Obývacia izba v Provence: 75 fotografií nápadov

Krajina sa spája pod spoločným názvom skupiny trendov dedín, medzi ktoré patrí aj Provence. Susedí s takými farebnými „príbuznými“ ako ruský, španielsky, taliansky, americký štýl. Provence je len jedným zo smerov, ktoré sú geograficky zviazané s miestom narodenia - južným regiónom Francúzska.

Obývacia izba v podkroví +75 interiérových fotografií

Každá moderná obývacia izba by mala byť vybavená v rovnakom štýle. Znalci slobody a neformálnej estetiky si zvolia smer podkrovia. Týmto spôsobom môžu byť hlavné miestnosti navrhnuté tak vo veľkých sídlach, ako aj v štandardných bytových výškových budovách. Unikátny dizajn organicky kombinuje staré a nové trendy, vintage a moderné prvky.

Hi-tech obývacia izba: možnosti dizajnu

Zvýšená popularita high-tech symbolizuje víťazstvo lakonicizmu a jednoduchosti v interiéroch nad zložitými kompozíciami a honosným luxusom. Štýl, ktorý sa stal nezávislým smerom, oddeleným od konštruktivizmu, sa zmenil na akýsi most do budúcnosti, prepojenie medzi trendmi minulého storočia a zásadne novými pojmami futurizmu.

Škandinávska obývacia izba: 75 návrhov

Voľba ľahkého a ľahkého škandinávskeho štýlu pre interiér obývačky je pomerne zaujímavým riešením pre návrh domov a bytov. Prevaha jasných farieb v miestnosti pomôže, aby bola priestranná, opticky zväčšila plochu a zdôraznila komfort. Pre takýto smer by boli vhodné a malé škvrny tmavých odtieňov.

Interiér obývacej izby so schodiskom do druhého poschodia

Schodisko je skôr neobvyklým prvkom obývačky. V typických (najmä panelových) domoch prakticky neexistujú dvojpodlažné byty, takže schody v obytnej zóne sa najčastejšie nachádzajú v chatkách. Tento prvok by mal dobre zapadnúť do celkového interiéru obydlia pri zachovaní jeho funkčnosti. To môže byť v obývacej izbe, ak je táto miestnosť dosť veľká.

Interiér obývacia izba v modernom štýle

Moderný je mnohými považovaný za najmodernejší štýl, hoci sa objavil na konci devätnásteho storočia. Samostatné prvky tejto éry sú stále hádané v moderných interiéroch, zahŕňajúcich človeka, všetky jeho oblasti činnosti vo svete krásy. Neexistujú prakticky žiadne rovné čiary, jednoduché formy a izby sú estetické a funkčné.

Interiérový dizajn obývacej izby 19 m2. m

Rozvoj projektového projektu obývacia izba 19 m2. m, musíte zvážiť, že toto je multifunkčná miestnosť. Tradične slúži ako priestor pre rekreáciu, večierky, showroom pre prezentovateľné doplnky. Ale funkcie tam nekončia. Nedostatok priestoru nás núti premeniť oddelené priestory obývačky na spálňu, štúdiu, herňu.

Zaisťujeme interiér vstupnej miestnosti

Priechodná miestnosť v nedávnej minulosti bola považovaná za príklad mimoriadne neúspešného plánu - nie je možné tam odísť do dôchodku, musíte byť v úplnom zobrazení. "Chruščov" funkcionalizačnej éry, s takými nepohodlnými miestnosťami, dokonca stojí o rádovo menej ako pri úplne odlišných. V modernej dobe existuje množstvo originálnych štýlových riešení pre haly, cez ktoré ľudia neustále chodia, berúc do úvahy ich zábery, počet dverí, požadovanú funkčnosť.

Dizajnová izba v byte o veľkosti 18m2. m

Obývacia izba je miestnosť, kde sa večer konajú masové akcie, recepcie, večierky a jednoduché stretnutia s celou rodinou. Sála by mala byť pohodlná pre každého, preto jej dizajn je vybraný na princípe univerzálnosti. Izby majú rozlohu 18 m². m považované za "zlatý priemer": nie sú príliš priestranné, ale aj na ich uzavretie nemožno pripísať.

Dizajn a členenie obývacej izby

Идея создания квартир-студий первой пришла на ум американским архитекторам. Помещения с подобной планировкой быстро вошли в моду. Slovo "štúdio" k nám prišlo z talianskeho jazyka, kde to znamenalo priestrannú dielňu umelcov alebo sochárov. Tieto byty sú relatívne nízke náklady, čo uľahčuje nákup bývania pre tých, ktorí predtým mohli len snívať o tom.

Obývacia izba v hnedých tónoch: dizajn a interiér

Vznešená hra čokoládových odtieňov premieňa každú miestnosť. Interiér obývacej izby v hnedých tónoch dodáva miestnosti upokojujúcu atmosféru skutočného pohodlia domova. Mäkká škála teplej, upokojujúcej farby so zaujímavými dizajnovými akcentmi vyzerá draho a úctyhodne, zdôrazňuje chuť majiteľov domov a je vhodná pre mnohé populárne trendy.

Dizajn a interiér obývacej izby v štýle minimalizmu

Pohodlná, vysoká funkčnosť akéhokoľvek prvku interiéru a neprekonateľná estetika bez kudrliniek - to je presne to, čo moderný dizajn obývacej izby vyzerá v štýle minimalizmu. Blízky príbuzný toku high-tech stelesňuje dokonalú rovnováhu ergonómie a sofistikovanosti, vďaka ktorej môžete ľahko obnoviť jedinečnú výzdobu vo veľkom vidieckom dome a v kompaktnom mestskom byte.

Územie miestnosti do spálne a obývačky: myšlienky oddelenia

Formát apartmánu v štúdiu získal takú bláznivú popularitu, že pre neho vznikli desiatky tisíc projektov. Myšlienka spojiť niekoľko samostatných zón v jednej miestnosti sa prvýkrát stala americkým architektom s nemeckými koreňmi - Ludwig Mies van der Rohe. Vo svojom slávnom dome s rovnobežnostenným pultom, ktorý sa stal jedinečným umeleckým objektom, jednoducho odhodil steny a spolu s nimi všeobecne akceptované rámy.

Interiérový dizajn obývacia izba - jedáleň: 75 fotografií nápadov

Malé kuchyne sa stávajú hlavným dôvodom, prečo sa jedáleň nachádza mimo izby, priamo súvisí s jedlom. Samostatný priestor na konzumáciu jedla sa považuje za luxus, ktorý si môžu dovoliť len majitelia súkromných domov, ale nie majitelia malých bytov v Chruščovských domoch. Majitelia priestranných obývacích izieb majú šťastie, pretože ich možno kombinovať s akoukoľvek potrebnou platformou, ktorú nemožno usporiadať v samostatnej miestnosti.

Malý dizajn izby +75 príkladov fotografických interiérov

Vnútorná miestnosť - skutočná tvár domu. Tam hostitelia vítajú hostí, trávia večery a rodinné oslavy. Moderný dizajn malej miestnosti je vytvorený na základe funkcií, ktoré sú priradené k tejto miestnosti. A tam môže byť veľa z nich: v malých apartmánoch, hala je jedáleň, obývacia izba, kancelária a všetko, čo majiteľ chce robiť.

Interiér obývacia izba v vidieckom dome +75 fotografií

Získavanie vidieckeho domu alebo jeho stavba od nuly sa stáva čoraz obľúbenejším. Tradícia mať rodinné hniezdo, panstvo je zakorenené v minulosti. Doteraz si to mohli dovoliť len bohatí občania. Monumentálne budovy, v ktorých sa konalo detstvo, dospievanie, zrelosť a staroba mnohých generácií tej istej rodiny, boli naplnené spomienkami.