Interiér v odtieňoch zelenej: 50 moderných možností dizajnu, foto

Použitie rôznych kombinácií zelene v interiéri bytu je recepcia, ktorá pomáha ľuďom priblížiť sa k prírode, vytvoriť pre nich príjemné prostredie a pomôcť im relaxovať a oddýchnuť si. Toto je farba prírody, života, symbolu bezpečnosti. V antike na východe sa verilo, že má pozitívny vplyv na dušu a moderná medicína uznáva, že je to najužitočnejšia farba pre oči.

Zelené interiéry sa často využívajú v priestoroch rekreačných domov a sanatórií - prispievajú k rýchlej obnove zdravia. Pridanie ďalších farieb do základného tónu znamená zmenu v jeho účinku na osobu. Vyberte si najvhodnejší pre váš interiér odtiene zelenej s ich rozmanitosť nebude ťažké.

Fotografie v interiéri izieb

Zelená môže byť použitá v takmer akomkoľvek type miestnosti, stačí si vybrať tie správne farby, ktoré ju sprevádzajú. Napríklad, s bielou a hnedou, tvorí krásne klasické trio, s lila, žlté, modré tóny nepostrádateľné v štýle Provence, s tyrkysovou, béžovou a prízvuk červená bude paleta námorného štýlu.

Obývacia izba

Zelená v interiéri obývačky môže byť sólistom a môže pôsobiť ako dodatočná kombinácia s inými. Jasný tón ako hlavný vytvorí radostnú náladu, malachitový odtieň vyzerá veľmi dekoratívne a je vhodný pre výber jednotlivých zón. Dekoratívne prvky vyzerajú dobre nielen na svetle, ale aj na tmavom pozadí.

kuchyne

V interiéri kuchyne sa najčastejšie používa zelená buď ako zástera alebo ako hlavná fasáda. V závislosti na odtieni, farba je vhodná aj pre super moderné štýly, ako je techno a minimalizmus, a pre vidiecke Provence.

spálne

Vo vnútri spálne sú preferované svetlé odtiene a zmiešané farby, napríklad olivovo zelené. Tmavé, nasýtené možnosti sa zobrazia ako prízvuk. Môžu byť základné len vo veľkých, luxusných izbách vhodného štýlu.

škôlka

Skvelá možnosť pre interiér škôlky - zelená vo všetkých svetelných variantoch. Tak, že situácia nebola príliš pokojná a vyzvala dieťa, aby aktívne pochopilo svet, pridalo jasné farebné akcenty a zrieďovalo zelené s belosťou.

kúpeľňa

Inštalatérske zariadenia, spravidla nie sú príliš veľké, takže keď skončia, snažia sa použiť svetlé farby. Tmavé tóny môžu zaberať časť steny alebo jednu stenu a slúžiť ako veľkolepé zázemie pre belosť sanitárneho vybavenia. Zapaľovače vyzerajú skvele ako hlavný tón a prinášajú prirodzenú sviežosť do interiéru kúpeľne.

Farebná sýtosť môže nastaviť vizuálnu veľkosť miestnosti a opraviť jej nevýhody. Svetlo zelená v interiéri malej miestnosti dodá objem a priblíži ju k prírode, interiér s tmavozelenými stenami spríjemní väčšiu miestnosť.

Odtiene zelenej

V závislosti od toho, aký tón sa pridá k jadru, zelená môže patriť do teplých alebo studených farieb.

  • Sivá, modrá, modrá dodávajú chlad a používajú sa spravidla v miestnostiach orientovaných na južnú stranu.
  • Tam, kde je málo denného svetla, sú vhodné teplé tóny s pridaním žltej, oranžovej farby.
  • Šedozelená v interiéri je považovaná za neutrálnu a upokojujúcu, je vhodná pre spálne a obývacie izby. V kombinácii s bielou, to je dobré pre "klasiku", pretože vytvára dokonalé zázemie pre demonštráciu komponentov štýlu: jednoduché elegantné formy, symetrické detaily.
  • Modrozelená je menej bežná, možno kvôli tomu, čo sa považuje za dosť zložité.
  • Žltozelené odtiene v interiéroch obytných priestorov sa však používajú veľmi často, možno preto, že sú považované za veselé a najaktívnejšie zo všetkých odtieňov.

Kombinácia s inými farbami

Dizajnéri vytvárajú exkluzívne monochromatické interiéry, manipulujúc s jednou farbou vo všetkých svojich odtieňoch a hrajú sýtosť. Častejšie však používajú kombinácie s inými tónmi, aby dosiahli maximálnu expresivitu v rámci daného štýlu a zároveň riešili ďalšie úlohy, ako napríklad opravy nedostatkov v miestnosti alebo deliace zóny v štúdiových apartmánoch. Zvážte možné kombinácie, počnúc neutrálnym.

Biela-zelená v interiéri

Biela kombinuje dobre so všetkými farbami, vrátane zelenej. Zrieďuje a zjemňuje tmavo zelenú, dokonale dopĺňa svetlé odtiene, dáva možnosť vizuálne zväčšiť malú plochu miestnosti.

Béžová zelená

Mäkká béžová so zelenou farbou v interiéri ako prízvuk je základom pre vytvorenie útulnej atmosféry v rôznych štýloch. Kombinácia je priaznivá pre nervový systém a je vhodná pre dizajnérov - s ním sa ľahko dekoruje miestnosť a pridávajú rôzne akcenty.

Zelená a hnedá v interiéri

Môžete použiť v akomkoľvek štýle, a navyše, táto kombinácia má pozitívny vplyv na ľudský nervový systém.

Šedo-zelená v interiéri

Kombinácia pomáha relaxovať, odpočívať, v dôsledku čoho sa často používa pri výzdobe spální a obývacích izieb.

Zelená a oranžová

Interiér miestnosti v zelených tónoch s prídavkom pomaranča bude farebný a zároveň útulný. Musí byť používaný s mierou, ako prízvuk alebo doplnok.

Žltá zelená v interiéri

Dizajn miestnosti bude veľkolepý a jasný. Najúspešnejšia je kombinácia so svetlozelenou farbou - to je najlepšia voľba v prípade kuchyne alebo kúpeľne.

Ružová zelená

Kombinácia vyzerá veľmi jemne a vynikajúco v prípade, ak sa používa na dokončovanie svetlých farieb. Napríklad steny sú svetloružové, nábytok je bledozelený, textílie sú ružové a zelené.

Červeno-zelená v interiéri

Spravidla sa v tejto kombinácii zobrazujú červené prvky na zelenom pozadí, napríklad maľba na stenách alebo časti nábytku, menej často je farba pozadia červená a akcenty sú usporiadané do zelena.

Modrá zelená

Odporúča sa použiť modrú farbu v dizajne miestnosti v odtieňoch zelenej v kombinácii s bielou, šedou alebo béžovou farbou.

Zelená tyrkysová

Svetlozelené a trávnaté odtiene dobre zapadajú do tyrkysovej. Sú to podobné farby a ich kombinácia je dobre doplnená neutrálnymi farbami - béžovou, bielou, svetlohnedou.

Interiéry v zelenej a modrej farbe

Zelenú farbu môžete kombinovať rôznymi spôsobmi, napríklad farbou stien vo svetle zelenej farbe a výberom dekorácie a textilu v modrej farbe, vytváraním neutrálnych farieb bielej alebo béžovej farby.

Zelená a fialová

Odtiene tej časti spektra, kde sa modrá mení na fialovú, sa tiež úspešne kombinujú so zelenými tónmi. Napríklad, zelené a fialové farby v interiéri moderného štýlu zdôrazňujú dynamiku a pistácie s levanduľou vytvoria romantickú náladu v rustikálnom provence.

Pri použití kombinácie zelenej a fialovej môže byť interiér originálny, skôr kontrastný a zároveň priaznivý pre dlhodobý pobyt v ňom. Zelená vytvorí atmosféru pokoja a fialová stimuluje duchovný rozvoj človeka.

Fotogaléria

Nižšie sú uvedené príklady použitia zelene v interiéroch miestností na rôzne funkčné účely.

Zanechajte Svoj Komentár