnosť ušetriť peniaze.

Charakteristiky a veľkosti voľne stojaceho PMM

Takéto umývačky riadu sú inštalované kdekoľvek, na rozdiel od úplne a čiastočne zapustených. Voľne stojace úpravy sú prevažne rozdelené na podlahu a stôl, to znamená, že sú prispôsobené špecifickým podmienkam a zriedka robia univerzálne. Takmer všetky mobilné modely sú určené na každodenné použitie, nie priemyselné, avšak podniky a výrobcovia nie vždy potrebujú iné PMM okrem domácich. Šírka voľne stojacich variácií málokedy presahuje 45-65 cm Výška samostatne stojaceho zariadenia je výrazne odlišná, ale je zvolená tak, že jednotka môže byť skrytá pod jedálenským stolom. V niektorých prípadoch dosahuje takmer 1 m. Pohodlné používanie voľne stojaceho PMM je možné s hrúbkou (hĺbkou) maximálne 60 cm Optimálna hĺbka pre kompaktné kuchyne je 40 cm.

Pri výbere hĺbky umývačky by ste mali tiež zvážiť, koľko sú gombíky.

Nadrozmerné umývačky riadu

PMM od 60 cm a viac široko nazývané veľké. Navyše, 70 cm nie je najväčšia veľkosť. V domácich oddeleniach hypermarketov dokonca vystavujte modely s 85-centimetrovou šírkou - ne-masové výrobné zariadenia. V širokých strojoch sa zmestí až 20 sád riadu. Pre rodinu s 5 až 6 ľuďmi sú zvyčajne dostatočne veľké MMP, ale veľké veľkosti budú robiť, ak nezaberajú príliš veľa voľného miesta. Pred nákupom niečo z pravítka veľkých veľkostí, musíte si vziať miesto pod zariadenia. Umývačky riadu nie sú len v kuchyniach, ale aj v kúpeľniach, v slepých uličkách izieb. Veľké modely obsahujú viac jednotiek riadu, navyše, že nárokovaná kapacita sa môže zhodovať s jednoduchými strojmi v plnej veľkosti. Extra veľké zariadenia sú oveľa ľahšie ovládateľné hrnce a panvice.

Výhody a nevýhody kompaktného PMM

Veľkosť stroja závisí od rýchlosti spotreby energie, spotreby teplej a studenej vody. Mini PMM sú samostatné a zabudované a existujú rôzne možnosti inštalácie - na podlahe, na stole, čiastočné a plné zapustenie. Hlavné plus malé PMM - veľkosť samotná. Ak chcete nájsť miesto, stačí malá prestavba v stiesnenej kuchyni. Vzhľadom k tomu, zaťaženie je malý, nemusíte čakať tak dlho, ako to trvá vyplniť veľké jednotky. Inštalačný proces mini-modelov je čo najjednoduchší a spotreba energie sieťovej siete vo veľmi produktívnom režime je relatívne nízka. Pohyblivé mobilné mini PMM je oveľa jednoduchšie ako iné. Medzi nedostatky zaznamenané ťažkosti s umývanie podnosy, panvice, hrnce. Niečo sa nezmestí vôbec. Treba poznamenať, že neustále umývanie plne naplneným písacím strojom ovplyvňuje stav technológie. Ďalšou nevýhodou je cena. Kompaktné modely niekedy stoja takmer rovnako ako väčšie, ale zároveň sú priestrannejšie.

Funkčnosť, výhody a nevýhody malého / mini PMM

Vďaka malej hĺbke mini PMM budú užitočné pre malé rodiny. V možnostiach pracovnej plochy sa napríklad zmestí až 6 sád kuchynského riadu. Vzhľadom na zvláštnosti diela je možné ho používať na policiach, vrátane vnútorných častí sklopného nábytku. Najrozšírenejšie zariadenia s výškou 45 cm Najmenší PMM sa podobá mikrovlnnej rúre. Programy kompaktných umývačiek riadu zahŕňajú režim pred nasiaknutím, jemný, štandardný a expresný režim. Na správne pripojenie kompaktných modelov stačí, aby ste sa zoznámili s krátkym pokynom. Existujú určité nevýhody. Pre veľké rodiny to s najväčšou pravdepodobnosťou nie je vhodné. Koniec koncov, ak sa rodina skladá z 5 ľudí, každý môže kedykoľvek potrebovať aspoň pár umytých dosiek. Pre iné miesta, okrem bytov a malých domov, mini PMM nie sú vhodné.

Malá umývačka pod umývadlom

Miesto pod umývadlom je druhým najobľúbenejším riešením. Úzke kompaktné možnosti sa ľahko zmestia pod drez. Takže umývačka riadu a mixér sú blízko pri sebe a je vhodnejšie ich používať v páre. Inštalácia pod umývadlom je tiež obrovská úspora miesta. Mini PMM 40 cm široký umýva naraz až 5 sád. Zariadenia poskytujú ochranu proti netesnostiam, takže sa nemusíte starať o stav techniky, ktorý je uzavretý dverami a nie je viditeľný. Sorokasantimetrovaya mini PMM sa používa aj v letných chatách, hoci pre takéto miesto použitia je to dosť drahá možnosť na jednotku výkonu. Úzke mini umývačky riadu sa nepoužívajú na umývanie riadu z porcelánu, dreva a plastov. Okrem iného, ​​možnosť inštalácie závisí výlučne od konfigurácie kuchyne. Vo všeobecnosti je táto možnosť pohodlná a estetická.

Veľkosti zabudovaných umývačiek riadu

Nábytok pre malé kuchyne určené na použitie vstavaných spotrebičov. Integrácia zariadení do náhlavnej súpravy je tiež dizajnovým pohybom. Nábytkové výklenky sú navrhnuté pre najobľúbenejšie rozmerové charakteristiky. Zostáva len nájsť techniku ​​požadovaných parametrov. Existujú opačné odporúčania: vyzdvihnúť nábytok po kúpe kuchynských spotrebičov. Zabudovaný PMM má plnú veľkosť, úzky a kompaktný. V prvom pohľade je šírka v mnohých prípadoch 60 cm, hĺbka je 55, výška je 82 cm, veľkosť typickej zúženej verzie sa nelíši z hľadiska výšky a hĺbky, ale šírka je o 15 cm kratšia. V štýlovom modernom interiéri je lepšie "zapadnúť" 35-centimetrový model. Kompaktné možnosti vkladania sú z hľadiska konfigurácie veľmi odlišné. V stene sa často inštaluje stroj s hĺbkou 50, šírkou 55 a výškou iba 44 cm.

Výška umývačky: vstavaná a voľne stojaca

Úroveň umiestnenia stola je dôležitá - pre zariadenia zabudované do nižšej vrstvy. Druhým faktorom je rast majiteľov: mini-zariadenia pre police môžu byť pre malých ľudí neprístupné. Preto sa berie do úvahy priemerná miera rastu. Spodná časť zabudovaných a voľne stojacich verzií PMM je vybavená nohami rôznych výšok a niekedy je možné nastaviť ich o 5-6 cm. Ťažké PMM, dokonca aj mobilné, je ťažké mnohokrát zmeniť, takže konštantná skladovacia výška by mala byť umiestnená na úrovni znížených ramien alebo mierne nižšia. Vysoké umiestnenie je vo všeobecnosti traumatické. Ak sú známe rozmery výklenku, pokračujte v meraní parametrov umývačky riadu. Aj keď si kúpite kuchynskú stenu, musíte mať záujem o rôzne nuansy. Na umiestnenie vstavaných umývačiek riadu s výškou 70-97 cm je potrebná primeraná vzdialenosť medzi policami, pokiaľ nie je k dispozícii špeciálny výklenok.

Výška umývačky je rozdelená do troch kategórií:

 1. Nízka - až 55 cm;
 2. Stredné - 55-81 cm;
 3. Vysoká - 81-97 cm.

Vstavaná umývačka 60 cm vysoká

Ide o relatívne nízke modely medzi umývačkami riadu. Plne vyhovujú potrebám priemernej rodiny. Variant s výškou 60 cm je súčasne priestranný a kombinovaný so sekciami špeciálne určenými na montáž strojov. V stredných a malých kuchyniach je miesto pre vstavané umývačky riadu. Najčastejšie pre namontovaný PMM je odkladací priestor pod stolom, ktorý je rovnaký pre zariadenie s výškou maximálne 60 cm. Modul pod PMM je vo väčšine prípadov navrhnutý s dvierkami. Stroj sa ovláda buď na dverách alebo na jeho konci, takže v module uzavretého typu sa druhý variant považuje za mimoriadne nepohodlný. Ak sa umývačka sotva dostane do skrinky, potom sa hodia nastaviteľné nohy. Vstavané modely sú však stále o 2-3 cm nižšie ako samostatne stojace modely. Čo sa týka umiestnenia želaného majáka, zvyčajne sa nachádza vedľa umývadla.

Úzke umývačky 45 cm široké a menšie

45 cm modely získali popularitu u spotrebiteľov v období, keď sa všetci výrobcovia snažili zmenšiť veľkosť kuchynských spotrebičov. Šírky MMP do 45 cm sú určené na použitie v úzkych priestoroch a miestnostiach v tvare štvorca. Samostatné aj vstavané modely sú navrhnuté tak, aby šetrili miesto. Mobilnú možnosť možno jednoducho skryť pod tabuľkou. Pre stacionárnu umývačku riadu budete potrebovať špeciálnu skrinku, aby ste nezabudli na miesto v palcoch pre veľké spotrebiče. Je možné nájsť takýto modul na trhu, ale s najväčšou pravdepodobnosťou bude potrebné počkať, kým sa vyrobí podľa špecifikovaných parametrov. Výška umývačiek 45 cm dosahuje rovnaké hodnoty ako obvykle - od 60 do viac ako 90 cm, hrúbka je zase koordinovaná s hĺbkou spodnej kuchynskej súpravy - 60 cm.

Ako vypočítať rozmery vloženého PMM

Základom výpočtov je meranie miesta inštalácie. Budete musieť zmerať výšku, šírku a hĺbku skrine, skrine alebo výklenku. Je potrebné zvoliť, postupovať z týchto parametrov s odpočítaním niekoľkých centimetrov. Je tiež vhodné kúpiť zariadenia s nastaviteľnými nohami, aj keď hovoríme o kompaktnej umývačke riadu. Zmena výšky nôh - ďalšia možnosť pre pohodlné umiestnenie v skrini / výklenku. Inštalačný priestor musí spĺňať niekoľko kritérií. V prvom rade je to pravý uhol. Vyžadujú sa aj otvory pre elektrické, odtokové a odtokové hadice. Štandardná hĺbka voľného priestoru pod stolom pracovnej plochy kuchyne je 58 cm so šírkou 60 cm, výška závisí od mnohých faktorov, ale zvyčajne je to 82 cm, čo je dosť pre modely do 81 cm, veľká skupina umývačiek riadu má výšku 60 cm. kompaktné zabudované inštalácie sú zvyčajne 45 cm.

Tipy a tipy pre inštaláciu

Zariadenie na umývanie riadu sa odporúča inštalovať vo vzdialenosti maximálne jeden a pol metra od miesta vypúšťania. V opačnom prípade sa zvýši pravdepodobnosť problémov s odtokovou hadicou a zníži sa jej účinnosť. V každodennom živote je miesto inštalácie v blízkosti umývadla považované za najlepšiu možnosť inštalácie. Pri montáži na podlahu je dôležité zabezpečiť, aby bol kontakt s povrchom spoľahlivý. Zásobovanie vodou je zase najlepšie uskutočnené samostatným čerpadlom s ďalšími čistiacimi prostriedkami. Ak toto bezpečnostné opatrenie ignorujete, mikročastice a hrdza z vodovodu prinesú stroj oveľa skôr, ako uplynie maximálna životnosť. Vypúšťací bod je pripravený vopred. Odporúča sa zabezpečiť priamy odtok do kanalizácie. Vloženie stacionárneho PMM nie je také zložité, ako sa zdá, ale je dôležité nepoškodzovať vodiče a nábytkové priečky.

Mali by ste kúpiť stroje s ochranou proti úniku. Napríklad jedným z týchto spôsobov:

 • AquaStop;
 • vodotesný;
 • Aqua-Control;
 • AquaAlarm.

záver

Umývačky riadu sú vyrábané v 3 hlavných veľkostiach. Full-size - tento model so šírkou 55 cm, stále existujú úzke a mini možnosti. Prvým z týchto dvoch typov je zariadenie klasickej formy so šírkou 40-45 cm, kompaktné mini modely sa medzi sebou veľmi líšia. Niektoré modifikácie sú ešte širšie, ale majú minimálnu hĺbku, zatiaľ čo iné sú vo všetkých ohľadoch menšie. Kompaktná PMM zvyčajne nie je väčšia ako 45 cm, okrem 3 hlavných typov sú k dispozícii aj veľké možnosti. Sú potrebné v podnikoch, vo veľkých domoch, ako aj v rodinách s 3 a viac deťmi. Najlepšia možnosť spomedzi vyššie uvedených je určená iba dvoma alebo tromi faktormi. Jedným z kľúčových bodov je dizajn nábytku. Специальные узкие секции уже приводят к мыслям, что для целевого помещения лучше выбирать узкую посудомойку. Крупногабаритные подойдут для посещаемых заведений общепита. Мини-модели - решение для самых тесных помещений. Обычные полноразмерные посудомойки - отличный вариант в плане функциональности.

Zanechajte Svoj Komentár