70. Štýl - Nápady na dizajn interiéru

Dvadsiate prvé storočie je už dávno okolo nádvoria, ale niektoré domy majú stále byty, v ktorých sa zdá, že čas sa zastavil pred päťdesiatimi rokmi. Stále existuje veľa kontroverzií o tejto ére - niektorí návrhári to považujú za bez chuti, chaotické, nepohodlné pre život. Toto je rozkvet subkultúry punkov a hippies, disko hudby a vznik farebných televízorov. Interiéry v štýle sedemdesiatych rokov sa opäť stávajú populárnymi, pričom v niektorých krajinách majú prakticky vedúce postavenie.

Vlastnosti, štýl

Ak sa dnes v krajinách bývalého ZSSR, ľudia snažia o high-tech, minimalistické interiéry, v Európe, Amerike, výzdoba "pre nostalgické staré časy", starý, ale stále silný, krásny nábytok tejto éry, je módne, drahé. Tento štýl je obzvlášť populárny v USA, jeho druhé meno je retro.

Štýlovo bohatý a odvážny, svetlý a elegantný, kombinujúci šarm a gýč. Obnovenie tohto dizajnu doma, je dôležité, aby ste ho „nepreháňali“ dekorom, doplnkami - interiér by nemal vyzerať vulgárne, nadmerne, zabraňovať relaxácii, ale zároveň byť rozpoznateľný. Interiéry v tejto dobe už nie sú štandardné, začínajú sa prispôsobovať, prispôsobovať sa konkrétnej osobe, svojim koníčkom, záujmom.

Vysoká technológia v dizajne domu sa stala populárnou v tejto dobe - v interiéri sa objavuje veľa domácich strojov, veľmi odlišných od moderných. Jedná sa o malé okrúhle chladničky a veľké hrubé mikrovlnné rúry, objemné plastové kuchynské procesory a ťažké vysávače, veľké počítače s malou obrazovkou a ešte väčšie magnetofónové pásy, práčky, ktoré vyzerajú ako kozmická loď a drevené rádiové nohy.

    

Jasné farby, akcenty

Na palete farieb, štýl 70. rokov pripomína boho - neexistujú prakticky žiadne obmedzenia výberu odtieňov. Existuje mnoho prírodných, dúhových farieb, kyslé farby. Pre blízke izby sú vybrané svetlé tóny, pre priestranné izby - tmavé. Keď sú okná otočené na juh, farby sú studené, severné farby sú teplé.

Najzaujímavejšie kombinácie:

 • nebesky modrá s kyslou zelenou;
 • kamienkové;
 • jahoda so sivým sivom;
 • hnedá s fľašou zelenou;
 • tekvica oranžová so slnečnou žltou;
 • zlatá s fialovou;
 • drevené hnedé s ružovým;
 • béžová s fialovo-čiernou;
 • horčica s džínsami;
 • snehobiely s šarlátovou farbou;
 • čerešňa s chrómom;
 • vŕba s pomarančom.

Ako tie hlavné, interiér 70. rokov bude ozdobený maximálne dvoma alebo tromi farbami, ale tu je tu veľa malých farebných akcentov, ktoré môžu pomôcť vydržať jasný štýl.

    

Materiály, povrchová úprava

Materiály na konečnú úpravu sa používajú veľmi rôznorodo:

 • kov;
 • strom;
 • drevotriesková doska;
 • plastu;
 • sklo;
 • preglejka;
 • kože;
 • kameň;
 • vinyl;
 • maľovať;
 • Tapety.

Podlaha je zdobená doskou, parketovou podlahou, ktorá je vyrobená z dubu, buku, brestu, orecha, smrekovca, brezy, jalovca, javora, hrušky, popola a iných druhov. Menej bežne používaný laminát, kvalitatívne napodobňujúci prírodné drevo, linoleum v "šachu", drevovláknitá doska, pokrytá červenohnedou farbou.

Steny sú tiež ukončené drevom, natreté farbou, väčšinou hnedou, šedo-zlatou, prelepenou tapetou s geometrickým alebo kvetinovým vzorom. Strop je zvyčajne obielený, sú vyrobené s úsek, ale kvalitatívne napodobňovanie bielenie, vyrobené zo sadrokartónu, maľované v bielej farbe. Prijateľné použitie štukovej výzdoby stropu, ale nie príliš veľa.

Dvere tu sú zvyčajne vysoké, takmer až k stropu av apartmánoch „Stalin“ sú tiež dvojkrídlové dvere, vymaľované bielymi, strieborno-šedými, fialovými tónmi. Okná sú prevažne drevené, natreté bielou farbou.

Najčastejšie používané parkety "rybie kosti", ktorý je lakovaný alebo natretý priesvitnou farbou.

    

Funkcie pri výbere nábytku

Nábytok tu je moderný, veľmi lesklý, trochu neskutočný, vítame asymetrické tvary. Z materiálov uvítajú drevo z bažinového dubu, drevotrieskovej dosky, bronzu, mosadzného kovania, dekoratívnych prvkov z plastu a prúteného nábytku.
Uprednostňuje sa čalúnený nábytok - útulné sedacie súpravy, kreslá s ohnutými lepidlami, stoličky s mäkkými sedadlami a vyrezávanými chrbátmi. Čalúnenie je zvolené prevažne svetlé, ale viac „tuhé“ je prijateľné - grafitovo šedé, čokoládovo hnedé.

V 70-tych rokoch sa v interiéroch objavil pestrofarebný plast, polypropylén. Vyrobili z neho okrúhle jedálenské stoly so stoličkami, detský nábytok, originálne police pre vnútorné kvety. Takýto nábytok je veľmi elegantný, pohodlný.

    

Ťažké používanie textílií

Koberce v sedemdesiatych rokoch sa používajú veľa - sú luxusné, našuchorené, pokrývajú takmer celé poschodie a až 40% povrchu stien. Podlahové rohože sú zdobené pestrými zložitými vzormi a stenami, z ktorých niektoré sú tapisérie, s výkresmi sprisahania zobrazujúcimi fantastické zvieratá. „Chodník“ je umiestnený na chodbe s pruhmi pozdĺž okrajov, v kuchyni, na balkóne av kúpeľni sú tiež rôzne „koberce“.

Ostnatý kostkovaný pléd je nepostrádateľným atribútom chladného sovietskeho bytu. Záclony sú tiež hrubé, takmer na podlahe, chrániace pred chladom a denným svetlom. Všetky textílie sú vyrobené v rôznych farbách, ale s podobným vzorom, textúrou. Využíva kožušinu, zamat, velúr, prírodnú vlnu, koženku. Povolené veľa multi-farebné vankúše, čiapky s strapcami, strapce na čalúnený nábytok, početné čipky obrusy, obrúsky na všetkých horizontálnych povrchoch. Steny sú zdobené textilnými panelmi, na oknách sú umiestnené prútené domáce hrnce so živými rastlinami v kvetináčoch.

Textílie, zachované z čias sovietskych čias, budú môcť vyzdobiť moderný interiér len vtedy, ak to vyzerá bezchybne.

    

Retro osvetlenie

Osvetlenie je obyčajne obyčajné, ale samotné zariadenia sú luxusné - sú krištáľové. viacpodlažné pseudo-krištáľové, viacvrstvové lustre, vysoké podlahové lampy s látkovými odtieňmi na otočných nohách, zložité svietniky. Na ne nadväzujú malé dekoratívne lampy surrealistickej formy - lávové lampy a plazmové lampy. Pracoviská v kuchyni, v kancelárii, v detskej izbe, sú jasne osvetlené lampami na dlhej pružnej nohe s lesklým kovovým tieňom.

V prípade potreby sa na akomkoľvek svietidle zhotoví pôvodný tienidlo s použitím makramelovej techniky alebo čipkovej pleteniny - bude potrebný len vhodný drôtený rám.

    

Príklad moderného bytu

Moderný čas naznačuje iné vnútorné priority ako pred 50 rokmi. Ploché TV teraz nikto by hádať na pokrytie s bielym čipky obrúsky, a pod knižnicou je nepravdepodobné, že pridelenie celej miestnosti, pretože každá kniha ľahšie stiahnuť z internetu. V Sovietskom zväze, v čase večného nedostatku, ľudia nemali veľké chladničky, pretože v nich nebolo nič, čo by sa v nich dalo skladovať, šatne, šatne, pretože veľa ľudí si nemohlo dovoliť veľa oblečenia. Vzhľadom k tomu, interiér týchto čias bol pomerne minimalistický - to bolo jednoduchšie udržať čistotu v ňom.

Dekor tu je dosť rôznorodý - od obrazov, abstrakcií v obdĺžnikovom ráme až po farebné plagáty so zahraničnými hviezdami 70. rokov.

    

Vstupná hala

V sále je často umiestnená mreža - veľké zrkadlo s tromi dverami, ktoré sú pripojené k zvláštnemu šatníku. Je pomerne priestranný, ale najčastejšie zaberá veľa miesta. Ak je miestnosť príliš stiesnená, namiesto vrtáku je na stenu namontované pravidelné zrkadlo v jednoduchom drevenom ráme, prednostne tmavej farby.

Ak máte doma telefón, je vybraný v jeho pôvodnom tvare - zaoblené z jasného plastu v kyslých farbách alebo v kovovom puzdre. Je umiestnený na špeciálnej miniatúrnej polici, ktorá sa nachádza v blízkosti zrkadla. Pre vrchné odevy je drevený vešiak a klobúky, šatky, dáždniky sú zavesené na skutočných rohoch jelene, pokryté lakom.

    

Obývacia izba

V sovietskej obývačke v takmer 100% prípadov bola šatňa. Meno dostal z jednoduchého dôvodu, že táto položka zaberala celú dlhú stenu. Takmer všetko bolo v ňom uložené - obrovské množstvo kníh, od tej doby bolo všetko čítané, elegantné jedlá, párkrát do roka na sviatky, jednotlivé oblečenie, malé domáce spotrebiče. V modernom interiéri je zdvihnutá väčšia „stena“, uprostred ktorej je televízor umiestnený na polici, s knihami, len tie najkrajšie, vo svetlých krytoch sú ponechané na dohľad a zdvíhajú ich na výšku. Niektoré z jedál na presklených policiach si tiež zachovávajú, ale nie všetky z nich - to je príliš neprehľadné miesto.

Naproti stene je mäkká pohovka, zvyčajne skladacie, dve "škandinávske" nohy stoličky. Takmer v strede - konferenčný stolík s kolieskami alebo na štyroch nohách v tvare kužeľa. V rohu je pekne umiestnené skutočné klavír - v modernej dobe je pre neho vytvorené malé pódium. Ak je to potrebné, zónovanie sa vykonáva pomocou záclon, skladacích zásten. Ako dekor aplikujte geografickú mapu alebo skutočnú glóbus.

Namiesto „múru“ sú niekedy police usporiadané až k stropu a malá štúdia s pracovným stolom oddeľuje police s knihami.

    

kuchyne

Nepostrádateľnou položkou v kuchyni 70. rokov je príborník. Bola natretá bielou alebo svetlou farbou, v sebe obsahovala minimálny súbor riadu, obrusy. Kuchynská súprava je biela, modrá, aspoň - červená, fialová. Má jasný geometrický tvar, bez zaoblenia, hrubý kovový dekor.

Jedálenský stôl je ozdobený kockovaným alebo farebným obrusom z plátna a okrúhly lemovaný luster ho rozsvieti. Stôl je často skladaný, vo forme "knihy" - v prípade príchodu hostí. Jedálenský kút je zdobený radom úzkych políc s "sovietskou" výzdobou usporiadanou na nich - maľované riady, pletené bábiky "na kanvicu" a svetlé poháre s korením.

Na podlahe sa nachádza veľká keramická dlažba alebo linoleum s čierno-bielou, čiernou a zelenou "šachom". Steny sú natreté ľahkou farbou, zástera je opatrená malými farebnými obkladačkami.

Kuchynské spotrebiče sú vybrané štylizované "starožitnosti" - zaoblený tvar, s masívnymi železnými držadlami. V jej mysli by nemalo byť veľa - všetko je nadbytočné, ultramoderné, skrýva sa za dverami fasád.

    

spálne

Spálňa bude mať posteľ s nočným stolíkom - potom bol predmet umiestnený bokom k stene, nad posteľou je zavesená nástenná lampa s matným skleneným baldachýnom. Namiesto plnej postele, bude malá pohovka, ktorá bude hrať úlohu miesto na sedenie sa nachádza v malých spálňach, av noci to bude stanovené pre spanie. Posteľná bielizeň je vybraná výlučne svetlá, monofónna alebo s pruhmi, na niektorých miestach vyšívaná výšivka.

V šatni položte dvojdverovú šatníkovú skriňu s leštenými dverami, kde si na jednej strane skladujete vrchné oblečenie na jednej strane, posteľnú bielizeň, spodnú bielizeň - na druhej strane. Niekedy je vedľa nej nainštalovaný drevený vešiak. Na jednej zo stien je zavesená polica z dreva a kovového drôtu - knihy, črepníkové rastliny, domáce hračky a na nej sú umiestnené čiernobiele fotografie.

    

kúpeľňa

Kúpeľňa v ZSSR bola často kombinovaná s WC. Steny sú vyrobené z bielych monochromatických dlaždíc alebo majú geometrický vzor. Podlaha je tiež kachlová, ale tmavšia. Všetky vodovodné armatúry sú biele, aj keď v prípade potreby si môžete objednať žltohnedú - umelo starnú. Samotná vaňa má mosadz, medené nohy, rovnaký kohútik.

Nie je tu nič zbytočné - ak je voľné miesto, je umiestnený šatníkový šatník so zrkadlom, uzavreté police sú pod kúpeľňou, takmer žiadny dekor.

    

záver

Plnohodnotný interiér v štýle sedemdesiatych rokov je úplne nekomplikovaný, lacný, ak sa rozhodne, že ho obnoví v starom byte postavenom v polovici minulého storočia, okrem toho, že ešte stále nie je celkom chátrajúci nábytok zdedený po babičke. Tí, ktorí chcú niekedy vytvoriť niečo podobné v moderných „zásuvkách“, vidieckych domoch, ale vysokokvalitný štýl bude drahší, nábytok „starožitný“, ak je to potrebné, sa vyrobí na objednávku od majstra kabinetu.

Zanechajte Svoj Komentár