Nemecký štýl v interiéri: popis a vlastnosti

Pri zmienke o nemeckom smerovaní v dizajne, prvá vec, ktorá príde na myseľ, je čistá, ako napríklad detské domčeky, ktorých obielené fasády sú rozdelené do samostatných častí tmavými úzkymi lamelami. Podobné exteriérový dizajn s názvom fachwerk - jedna z architektonických vetiev vyššie uvedeného štýlu. Medzi profesionálnymi dizajnérmi existuje dojem, že klasický nemecký trend v interiéri nie je ničím iným ako jednou z variácií empírového štýlu. Z veľkej časti je to pravda, ale my sa pozrieme na chronológiu udalostí v histórii jej vzhľadu a vývoja nižšie. Nemčina, podobne ako akýkoľvek iný etnický štýl, zapracovala črty národa, ktorý ju vytvoril. Je prísny, zdržanlivý, lakonický av niektorých odtieňoch dokonca hrubý. Súčasne situácia nie je bez lesku a chladu. Porozprávajme sa o charakteristických črtách nemeckého štýlu v interiéri a so špecifickými príkladmi zvážme možnosti situácie v každej miestnosti.

História štýlu

„Pradedko“ nemeckého štýlu sa stal biedermeierom, ktorý má mnoho ďalších mien: novorenesanciu, starú nemčinu, Altdoich. Eklektický charakter, bol vytvorený nemeckými a rakúskymi dizajnérmi ako náhrada za empírový štýl, ktorý v tých dňoch (v polovici XIX storočia) žil svoje posledné dni. Keďže luxus umierajúceho smeru už nezapadá do malých priestorov, ktoré aktívne nahrádzali zámky, musel som ísť na niekoľko trikov. Biedermeier si zachoval niektoré črty impéria, ale k nim sa pridali aj prvky troubadúrskeho štýlu a gotické detaily.

Interiéry používali masívny nábytok, množstvo štuky a veľký počet nepraktických dekorácií. V stiesnených miestnostiach, Biedermeier vyzeral karikatúra, pre ktoré ľudia dokonca dal mu útočnú prezývku "Klopovaya renesancie." Ako sa hovorí, to nemohlo trvať dlhú dobu, takže do konca tridsiatych rokov sa objavil nový nemecký štýl. Zdalo sa, že nie je spontánne, ale systematicky. Diela architekta Waltera Gropia a študentov jeho školy Bauhaus vymysleli koncepty moderného, ​​výstižného a praktického smeru, ktorý bol pre eklektizmus a množstvo nezmyselných šperkov cudzí. Je pravda, že nemecký štýl nie je zbavený svojej milosti, pretože Gropius bol predovšetkým architektom a do interiérov bola pridaná architektonická zložka. Smerom je kvintesencia modernosti, minimalizmu a konštruktivizmu s trochou národných znakov. Nemecký štýl sa vyznačuje veľkými otvorenými priestormi, kombináciou tmavých podláh so svetlými stenami, zaoblenými líniami, pódiami a funkčným nábytkom. Hoci smer je široko používaný v celej Európe, vo svojej čistej forme mimo krajiny, je to zriedkavé. Nemecký štýl je považovaný za "amatérsku" možnosť. Jeho moderná variácia sa najviac podobá prechodnej verzii medzi čistým etnikom a minimalizmom, do ktorého nemal čas sa úplne transformovať.


    

Charakteristiky a vlastnosti

Pre nemecký štýl sú charakteristické nasledujúce vlastnosti:

  • Dokonalá, vyvážená rovnováha medzi funkčnosťou a komfortom, ktorá sa stala akýmsi smerom vizitiek.
  • Kompetentné usporiadanie nábytku. Všetky položky sú umiestnené takým spôsobom, že je pre osobu vhodné pohybovať sa medzi nimi. V prvom rade sa dizajnéri starajú o pohodlie a až potom - o kráse.
  • Pokojné farby, ktoré na diaľku pripomínajú paletu klasických interiérov, na základe bielych a odtieňov hnedej.
  • Mierne použitie dekoratívnych prvkov.
  • Hranica nábytku je kombinovaná s mäkkými krivkami.
  • Prítomnosť pódia a rímsu podobného dizajnu na strope. Ten sa používa v modernej variácii nemeckého štýlu.
  • Charakteristická textúra čalúnenia nábytku a textílií s kvetinovými motívmi a kontrastným prúžkom.

V moderných nemeckých interiéroch sa často používajú závesné nábytkové konštrukcie (postele, skrine). Takéto rozhodnutie nahrádza tradičné pódiá, pričom zároveň dáva atmosféru „ľahkosť“.

    

Použité materiály na konečnú úpravu

Na dokončenie stropu pomocou jednoduchej, nie textúrovanej omietky. V moderných verziách sa môžete uchýliť k strečovému plátnu s matným povrchom. V klasických nemeckých interiéroch sa používajú komplexné návrhy s dekoratívnymi drevenými trámami, ktoré zdobili stropy v bavorských domoch (ako v chate alebo vidieckom dome). Steny maľované, pokryté omietkou alebo pokryté tapetou. Povrch tohto povrchu sa volí buď v monochromatických odtieňoch, alebo s nenápadným kvetinovým vzorom. V niektorých prípadoch na úpravu akcentovej steny pomocou pásky alebo klietky. Podlaha je tradične pokrytá drevom. Ak sa na tieto účely použili skoršie dosky, teraz používajú moderný laminát, parkety alebo dlažbu (v kuchyni a kúpeľni).


    

Rozsah farieb

Základom farebnej palety sú biele a hnedé tóny, čo nie je prekvapujúce, pretože v nastavení sa používa veľký počet drevených povrchov. Interiér je tvorený gradáciami tmavej čokolády, matice, terakoty, sépia, vanilky, bronzu, kávových odtieňov. Používa sa aj čierna a sivá. Žltá, modrá, pruská modrá, kráľovská fialová, charoit a vo vzácnych prípadoch červené, čerešňové a vínne víno môžu pôsobiť ako akcenty.


    

Funkcie pri výbere nábytku

Pri výbere nábytku sa kladie dôraz na funkčnosť. Estetika ide do pozadia. Interiér je vo veku v klasickom pomere: pohodlné kreslá a mäkké pohovky, malé komody, nočné stolíky, police, postele a konferenčné stolíky s tenkými nohami. Nábytkové fasády majú zvyčajne hladký povrch bez zbytočných dekorácií s jednoduchými držadlami. Pokiaľ ide o konfiguráciu, celková uhlová poloha veľkých objektov je vyhladená mäkkosťou línií malých prvkov. V kuchyni je napríklad obdĺžnikový mahagónový stôl, ktorý je doplnený stoličkami s polkruhovými sedadlami a vyrezanými chrbátmi.

Skladací nábytok môže byť použitý v malých alebo stiesnených priestoroch, pretože komfort v nemeckých interiéroch je prvoradý.


    

Osvetlenie a osvetlenie

Hlavným zdrojom prirodzeného svetla - obdĺžnikové okná sú uzavreté len záclonami, bez použitia tylu, to znamená, že sú plne otvorené počas dňa. Centrálne osvetlenie je reprezentované veľmi lakonickým stropným lustrom. Okrem toho, po obvode sú umiestnené zdroje "pracovného" svetla: lampy a svietniky, ktoré zdobia jednoduché stropné svietidlá vyrobené z obyčajného alebo matného skla. Ak má miestnosť pódium alebo závesný nábytok, musí byť zdôraznená dekoratívnym svetlom.

Pre nemecké interiéry je typické použitie veľkého množstva malých svietidiel, z ktorých každý je zdobený jednoduchým „rámom“. Mali by sa však umiestniť len na miestach, kde je potrebné dodatočné osvetlenie: v čítacom rohu, pri stole, pri zrkadle.


    

Textil, dekor a doplnky

Výzdoba v nemeckom štýle je lakonická a jednoduchá, ako aj celá výzdoba. Odporúča sa používať kvety a všetko s nimi spojené: vázy, hrnce, niekedy aj fľaše. V spálni je kytica živých ruží alebo chryzantém na toaletnom stolíku. V obývacej izbe je zavesený pár kvetináčov alebo sú umiestnené podlhovasté vázy so suchými vetvičkami. Miniatúrne hrnce s kvetináčmi sú umiestnené v kuchyni. Nemecký dekor sa vyznačuje umiestnením skupín váz, ktoré sa líšia tvarom, veľkosťou a farbou skla. Steny sú zdobené niekoľkými maľbami s neutrálnymi predmetmi, sviečkami a hodinami. V textíliách prevažujú prírodné tkaniny. Čalúnený nábytok je vybraný z hustých materiálov. Ako luxusný dotyk si môžete kúpiť stoličky so zamatovými alebo velúrovými sedadlami. Okná sú pokryté hrubými monochromatickými závesmi na podlahu. Na pohovke v obývacej izbe alebo na posteli v spálni môžete umiestniť malebnú kompozíciu dvojfarebných vankúšov.


    

Príklady interiéru

Moderný nemecký štýl je lakonický av mnohých ohľadoch podobný minimalizmu. Ak je ťažké udržať v ňom interiéry všetkých miestností v byte alebo vidieckom dome, potom smer možno ľahko kombinovať s moderným, art deco, podkrovím. V každej miestnosti je možné otvoriť nemecký štýl z „novej“ strany, vybrať si rôzne farebné schémy a akcentový dekor. Uvažujme o príkladoch toho, čo môže byť miestnosť, ak tento dizajn stelesňuje tento konkrétny smer.

kuchyne

V kuchyni v nemeckom štýle sa spravidla spája varná zóna a jedáleň. Ak je miestnosť dostatočne veľká, potom je jedálenský stôl umiestnený hneď vedľa náhlavnej súpravy, takže v prípade potreby ju možno použiť ako dodatočnú pracovnú plochu. Nad stolom visí dizajn žiaroviek a háčikov, ktoré sa držia malých kuchynských potrieb. Ak chcete pridať viac úložného priestoru, vyberte si pohodlný jedálenský stôl so zatvorenými policami. Mierne vyčnievajúce hrany stola vám umožnia pohodlne posedieť za ním a spodné zásuvky nebudú zasahovať do sedenia. Sady si vyberiete zo stromu svetlých odtieňov pre malé kuchyne a tmavej čokolády - pre veľké. Nábytok z bielej farby, v ktorom je časť zásuviek nahradená prútenými košíčkami s úhľadnými rukoväťami, bude vyzerať krásne. V takejto nádobe bude vhodné skladovať potraviny, ktoré nepotrebujú chlad. Podlaha kuchyne je pokrytá veľkou keramickou dlažbou. Vyberte si materiál bielej farby alebo s povrchom, ktorý imituje mramor, drevo. Steny sú pokryté hladkou vinylovou tapetou alebo sú potiahnuté omietkou odolnou voči vlhkosti, ktorá je navrhnutá špeciálne pre "mokré" miestnosti. Ozdobte miestnosť s taniermi na stojany, zloženie ovocia v sklenenej miske a kyticu čerstvých kvetov vo váze.


    

Obývacia izba

Obývacia izba v nemeckom štýle spĺňa všetky pravidlá minimalizmu. Pohovka je zvolená široká s mäkkým čalúnením z hnedej kože. Neďaleko majú konferenčný stolík, stolovú dosku, ktorá, ak je to potrebné, sa zvyšuje v dôsledku skladacích "krídel" na bokoch. Pod ňou sa na podlahu položí koberec s krátkym vlasom čokoládového odtieňa so vzácnymi bielymi škvrnami. V blízkosti steny oproti pohovke nastaviť úzku závesnú skrinku, ktorá hrá úlohu TV stojana a úložného priestoru. Tak, že táto zóna nevyzerá "nahý" vedľa nej, visia pár otvorených drevených políc, na ktorých sú umiestnené knihy. Záclony s dvomi farbami vo Windows. Ak to rozmery miestnosti dovolia, potom jedna zo stien dá krb. Moderné interiéry umožňujú použitie prenosných bio-modelov. Ak je krb „plnohodnotný“, potom je ozdobený umelým tehlom svetlých odtieňov (zo sivohnedej palety). Z interiéru v miestnosti používajú iba nástenné hodiny, jeden alebo dva obrazy, hrnce s kvetináčmi a okrúhly luster. Do každej zóny pridajte pár svetiel.


    

spálne

Strop v spálni je zdobený sivými drevenými trámami, ktoré sú kontrastované s bielou omietkou. Posteľ je vybraná buď z dreva alebo z kovu so vzácnym kovaným dekorom. Vrchná časť postele je pokrytá kockovanou alebo prúžkovanou posteľnou prikrývkou. K zloženiu pridajte niekoľko vankúšov s rovnakým vzorom, ale v rôznych farbách. Okná sú opláštené hrubými, ťažkými závesmi z pastelových odtieňov. Steny sú ukončené omietkou alebo prelepené svetlou tapetou. Akcentová zóna v čele postele je zdobená doskami položenými na palube. Ďalšie dekorácie na tejto stene nie sú potrebné, jej textúra viac než kompenzuje ich nedostatok. Na oboch stranách postele položte ebenové stoly na vysoké, tenké nohy. Povrch každého z nich je ozdobený lampou s jednoduchým baldachýnom z tkaniny. Zrkadlo, na rozdiel od všeobecne uznávaných noriem, nevešajte na stenu, ale vyberte si mobilný model na "nohe". Textúru prízvukovej steny zvýrazňujú spárované podprsenky. Podlaha je pokrytá jemným odtieňom pečeného mlieka s krátkym zdriemnutím. Doplňte interiérové ​​zloženie podlahovej vázy so suchými vetvičkami alebo veľkým hrncom s kvetináčom.


    

Chodba a chodba

Pre nemecký štýl chodby, je sada nábytku vyzdvihnúť, ktorý zahŕňa šatníková skriňa, vešiak a lavice pre pereobuvaniya. Z materiálov sa dáva prednosť drevu (svetlé odtiene pre stiesnené miestnosti). Podlaha je pokrytá krátkou podložkou, ktorá je vhodná na vákuové a periodické pranie. Jedna zo stien je zdobená obdĺžnikovým zrkadlom v jednoduchom drevenom ráme alebo bez neho, na stranách ktorého sú zavesené nástenné lampy. Ak je chodba dostatočne široká, potom pod ňou položte skrinku so zásuvkami na uloženie drobných predmetov. Fasády nábytku sú jednoduché, hladké, bez ďalšej dekorácie. Ako dekorácia sa používa skupina vázy rôznych veľkostí a tvarov, kartónových krabíc so sklopnými viečkami.


    

Kúpeľňa a WC

Pre dokončenie kúpeľne vyberte tradičnú možnosť - veľké keramické obklady. Avšak namiesto obvyklých pastelových odtieňov si môžete kúpiť materiál, ktorého povrch imituje textúru dreva. Orezala podlahu, spodnú časť stien a „box“ pod vaňou. Aby sa povrchy nezlúčili, môžete vybrať dve odtiene s malým odstupňovaním v rámci rovnakej farby. Horná časť steny je orezaná jednoduchým bielym obkladom. Nábytok reprezentovaný úzkou skrinkou a skriňou pod umývadlom, zdvihnutý v bielej alebo šedej farbe. Takéto konštrukčné riešenie vizuálne rozšíri priestor. Nad umývadlom visí štvorcové zrkadlo bez okraja, ktoré je zdobené nástennými lampami v sklenených odtieňoch. Chabú výzdobu tejto miestnosti predstavuje len predĺžená váza so zložením čerstvých kvetov, ktorá je umiestnená na skrinke. Podlaha je pokrytá jednoduchou bielou alebo šedou rohožou. Mimochodom, toaletné misy v kombinovaných kúpeľniach odporúčajú používať zavesené. Od zvyšku miestnosti sú oddelené pohyblivou priečkou z matného skla bez vzoru.


    

záver

V nemeckom štýle sú obyčajní ľudia priťahovaní k prirodzenosti a jednoduchosti, ktorá niekedy hraničí s primitívnosťou. Dizajnéri sú radi, že sa na dizajn týchto interiérov, pretože sú všestranné a ľahko sa prispôsobiť ako priestranné izby a blízke priestory. Nemecký štýl nie je pre každého. Ak je človek zvyknutý obklopovať sa mnohými „nevyhnutnými“ (a nie veľmi) vecami, potom by sa toto smerovanie malo okamžite odmietnuť. Dizajn v nemeckom štýle je pomerne drahý. Aj keď sa nábytok používa minimálne, dôraz sa bude klásť na kvalitu a prírodné materiály. Je tiež potrebné zvážiť, že budete musieť naučiť základy floristiky a kvetinárstva, pretože živé rastliny sú považované za dôležitú súčasť interiéru každej miestnosti bez výnimky.

Zanechajte Svoj Komentár