Vlastnosti domov v štýle minimalizmu

História spoločnosti minimalizmu v architektúre má len asi pol storočia. Ako štýl je minimalizmus určený na odhalenie podstaty objektu prostredníctvom jeho stručného uskutočnenia. Ako je zrejmé z názvu „minimalizmus“ - toto všetko je minimálne, minimálne riadky, minimálny farebný rozsah, minimálne detaily. Jediná vec v tomto štýle maximum je priestor a svetlo. Táto funkcia je taká rada moderných dizajnérov, veľkých izieb - sen pre mnoho ľudí. Moderný rytmus života nezanecháva priestor pre osobný priestor človeka. Pri práci sa kancelárie stávajú stiesnenými bunkami, verejná a súkromná doprava je uväznená v dopravných zápchach av ľudskej premávke. Je možné izolovať sa od šialeného rytmu megacít a „dýchať“ hlboko len doma, preto je minimalizmus tak populárny v domácich projektoch a domácich interiéroch.

Minimalistické domy Obzvlášť obľúbený medzi fanúšikmi ekologického dizajnu. Štýl umožňuje aplikovať najmodernejšie technológie na budovy a vyvíjať materiály pre budovy z recyklovaných materiálov, napríklad recyklované betónové triesky na podlahu. Vďaka svojim vlastnostiam je minimalizmus harmonicky kombinovaný so zelenými trávnikmi na strechách a vstavanými solárnymi panelmi na streche.

Charakteristické vlastnosti pre domy v štýle minimalizmuJedná sa o obdĺžnikový tvar, rozsiahly stupeň zasklenia, plochú strechu, skryté osvetlenie po obvode.

Minimalizmus v architektúre nalieha na riešenie okamžitých potrieb človeka, vďaka špecifickému dizajnu, umožňuje vám uvoľniť priestor pre kontempláciu a slobodu. Moderný minimalizmus, na rozdiel od jeho počiatočných fáz, zahŕňa použitie nielen kameňa, dreva a železa vo výzdobe. Do interiéru sa pridávajú betónové a tehlové konštrukcie, pridávajú sa plasty a chróm. Moderné riešenia, ktoré sa aktívne dotýkajú osvetlenia a svietidiel, umožňujú osvetlenie nielen po obvode miestnosti, ale aj v stenách a pod podlahou, čo umožňuje vytvoriť novú vlnu domy v štýle minimalizmu.

Minimalizmus v architektúre má svojich priaznivcov aj protivníkov. Nie každý je spokojný s holými líniami betónových konštrukcií. Minimalizmus je jednoduchý a spieva prázdnotu, v ktorej sa nie každý môže cítiť pohodlne. Neprítomnosť, drahý srdcu mnohých, kvetinové ornamenty, rôznorodý dekor a farebné detaily, evokuje pocit neúplnosti a „sterilnej korektnosti“ štruktúry. Koľko minimalizmu je univerzálny a adaptívny - čas ukáže, môžeme sledovať len jeho dynamický vývoj a ak chceme, aplikovať jeho techniky na vytvorenie vlastných domov a interiérov.

Foto dom v štýle minimalizmu Projekt WFH House z Arcgency.

Foto dom v štýle minimalizmu Alnwick Rd od spoločnosti Park + Associates.

Foto dom v štýle minimalizmu Projekt Pure White od Susanny Cots Design Studio.

Zanechajte Svoj Komentár