Kýčový štýl v interiéri - popis a charakteristika

Kýč - je to úplná fragmentácia, paródia na luxus, elementárny zlý vkus? Nie, toto je výzva voči všeobecne uznávaným zásadám, neštandardným farbám, zámerným a premysleným provokáciám. Nie každý dokáže vytvoriť výbušný koktail klasiky, country hudby a štýlu Empire. Kontroverzný gýčový štýl v interiéri je pozoruhodný nerovnováhou, roztomilou naivitou, množstvom rozptýlených, ale umelecky zostavených objektov. Smer je stále žiadaný pre možnosť ukázať individualitu, rozbiť stereotypy, dať drahocenným suvenírom a starožitnostiam na pamäť pre jednu poličku.

Hooligan štýl je preferovaný odvážne tvorivé osobnosti, ľudia, ktorí sa nestarajú o niekoho iného názoru. Ak človek rád kombináciu linoleum, štuky, starožitné kreslo, lakonický sklenený stôl, tak prečo sa neodsťahovať od prijatých pravidiel. Interiér v štýle kýča sa volí vtedy, keď sú normy a smery dizajnu poháňané do úzkych rámov. Štýl je vhodný pre tých, ktorí nemajú prostriedky na aktualizáciu priestorov, ale chcem dať nudnému priestoru jasnú farbu bez veľkých investícií a dizajnu.

O štýle: história a variácie

Jedna z definícií slova "gýč" - pseudo art, vypočítaná na vonkajší účinok. Koncom 19. storočia predstavoval koncept umeleckú masovú produkciu, lacné sochy, obrazy napodobňujúce umelecké predmety. Bola to hra luxusu, napodobňovania elity spoločnosti. V chudobných domoch a hoteloch sa objavili reprodukcie slávnych obrazov objednané ulicami. Bronzovo zafarbené štukové rámy boli nahradené pozlátenými bagetami. Neskôr sa k luxusnému nároku pridali omietky, porcelánové slony a malé ryby a maľovaná keramika. V ZSSR sa tieto veci považovali za filistinizmus, snažili sa odstrániť vonkajšie atribúty buržoázie. Ale štýl žil podľa svojich vlastných zákonov, gýčové predmety boli vedľa seba s doplnkami zo skla a plastu, fotografie filmových hercov, koberce a jednoduchý obdĺžnikový nábytok. Kombinácia týchto nekompatibilných objektov pomohla vyzdobiť stenové steny, priniesť pohodlie do kasární, spoločných bytov, Chruščov. Dnes je gýč módnym trendom, zmesou Provence, modernizmu, retro, funkcionalizmu.

Interiér je vytvorený spontánne alebo cielene, podmienečne rozdelený do troch oblastí.

Odrody štýlu

vyhliadkarysy
Kýčový lumpenSmer je typický pre ľudí s nízkymi príjmami, neštandardné myslenie. Nábytok z rôznych sád je prefarbený v radikálnych farbách, nerušený interiér je riedený jasnými farbami, graffiti maľovaním, lacným a pútavým dekorom
Pseudo-luxusný štýlIzba je zdobená objektmi, ktoré vytvárajú dojem originálov: plastové kovanie, reprodukcie, falošné pozlátenie. Záclony, prikrývky s volánkami koexistujú s modernými lampami, luxusným vyrezávaným nábytkom - s fotografiami v chrómových rámoch
Dizajnér KýčTučné farebné schémy, kontrastné prvky, bronzové a kamenné remeslá, moderné dekoračné materiály, značkové doplnky, nábytok z viacerých období.

 

Hlavné rysy a vlastnosti gýča

Na konečnú úpravu umelých stavebných materiálov na drevo, mramor, kožu. Izba je vybavená predmetmi z rôznych štýlov, futuristickou podlahovou lampou a sadrovým krbom, ktorý môže byť vedľa seba s klasickou pohovkou. Disharmony je prítomná v dekoratívnych prvkoch. Vyšívané vankúše s volánikmi zdobia jednoduchú obdĺžnikovú pohovku. Vynikajúce sadry rímsy, polyuretánové štuky, výlisky sú vedľa kovových panelov, chróm časti, mestské osvetlenie. Farby sú dané priestorom umelými kožušinovými kobercami, etnickými motívmi, imaginárnymi a skutočnými luxusnými predmetmi. Miestnosť by mala mať zrkadlá, ktoré odrážajú príslušenstvo, zlepšiť okolie, zdôrazniť chytrosť dizajnu.

Najcharakteristickejšie znaky gýča:

 • prebytok dekorácie;
 • kombinácia falošných a vzácnych predmetov;
 • lacné čalúnenie, textílie s kyselinou;
 • honosné doplnky;
 • kontrastné farby;
 • pätkové zásuvky pod lustrom;
 • nábytok rôznych tvarov a veľkostí;
 • kombináciou niekoľkých nekompatibilných interiérových trendov.

Farebná odroda

Rozruch farieb, agresívne kyslé odtiene, jasné vzory vytvárajú umeleckú hanbu a dobrú náladu. Kľúčové tóny: vápno, jasne červená, indigo, fuchsia, kanársky žltá, bohatá ružová, zlatá. V jednej miestnosti je povolené používať niekoľko protikladných farieb, kontrastných ornamentov. V centre pozornosti sú steny, ktoré sú maľované v rôznych farbách, pokryté tapetou s abstraktnými a kvetinovými potlačami. Vo vnútri gýča by mala byť evidentná aj podlaha. Povrch je potiahnutý viacfarebnými dlažbami, podlahovými krytinami so zložitými vzormi, imitáciou nevrstvených dosiek. Koberce vyzdvihnúť svetlé, striedavé farebné štvorce, leopard tlačí. Stropy ohromujú pestré 3D kresby, červené, fialové, zelené farby.

Aby nedošlo k ohromený priestor nasýtený jasnými farbami, neutrálne farby sú vybrané pre steny, ktoré budú vyhladiť napätie, zvýrazní farebné koláže, obrazy, plagáty.

 

Materiály na konečnú úpravu

Kýč - úplná sloboda voľby, žiadne obmedzenia, textúra. To uľahčuje dokončenie miestnosti, používajú sa drahé a lacné materiály: od dreva až po listy časopisov. Prírodné stenové panely môžu byť kombinované s plastovými stenovými panelmi, imitáciou mramoru, tapetou v kvetoch.

Pravý gýč sa vyznačuje falošnými materiálmi, ktoré vyzerajú drahé.

 • Podlaha je potiahnutá laminátom, dlažbou, linoleum, reprodukuje textúru parkiet, kameňa, dreva.
 • Steny sú zdobené dekoratívne omietky, tapety, vinylové povlaky s realistickou imitáciou rôznych textúr. Pre akcentovú zónu odporúčame panely z ekokože, sadry s trojrozmerným vzorom.
 • Štýl sa hodí na viacúrovňové strešné a závesné podhľady, s potlačou fotografií, štuky, samolepkami. Omietky a omietky povrchy maľované, maľované, zdobené rozety, obloženie.

osvetlenie

Gýč víta množstvo svetelných, lokálne rozptýlených osvetľovacích zariadení, neónových svetiel. Stylistika kladie dôraz na rozmanité nástenné svietidlá, okázalé lustre s krištáľovými príveskami. Odporúča sa použiť niekoľko svetelných zdrojov, ktoré sa nestratia na pozadí jasných povrchov. Stojacie lampy s farebnými kovovými odtieňmi, závesné tienidlá vyzerajú nápadne. Osobitným miestom sú krištáľové lustre, futuristické nástenné svietidlá. Tam je miesto pre stolnú lampu s plastovým baldachýnom. Štýl lumpen sa hodí visieť zo stropu holé žiarovky, domáce, spojené a tkané tienidlá tienidlá.

Atmosféra Kitsuyu vytvára neštandardné kombinácie:

 • Diódové lampy a svietniky;
 • Papierové svietidlá a chrómovaný strop;
 • krištáľové korálky, prívesky, drevené šošovky.


   

Vlastnosti výberu nábytku

Nábytok a starožitný nábytok z rôznych období sa stretávajú v atmosfére. Pri výbere položiek by mal tvoriť jeden obrázok. Formálne nastavenie pomáha vytvárať nábytok čalúnený zamatom, brokátom alebo lacným plyšom. Toto alebo falošné prevedenie by malo byť prekvapujúce pozlátenie, prehnané formy, množstvo vyrezaných detailov. Môžete pracovať na nábytku sami, nahradiť staré čalúnenie tkaninami kyslé tóny, pridať leopard tlač, maľovať nohy v zlate. Obchody majú dostatok položiek z MDF, ktoré tvrdia, že sú aristokratické, pôsobivé v nevhodných kričajúcich tvaroch. Okolie prepracovanej pohovky s pestrým čalúnením, vinobranie komody, plazmová televízia medzi pastoračnými maľbami je povolené. Ak chcete vytvoriť gýčový štýl v interiéri nemusíte míňať peniaze na nábytok. Slušné vzorky možno nájsť na skládke, v dome starej babičky a pridať elegantné, farebné akrylové farby, maľovanie, decoupage.

Na pozadí tmavých stien, pohovky vyzerajú dobre s červenými, karmínové, žlté čalúnenie. Pre svetlé steny sa odporúča vyzdvihnúť predmety fialovej, indigovej, tmavozelenej farby.

Textil, dekor, doplnky

Textilná výzdoba mení vnímanie aj skromných izieb s nízkymi kľúčmi. Ružová a svetlo zelená kožušinová prikrývka dáva gýču pohľad na bežné lôžko. Chýbajúci luxus dopĺňajú záclony z plyšu, zamatu, saténu, pohovky, objemné lambrequiny. Slávnostné pompety prinášajú stĺpy, oblúky, krbové portály zo sadry a drevotriesky. Posilnite štýl dverí ozdobnými vzormi, pozlátením. Plagáty, stránky z časopisov, graffiti na stenách, dosky používané na výrobu tácok, políc, rámov zapadajú do nepružných rámov lumpen kýča.

Situáciu dopĺňajú:

 • vypchatých zvierat;
 • falošné umelecké diela;
 • figúrky, figúrky z krištáľu, porcelánu, skla;
 • etnické doplnky;
 • Ozdobné krabičky;
 • busty;
 • zrkadlá;
 • prelamované obrúsky;
 • talizmany, amulety;
 • Umelé kvetinové kompozície.

Dekorácia izby

Hlavná požiadavka pre priestory - zábava, odvážna kombinácia objektov z rôznych štýlov. Ak chcete získať pôvodný interiér, miestnosť je plná vnútorných gýčových prvkov, chaotická zmes doplnkov. Najlacnejšou možnosťou je nahradiť čalúnenie na stoličkách a pohovkách, historických figúrkach z blšieho trhu. V klasickom štýle vám pomôže priniesť disonanciu zvieracích výtlačkov, kyslé odtiene, kombináciu starého a moderného nábytku. Je jednoduchšie vytvoriť gýčový štýl v miestnosti, ktorá nebola transformovaná od sovietskych čias. Na sovietsky minimalizmus stačí pridať zrkadlá, obrázky v ladných rámoch. Šatníky, skrine môžu byť zdobené medenými rukoväťami s keramikou, potiahnuté samolepiacou fóliou alebo natreté. Staré časopisy robia zaujímavé koláže. Vystrihnúť obrázky, záhlavia vložiť na hustú lepenku a vložiť do rámu.

 

Obývacia izba

V miestnosti musí byť umiestnená mäkká pohovka a kreslá čalúnené svetlými textíliami. Ľahký efekt pôvabu v starej náhlavnej súprave je vyrobený pomocou kovania, samolepiacich výliskov, lamiel, ríms. Pružné diely z plastu, polyuretánu sú ľahko lepené, transformujú matné nábytkové fasády. S výlisky zdobia steny, dvere, vytvoriť rímsy na strope. Prvky pre striebro a zlato aktualizovať zrkadlo.


V obývacej izbe sa mieša sklo, drevo, vinylové panely pre ušľachtilé materiály, hodváb a zamatové tkaniny. Viacúrovňový maľovaný strop s veľkým krištáľovým lustrom je vhodný vo veľkej miestnosti. Staré parkety je možné namaľovať samostatne s niekoľkými typmi lakov, sfarbenými palisanderom, merabh, amarant. Pre dramatickú zmenu v dizajne obývacej izby sú vhodné samonivelačné 3D podlahy s dynamickými a svetlými vzormi charakteristickými pre gýč. Pocit luxusu dodá falošný krb s portálom zdobeným imitáciou štuku alebo mramoru.

spálne

Salónik sa neodporúča miešať s rôznymi textúrami a chytľavými farbami. Ťažké textúrované záclony, prehozy a patchworkové koberce sú vhodné pre lesklý hladký povrch stien. Bohatý a prepracovaný dekor nariedený lakonickými nočnými stolíkmi. Zvláštne kúzlo tvoria lampy s prelamovanými odtieňmi, čínske lampióny, posteľ s tepaným čelom a umelá koža. V jednoizbovom byte bude posteľ nahradená matracom s viacfarebnými vankúšmi, ktorý je pokrytý plyšovou prikrývkou av prípade potreby rýchlo odstránený.

Dievčenskú spálňu dopĺňa zrkadlo, prepracovaný stôl, mäkké hračky, obrázky, vankúše s obrázkami Hello Kitty.

Muži v gýčovom štýle vypĺňajú miestnosť:

 • viacfarebné lampy;
 • textílie v klietke, pásik;
 • police;
 • monochromatické fotografie športovcov, hercov.

kuchyne

V kuchyni používajú šťavnaté oranžové, zelené, žlté, koralové farby na nástenné dekorácie a nábytkové fronty, záclony a obrusy s floristickými motívmi. Dlaždice rôznych odtieňov a vzorov v mozaikovom štýle sa predávajú na podlahy a steny. Pri usporiadaní miestnosti môže byť pracovný priestor rozlíšený o prvky podkrovia: oceľové rúry, imitácia muriva, otvorená komunikácia. Jedáleň je zdobená tmavým vintage príborníkom v kombinácii s jasnými plastovými stoličkami a stoličkami. V skromne zariadenej izbe urobte akcenty na kuchynský riad. Podčiarknuté je koncepcia smeru porcelánovej a plastovej platne, viacfarebných hrnčekov, panvíc na smaženie a mreží. Správnu atmosféru vytvoria maľované vázy, misky na sladkosti, ovocné šálky.

V malých kuchyniach sa neodporúča preťažovať povrchy ornamentmi, aby sa priestor vizuálne neznížil.

  

záver

Možnosti vytvorenia kýčového štýlu v interiéri sú neobmedzené. Mimoriadne šokujúce, aby penny položky z blší trh a letné chaty, odvážna kombinácia dekor z rôznych žánrov. Jasné kreatívne prostredie, ktoré kombinuje nábytok a materiály z nekompatibilných oblastí, zlepšuje náladu. Exotické odtiene poskytujú optimizmus a dôveru, inšpirujú nové nápady. Nemali by sme však preťažiť situáciu nefunkčným spotrebným tovarom, čo robí byt nepríjemným pre bývanie. Ak chcete zdôrazniť svoj vlastný zmysel pre chuť, z každého smeru musíte mať to najlepšie. Napríklad pridať pohodlný nábytok do súčasného osvetlenia s lampami, sochami, porcelánom z klasicizmu, rámami s barokovým štukom, plagáty. Pri návrhu interiéru musíte cítiť okraj, keď jas, lacný dekor, staré predmety dosť.

Zanechajte Svoj Komentár