Odtiene hnedej

Slovo "hnedá" pochádza zo "škorice", ktorá je zasa menšia ako "kôra". Farba patrí do nespektrálnej skupiny. Nie je nezávislý a nevyhnutne pozostáva z niekoľkých pigmentov. Z tohto dôvodu hnedá označuje zmesové (zmiešané) farby. Ukázalo sa, že z troch základných farieb, a tiež zelená, fialová, fialová a oranžová.

Kombinácia farieb v interiéri kuchyne

Farba má obrovský vplyv na ľudí, pretože výber farebných interiérov je vždy veľmi dôležitý. Urobte si miestnosť čiernobielu alebo svetlú, každý sa rozhodne pre seba. Správna kombinácia farieb v kuchyni, ako v každej inej miestnosti bytu, v súkromnom dome, umožní skryť nevýhody priestoru, s dôrazom na dôstojnosť, zachovanie najlepšej nálady hostí a hostiteľov, pocit pohodlia a pohodlia.

Ako urobiť hnedú farbu z farieb

Brown je zmiešaná farba vyplývajúca z fúzie niekoľkých (2 alebo viacerých) nasýtených farieb. Nie je súčasťou farebného spektra, ružovej, bielej, šedej a čiernej. Vďaka použitiu dreva na vytvorenie nábytku sa farba stala jednou z najvyhľadávanejších v interiéri. V mnohých krajinách sa považuje za symbol plodnosti.

Béžová farba v interiéri

Univerzálna béžová farba je veľmi obľúbená medzi interiérovými dizajnérmi. Dokonca aj tá najnevýznamnejšia prítomnosť v miestnosti jej odtieňov ju správne premieňa, napĺňa ju komfortom, rozširuje priestor. V kombinácii s väčšinou farieb môžete vytvoriť ľubovoľný štýl. Béžová sa dokonale vyrovná s hlavnou úlohou v dizajne miestnosti as maloletým, keď sú jemné akcenty.

Kombinácia farieb: pravidlá a tabuľka

Každá farebná schéma má silný psychologický účinok na emocionálny stav osoby, ktorá ho zvažuje. Preto pri výbere správnej škály farieb sa to berie do úvahy ako prvé. Rôzne kombinácie farieb v interiéri obydlia vzrušujú alebo upokojujú, zvyšujú náladu alebo vytvárajú lyrickú náladu.

Farba fuchsia: kombinácia s inými farbami v interiéri

Farba fuchsia dostala svoje meno na počesť rastliny rovnakého mena. Okvetné lístky exotických púčikov sú naozaj maľované v nezvyčajnom odtieni, ktorý predtým nemal "meno". Najprv sa farba fuchsie stala obľúbenou medzi návrhármi odevov. Začal používať vo svojich zbierkach významných spolupracovníkov. Moderný odtieň bol rýchlo vyzdvihnutý interiérovými dizajnérmi, pretože tlmená sýtosť fuchsie s novinkou vybuchla.

Kombinácia zelenej a fialovej v interiéri

Starostlivo premyslená kombinácia zelenej a fialovej farby v interiéri je zárukou príjemnej atmosféry a originálneho typu bývania. Preto by majitelia, ktorí si vybrali takýto tandem na implementáciu, mali dobre zvážiť vlastnosti jeho použitia. Je dôležité vybrať tie tóny, ktoré budú správne kombinované a zároveň môžu byť vhodne doplnené ďalšími inklúziami.

Morská zelená

Ako nádherné ponoriť sa do mora a zabudnúť na zmätok a otupenosť mestského života. Ale čo robiť, ak dovolenka nie je čoskoro a vy ste predurčení stráviť leto v dusnej kancelárii? Nezúfajte. Vytvorte si vlastné "podvodné kráľovstvo" a vychutnajte si pokoj a pohodu doma. Predstavivosť je taká priestranná ako more, potrebuje len malú pomoc.

Vytvárajte svetlé akcenty v interiéri

Každé nastavenie potrebuje špeciálne zóny, v ktorých ľudia sústredia svoju pozornosť. Bez jasných škvŕn vyzerá aj rafinovaný obraz interiéru príliš nudne. Akcentové oblasti sú navrhnuté tak, aby dosiahli dva efekty: odvrátiť pozornosť od nedostatkov v miestnosti a sústrediť sa na jej zásluhy; Vytvorte referenčné body pre vzhľad "hold".

Teplé a studené farby v interiéri

Farba môže priamo ovplyvniť osobu. Prieskumy v tejto oblasti ukázali možnosť vplyvu okolitých farieb na centrálny nervový systém a endokrinný systém. Farby môžu upokojiť alebo rozrušiť, urýchliť alebo spomaliť metabolické procesy. Farby v prostredí majú vplyv na formovanie charakteru detí a môžu meniť náladu akejkoľvek osoby.

Kombinácia farieb v interiéri spálne

Spálňa je jednou z najviac dominantných miestností v dome, pretože v tejto miestnosti človek strávi leví podiel voľného času a po náročnom dni doplní svoju silu. Preto by kombinácia farieb v interiéri spálne mala byť čo najviac harmonická, pomôcť vytvoriť príjemnú a útulnú atmosféru.

Farba Wenge v modernom a klasickom interiéri

Wenge je africký strom, ktorý patrí k ušľachtilým, drahým plemenám. Jeho drevo rovnakej farby sa používa na výzdobu luxusných apartmánov. Jadro kmeňa stromu sa vyznačuje vysokou hustotou a špeciálnym tmavým tieňom. Podkorye menej odolné voči opotrebeniu a má bohatú škálu farieb: od svetlosivej po tón roztaveného zlata.

50 nápadov pastelových farieb v interiéri

Mäkká paleta tlmených farieb často vyzerá veľmi harmonicky. Nenápadné odtiene vytvárajú pokojnú atmosféru, v ktorej sa chcete ponoriť doma. Interiér v pastelových farbách pomáha premeniť byt na skutočnú oázu pokoja, v ktorej sa každá domácnosť bude cítiť pohodlne a pokojne.

Farba piesku v interiéri +50 fotografií

Použitie teplých a studených pastelových farieb v dizajne puzdra umožňuje zahrnúť akékoľvek ďalšie farby. Krásnu farbu piesku v interiéri možno riediť mrkvou, žltou alebo bordovou. Modrá, fialová, modrá bude ideálne kombinovaná s ním. Farebná schéma sa môže líšiť alebo môže byť doplnená v závislosti od priestorov, ktoré majú byť vybavené.

Horčica farba v interiéri +75 fotografií

Horčičná farba v interiéri bola vždy cenená vďaka svojej sebestačnosti a všestrannosti. Má obrovskú škálu odtieňov, ktoré sú vnímané rôznymi spôsobmi: všetko závisí od prevahy žltej alebo hnedej farby. Brown dodáva žltosť teplo a dôveru. Horčica nie je otravná, netlačí, nespôsobuje úzkosť ani nudu.

Bielený dub v interiéri +75 fotografií aplikačných nápadov

Pred každou osobou, ktorá začala opravy alebo sa rozhodla zmeniť situáciu v dome, existuje niekoľko otázok - akú farbu si vybrať ako hlavnú farbu v interiéri, ako si vybrať optimálne kombinácie a kombinácie, a kde začať? Profesionálni dizajnéri nám spravidla ponúkajú dosť zložité kombinácie farieb a materiálov, ktoré na obrázkoch v časopise vyzerajú skvele, ale aký je skutočný život?