Kýčový štýl v interiéri - popis a charakteristika

Kýč - je to úplná fragmentácia, paródia na luxus, elementárny zlý vkus? Nie, toto je výzva voči všeobecne uznávaným zásadám, neštandardným farbám, zámerným a premysleným provokáciám. Nie každý dokáže vytvoriť výbušný koktail klasiky, country hudby a štýlu Empire. Kontroverzný gýčový štýl v interiéri je pozoruhodný nerovnováhou, roztomilou naivitou, množstvom rozptýlených, ale umelecky zostavených objektov.

Stalinova ríša v interiéri

Staliens - najobľúbenejší architektonický smer v 30. - 60. rokoch dvadsiateho storočia. Na rozdiel od ostatných obytných budov Stalinovho času (kasárne, dvojpodlažné jednopodlažné budovy, murované domy bez vybavenia) je k dispozícii plnohodnotný vodovod, kanalizácia, kúrenie, niekoľko samostatných miestností. Stalinský empírový štýl v interiéri moderných domov a bytov je útulný, slávnostný a relevantný dodnes.

Glamour štýl v interiéri

V angličtine a francúzštine slovo "glamour" znamená šarm, šarm, šarm. Tento pojem je použiteľný v móde, dizajne a kultúrnom živote. Štýl umenia, vyžadovaný medzi tvorivými ľuďmi, sledujúc súčasné trendy. Za posledných 10 rokov, glamour stratil popularitu, ale to platí pre šatníkové predmety, a nie interiér.

Interiér v štýle Londýna

Kreatívni majitelia domov a bytov často hľadajú také možnosti bývania, v ktorých môžu ukázať svoju fantáziu a vytvoriť výnimočný dizajn. Medzi takéto nezvyčajné a jedinečné riešenia patrí vytvorenie interiéru v štýle Londýna. Jeho hlavnou výhodou je absencia všeobecného systému, podľa ktorého je potrebné vykonať registráciu.

Gželský štýl v interiéri

Interiér v štýle Gzhel možno bezpečne priradiť k jednému z najviac mimoriadnych. Aj keď dizajnéri len zriedka zvolia taký dizajn, podarilo sa im už teraz oceniť potenciál farebnej ornamentiky. V chápaní obyvateľa je Gzhel zvláštnym typom maľby hlavne na porceláne, ktorý ruskí majstri praktizujú už dlhú dobu.

Secesia v interiéri: charakteristika štýlu a príklady

"Štýl vĺn" sa vyznačuje neuveriteľnou mäkkosťou línií, ktorá pomáha dosiahnuť stav vnútornej harmónie a má upokojujúci účinok na človeka. Úspešne prelína eleganciu zdedenú z baroka, priemyselných motívov a multižánrov. Secesný štýl v interiéri je pozoruhodný svojou milosťou a šľachtickou šľachtou, ktorá sa nachádza v klasickej variácii smeru.

70. Štýl - Nápady na dizajn interiéru

Dvadsiate prvé storočie je už dávno okolo nádvoria, ale niektoré domy majú stále byty, v ktorých sa zdá, že čas sa zastavil pred päťdesiatimi rokmi. Stále existuje veľa kontroverzií o tejto ére - niektorí návrhári to považujú za bez chuti, chaotické, nepohodlné pre život. Toto je rozkvet subkultúry punkov a hippies, disko hudby a vznik farebných televízorov.

Palácový štýl v interiéri

Дворцовый стиль поражает своей роскошью, богатством и великолепием. Это направление не сочетается с бюджетным ремонтом. Если владелец планирует воплотить в интерьере элементы оформления дворца, то средств в это придется вложить немало. Dekorácia bude pozoruhodná svojím rozsahom a okázalosťou, naplnená prepracovanými detailmi.

Rustikálny štýl v interiéri: popis a príklady

Rustik je málo známy štýl v "bývalých odborových krajinách", ale veľmi populárny v Amerike a Európe. Slovo je synonymom hrubého, rustikálneho života, jednoduchých foriem, druhu jednoty s prírodou. Najbližšie mu je country music. Rustikálny štýl v interiéri moderného obydlia je plne schopný stať sa útulným, estetickým, kombinujúcim dizajn vidieckeho domu a ultramoderným plnením mestského života.

Nemecký štýl v interiéri: popis a vlastnosti

Pri zmienke o nemeckom smerovaní v dizajne, prvá vec, ktorá príde na myseľ, je čistá, ako napríklad detské domčeky, ktorých obielené fasády sú rozdelené do samostatných častí tmavými úzkymi lamelami. Podobné exteriérový dizajn s názvom fachwerk - jedna z architektonických vetiev vyššie uvedeného štýlu.

Švédsky štýl v interiéri: dekorácie

Švédsky štýl je súčasťou veľkej skupiny etnických trendov. Nie je tak populárna ako obozretná angličtina, stručná stredomorská (grécka) alebo romantická taliančina. Švédsky štýl je úzko spojený so škandinávskym. Niekedy sa oba tieto koncepty považujú za jeden. V skutočnosti je tento štýl jednou zo škandinávskych odrôd, pretože Švédsko je súčasťou historického a kultúrneho regiónu rovnakého mena s Dánskom a Nórskom, do ktorého sa niekedy započítava aj Island.

Africký štýl v interiéri a jeho vlastnosti

Afrika je dlhodobo „konzervovaným“ kontinentom, ktorý nebol vystavený iným plodinám. Štýl vytvorený v týchto otvorených priestoroch si preto zachoval svoj primitívny a archaický charakter. Obyvatelia domorodých kmeňov sú spravidla zdobené stručne, pretože miestni obyvatelia si nemohli dovoliť luxus a pôžitky.

Viktoriánsky štýl v interiéri

Viktoriánsky štýl v interiéri je považovaný za jeden z najznámejších po celom svete. Vyznačuje sa dobrou milosťou a klasickým luxusom. Neexistuje žiadna smiešna kombinácia farieb alebo extra honosné detaily. Tento štýl v angličtine je zdržanlivý a kráľovsky bohatý. Okamžite vyniká na pozadí iných štýlov interiéru s ušľachtilými farbami a kvalitou použitých materiálov.

Interiér Art Deco - štýl

Art Deco je veľmi obľúbený, neuveriteľne expresívny, elegantný, rozoznateľný štýl, ktorý je veľmi obľúbený u mnohých moderných dizajnérov. Vždy vyzerá bohatý, elegantný a dáva potešenie z uvažovania o tomto interiéri. Najčastejšie sa používa na výzdobu hotelov, drahé reštaurácie, sály, kde sa konajú oficiálne recepcie, svadby, bankety.

Vlastnosti klasicizmu v interiéri

Klasicizmus - smer v architektúre a dizajne, ktorého vznik pochádza zo začiatku XVII storočia. Štýl zostal relevantný v Európe už takmer dve storočia. Postupne sa hlavné myšlienky klasicizmu rozširovali za Starým svetom do Nového, kde ich kolonialisti miešali s miestnymi etnickými motívmi a premenili ich na koloniálny smer.

Retro štýl v interiéri

Slovo "retro" sa nazýva všetky veci, ktoré boli relevantné v minulosti, ale nezodpovedajú realite modernosti. Je tu ďalší koncept - ročník. V hovorovej reči sú často zmätení, hoci sú podobné, ale nie identické. Retro (z lat. "Back") sa považuje za abstraktné označenie starých vecí a tých položiek, ktoré boli umelo starnuté.

Koloniálny štýl v interiéri

Koloniálny štýl patrí do skupiny klasických trendov. Svoje meno dostala na počesť kolonistov, ktorí sa usadili na cudzích územiach a nielenže so sebou priniesli pôvodné tradície v interiérovom dizajne, ale aj požičali si zvyky od miestnych obyvateľov. V smere bola nájdená rovnováha medzi rafinovanosťou, luxusom a stručnosťou, „domorodou jednoduchosťou“.

Štýl 60. rokov v interiéri: ako vytvoriť

Implementovať farebný štýl 60. rokov v interiéri je pomerne jednoduché a jednoduché. Umožňuje kombináciu 3-4 alebo viac farieb. Táto vlastnosť neobmedzuje majiteľov vytvoriť jasný dizajn bytových priestorov, kuchýň, chodieb a chodieb. Ďalšou výhodou je možnosť kombinovať aktualizované staré sety a moderné výrobky z nábytku.

Marocký štýl v interiéri

Maroko zostáva pre mnohých našich krajanov vzdialenou a nepreskúmanou krajinou, ktorá sa nachádza niekde v Afrike. V skutočnosti geografická poloha robí štát vlastníkom jedinečných klimatických podmienok. Maroko sa pohodlne nachádza na severozápade afrického kontinentu, ale zároveň len 14 km Gibraltárskeho prielivu ho oddeľuje od španielskych brehov.

Španielsky štýl v interiéri

Španielsko je krajinou býčích zápasov a podmanivými tmavovlasými krásami tancujúcimi flamenco, ktoré v minulosti prežili ťažké časy. Povstala do nebývalých výšok a rovnako rýchlo padla na nohy maurských dobyvateľov. Typický pre juh Európy, španielsky štýl prešiel zmenami spolu so štátom.