Interiér obývacia izba v jasných farbách

Dizajn obývacej izby v jasných farbách je klasický interiérový dizajn. Je to svetlé odtiene, ktoré pomáhajú, aby sa izba útulné, rovnako ako pohodlné pre zavesenie von. Vizuálne zväčšujú priestor, čo má pozitívny vplyv na malé miestnosti. Zvlášť by to malo byť venované majiteľom obytných miestností spojených s kuchyňou alebo dokonca so spálňou. Vzhľadom k tomu, že pomocou svetelných tónov môžete ľahko a nenápadne korigovať dispozíciu interiéru a rozdeliť ho na funkčné plochy. To všetko môžete urobiť nezávisle, ak sa budete riadiť nasledujúcimi odporúčaniami.

Klasický tón tejto palety je biely. Je to elegantné, krásne, ale nie praktické. Ak sa rozhodnete použiť túto farbu, zrieďte ju svetlými akcentmi v rôznych tónoch. Tmavý nábytok, doplnky alebo podlaha je teda zvolená proti bielym stenám a naopak.

Z ostatných svetlých odtieňov v dizajne obývacej izby sú najúspešnejšie použité:

 • farba slonoviny;
 • béžové tóny;
 • piesok;
 • terakota;
 • zlato;
 • svetlé zelené tóny.

Matné pastelové farby robia miestnosť vizuálne menšou a chladné lesklé povrchy zväčšujú priestor.

Vlastnosti a výhody

Nezáleží na tom, v akom štýle sa rozhodnete navrhnúť vlastnú obývaciu izbu: klasickú, modernú alebo minimalistickú. Je dôležité zvoliť správnu farebnú schému, ktorá bude dobre kombinovať funkčné oblasti. Rozloženie miestnosti s iným tónom je skvelým riešením pre štúdiové apartmány. Klasický dizajn za týchto podmienok je kombináciou obývacej izby s kuchyňou a jedálňou. Často je tiež prijateľné kombinovať obývaciu izbu a spálňu s malou plochou obytného interiéru. Pracovné priestory miestnosti sú vizuálne oddelené farebnými kombináciami s plynulým prechodom od svetlého odtieňa k tmavšiemu.

Výhodou dizajnu v jasných farbách je ich všestrannosť, pretože môžu slúžiť ako pozadie pre vytvorenie budúcej obývačky a dobre sa hodia k iným farbám. Návrhári často dávajú prednosť odtieňom svetlej farby, pretože:

 • sú dokonale kombinované s prírodnými materiálmi, takže dobrým riešením by bolo použitie dreveného nábytku v interiéri (dobrá voľba pre obývaciu izbu, kuchyňu a spálňu v klasickom štýle);
 • Ľahký interiérový dizajn sa ľahko transformuje pridaním iného farebného dekoru, takže budete vždy prekvapiť svojich hostí inováciami (to môžu byť nové záclony, vankúše, alebo dokonca pohovka);
 • hladké steny sú krásne doplnené maľbami, kobercami alebo svietnikmi (to je vhodná voľba pre klasický štýl miestnosti);
 • Ľahký pastel má upokojujúci účinok na emocionálny stav a podporuje relaxáciu, takže je skvelý v spálni.

Správne riešenie podlahy a stropu

Podlahy a strop nie sú o nič menej dôležitými prvkami dizajnu ako steny a nábytok. Pozrime sa podrobnejšie na myšlienky ich použitia v dizajne interiéru obývacej izby v jasných farbách. Pre podlahu môžete použiť nasledujúce materiály:

 • parkety alebo laminát natretý odtieňmi bieleného dubu, svetlosivého popola, béžovej a smotanovej farby (tento kryt je vhodný pre jedálenský kút, spálňa v štýle klasiky);
 • lesklá samonivelačná podlaha všetkých odtieňov svetlej farebnej škály (vynikajúce riešenie pre kuchyňu a obývaciu izbu rekreačnej a recepčnej zóny priateľov a príbuzných);
 • biely, smotanový a smotanový porcelánový obklad (vhodný aj do podlahy kuchyne a obývačky);
 • linoleum s rôznymi farbami podľa vašich preferencií (ozdobte interiér každej funkčnej oblasti);
 • koberec je pomerne pohodlný a príjemný kryt, ktorý nájde svoj účel v spálni (nemali by ste si vybrať čisto bielu farbu, pretože ťažkosti pri čistení tejto podlahy, najmä ak máte deti).

Pokiaľ ide o strop, v modernom štýle a klasické obývacie izby sú zdobené zavesenými stropmi. Môžu byť matné alebo lesklé biele, krémové alebo perlové. Glitter, rovnako ako krásny odraz lesku, ktorý vytvára romantickú atmosféru, je ideálny pre oblasť, ako je spálňa. Malý priestor reflexný náter vizuálne zvýšiť. Svetlá obývacia izba vo vidieckom štýle je zdobená bielymi drevenými trámami na strope.

Odporúča sa nakresliť spodnú časť miestnosti (podlaha, nábytok) v tmavých odtieňoch a zvršok zhoršiť. Takže interiér bude vyzerať harmonicky.

Navrhovanie stien a nábytku

Monochromatická biela farba na stenách bez akýchkoľvek inklúzií nebude v interiéri obývacej izby vyzerať priaznivo. Je lepšie vybrať si pastelové, béžové, zlaté teplé odtiene alebo slonovinu a svetlosivú. Na jej pokrytie bude rozumné použiť monochromatické tapety na maľovanie, prípadne s reliéfnymi vzormi. V kuchyni, samozrejme, ako najcitlivejšie oblasti k znečisteniu a vlhkosti, potrebuje dlažba. To môže byť len jej pracovný priestor, a to zástera, zvyšok - tapety, najlepšie zo všetkých umývateľný.

Obývacia izba vyžaduje iný nábytok, najmä ak kombinuje mnoho funkčných oblastí. Je veľmi dôležité, aby bol nábytok odlišnej farby (mal by byť tmavší ako steny) a nespája sa so všeobecným pozadím. Ale nevyberajte si veľmi svetlé, pútavé odtiene. Nábytok by mal harmonicky zapadať do štýlu a farebného prevedenia obývačky.

Interiér vo svetlých odtieňoch najlepšie berie klasický typ nábytku. Obývacia izba zdobí krásny drahý drevený nábytok s koženým čalúnením. Farby kávy, bronzu a orechov dodajú eleganciu. Klasická stena dokonale zapadne do moderného interiéru vo svetlých farbách. Pokiaľ ide o kuchynský nábytok, potom je najlepšie rozhodnúť sa pre prírodné drevo. Nezabudnite na užitočné vlastnosti zrkadiel. Ich použitie v malej obývacej izbe alebo na stenách spálňovej časti pomôže vizuálne rozšíriť miestnosť a urobiť ju ešte jasnejšou.

Pozitívne vlastnosti majú modulárny svetelný nábytok, ktorý dokonale zapadne do interiéru každej obývačky. Jej primát je vyjadrený schopnosťou transformovať na základe požiadaviek užívateľov. Rohové pohovky sa perfektne zložia do pohodlnej postele. Modulárne skrinky vyzerajú skvele v kuchyni. Pri výbere takéhoto nábytku je potrebné vybrať prvky mierne odlišných alebo dokonca kontrastných tónov. Takže to bude vyzerať zaujímavejšie.

Výber osvetlenia

Osvetlenie obývacej izby, rovnako ako všetky ostatné miestnosti, je veľmi dôležitým prvkom, najmä ak je tam málo prirodzeného svetla. Vybrané svietidlá a lustre by mali zodpovedať celkovému štýlu miestnosti, ako aj farebnému dizajnu. Vytvoria krásny efekt, ak sú natreté bielou farbou.

Typ umelého osvetlenia sa volí na základe výšky stropov. Pre najlepšie svetelné reflektory alebo závesné lustre sú najlepšie. Žiarovky vložené nad pracovnou doskou sú skvelým riešením v kuchyni. Eleganciu obývacej izby môže dať klasický luster nad jedálenským stolom, ako aj nástenné svietidlá. Kuchyňa je vhodná pre malé závesné svietidlo. "Klasika žánru" - stojací lampa - perfektne sa hodí k pohovke alebo k oknu.

Luster, nástenné svietidlo alebo stojanová lampa budú mať zaujímavý a elegantný vzhľad s pozlátenou alebo chrómovanou povrchovou úpravou.

záver

Dizajn obývacej izby vo svetlých odtieňoch je najčastejšie používanou farebnou schémou medzi ostatnými, pretože sa vyznačuje jednoduchosťou realizácie svojich nápadov a pôsobivým výsledkom. Svetlé odtiene sú dokonale kombinované s ostatnými, sú atraktívne, dodávajú teplo a pohodlie domova. Preto, ak váš obývacia izba vyžaduje aktualizáciu, neváhajte a dať prednosť dizajnu v jasných farbách. Pripomeňme si kľúčové momenty úspešného dizajnu obytných miestností:

 • vybrať správne farebné schémy na stenách, podlahe, strope, nábytok by mal byť iný, ale nie príliš svetlý;
 • biele steny by sa mali riediť farebnými dekoratívnymi prvkami, ktoré možno v prípade potreby nahradiť;
 • čistá biela farba je nepraktická, preto nie je veľmi vhodná na nábytok, v tomto prípade je lepšie použiť na stenu umývaciu tapetu;
 • obývacia izba a obývacia kuchyňa vyžadujú zónovanie prostredníctvom postupného prechodu odtieňov od svetlých po tmavé.

Hlavná vec je nebáť sa experimentovať a meniť, svetlé farby vám s tým pomôžu.

Zanechajte Svoj Komentár