Neobvyklý dlhý úzky dom v Japonsku

Japonské štúdio Mizuishi Architect Ateliér, mesto Tokio, určené pre pár s dieťaťom, jedinečný projekt dvojpodlažného domu. Na pozemku, s rozlohou viac ako päťdesiatpäť metrov štvorcových, bola postavená neobvyklá a dômyselná myšlienka dlhý úzky dom.

toto dvojpodlažný úzky dom na rozdiel od akejkoľvek obytnej budovy svojho druhu. Dôležitou vlastnosťou je - to je maximálne využitie všetkých voľných priestorov. Ani jeden centimeter nebol ponechaný bez dozoru, dizajnéri brali do úvahy všetku ergonómiu pohybov a zvláštnosti rodiny.

Miesto v dome bolo nájdené nielen v tradičných izbách, ako je kuchyňa, spálňa a kúpeľňa, ale aj detské ihrisko a rekreačná oblasť a miesto na prácu.

Hlavná miestnosť domu je spoločenská miestnosť s kuchyňou na druhom poschodí. Pre maximálne osvetlenie a odhalenie priestoru bolo použité veľké okno s maximálnou možnou konštrukciou pre zasklenie.

Vlastnosť tohto dlhý úzky dom Neexistujú prakticky žiadne skrine, namiesto toho sú aktívne využívané skladovacie priestory pod spoločnou lavicou a na prvom poschodí. Dizajnéri tiež našli vynikajúce riešenie pre prirodzené osvetlenie kuchyne - vertikálne úzke okno na konci budovy vám umožňuje používať denné svetlo a šetriť elektrinu, čo tiež zbavuje priestor účinku kompaktnosti.

V spálni pokračuje trajektória spoločenskej miestnosti, to je nezvyčajné dvojpodlažný úzky domuzavretie obytného priestoru. Je pozoruhodné, že interiéroví dizajnéri nedopadli po schodoch vedúcich do podkrovia so stenou, ale použili záclony na vytvorenie odľahlej atmosféry, ktorá nebola na úkor drahých metrov.

V tomto dlhý úzky dom je tu miesto pre detské hračky, na špeciálnej podkrovnej plošine, priamo pod strechou, so špeciálnymi plotmi, bol postavený priestor pre dieťa. Do úvahy sa berie aj potreba starať sa o dieťa, zóna sa nachádza tesne nad kuchyňou a umožňuje matke, bez toho, aby vzhliadla od prípravy jedla, starať sa o dieťa.

Kúpeľňa so všetkými potrebnými zariadeniami sa nachádza na prvom poschodí, v ňom nie je nič zbytočné, všetko je veľmi jednoduché, cenovo dostupné, pohodlné.

interiér dvojpodlažný úzky dom vytvorené podľa princípov funkcionalizmu a minimalizmu. Farebná schéma je veľmi rezervovaná, biela, hnedá, sivá. Všetky kusy nábytku sú mobilné a ľahko sa pohybujú.

Foto úzky dom od architekta Mizuishi Architect. Detská izba.

Foto úzky dom od architekta Mizuishi Architect. V spálni.

Foto úzky dom od architekta Mizuishi Architect. Kúpeľňa.

Pracovné výkresy dlhý úzky dom od architekta Mizuishi Architect.

Zanechajte Svoj Komentár