Španielsky štýl v interiéri

Španielsko je krajinou býčích zápasov a podmanivými tmavovlasými krásami tancujúcimi flamenco, ktoré v minulosti prežili ťažké časy. Povstala do nebývalých výšok a rovnako rýchlo padla na nohy maurských dobyvateľov. Typický pre juh Európy, španielsky štýl prešiel zmenami spolu so štátom. Ak spočiatku miestne interiéry neboli veľmi odlišné od konštrukcie domov v susedných krajinách, potom sa po vojnách v nich objavili neobvyklé prvky, ktoré sa neskôr stali vizitkou smeru.

Geograficky sa štát nachádza v blízkosti hraníc Gibraltáru medzi Afrikou a Európou. Na jednej strane Španielsko spolupracuje s Portugalskom a Francúzskom a na strane druhej s Alžírskom a Marokom. Je to kvôli jeho geografickej polohe, že krajina bola raz napadnutá Moors. Votrelci si dokázali zaistiť len časť územia štátu, ale maurský štýl dokázal v tomto čase zanechať na španielskej kultúre výrazný odtlačok. Úžasná zmes Európy a Afriky pokračuje vo večnom hľadaní harmónie medzi prírodou a človekom. Španieli - ľudia sú vášniví, temperamentní, ale zároveň ľahko sa rozvíjajúci, veselí a pohostinní. Nadmerná „horlivosť“ charakteru sa prejavuje v mnohých dekoratívnych prvkoch a detailoch.

Dobytie Južnej Ameriky samotnými Španielmi v čele s Cortesom tiež zanechalo na ich kultúre odtlačok. Hoci samotní dobyvatelia boli presvedčení, že na ich územie prenikli len ich tradície a miestni domorodci nemohli mať takýto vplyv na nájazdníkov. Španielsky štýl v interiéri patrí do skupiny etnických trendov. Spája v sebe európske základy s ľahkými arabskými motívmi a latinskoamerickými poznámkami. Budeme hovoriť o tom, ako správne vybaviť byt v španielskom štýle v tomto článku.

Výhody a nevýhody

Smer je veľmi podobný koloniálnemu štýlu. Tá je úspešnou "zmesou" španielskej kultúry a zvykov domorodcov, na ktorých území sa kolonialisti usadili. Výhody smeru zahŕňajú:

  • Jas farieb a sviežosť palety. V španielčine používajú južné interiéry mäkké, teplé farby a veľmi farebné akcentačné tóny.
  • Príchod veľkého množstva svetla vďaka širokým oknám. Španielske izby sa doslova kúpajú na slnku. Na rozdiel od Berberov, ktorí sa ukrývajú pred svietidlami v izbách chladených keramickými obkladačkami, sa títo južania nebojí prehriať.
  • Neobvyklé, neštandardné nastavenie.


    

Neexistujú žiadne významné nedostatky v smere. Z relatívnych minusov:

  • Vysoká pravdepodobnosť rýchleho nasýtenia je príliš jasné a dynamické prostredie.
  • Štýl je kontraindikovaný pre ľudí so severskými postavami, pretože vášeň Španielov, ktorá sa odráža v štylistických vlastnostiach, nedáva pohodlie emocionálnym majiteľom s chladnou mysľou.

Predtým, než si vyberiete toto štýlové riešenie pre kompozície dekorácie interiéru, pravdepodobne stojí za to ponoriť sa do typického španielskeho prostredia. Na tieto účely nie je vôbec potrebné ísť na cestu, miestne tematické bary alebo reštaurácie.


    

Vlastnosti a vlastnosti španielskeho štýlu

Španielsky štýl je rozdelený do dvoch typov:

  1. Classic. Týmto spôsobom zdobili výzdobu domov až do konca druhej polovice XIX storočia.
  2. Modern. Počas posledných sto rokov, štýl utrpel malý "leštenie" času prispôsobiť sa modernej realite. Konečná verzia sa ukázala byť skvelá.

Tradičný španielsky štýl má podobné vlastnosti ako klasická klasika: drahé materiály, tmavšie odtiene, množstvo dekorácií, luxus v každom detaile. Moderná verzia nepoužíva niektoré prvky, ktoré môžu spôsobiť nepríjemnosti. Napríklad oblúkové otvory bez dverí. Aj v modernej adaptácii sa pridali rôzne výhody technického pokroku, bez ktorých žiadny interiér nemôže robiť. V španielskom prostredí sa používajú kombinácie svetlých tónov pozadia a jasných odtieňov zvýraznenia.


    

Uistite sa, že majú pevné tmavé drevo nábytok a kované predmety. Dekoratívne predmety sú zoskupené v oddelených priestoroch miestnosti. Ak používate "rustikálne" verziu španielskeho štýlu, potom musíte mať ručne vyrobené textílie (koberce, obliečky na vankúše). Na strope, tradične, niekoľko drevených trámov sú vľavo, striedavo s omietanými plochami. Ak nie sú v byte takéto stavby, potom ich možno pridať ako dekoráciu pre väčšiu podobnosť s kastílskymi domami.

Návrhári odporúčajú zdobenie všetkých miestností v španielskom štýle. Tento tip platí pre malé chaty a apartmány s jednou spálňou. Ale v priestranných vidieckych domoch s mnohými miestnosťami môžete experimentovať s kombinovaným etnickým dizajnom, kde sa španielčina stane len neoddeliteľnou súčasťou komplexného, ​​štýlového obrazu.


    

Každá izba môže symbolizovať samostatnú krajinu. Kúpeľňa bude vládnuť v japonskom štýle, spálňa bude zdobená poznámkami Talianska a španielsky smer premení obývaciu izbu.

Farebná paleta v interiéri

Základná farba v španielskom interiéri je hnedá. Jeho odtiene môžu byť použité nielen pri dekorácii stien a podláh, ale aj na nábytkových povrchoch, textíliách a dekoroch. Medzi najvýznamnejšie tóny patrí: mahagónová farba, klasický ľahký orech, béžová, terakotová, káva s mliekom. Duet s hnedou farbou na pozadí je tiež použitý biely sneh. Zvyčajne sa objavuje v omietnutých stenách.

Akcentové plochy sa vyrábajú hlavne v prírodných odtieňoch: červená, koralová, ružová, fuchsia, olivová, horčica, žltá, oranžová, lila. Mierne menej často používajte modrú, modrú a fialovú. Tieto odtiene sú vhodnejšie pre modernú adaptáciu španielskeho smeru.

Materiály a metódy konečnej úpravy

Ak chcete získať dizajn interiéru v španielskom štýle, musia utrácať peniaze. Tento smer prírodných materiálov, takže ušetriť nebude fungovať. Steny sú tradične zdobené jednoduchou omietkou bielej, perlovej, béžovej farby. Strop s drevenými trámami tvorí ten istý materiál. V moderných apartmánoch sú možnosti, kde sa používa benátsky omietka, ale pre klasický štýl, toto riešenie nie je typické.

Pokiaľ ide o podlahu, v bežných miestnostiach je pokrytá parketami, ale v kuchyni môžete použiť nielen keramické obklady, ale aj tehly. Posledná možnosť je z obvyklých spôsobov zdobenia. Tehla namiesto podlahy naozaj vyzerá netriviálne a originálne. Dokonale vhodné pre kuchyne, ktoré idú priamo na dvor. V krajinnom dizajne môžete pri zdobení koľají použiť tú istú tehlu, ktorá „naviaže“ interiér miestnosti na exteriérový dizajn.


    

Mimochodom, majitelia vidieckych domov by mali venovať pozornosť španielsky štýl v exteriéri a krajiny design. Neuveriteľne útulné záhrady s terasami, klenutými klenbami, húštinami kvitnúcich a voňavou zeleňou budú skutočnou výzdobou krajiny.

Svetlo a osvetlenie

Španielske interiéry sa vyznačujú použitím nízko visiacich lustrov. Okrem toho môže mať strop rôzne tvary a byť vyrobený z rôznych materiálov, ale "nízka priľnavosť" je typická pre všetkých. Možno je táto tradícia spojená s vysokými stropmi, ktoré slúžili na výzdobu typických španielskych domov. Namiesto lustrov potom používali svietniky, ktoré dávali málo svetla. Zdá sa, že na nastavenie a zvýšenie jasu, lustre padol.


    

Dodatočné osvetlenie je prezentované hlavne podlahové a stolové lampy a stojacie lampy. Na stenách sú známe moderné mužské sconces zriedka visieť. Ak vznikne potreba takejto dekorácie, povrch je ozdobený originálnou lampou napodobňujúcou svietnik. Potom bude možné dosiahnuť podobnosti s klasickými španielskymi interiérmi stredoveku (najmä ak sú steny natreté zelenou, žltou alebo tmavohnedou). V moderných úpravách často používajú dekoratívne osvetlenie po obvode miestnosti alebo pozdĺž výklenkov, políc.

Tradičný španielsky nábytok - čo to je

V Španielsku sa používa ťažký, objemný nábytok z prírodného dreva. Žiadne MDF, drevotrieskové dosky, laminované drevotrieskové dosky a iné lisované náhrady a imitácie, len z masívneho dreva. Fasády skríň sú len mierne zdobené rezbami, bez prebytku. Nohy pohoviek, kresiel, stoličiek majú tiež elegantné formy a elegantný reliéf. Mäkké povrchy sú pokryté krytmi alebo krytmi tmavých odtieňov s obmedzeným vzorom. Zadné časti lôžok, krbové rošty, dekoratívne detaily políc a skladovacie systémy sú zdobené kovanými železnými prvkami. V rustikálnych apartmánoch sa používajú prútené stoličky a stoličky. V španielskom štýle prúdia organicky.

Dekoratívne predmety a doplnky

Ako bolo uvedené vyššie, španielsky štýl netoleruje množstvo dekorácie. Najprv musíte vyzdvihnúť textílie. Uprednostňujú sa prírodné, príjemné na dotyk tkaniny: ľan, bavlna, vlna. Podlahy sú pokryté kobercami s komplexným farebným vzorom. Vo vidieckych interiéroch používať domovské chodníky. Závesy Windows zriedka. Zvyčajne sa používa španielska verzia "rímskeho" modelu s imitáciou bambusových modulov. Ak sú okná veľké, ako v vidieckych domoch Španielska, potom nemusia byť zatvorené. Obrazy sú zavesené na stenách a police sú nútené suvenírmi a výrobkami z dreva, keramiky a hliny. Môžu to byť vázy, skrinky, svietniky, taniere, prútené košíky, kvetináče.


    

Kuchyňa v španielskom štýle

Španielsku kuchyňu zdobia keramické obklady alebo tehly v kombinácii s jednoduchou omietkou. Slúchadlá s mikrofónom je možné zvoliť nielen v tradičných hnedých odtieňoch, ale aj v sortimente zelených olív. Nábytok musí byť vyrobený z dreva. Pre španielsku kuchyňu je charakteristické použitie ostrovného plánovania. V strede miestnosti (bližšie k sporáku) je položený veľký, podlhovastý stôl, ktorý môže slúžiť ako pracovisko pre hostesku, jedálenský kút a dokonca aj barový pult. Na strope, tradične zdobené trámami, je nad každým funkčným priestorom zavesená skupina podobných lustrov. Ozdobte kuchynský kút s mosadznými alebo medenými kotlami, naberačkami, miskami. Na stole vždy položte kôš s čerstvým ovocím. Otvorené poličky sú naplnené taniermi a šálkami a na prednú stranu kapoty je možné umiestniť sadu panvíc.


    

Spálňa v španielskom štýle

Španielska spálňa je v detailoch minimalistická. Veľká, široká posteľ, zdobená kovanými železnými prvkami. Je pokrytý monochromatickým hnedým, červeným alebo žltým závojom. Vankúše budú pestré dotyk. Steny s holými omietkami sú zdobené klasickými maľbami. Na oboch stranách postele sú nainštalované dva symetrické nočné stolíky s tmavými farbami. Blízko jednej z voľných stien položte toaletný stolík z toho istého materiálu a stoličku s rovným chrbtom. Strop je tiež pokrytý bielou omietkou, ktorá sa strieda s drevenými trámami. Interiér asketickej spálne dopĺňa dvojica obdĺžnikových zrkadiel v prísnych rámoch na stenách.


    

Obývacia izba v španielskom štýle

Tradičný nábytok je umiestnený v obývacej izbe: pohovka, konferenčný stolík, pár stoličiek. Krb sa stane organickým prírastkom do atmosféry, bez ktorého by bez jediného domu hidalgo nemohol urobiť. Stôl je vyrobený z dreva, nábytok je pokrytý krytmi svetlých alebo tmavých odtieňov. Steny sú zdobené veľkými obrazmi (ak je miestnosť priestranná), zrkadlami v rámoch z tepaného železa a povrchy sú zdobené stojacími lampami s „sviežimi“ odtieňmi, vázami s kvetmi. Podlaha musí byť pokrytá kobercom.


    

Kúpeľňa v španielskom štýle

Španielsky štýl kúpeľňových stien a dlaždíc. Okrem toho je prípustná kombinácia dvoch typov vzorov a jednej primárnej farby (zvyčajne biela). Sprchy sa používajú zriedka. Je lepšie používať tradičný biely kúpeľ. Dekorové prvky sú vyrobené z mosadze (mixér, mydlo, držiaky na uteráky a šálky pod zubnými kefkami). Aj keď nie je racionálny, drevený nábytok je tiež inštalovaný v kúpeľni. Na ochranu pred neustálym vystavením vlhkosti musí byť povrch ošetrený špeciálnym zložením.


    

Mimochodom, špinavý kôš na bielizeň môže byť transformovaný pomocou špeciálneho naprašovacieho imitačného kovu. Umývadlo je vybrané buď klasické biele, alebo faktúra z kameňa.

záver

Španielsky štýl v interiéri odráža náročný charakter týchto temperamentných ľudí. To ukazuje pohostinnosť, pohostinnosť, vášeň, ale aj horúci temperament, levity. Je úžasné, ako presne dom prenáša charakter osoby, ktorá v nej žije. Španielske interiéry sú ideálne pre zdobenie južných bytov, pretože v „natívnej“ atmosfére sa rozvíja štýl ako lantán.

Zanechajte Svoj Komentár