Dvojúrovňové stropy - ako na to

Konštrukcia stropu s prechodovými úrovňami - skvelé riešenie pre zvýraznenie rôznych štýlov v interiéri. Dvojúrovňové stropy umožňujú transformovať miestnosť, odlíšiť ju do zón. Nie všetci dizajnéri a experti však podporujú viacúrovňové modely, niektoré ich kategoricky nevnímajú a považujú ich za relikt z minulosti, iní dokazujú svoju dôležitosť a účelnosť.

Všetky typy stropných úprav

Vykonávanie opráv v byte, súkromnom dome, osobitná pozornosť by mala byť venovaná stropu. Často sa táto otázka rieši neopatrne, bez pochopenia podstaty, vyberte neopisné materiály, ktoré kazia vzhľad interiéru. Strop však má dostatočne veľkú plochu, má významný vplyv na vnímanie miestnosti ako celku.

Stropné panely: ako si vybrať

Strop - nielen časť miestnosti, ktorá ho ohraničuje zhora, zohráva dôležitú úlohu - určuje celkový vzhľad miestnosti, robí ho útulným. So správnym dizajnom môže vizuálne zväčšiť alebo zmenšiť priestor, rozdeliť ho na funkčné zóny. Nálada domácnosti, dojem hostí pri návšteve do značnej miery závisí od zvolenej dekorácie, ktorá môže stmavnúť a dať slávnostný pohľad do interiéru.

Strop v drevenom dome

Country zrub je špeciálna chuť a pozitívna prírodná energia. Drevo nestráca svoje vlastnosti po ošetrení antiseptickými, tónovanými impregnáciami, reguluje úroveň vlhkosti. Steny guľatiny, obloženie bloku domu, obloženie vyzerajú dobre, v teple. Na zachovanie pohodlnej mikroklímy je strop v drevenom dome tiež zdobený prírodnými materiálmi.

Stropy sadrokartónu: 100 príkladov fotografií

Strop, ktorý sa nachádza medzi podlahami, pod strechou nie je len priečka, obmedzujúca výšku miestnosti, je dôležitou súčasťou interiéru miestnosti, slúži ako základňa pre umiestnenie svietidiel. Spodná časť stropu zaberá značnú plochu. Ak chcete navrhnúť povrch zodpovedne, pretože je jedným z hlavných vizuálnych prvkov vnútorného priestoru.

Sadrokartónové stropné konštrukcie v kuchyni

Krásne sadrokartónové stropy môžu zlepšiť akýkoľvek interiér. To je dôvod, prečo stále viac a viac majiteľov preferuje tento spôsob dokončenia obývacích izieb. Okrem toho môžete vytvoriť štýlový a zároveň vhodný strop zo sadrokartónu a do kuchyne. K tomu budú musieť majitelia zvoliť optimálny typ štruktúry vzhľadu, špecifiká inštalácie.

Čo robiť s nízkym stropom: design triky

Podľa starých noriem platných do roku 2010 by výška stropu mala byť najmenej 2,5 metra. Táto hodnota je pre osobu považovaná za najznámejšiu a najpohodlnejšiu. Po vykonaní zmien v SNiP sa znížili normy pre výšku stropu, čo umožnilo staviteľom vybrať si ho sami.

Stretch stropy: 100 fotografií v interiéri

Stretch strop je plátno, upevnené pod hlavným vrchom miestnosti na špeciálne navrhnutý profil. Vyzerá to skvele, rieši mnoho problémov s dizajnom priestoru, je vyrobený z rôznych materiálov. Správne nainštalované strešné stropy v interiéri úplne menia vzhľad akejkoľvek miestnosti pre lepšie, vizuálne sa rozširujúce aj stiesnené priestory „Chruščova“.

Konštrukcia stropu pre obývaciu izbu

Strop v obývacej izbe nie je hlavnou časťou bytu, ale jeho dizajn by mal byť rovnako premyslený a harmonický ako je to len možné. Obývacia izba je vizitka doma, takže by ste mali starostlivo zvážiť každý detail tejto miestnosti. Mal by ladiť harmonicky do jedného interiéru bytu alebo chaty.

Dekoratívne stropy: typy a metódy dekorácie

Aj keď jednoduchosť je považovaná za najvyššiu úroveň krásy, niekedy chceme pridať do interiéru veľkolepé a malebné nuansy. Dekoratívne stropy - jeden zo spôsobov, ako urobiť svoj domov neobvyklým a príjemným. Hlavnou vecou je vybrať si povlak, ktorý bude harmonicky zapadať do interiéru, zdôrazniť jeho silné stránky a skryť nedokonalosti.

Čierny strop v interiéri +75 fotografií

Stropy v dizajne miestnosti sú odlišné. Ale najneobvyklejšou a štýlovou možnosťou je čierny strop v interiéri a jeho variácie. Stelesnenie takejto myšlienky do reality nie je možné v každej miestnosti, ale tam, kde je to vhodné, môže byť atmosféra premenená neuveriteľným spôsobom. Farebné prvky Čo je na čiernom také zvláštne?

Drevený strop v interiéri +75 fotografií

Drevený strop v interiéri - súčasné a štýlové riešenie. Drevo sa dobre hodí na spracovanie, čo umožňuje uviesť do praxe všetky neobvyklé nápady na dizajn. Strop stromu môže byť zámerne jednoduchý a dokonca drsný a môže ohromiť svojím luxusom a eleganciou. Materiál, s prihliadnutím na tvar, farbu a štýl špecifických povrchových prvkov, bude vhodný v klasických aj moderných aj futuristických interiéroch.

Stropný dizajn v kuchyni +50 foto príkladov

Na prvý pohľad sa môže zdať, že strop má v dizajne miestnosti druhoradú úlohu. Neinštalujú na ňu nábytok, nechodia po ňom a hostia a členovia domácnosti často nezvyšujú oči. V skutočnosti, strop - druh "šedý kardinál" interiéru. Malá izba, môže urobiť viac, pustovatuyu a veľké - objemné a pohodlné a nízke - nad.

Stropný dizajn v sále +60 fotografií

Strop v hlavnej miestnosti bytu alebo domu, a to v sále, priťahuje zvláštnu pozornosť od prvých sekúnd bytia tu. Ale okrem estetickej funkcie plní aj ďalšie úlohy: skrýva vady, zabezpečuje správne osvetlenie, podporuje všeobecný štýl miestnosti a realizuje zónovanie.

Navrhnite strop v spálni +70 nápadov na dizajn

Útulná, relaxačná atmosféra v spálni závisí len od majiteľa, aký dizajn si vyberie, aké materiály používa. Každá časť miestnosti je prepojená, takže by mala vyzerať organicky. Špeciálny postoj k sebe vyžaduje v spálni stropný dizajn. Koniec koncov, táto miestnosť je osobným priestorom pre dvoch ľudí, takže musí zodpovedať vkusu a želaniam majiteľov.

Stropný dekor - nápady na dizajn

Pri vytváraní originálneho dizajnu domu mnohí nechávajú povrch svojho stropu snehovo-biely čistý. Niekedy je to kvôli štylistike, ale často je to kvôli neznalosti všetkých možností. Moderné dekoratívne metódy umožňujú použitie dekoru stropu nielen pre estetické, ale aj pre praktické účely.

Dekoratívne stropné trámy v interiéri

Vzhľadom na nízku výšku stropov je ťažké predstaviť si dizajn s trámami v bežnom mestskom byte. Je vytvorený v priestrannom vidieckom dome, kde trámy v interiéri vyzerajú vhodnejšie. Všetko však závisí od predstavivosti dizajnéra a oblasti obydlia. Vzhľadom k tomu, aj veľký byt moderného usporiadania môže byť vyzdobený s týmto prvkom dekor.

Stropný dizajn - moderné nápady

Myslenie v niekoľkých lietadlách je typické pre moderný štýl. Ak sa pred pozornosť v interiéri bola zaplatená, z veľkej časti, na steny, teraz dizajn stropov sa stal módny rozvoj smer. Originálne nápady sú generované, objavujú sa nové spôsoby dokončovania. V modernom interiéri nie je strop len rovinou umiestnenia osvetľovacích zariadení.