Interiér obývacia izba v súkromnom dome - 50 fotografií nápadov na dizajn

Zodpovedný proces - usporiadanie hlavnej miestnosti v dome, pretože multifunkčná záťaž by nemala zasahovať do originality a vzťahovať sa na celkový vzhľad budovy a lokality. V modernom svete zahŕňa koncept luxusného dizajnu svoju dokonalosť pre konkrétneho majiteľa, schopnosť vytvoriť pohodlný interiér obývacej izby v súkromnom dome, ktorý spĺňa životný štýl. To môže byť iné, jednoduché alebo vzdorné, hrubé alebo elegantné, elegantné alebo brutálne, ale nie je to tak ťažké, aby bolo pamätné. Inšpiráciu môžete hľadať medzi fotografiami a zároveň sa zoznámiť s najznámejšími riešeniami a najnovšími inováciami.

Aktuálne možnosti

Moderné dizajnové možnosti pre hlavnú miestnosť sú veľmi rozmanité:

 • Minimalizmus. Neváhajte zo všetkého, čo je zbytočné - farby, tvary, dekoratívne prvky. Nechajte to najnutnejšie, aby ste si mohli vychutnať priestrannú obývaciu izbu svojho súkromného domu. Takéto interiéry prispievajú k zvyšovaniu mestského rytmu, ale môžu byť nudné nejakou monotónnosťou, ktorá je niekedy viditeľná aj na fotografii. Zjavne plus rozšírenie priestoru pre týchto majiteľov, veľkosť obývacej izby sú skromnejšie ako 30 metrov štvorcových. m.

 • Modern. Kontrastné kombinácie prírodných odtieňov, ako je mäkký krém a čokoláda, možno monochromatická gama. Čiernobiele možnosti zahŕňajú akcentovú stenu. Sklo, lesklé povrchy, dizajnérsky moderný nábytok zvyšujú šikovnosť.

 • Loft. Omietané steny, drevené stropné trámy, zvýraznený priemyselný dizajn je prispôsobený dizajnérmi pre maximálny komfort z pocitu súkromného domu. Zaujímavé stenové panely s neobvyklým reliéfom pod tehál alebo slinku neobvyklých farieb pre akcentovú stenu.

Mnohé z týchto štýlov umožňujú robiť umelecké predmety nielen nábytkom, ale aj záľubami a záľubami majiteľov: zbierky z ciest, kníh, modelov áut, neštandardných výtlačkov, galerijného svetla. Nie sú však schopní priniesť toľko tepla do interiéru obývačky vidieckeho domu, pretože v mestskom období sa nenarodili štýly.

Vyrobené pre seba

Existujú interiérové ​​riešenia, ktoré využijú celý priestor domu a okolo neho pre jeden celok. Tlmené odtiene prírody, čisté línie, ekologicky šetrné materiály vytvárajú takú odlišnosť, ktorá sa dá vidieť na fotografii, ale prirodzené štýly:

 • Scandinavian. Niečo blízkeho a jasného, ​​jednoduchého a lakonického interiéru sa riedi jasnými akcentmi na mimoriadne svetlom pozadí. Vychutnajte si pohľad pomáhajú veľkým oknám a nechávajú veľa svetla. Všetky použité dokončovacie materiály, podporujú harmóniu, vysokú čistotu.

 • Country. Stupeň integrácie nepozná hranice. To môže byť len náznak: smerom k krbu, alebo hrubé stropné trámy, obloženie stien. Striedanie dreva rôznych plemien a tónov prináša pohodlie. Je umocnený dekorom v podobe výrazných lustrov, kovových predmetov, koženého nábytku, muriva.

 • Rustikálne. Niektoré súkromné ​​domy sú jednoducho vytvorené pre použitie v interiéri obývacej miestnosti hlavných charakteristických prvkov - rúrových stien, dreva. Jednoduchý regál, drevená truhla, otvorené poličky dosiek, zaujímavé doplnky z pňov a konárov zvýšia efekt.

Klasické - rôzne a módne

Schopnosť vykonávať interiér v obývacej izbe v takomto čase testovanom, ale z tohto nemenej relevantného smeru, je vhodnejšia ako kedykoľvek predtým v súkromnom dome ako v štandardnom byte. Moderné materiály a miernejší, hoci rozoznateľný dekor, nábytok prispôsobený aktuálnym potrebám, trochu zjednodušený klasicizmus. Pridanie inovatívnych položiek sa už zdá nevhodné. Je to dokonalá voľba znalcov z minulosti, ale nie je pripravený vzdať sa úspechov súčasnosti.

Tento štýl sa nazýva neoklasický a jeho štýl je rozpoznateľný jeho nábytkom, dekorom, funkciami:

 • masívne pohovky s elegantným čalúnením;
 • kreslá s ušami;
 • Luxusné lustre;
 • štuky vyzerajú hodne dávkované;
 • oblúky, stĺpy, nadmorská výška;
 • zrkadlá;
 • výlisky, niekedy kontrastne zvýraznené.

Ale táto klasická nádhera vyzerá obzvlášť dobre, keď je život v súkromnom dome zaslúžene považovaný za veľký:

 • priestranný od 30-36m2. m;
 • výška stropu od 3 m;
 • Má veľké okná, najlepšie vysoké.

Správne osvetlenie s dobrým osvetlením dodáva priestor. To nefunguje opačným smerom: príliš skromné ​​objemy haly nie sú vítané.

Iba farba môže dodať jemnosť, jemnosť: paletu teplých, prirodzených odtieňov. Medzi nimi v poslednej dobe dizajnéri rozlišovali kombináciu svetla so sivohnedou, olivovou. Akcenty vo všeobecnom pozadí, ako je fialová, tmavo modrá, purpurová, zlatá, strieborná, víno, tyrkysová by mala byť mierna a obmedzená na 2-3 zodpovedajúce tóny.

Textílie, čalúnenie, záclony - všetko je presne kalibrované a môže pôsobiť ohromujúcim efektom. Dekorácia na stenu je vhodnejšia ako kombinácia omietky, tapety, ktorá je tiež schopná expresivity - spojivosť, nástenné maľby. Prísne línie podlahy a stropu, ich výraznosť, zdôrazní veľkorysosť hlavnej miestnosti.

štýlZvýšenie priestoruKompletné spojenie s exteriéromŠtandardná sýtosť farieb
škandinávsky++-
minimalizmus+--
Country hudba-/++-
moderný+--/+
bosážou-/++-
klasický-/+--/+

Drevená mágia

Strom v interiéri každého vidieckeho domu bude vždy na mieste: používa sa pre miestnosti akejkoľvek veľkosti, ovplyvňujúce farbu na vnímanie.

Môže to byť iné:

 • Trochu starý výkon vo forme vyrezaných koľajníc, trámov, tyčí, nábytku dodá pohodlie a teplo za každého počasia.
 • Ale moderné štýly sú široko používané drevo - bielené pre elegantné a eleganciu. Svetlá drevená obývacia izba bude vždy vyzerať slávnostne. Moderný nábytok a nové riešenia osvetlenia umožnia zapamätať si interiér.
 • Dizajnéri milujú expresívne myšlienky - nebojte sa pridať kameň, sklo, kov, aby sa zdôraznil vplyv a malebnosť hlavnej miestnosti na sútoku kontrastov.
 • Strom je schopný nastaviť geometriu celého priestoru a neumožňuje, aby povrchy vyzerali monotónne.
 • Drevené doplnky zvýšia expresivitu bez konfliktu. Napríklad impozantná polica pre obývaciu izbu TV-zóna vo forme lúča vyzerá celkom harmonicky na drevenom povrchu z šindľa.

Drevo je ekologický materiál, najkoncepčnejší pre súkromný dom ako príležitosť na zlúčenie s prírodou. Je celkom prijateľné použiť imitácie, čiastočné (napr. Výmena parkiet laminátom) alebo plné (linoleum). Ale potom sa dostať dôležité vlastnosti, že niektorí majitelia ocenia - možnosť vychutnať si špeciálnu textúru dreva, jeho vôňu a pocit, že dom je čo najviac šetrný k životnému prostrediu. Tento pocit nie je možné zažiť v byte.

domov

Krb v obývacej izbe doma nie je len pre pohodlie, kúrenie, je tiež určitým indikátorom vnútornej módnosti, jej výzdoby. Stáva sa centrálnym referenčným bodom: okolo neho je mäkká zóna vo forme G alebo P konfigurácie. Potom TV zóna nepriťahuje pozornosť, skrýva za špeciálne obrazovky.

Krby pre interiéry obývacích izieb, v blízkosti klasiky alebo retro vzhľad významné, nápadné prvky. help:

 • všetky portály;
 • Keramické výrobky, porcelán a v jeho blízkosti;
 • veľké zrkadlo v krásnej bagete;
 • štuky a obklady.

Alebo sa krb mierne skombinuje so stenou: nachádza sa jedno sedadlo, vďaka čomu je toto miesto osobným kútikom. V apartmáne nie je možné povoliť krb na drevo - to je jednoznačné plus. Pôvodný ostrov krby vyzerajú štýlovo, ale dizajn znamená veľkú obývaciu izbu v dome.

Uzavreté typy krbov alebo dokonca elektrických verzií môžu pomôcť vyhnúť sa niektorým problémom pri inštalácii a dokončovaní krbovej zóny, pretože mnohé typy zahŕňajú zahrnutie do projektu vo fáze výstavby.

Významný vplyv v tejto oblasti sa sústreďuje na plsť, súvisiace príslušenstvo, kovanú mriežku. Pre rustikálny, autentický štýl je žiaduca prítomnosť charakteristických znakov ohniska - drevených trámov, prírodného kameňa pre krb.

Pohodlné bývanie nie je zakázané

Keď je rytmus života vysoký, dizajn obývačky v dome musí pomôcť obnoviť rovnováhu moci, emocionálnu a fyzickú. Nič nie je schopné odpočívať ako posledné kúsky nábytku.

Medzinárodné výročné výstavy, nové fotografie dizajnérskych projektov navrhujú nahradiť štandardnú obľúbenú stoličku rozšírenou verziou:

 • Ležadlo - navrhnite moderný lakonický štýl. Anatomické formy - na špeciálnu česť.
 • Kreslo s podnožkou - prispôsobená variácia. S drevom, koženým čalúnením, semišom - pre špeciálny štýl v New Yorku.
 • Veľké podlahové vankúše sú rozpoznateľným symbolom dizajnu bez dizajnu, jasného, ​​výrazného prízvuku pre majiteľov, ktorí sa cítia mladí a aktívni.

Usporiadanie mäkkých povrchov by nemalo zasahovať do komunikácie - pohovky, stoličky nie sú umiestnené na stenách, ale zahŕňajú stred obývačky s pôsobivou veľkosťou.

Nábytok skupiny už dávno prestali vyzerať vzorované v nových kolekciách. Čoraz viac spotrebiteľov oceňuje modularitu alebo zaoblený tvar veľkej pohovky, aby si mohli vychutnávať rozhovory a sledovať domáce kino. Ak to oblasť dovoľuje, je prípustné prideliť salónik s otvoreným dispozičným riešením, s použitím pódia a špeciálnej úpravy nubuku, kožušiny, koberca.

Záverečné otázky

Niekedy ikonické objekty výzdoby, zaujímavé predmety môžu dať trochu väčší celkový dojem z výsledku.

Zaujímavé riešenia a trendy:

 • Okenice - pre rôzne štýly. S výkyvnými lamelami, ako sú žalúzie - najfunkčnejšie (mimochodom, farebné) alebo v rustikálnom duchu, špeciálne vyzreté.
 • Ruské panstvo. Úplne bez akýchkoľvek nárokov na autenticitu, ozdobné predmety dodajú zvláštnemu šarmu vhodný interiér. Dekoratívne taniere na stene jedálne, ohnisko, útulné záclony, gobelín prvky, breza kôry.
 • Textílie sú navrhnuté tak, aby poskytovali hmatové potešenie, a nie len potešiť oko, pretože vidiecky dom nie je možné bez ozdobných vankúšov, prikrývok.
 • Stojacie lampy na vysokej, rafinovanej nohe; miesto na bare - pridať večerné osvetlenie.
 • Diverzifikovať obdĺžnikové, štvorcové miestnosti - pridať okrúhle, oválne objekty: konferenčné stolíky, pufs, vankúše.

Základným pravidlom pre obývaciu izbu sú skladovacie systémy. Pomôžu potrebným veciam, ktoré majú byť po ruke, bez toho, aby sa rozptyľovali od vytvoreného dizajnu. Nízke skrine a komody rozdeľujú priestor, ak je potrebné územné členenie, av prípade príchodu hostí rýchlo odstránia prebytok, čo je dôležité, keď sú v dome malé deti. Medzi mnohými riešeniami nie je ťažké nájsť ten, ktorý by odrážal všetky potreby, čo vám umožní vytvoriť najkrajšiu obývaciu izbu.

                   

Zanechajte Svoj Komentár