Interiér v štýle Londýna

Kreatívni majitelia domov a bytov často hľadajú také možnosti bývania, v ktorých môžu ukázať svoju fantáziu a vytvoriť výnimočný dizajn. Medzi takéto nezvyčajné a jedinečné riešenia patrí vytvorenie interiéru v štýle Londýna. Jeho hlavnou výhodou je absencia všeobecného systému, podľa ktorého je potrebné vykonať registráciu. Každá zmena smeru má svoj vlastný charakter a vytvára svoju vlastnú špeciálnu atmosféru. Hlavným pravidlom pre vytvorenie zvoleného štýlu je použitie tematických prvkov (alebo materiálov, textílií s tematickou tlačou), ktoré vám na prvý pohľad ukážu moderný Londýn. Preto by sa pri takejto štylizácii interiérov mala riadiť hlavnými odporúčaniami dizajnérov a nemala by sa báť prispieť k vytvoreniu dizajnu osobnými myšlienkami.

Funkcie štýlu

Hlavnú črtu štýlu v Londýne možno pripísať jeho neštandardnej prezentácii. Ak zmeníte základné farby gama, vyberte si inú dekoráciu alebo textilu, môžete ju urobiť jednoduchšou a celkom výraznou. Preto pred realizáciou štýlu v byte sa odporúča venovať pozornosť nasledujúcim vlastnostiam smeru:

 • Jednoduchý štýl.

Dokonca aj v miestnosti, ktorá bola dokončená v obmedzených farbách, môžete vytvoriť štýl v Londýne pomocou tematických textílií a dekorácie.

 • Univerzálnosť.

V chodbe, takýto štýl vytvára diskrétny dizajn, v spálni zdôrazňuje harmóniu situácie a pohodlia, v obývacej izbe - zdôrazňuje londýnsku eleganciu priestrannej haly.

 • Možnosť realizácie „jednoduchých“ a „hrubých“ smerov.

Svetlé farby, roztomilý dekor a textílie vytvoria svetlý interiér, ktorý pomôže členom domácnosti stráviť každý deň vo svete úžasného Londýna. Pri použití tmavých odtieňov dekorácie (vrátane šedej tehly na jednej zo stien) a malého množstva akcentov môžete vytvoriť diskrétny dizajn, ktorý prispieva k mieru a opatrnosti vlastníkov.

Použité farby

Skutočne výnimočný štýl v Londýne môže obsahovať neutrálne a svetlé farby. Vzhľadom na túto kombináciu sa ukazuje, že sa odlišuje, obsahuje chytľavé akcenty a zároveň vytvára elegantné prechody medzi rôznymi časťami miestnosti. Farby použité v tomto riadku zahŕňajú:

 • červená: nie je možné predstaviť si pohľady na Londýn bez jasných autobusov, telefónnych búdok, takže je to červená farba, ktorá bude zvýraznená v rozsahu daného štýlu;
 • šedá (alebo kombinácia čiernej a bielej na ozdobu na stenu): zatiahnuté počasie v Londýne sa prenáša do interiéru pomocou takýchto farieb;
 • biela: prispieva k riedeniu tmavých a svetlých farieb, umožňuje vizuálne vytvoriť „ľahší“ dizajn;
 • modrá: je to jedna z farieb britskej vlajky, preto ju možno použiť ako inklúzie (dekor, textílie), navyše zdôrazňuje červenú farbu;
 • svetlohnedá: prípustná farba, ktorá vám umožní "zjemniť" tvrdý červenošedý gamut.


    

Nábytkové prvky

Vyberte si nábytok pre štýl Londýna môže byť na dvoch hlavných kritérií: obmedzenia alebo tematické. Prvá možnosť spočíva v inštalácii ľahkého nábytku vo svetlom tematickom interiéri. Takáto kombinácia neumožňuje preťažiť celkový vzhľad, ale dosiahnuť jeho jednoduchý štýl. Svetelný nábytok sa dá doplniť o svetlé kryty, vankúše. Pokiaľ ide o ľahké police, šatník a stoly, môžu byť zdobené rôznymi tematickými figúrkami. Druhý spôsob výberu nábytku je založený na hľadaní výnimočných modelov, ktoré pomôžu štylizovať miestnosť s monotónnym low-key povrch. Napríklad v obývacej izbe alebo spálni môžete nainštalovať knižnicu, určenú pre telefónnu kabínu. V detskej izbe je prípustné inštalovať posteľ štylizovanú ako červený autobus. Ale také svetlé nezvyčajné produkty v každej miestnosti by nemali byť viac ako dve: inak bude interiér preťažený štylizovanými predmetmi.


    

Interiér kuchyne

V štýle Londýna môžete vyzdobiť akúkoľvek izbu v dome. Je veľmi ľahké implementovať tento štýl v kuchyni pomocou jednej z nasledujúcich schém:

 • biely lem z troch stien a podlahy + tapety s výhľadom na ulice Londýna (s autobusmi) + svetlá bordová súprava + moderné spotrebiče s čiernym lesklým povrchom (chladnička môže byť čierna alebo biela);
 • sivé steny maľby + zástera s výhľadom na Londýn (s alebo bez autobusov) + červená suita + šedá alebo biela podlaha + červené dvere (štylizované ako telefónna búdka);
 • biela alebo sivá nástenná dekorácia + červeno-biela súprava + kuchynská zástera s výhľadom na Londýn (s červenými telefónnymi kabínami a autobusmi) + sklo alebo biely stôl + vínová alebo červená stolička;
 • šedá dekorácia na stenu + čierna a červená súprava + kuchynská zástera s červeným postriekaním + svetlosivá podlaha + čierna a červená alebo šedá a červená jedálenská skupina.

Na doplnenie tematického dizajnu pomôže inštalácia svietidiel s mäkkým teplým svetlom (ako vo väčšine krčiem v Londýne).

    

Dizajn obývacej izby

V priestranných obývacích izbách je vhodné použiť tmavú povrchovú úpravu. Takže hlavné farby stien môžu byť hnedej kávy alebo modro-modrej. Jedna stena môže byť z tehál (v tmavosivej alebo červenohnedej farebnej schéme). Dodatok tento povrch pomôže a tmavé podlahy. Nábytok by mal byť zvolený v neutrálnych farbách. Biela a svetlošedá pohovka, čalúnené stoličky alebo kreslá budú vyzerať dobre v tmavej obývačke. Konferenčný stolík pre posedenie sa odporúča vybrať v tmavohnedej farbe. Pre malú sálu je lepšie zvoliť svetlomodré prevedenie s jedným stenovým štýlom: nálepka fototapety s výhľadom na staré ulice mesta vo svetle sivom odtieni. Inštalácia bielej pohovky (s tematickými sedacími vankúšmi), malého ľahkého stojana s tematickými figúrkami pomôže zariadiť takúto miestnosť kompetentne. S jasným dizajnom haly je možné umiestniť oddychové miesto pozdĺž štylizovanej steny alebo v strede miestnosti. V tmavých izbách je lepšie mať pohovku oproti štylizovanej stene.


    

Spálňa v Londýne

Pri zdobení dospelej spálne v štýle Londýna ako základných farieb sa odporúča použiť šedú stupnicu. Na jednej zo stien pre styling miestnosti, môžete držať tapetu s výhľadom na vstup do londýnskeho metra a telefónne budky. Dodatok tento povrch pomôže podobné dizajnu posteľnej bielizne a prikrývky na posteli alebo záclony s tlačou fotografií. Zvyšok textilu by mal mať svetle červenú alebo modrú farebnú schému. Pre dospievajúce spálňa, vyberte svetlo šedá alebo svetlá káva ako základňa. Originálne riešenie dizajnu bude zdobiť jednu stenu pod tehlou. V miestnosti teenagera, môžete nainštalovať malú posteľ so závojom vo forme britskej vlajky. A tiež zavesiť niekoľko plagátov s výhľadom na Londýn. Pre dievčenskú spálňu sa odporúča zvoliť ľahšie a diskrétnejšie posteľné textílie - so svetlosivým výhľadom na Londýn a červené autobusy. V prípade potreby je možné oddelene umiestniť svetlo červenú alebo svetlomodrú pohovku do mládežníckej miestnosti, kde sa dá usporiadať posedenie.


    

Detské dizajnové nápady

Použitie zjednodušenej škály farieb pomôže eliminovať nadmernú ostrosť vytvoreného dizajnu v detskej izbe. Ako základná farebná schéma môže slúžiť napríklad svetlošedá, biela, svetlá káva alebo svetlomodrá (pre dievčenskú spálňu - veľmi svetlá červená). Záclony v týchto miestnostiach by mali byť čo najjednoduchšie: hladké plátno zapadne do podlahy s bledo modrou, bledočervenou farbou. Inštalovaný nábytok môže byť svetlý. Červená poschodová posteľ v štýle autobusu bude v takejto miestnosti vyzerať dobre. V tréningovom priestore sa však odporúča nainštalovať ľahkú kávu alebo svetlosivý stôl a knižnicu (alebo police). Zónu hry môže dopĺňať koberec prispôsobený farbe záclon alebo koberec s britskou vlajkou a podobné (alebo monochromatické) dekoratívne vankúše.

Pri vytváraní diskrétneho dizajnu môžete do detskej izby nainštalovať malý šatník s tematickou fotografickou tlačou.

    

Úloha textilu v dizajne izieb

Keďže textílie v londýnskom štýle môžu byť kľúčovým prvkom, osobitná pozornosť by sa mala venovať jeho voľbe. Ak sa v interiéri používa diskrétna farebná schéma, potom sú to záclony a prikrývky s fotografickou tlačou, ktoré vám pomôžu vykonať príslušný štýl. Napríklad to môžu byť dlhé záclony s potlačou vo forme ulíc Londýna, Big Ben, jasne červené autobusy. Vlajka kryt na posteli alebo pohovke bude tiež vhodný prízvuk celkového interiéru. Ak si želáte, môžete si vybrať neutrálnu posteľnú bielizeň na posteľ na spanie a dať na niekoľko tematických pohoviek (s britskými vlajkami, Big Ben, autobusy). Ak je v miestnosti farebný obraz na tapete, potom najlepším riešením by bola voľba monochromatických textílií vo svetlosivej, svetločervenej alebo svetlomodrej farbe.


    

Príslušenstvo a dekor

Na to, aby bol štýl hodenia vhodný nielen pre dekoráciu, ale aj pre samotný dekor, sa odporúča použiť ako dekor minimálny počet prvkov. Interiér dobre dopĺňajú tieto položky:

 • mapa Londýna;
 • retro plagáty (s Big Ben, anglické autobusy, telefónne búdky);
 • nástenné hodiny s britskou vlajkou (mali by byť umiestnené na monochromatickej svetelnej stene);
 • figúrky (tematické predmety budú robiť: miniatúrne Big Ben, autobus).

Svetlé plagáty, karty alebo hodiny sa odporúčajú použiť pre štýlové miestnosti, ktorým dominujú diskrétne farby. Pre interiér s jasným povrchom by ste mali vybrať malé tematické figúrky. Relevantné vo všetkých opísaných konštrukčných možnostiach by mohli byť aj živé rastliny vo svetlošedých, svetlohnedých nádobách.

    

záver

Je veľmi jednoduché vykonať takúto štylizáciu miestností v dome, v ktorom bude vytvorený štandardný smer, na základe odporúčaní dizajnérov. Preto, výber štýlu Londýna, musíte najprv určiť základné požiadavky na hotový interiér. Na žiadosť majiteľov môže urobiť dizajn pre mládež svetlom alebo dávať prednosť tmavému a tajomnému dizajnu. Nábytok, dekor a textílie by mali byť vybrané podľa všeobecného vzhľadu miestnosti: pre svetlé tematické dekorácie potrebujeme neutrálne dekorácie a nábytok. Ale pre jednofarebné priestory sa bude styling realizovať práve vďaka neštandardným dekorom a textíliám. Vzhľadom k týmto pravidlám štýlu, majitelia domov môžu vytvoriť originálny interiér bez väčších ťažkostí. V tom istom čase môže byť Londýn realizovaný vo všetkých izbách a častiach bytu.

Zanechajte Svoj Komentár