Dizajn malého rodinného domu

Pre plnohodnotnú vidiecku chalupu nie je dôležitý jej objem, ale dobre naplánovaný a realizovaný priestor. Ako používať metre s najväčším návratom, vynikajúco ukázal jeden z najlepších architektov vo Švédsku Gert Wingardh, ktorému sa podarilo vytvoriť absolútne ohromujúci dizajn malého súkromného domu.

Výmera domu je pomerne malá, len 50 m2. Budova má iba dve poschodia, z ktorých druhá je podkrovná. Ale vďaka talentovanému dizajnu interiér malého domu vhodné nielen do spálne a kuchyne, ale aj do priestrannej obývacej izby s krbom a luxusnou saunou.

Okrem vnútorného dizajn malého súkromného domu, autor pracoval na projekte priľahlého územia. Pozemok prechádza malý prírodný potok, ktorý nesie vodu do umelého rybníka pred domom, dno rybníka lemujú dlažobné kocky a umiestnenie niekoľkých veľkých balvanov pripomína japonskú záhradu.

Hlboké kamenné písmo s ľadovou vodou, ktorý sa nachádza na ulici. Voda ho prirodzene napĺňa, prebytočná voda sa vylieva na terasu a tvorí vodopád.

Cesta vedúca k domu je zdobená oblúkmi vrbových vetiev, opletených rákosím.

interný interiér malého domu rozdelené do troch veľkých častí: prvé poschodie je rozdelené na kuchyňu - obývaciu izbu a kúpeľňu so saunou. Na druhom poschodí je spálňa.

Malé priestory boli kompenzované vizuálnym rozšírením priestoru za ním.interiér malého domu - vďaka rozsiahlemu preskleniu. Dve zo štyroch stien budovy sú zo skla, dom je ako pokračovanie záhrady, a záhrada je pokračovaním interiéru.

Aby bol priestor otvorenejší, prvé poschodie nie je úplne zakryté stropom, podlaha v spálni susedí len so stenou z troch strán a ponecháva dostatok priestoru na vytvorenie dojem otvorenosti. Kvôli svetlu prichádzajúcemu z druhého poschodia je vytvorená úplná ilúzia dodatočnej výšky prvého poschodia.

Dizajn malého rodinného domu Vyrobený z prírodných materiálov, všetok nábytok je vstavaný a vyrobený na objednávku z dubu. V druhom poschodí je malá spálňa, v ňom nie je nič zbytočné, len miesto na odpočinok a polica na drobnosti.

Pôvodné zasklenie druhého poschodia dodáva priestor celej budove. Okrem toho dokonale osvetlí celú miestnosť.

Kuchyňa je vybavená všetkým potrebným, do obývacej izby, okrem čalúneného nábytku, je umiestnený moderný sklenený krb.

Okrem povrchovej úpravy prírodnej dubovej dyhy bol použitý aj prírodný šedý pieskovec. Vysoká kvalita východiskového materiálu a vykonaných prác priniesla vynikajúci výsledok, všetky detaily sú perfektné a navzájom sa dopĺňajú.

Chodba vedúca do kúpeľného areálu je kompletne upravená v pieskovisku.

Tam bolo miesto okolo umývadla, v malom rohu za múrom zo sprchy.

Parná miestnosť je vybavená pohodlnými posteľami. Stena nedosahuje úplne k stropu, je vyrobená pre odtok teplého vzduchu, prebytok ide do obývačky.

Pracovné výkresy.

Zanechajte Svoj Komentár