Futurizmus v interiéri +75 štýl fotografie

Futurizmus spája skupinu avantgardných štýlov, ktoré vznikli v Rusku a Taliansku v rokoch 1910-1920. Smer sa vyvíjal súčasne v rôznych oblastiach kultúrneho života: maľba, hudba, literatúra a poézia. Názov štýlu pochádza z latinčiny "futurum", čo sa nazýva "budúcnosť". Pri hľadaní nového a nezvyčajného predstaviteľa smeru sa snažili pozerať dopredu, nakresliť jedinečný obraz a stať sa vizionármi svojho času.

Konštruktivizmus v interiéri +50 fotiek

Konštruktivizmus označuje skupinu avantgardných štýlov. Koncom 19. a začiatkom 20. storočia sa vo výtvarnom umení začali objavovať nové trendy, ktoré úplne odmietli tradície. Jasne vystopovali pretrvávajúce pokusy nájsť nový, predtým nepoužitý. Avantgarda pochádza z Európy, kde pôsobili jej hlavní inšpirátori a ZSSR sa považuje za miesto narodenia konštruktivizmu.

Eklektický v interiéri +75 štýl fotografie

Miešanie, kompetentné usporiadanie niekoľkých štýlov, rôzne predmety, ktoré sa zdajú byť nemožné použiť v jednej miestnosti, sú v interiéri eklektické. Na domácu výzdobu si eklektizmus vyberajú ľudia, ktorí sú nadšení, všestranní, ľudia s netradičnými názormi, cestujúcimi a priaznivcami starožitností.

Stelesníme pop art v dizajne apartmánov +50 fotografií v interiéri

Pop art štýl vznikol v Spojených štátoch a západnej Európe v polovici minulého storočia. Jeho história siaha takmer 70 rokov. Spočiatku sa rýchlo rozvíjala len v maľbe, potom sa postupne presťahovala do fotografie, sochárstva, oblečenia a interiérového dizajnu. Názov je skrátená forma frázy "populárne umenie", ktorá doslovne znamená "populárne umenie".

Sovietsky štýl v interiéri +75 foto príkladov

Postoj súčasníkov do vnútra sovietskych časov nemožno nazvať jednoznačným. K dispozícii sú apartmány s príborníkmi, stoličkami, stojacími lampami z obdobia ZSSR. V niektorých prípadoch spôsobujú odmietnutie, v iných nostalgické pocity. Bez ohľadu na to, ako hodnotíte sovietsky interiér - je to masívna, mnohostranná minulosť. Jeho estetika je nevyhnutná pre správny úsudok súčasnosti, rovnako ako súčasné budovy a dizajn budú hodnotené za päťdesiat rokov, s tou istou nevyhnutnou kritikou, túžbou dať všetky atribúty do koša alebo potešením, túžbou zachovať, obnoviť alebo prinajmenšom štýl pod črty sovietskeho vnútra Na úsvite sovietskej moci neexistovalo povolanie dizajnéra.

Priemyselný štýl v interiéri +50 fotografií dizajnérskych nápadov

Originálne a neobvyklé poraziť priemyselný štýl v interiéri nie je ťažké pre bytové domy a súkromné ​​domy. Тематика инжиниринга предполагает использование простой отделки, обладающей максимальной практичностью.Napriek tmavým farbám v izbách budú priestranné a pohodlné na bývanie.

Európsky štýl v interiéri +75 fotografických príkladov

Nový byt je skvelou udalosťou pre akúkoľvek rodinu, pretože pred nami je toľko zaujímavých vecí: výber dizajnérskych riešení pre priestor, jeho naplnenie štýlovým nábytkom, hľadanie zaujímavých dekoračných predmetov, dych berúce diskusie o budúcej domácej dekorácii. Najnovšie trendy v interiérovom dizajne dokazujú odchod z minimalizmu, ktorý sa v posledných rokoch opakoval, návrat k vytváraniu teplých, pohodlných interiérov naplnených potrebnými prvkami štýlu maľovanými modernitou.

Vlastnosti priestoru interiéru na 50 fotografiách

Téma vesmíru vyvoláva človeka od nepamäti. Možno je to najviac skrytá oblasť, ktorá sa má preskúmať a ktorá nemá technické možnosti, dokonca ani vo veku pokroku. Z tohto dôvodu priťahuje tajomstvo a provokuje fantáziu do práce. Priestorové motívy v interiéri vytvárajú stabilnú ilúziu beztiaže, človek sa cíti ako malé zrno v hĺbke fantastických krás vesmíru.

Steampunk v interiéri +75 štýl fotografie

Niektorí ľudia dávajú prednosť pokojnej, známej klasike vo svojom dome, zatiaľ čo iní dávajú prednosť ponoreniu sa do experimentov. Títo ľudia chcú vytvoriť okolo seba exkluzívnu atmosféru, ktorá dýcha individualitu. Táto kategória je vhodná pre neštandardný štýl steampunk (parný bazén). Vizuálne sa podobá na stavbu domov zo začiatku 20. storočia, do ktorých sa uskutočnili niektoré nezvyčajné zmeny.

Čínsky štýl v interiéri +50 fotografií

Ctihodný vek civilizácie nebeskej ríše určuje izoláciu jedinečnej čínskej kultúry. Hoci Čína podporovala obchod so susednými krajinami, nikdy si od cudzincov nič nepožičala. Čínska kultúra, architektúra a dizajn obdivovali Európanov, ktorí boli chamtiví pre exotiku staroveku.

Gotický štýl v interiéri +75 fotografií

Gotika nie je len pochmúrne kamenné klenby, klenuté okná a vitráže. Tento opis sa vzťahuje na verejné budovy a katedrály. V interiéri gotického slohu sa zvyčajne prejavuje v mäkšej verzii. Môže byť opísaný ako slávnostný a domýšľavý spôsob domova. Tradičné neogotické fascinácie nenechávajú nikoho ľahostajným.

Dizajnový apartmán v modernom štýle +80 interiérov

Široký koncept modernosti sa používa nielen v umení, ale aj v architektonickom štýle. Jeho vznik na začiatku 20. storočia bol poznačený rýchlym rozšírením po celom svete. V tom čase ideologická zložka nového trendu zodpovedala jej názvu. Napriek krátkemu obdobiu rozkvetu sa tomuto štýlu podarilo zanechať vážne dedičstvo.

Orientálny štýl v interiéri bytu alebo domu +55 fotografií

Orientálny štýl v interiéri má špeciálny magnetizmus, vďaka ktorému je miestnosť vnímaná ako niečo báječné. Fanúšikovia tohto štylistického smeru sa v každom smere snažia sprostredkovať všetky kúzla východu pri vytváraní vlastných domovov. Estetika Ázie a Afriky vždy priťahovala osobitnú pozornosť európskych národov.

Námorný štýl: použitie v interiéri +55 fotografií

Námorný štýl v interiéri domu robí priestor vzdušným, slobodným, funkčným. Predtým bol interiér vidieckeho domu v námornom štýle považovaný za najvyššiu akrobaciu, dnes sú mestské apartmány navrhnuté aj v tomto štýle. Každá izba môže byť usporiadaná v morskej téme. Toto nevyžaduje zložité položky.

Dizajn kuchyne v štýle Provence +65 foto

Provence je jedným z najzaujímavejších štýlov v interiéri, ktorý harmonicky kombinuje prírodné prírodné odtiene, jednoduché dekoratívne predmety, moderný nábytok a domáce potreby. Takáto rozmanitosť a originalita štýlu sa nezdali byť bezdôvodné. Provence v interiéri kuchyne a ďalších miestností vzniklo na juhu Francúzska, dostala rovnaký názov ako v regióne.

Fusion štýl v interiéri - svetlý dizajn

Jedna z nových oblastí interiérového dizajnu nedávno získala širokú popularitu - štýl fúzie v interiéri. Docela zaujímavá, rovnako ako kontroverzná kombinácia dekorácie interiéru, nábytku, doplnkov, farebnej palety je úplným opakom prísneho minimalizmu. Pútavý dizajn na prvý pohľad priťahuje pozornosť.

Empírový štýl v interiéri - história a modernosť v dizajne

Empírový štýl, ktorý pochádza zo stredovekého Francúzska v interiéri, je úžasnou kombináciou kráľovského triumfu a vojenskej víťaznej nádhery vo všetkých jeho prejavoch. Interiér je vždy dotyk prísnosti a brilancie zlatého príslušenstva. Základom ríše sú majestátne stĺpy v palácoch, umelecké štuky, okrúhle oblúky, fresky.

Stredomorský štýl v interiéri - 40 fotografií nápadov

Každý, kto sa zaoberal hľadaním štýlu domu, prešiel cez stredomorský štýl v interiéri, pozrel sa na fotky, obdivoval. Ale len málo ľudí chápe celú „príchuť“ tohto štýlu. V tomto článku sa pokúsime vyriešiť záhadu, odhaliť celú podstatu. Ako vznikol tento štýl? Domy v stredomorskom štýle na tisícoch brehov nádherného Stredozemného mora, ktoré sa nachádza medzi dvoma kontinentmi: Afrikou a Euráziou.