Štýl 60. rokov v interiéri: ako vytvoriť

Implementovať farebný štýl 60. rokov v interiéri je pomerne jednoduché a jednoduché. Umožňuje kombináciu 3-4 alebo viac farieb. Táto vlastnosť neobmedzuje majiteľov vytvoriť jasný dizajn bytových priestorov, kuchýň, chodieb a chodieb. Ďalšou výhodou je možnosť kombinovať aktualizované staré sety a moderné výrobky z nábytku. Dokončenie, platné pre smer, vyniká svojím rozpočtom. Majitelia nemusia kupovať drahé podlahy alebo dizajnérske tapety. Stropy sa odporúčajú jednoducho zarovnať a vybieliť. Bežne môže byť bielenie nahradené materiálmi s podobnou textúrou. Osobitná pozornosť pri vytváraní štýlových vlastníkov sa odporúča, aby platili podrobnosti. Je nemožné si predstaviť, že uvažovaný smer je bez jasného stenového dekoru, originálneho príslušenstva. Správne vybrané interiérové ​​prvky pomôžu doplniť dizajn a dodať mu osobitný šarm.

Vlastnosti a charakteristické črty interiéru 60. rokov

Hlavnou črtou štýlu 50. a 60. rokov je slobodná realizácia bez jasných hraníc. To umožňuje majiteľom domov neobmedzovať ich predstavivosť a vykonávať dizajn, na základe svojich vlastných prianí. Vytvorená atmosféra by zároveň mala prispieť k pohodliu relaxácie, komunikácie a samotného pobytu. Prevažuje prítomnosť niekoľkých svetlých akcentov v rôznych miestnostiach. Preto je možné okrem rozdelenia jednotlivých zón pomocou svetlých nábytkových výrobkov oddelene odlíšiť časti miestnosti s krásnymi maľbami, inštaláciami a textilom.


Zvolený dekor (ako aj nábytkové prvky) môže mať úplne odlišné farby a tvary. Je dôležité, aby boli hladké, jasné. Hromadné rozmiestnenie miestností by malo byť úplne vylúčené: sloboda a pohodlie pohybu sú nespornou požiadavkou takéhoto smerovania.

 

Farebný roztok

Pri výbere optimálneho farebného prevedenia pre realizáciu štýlu majitelia by mali určiť najlepší smer používaný v rôznych krajinách. Napríklad nemecký interiér minulého storočia bol viac zdržanlivý. Jeho hlavná farba bola béžová, svetlošedá. V ZSSR - smotana, piesok. Ale v Amerike môžu byť hlavné farebné prevedenia svetložlté a svetlooranžové. Pri výbere pomocných tónov sa odporúča použiť nasledujúci tip:

Pre svetložltú, svetlooranžovúIdeálne doplnené červenou a ružovou farbou. Vyzerajte dobre s modrou a tyrkysovou. Všetky 4. pomocné farebné schémy môžu byť kombinované.
Pre béžovú, krémovúBude dobre kombinovaná so žltou, zelenou a oranžovou. Ďalšia možnosť - kombinácia červenej a fialovej a žltej. Povolené sú akcenty s červenými a modrými fialovými tónmi.
Pre sivéJe harmonicky kombinovaná s fialovou, žltou a oranžovou. Dobre doplnené modrými, tyrkysovo bielymi a červenožltými akcentmi.

Materiály a metódy konečnej úpravy

Pre dekoráciu na stenu sa odporúča vybrať si obyčajnú tapetu a rôzne vzory. Jedinými výnimkami sú materiály s listovým a kvetinovým ornamentom. Nie sú vhodné pre takýto smer. Ale tapeta s opakujúcimi sa abstraktnými prvkami, kombináciami geometrických tvarov (kruhy, trojuholníky) bude vhodná. Ako podlaha sa odporúča zvoliť linoleum. V detských izbách a dospelých izbách je možné ho vymeniť za marmoleum. Penový materiál bude klásť dôraz na pohodlie bývania. V kúpeľni, WC a kuchyni je lepšie opustiť dlaždice. Priestranné haly umožňovali pokládku laminátu, ale mali by mať svetlohnedý odtieň. Inak bude porušená harmónia implementácie. Pre stropy prevažne bielené (s pre-pokovovanie sadrokartónu alebo bez neho). Dobrou náhradou by bolo nainštalovať strešný strop so saténovou textúrou.

Voliteľné vzorované tapety by nemali mať úľavu. Hladké matné materiály budú pre zvolený smer tradičné.

Osvetlenie a príslušenstvo

V tomto smere hrajú lampy jednu z hlavných úloh. Spájajú kvalitu osvetlenia a dekorácie. Preto sa v priestranných miestnostiach na vytvorenie správneho svetla odporúča okrem stropných svietidiel použiť aj podlahy a stolové modely. Ale stenové svietniky a miesta tam nebudú vhodné: mali by byť opustené. Odporúča sa vytvoriť hlavné stropné osvetlenie pomocou prívesných lustrov s odtieňmi geometrických tvarov (v monochromatickom neutrálnom dizajne).

 

Stolové lampy s jasným základom a odtieňmi zvýrazňujú štýl. Najlepším riešením by bolo kúpiť výrobky so základňou vo forme sklenených alebo plastových baniek. Stojací lampa je najlepšie zvoliť s dlhou nastaviteľnou nohou. Modely s kužeľovými a valcovými odtieňmi stredných, veľkých rozmerov budú vyzerať dobre.

Textil, dekor a doplnky

Pre jednoduchú úpravu priestorov vo zvolenom smere sa odporúča použiť farebné textílie. Napríklad zavesiť záclony na podlahu so vzormi podobnými dekorácii na stenu. Vankúše, malé okrúhle alebo oválne koberce doplnia dizajn. Záclony-vlákna nahrádzajúce bežné dvere v interiéri budú relevantné. Nástenné dekorácie vo forme starých "vyblednutých" obrazov budú tiež užitočné v dizajne. A obvyklé ilustrácie môžu byť nahradené neobvyklými plagátmi. Zaveste napríklad staromódne novinové výstrižky, obrázky s motívmi alebo motivačné plagáty.

Staré dekorácie so bronzovými figúrkami umiestnenými na konferenčných stolíkoch, závesných policiach, parapetoch.

Pri výbere rastlín na dekoráciu sa odporúča dať prednosť zeleným a tmavo zeleným kvetom v kvetináči.

Všetko o nábytku tej doby

Charakteristickým rysom používaným v tomto štýle nábytku je jeho stručnosť. Veľké slúchadlá v ňom budú nevhodné. Áno, jednotlivé položky (stoly, skrine, skrine) by mali mať malú veľkosť. Dôležitou požiadavkou pre nich je prítomnosť vysokých nôh. Táto konštrukcia prispieva k jednoduchému čisteniu a maximálnej viditeľnosti podlahy. To vám umožní vizuálne priestranný priestor. Takmer všetky výrobky musia byť vyrobené z dreva. Je žiaduce, aby fasády boli lakované.

Pokiaľ ide o pohovky, stoličky, postele, ich vynikajúcou kvalitou je prítomnosť hladkých rohov. Mierne zaoblenie chrbta, tenké drevené podrúčky umožňujú vytvoriť príjemné prostredie. Zároveň nie je potrebné inštalovať kompletné sady produktov v jednej miestnosti Pohovka a stoličky môžu byť zdobené nielen v rôznych farbách, ale majú aj úplne iné formy.

Interiér moderného bytu v štýle 60. rokov

Pri navrhovaní moderných bytov a domov v retro smere nie je nutné plne dodržiavať všetky predpisy starého štýlu. Napríklad náhlavné súpravy alebo jednotlivé nábytkové jednotky potiahnuté lakom môžu byť nahradené výrobkami s maľovanými lesklými fasádami. Takáto náhrada prispeje k štýlovému vzhľadu priestorov bez kompromisov v pohodlí. Pokiaľ ide o dizajn a dekoráciu, mali by aspoň čiastočne spĺňať požiadavky smeru. Preto sa majiteľom odporúča, aby kombinovali sfarbenie (alebo lepenie obyčajných tapiet) so vzorovanou tapetou.


 

V moderných predajniach nábytku môžu majitelia ľahko nájsť správne stoličky, pohovky a postele. Mnohí dizajnéri vytvárajú jasné modely so zaoblenými rohmi. Dokonale zapadajú do celkového vzhľadu priestorov. Nájdenie správnej písania, kávy alebo jedálenských stolov na vytvorenie požadovanej atmosféry tiež nie je problém.

Obývacia izba

Štýlová výzdoba obývacích izieb, ako v šesťdesiatych rokoch, zahŕňa vytvorenie krásneho a relaxačného prostredia. Preto sa odporúča ihneď určiť rekreačnú oblasť, ktorá bude hlavnou v priestrannej hale. Mal by nainštalovať pohovku, pred ním dať okrúhly konferenčný stolík. Pridá zónu a 2-3 svetlé kreslá nachádzajúce sa v blízkosti pohovky a stolíka. Odporúča sa, aby sa pod stôl položil jasný monofónny koberec. Naproti rekreačnej oblasti môžete inštalovať malú skrinku na ukladanie časopisov. Majitelia televízorov môžu dať na skrinku alebo zavesiť na stenu. Niekoľko obrazov, vyrobených v rovnakom štýle (napríklad s obrazom zvierat štylizovaných ako ľudia), krásne zdôrazňujú celkový vzhľad obývačky.

Ako povrchová úprava sa odporúča zvoliť si kombináciu prostého a tapetového s opakujúcim sa ornamentom (najlepšie nie geometrickým). Vzorované tapety vhodné pre dokončenie steny pred rekreačnej oblasti. Doplňte aj styling pomôže neobvyklé lampy, stolná lampa.

kuchyne

Atraktivita kuchýň navrhnutá v tomto štýle - ich pozitívnosť. Tu sa konajú rodinné, priateľské hody. Na výzdobu stien v tejto miestnosti sa odporúča maľovať. Umývateľné povrchy sú oveľa ľahšie udržiavateľné v čistote. Môžu byť svetlé, pastelové alebo svetlé. Kuchynská zástera sa smie obkladať rovnakou farbou. Na podlahu sa odporúča položiť dlaždicu dvoch farieb. Najbežnejšou možnosťou je zobraziť ho pod uhlopriečkou v šachovnicovom vzore. Je možné nahradiť dvojfarebnú dlaždicu dlažbou s dvojfarebným geometrickým vzorom.

Súpravu odporúčame zvoliť v farbe kontrastnej so stenami. Ideálny bude model s jednofarebnými lesklými slepými fasádami, jednoduchými držadlami a zábradlím. Chladnička (napr. Modrá, oranžová, žltá) so zaoblenými rohmi a konvexnými dverami harmonicky zapadnú do interiéru. Ako jedáleň sa odporúča vytvoriť okrúhly stôl a stoličky s jednoduchým dreveným alebo chrómovaným rámom a mäkkými sedadlami.

spálne

Vytvorenie situácie v spálni, ako v sovietskych obývacích izbách päťdesiatych rokov, musíte okamžite zonovať miestnosť. V blízkosti postele sa odporúča nainštalovať pár nočných stolíkov s vysokými nohami. Odporúča sa doplniť štýlovými stolnými lampami. Vhodná by bola aj dvojica lávových lámp. Samotné lôžko by malo byť vybavené vysokými nohami a nemá zásuvku. Pozdĺž steny, ktorá sa nachádza oproti lôžku, by ste mali nainštalovať toaletný stolík alebo priestrannú skrinku, nízku komodu. Ak potrebujete prideliť pracovnú plochu, môžete nainštalovať malé písmo, počítačový stôl. V jednom z rohov miestnosti sa odporúča dať dvojitú šatníkovú skriňu so zaoblenými rohmi.

Pri výbere optimálnej výzdoby miestnosti by mali byť považované za obyčajnú tapetu. Môžu lepiť všetky alebo len 3 steny. Jeden z nich (umiestnený za čelenkou alebo naproti lôžku) sa odporúča štylizovať s tapetou s opakujúcim sa vzorom alebo penovými panelmi s vyčnievajúcim ornamentom (napríklad s kruhmi alebo štvorcami).

Vstupná hala

Ak sa skôr v dňoch Zväzu sovietskych socialistických republík na chodbe vyskytol nevýznamný pile-up (úschovňa lyží, oblečenie mimo sezóny), malo by sa tomu v modernom bývaní vyhnúť. Priestranná skriňa so zaoblenými rohmi pomôže zapadnúť do všetkých nepotrebných vecí. Vedľa neho môžete umiestniť priestrannú skriňu alebo krabicu na vysoké nohy. Malá pohovka alebo pár kresiel s jednofarebným čalúnením pomôže zabezpečiť pohodlie pri výmene topánok. Kompletný dizajn veľkého nástenného zrkadla v bronzovom ráme.

Povinným prvkom chodby by mal byť otvorený záves. Môže to byť model zavesenia na stenu alebo kombinovaný so skriňou a krabicou na topánky. Monochromatické tapety a linoleum so zvýšenou odolnosťou voči opotrebeniu s geometrickými vzormi sú ideálne pre dokončenie miestnosti.

kúpeľňa

Stylovanie kúpeľa v tomto smere si vyžaduje značné investície. Dôvodom pre to - vysoké náklady na vhodné inštalatérske práce. Pre izbu sa odporúča zakúpiť si kúpeľňu s pazúrkou s mosadznou alebo bronzovou batériou a sprchou. Môže byť umiestnená pod stenou alebo v strede miestnosti. Voľne stojace modely sú ideálne pre priestranné kúpeľne. Shell sa odporúča kúpiť s nohou-tulipán. Je pravda, že to musí byť prísne (výrobky s tvarovanými alebo viacvrstvovými podporami budú nevhodné). Odporúča sa zavesiť jednoduchú skrinku so zrkadlom nad umývadlom. Samotná výzdoba stien miestnosti môže byť monotónna dlažba. Ale štýlovo správne rozhodnutie bude maľovať steny. Ako podlaha je použiť malú dlažbu. Malo by byť jednohlasé.

Pomocou tipov a trikov na dizajn bytu, dom v starom štýle, môžete ľahko transformovať akúkoľvek oblasť bývania. Osobitná pozornosť by sa mala venovať zvolenému cieľu: nastaví požadovaný tón a uľahčí vytvorenie optimálneho prostredia. Tiež s osobitnou starostlivosťou sa odporúča vybrať lampy a dekor. Dajú elegantnú výzdobu na nedotknutú povrchovú úpravu a umožní vám jednoducho vykonať potrebné úpravy obývacích izieb a iných miestností. Čo sa týka textilu, jeho kvalita môže byť akákoľvek. Hlavná vec je, že vybrané záclony, koberce, vankúše a posteľné prikrývky zodpovedajú špecifikovanej farebnej schéme. Je potrebné pripomenúť, že použitie mnohých rôznych farieb môže narušiť harmóniu dizajnu. Preto je najskôr potrebné určiť 3 - 4 požadované tóny a riadiť ich pri usporiadaní a zdobení miestností.

Zanechajte Svoj Komentár