Glamour štýl v interiéri

V angličtine a francúzštine slovo "glamour" znamená šarm, šarm, šarm. Tento pojem je použiteľný v móde, dizajne a kultúrnom živote. Štýl umenia, vyžadovaný medzi tvorivými ľuďmi, sledujúc súčasné trendy. Za posledných 10 rokov, glamour stratil popularitu, ale to platí pre šatníkové predmety, a nie interiér. Na jeho realizáciu bolo veľa zaujímavých nápadov. Hlavnou výhodou pôvabu nad inými prúdmi je univerzálnosť. Obyvatelia majú možnosť používať časti, ktoré nie sú kompatibilné s inými oblasťami. Ak sa majitelia domov nedohodnú na dizajne, očarujúci štýl bude schopný vziať do úvahy záujmy oboch. Jeho účelom nie je len krása, ale aj viac o nájomcovi a jeho preferenciách. Glamour štýl v interiéri je jasným príkladom kultúrnych trendov.

Očarujúci štýl v interiéri: príbeh o vzhľade

Smer sa začal rozvíjať v prvej polovici 20. storočia, súčasne s rozvojom showbusinessu. Herci, hudobníci a módni návrhári pocítili potrebu vhodného kreatívneho a estetického prostredia, ktoré by mohlo odrážať ich životný štýl a inšpirovať nové projekty. Široké masy rýchlo zdvihli nové trendy, začali nakupovať luxusný tovar a masové výrobky. Niektorí sa snažili kopírovať celebrity. Očarujúci dizajn interiéru znamenal prítomnosť značkových predmetov, svetlých doplnkov, luxusných predmetov. Samotný kultúrny fenomén má dlhšiu históriu: dokonca aj Walter Scott opísal pôvab ako "čarovnú výzdobu domu." Potom slovo zmenilo svoj pôvodný význam a začalo sa používať častejšie. Základ štýlu vznikol v polovici XIX storočia, keď sa objavila jeho integrálna časť - propaganda hedonistického postoja k životu.

Funkcie štýlu

Smer zahŕňa aktívne využívanie módnych trendov a osvedčených štýlových techník. Pre bývanie je potrebné zamerať sa na aspekty, ako je stav, chuť a poburujúce. Glamour v interiéri je predovšetkým sloboda výberu odtieňov. Môžu to byť čokoľvek od stlmeného po koralové, od ušľachtilého po kyslé. Nepostrádateľnými prvkami očarujúcej výzdoby sú luxusné predmety: drahý nábytok a stoly, predmety kultúrneho významu. Používa sa zlato, platina, striebro, perly, drahokamy a mramor. Priestory určené na vybavenie objektov tvorivosti: maľby, figúrky, značkové riady, rôzne návrhy. Ďalšou črtou je kombinácia moderného a klasického. Očarujúce dizajn umožňuje podobnosti s mnohými inými štýlmi, rovnako ako ich kombinácia.
Očarujúci dizajn vylučuje:

 1. Prítomnosť odier.
 2. Nepresnosť (charakteristický znak štýlu podkrovia).
 3. Monotónnosť.
 4. Nedostatok jasných akcentov.


    

Farebná paleta

Štýl sa vyznačuje absenciou obmedzení pri výbere farieb. Ak chcete vytvoriť veľkolepý a výrazný interiér, budete potrebovať bohaté, čisté farby: biela, žltá, červená, zelená, modrá, fialová, čierna. Ak sa uprednostňujú tlmené tóny, mali by zdôrazniť niektoré objekty. Výhodne farba nie je monotónna, má ďalšie prvky, vložky alebo prechody. Očarujúci dizajn môže obsahovať nerozlišujúcu paletu tónov, veľký počet farebných foriem. Použitie zlatých a strieborných odtieňov, vytváranie kontrastov je vítané. Steny sú zdobené aspoň tapetou - textúrou. Výhodné sú nasýtené farby a vzory vo forme kvetov alebo abstraktných geometrických tvarov. Krásne výtlačky možno aplikovať na vodorovné povrchy. Je možné navrhovať tapisérie s elegantnými kresbami.

Materiály a metódy konečnej úpravy

Interiér vyžaduje prítomnosť drahých alebo napodobňujúcich vysokých nákladov na materiály. Výrobcovia používajú drahé kovy. Dekoratívne riady, dekorácie, lampy, nábytok rám - malý zoznam toho, čo sa vyrába pomocou týchto materiálov. Pre glamour interiér kúpiť tapetu so striebrom alebo pozlátené vzory. Vzácne, polodrahokamy a kamienky zdôrazňujú vzhľad miestnosti. Sú dobre kombinované so šperkami, nábytkom a rôznymi doplnkami. Vhodné sú svietidlá, nábytkové prvky a stolové dosky z krištáľu alebo skla. Oceňovaný kožený tovar: veľké a malé stoličky, pohovky. Napriek dostupnosti týchto materiálov by dekorácia nemala vyzerať príliš klasicky, ale namiesto toho - na moderné trendy a štýly ako avantgarda, konštruktivizmus a diskotéka.

Existuje veľký výber náhradných materiálov, ktoré nielenže vyzerajú ako skutočné, ale tiež výrazne znižujú rozpočet.

osvetlenie

Tmavé miestnosti môžu byť rovnako elegantné ako tie svetlé. Zvláštnosťou očarujúceho štýlu je však jas a potreba veľkého priestoru s vysokými stropmi. Tí, ktorí nemajú zručnosti na výzdobu tmavých plôch, sa vyzývajú, aby vytvorili bohaté prírodné a umelé osvetlenie. Štýl neobmedzuje množstvo svietidiel. Svietidlá sú umiestnené ľubovoľne, v závislosti od funkčnej potreby. Ak je voľba na tmavom pozadí s tlmeným svetlom, bude ťažšie vizuálne rozdeliť priestor, ale bude možné vytvoriť ľahké akcenty. Nasýtené osvetlenie proti tmavej alebo svetlej stene vám umožní premýšľať o zvýraznení rohov súmrakom, ktorý poskytne viac možností pre techniky dizajnu. Svetlo môže byť difúzne aj smerové ("halogény", reflektory).

nábytok

Pre zdobenie priestorov je lepšie použiť masívny nábytok pôvodnej podoby s luxusnými prvkami. Primeraný klasický nábytok. Vítaná je široká škála nábytkových prvkov. Príslušenstvo musí byť dizajnér, ale funkčné. Ak nábytok obsahuje historické motívy, je potrebné používať moderné veci v interiéri a naopak. Veľká veľkosť kovania je škodlivá pre okúzľujúci dekor, pretože je nekompatibilná so stiesnenými. Úspora na nábytok nie je akceptovaná, takže je lepšie kúpiť drahé, ale v menšom množstve. Dizajnéri sa riadia modernými interpretáciami modernej, art deco a baroka, aby poskytli interiérovým ozdobám. Je dôležité rozhodovať o téme dekorácie včas - možno bude potrebné neobvyklý nábytok alebo niektoré detaily. Brilliance a harmónia poskytne veľké množstvo priehľadných a chrómovaných častí.


    

Textil, dekor a doplnky

Pri výbere textilu sú preferované brokáty, hodváb, zamat a satén. Hlavným kritériom je cena, pretože drahé tkaniny zohrávajú kľúčovú úlohu pri vytváraní očarujúceho obrazu. Izby sú zariadené štýlovým a lesklým príslušenstvom. Patria sem maľby, svietniky, kvetináče s okrasnými rastlinami, drahé maľované riady, sochy a reliéfy, krásne záclony a rímsy. Art deco doplnky sú vítané v očarujúcich dizajnoch. Vyzerajú módne, drahé a moderné, obsahujú klasické motívy. S barokovým a moderným príslušenstvom musíte byť viac zdržanlivý. Predpokladom pre vytvorenie očarujúcej výzdoby je prítomnosť zrkadiel. Veľký počet zrkadlových povrchov opticky zväčšuje priestor, čo je plus pre drahé povrchy. Používajú sa aj iné chrómové prvky, ako sú stoly, rámy na obrazy a nábytkové nohy.


    

Interiér izby vo veľkom štýle

Zdobenie začína dokončením zvislých a vodorovných povrchov. Ak hovoríme o stenách, potom spolu s tapetami použité kamenárske práce a drevené panely. Glamour sa vyznačuje "syntetickým", takže prírodné materiály by sa mali používať opatrne. Na dlažbu, laminát alebo parkety. Lesklý náter svetlej sýtej farby sa organicky zmestí do konceptu štýlu. Stelesnením pôvabu by mal byť štýlový nábytok a doplnky. Prípustné sú rovné a okrúhle tvary. Ak sú všetky miestnosti skutočne pripojené k jednému, každý z nich bude musieť zastrihnúť v inom rozsahu. Ak mladí ľudia žijú v byte, potom v interiéri je potrebné pridať odtiene ľahkomyseľnosti, ľahkosti a sebectva. Súčasne s použitím klasických motívov sa vytvárajú poznámky excentricity a irónie.
Ďalšie detaily v dizajne očarujúceho interiéru:

 • skrinky;
 • Sviečky s kamienkami;
 • portréty celebrít;
 • vitráže;
 • mozaika.

Obývacia izba

V sále je miestnosť, kde sa vždy uprednostňovali „klasiky“. Jedná sa o nízke nohy, zaoblené podrúčky, kreslá a pohovky s velúrovým alebo koženým čalúnením. Medzi rôznymi farbami je zvýraznenie modrej, ružovej, striebornej, zlatej, ale aj farebnej, štylizovanej leopardej kože. Miestnosť môžete ozdobiť viacfarebným konferenčným stolíkom, ktorý je zdobený polodrahokamami, ako je jasper a malachit. Nemali by ste sa vyhnúť klasickým metódam dekorácie: poufs, podlahové lampy, veľké množstvo dekoratívnych vankúšov, svietniky, drahé porcelánové vázy, plátna, typické doplnky knižníc a učební. Odvážne rozhodnutia sú vítané - pridelenie veľkej plochy pod zrkadlom, ich umiestnenie v pravom uhle. Na podlahe sú umiestnené fleecy, ako aj koberce napodobňujúce kožu divokého zvieraťa. Profesionálni fotografi by mali zvážiť vytvorenie rohu s fotografiami.


    

kuchyne

Pri kúpe kuchynského setu by ste mali venovať pozornosť takým kritériám, ako je štýl a výkon. Fasáda nábytku vytvára hlavný prízvuk farebnej palety a ostatné objekty sú vyberané v súlade s celkovou harmóniou. V ideálnom prípade by mal byť povrch lesklý a farby by mali byť intenzívne. Stylistika vyžaduje kontroverzné farby. Ak je v ideálnom prípade zvolený nábytok vo svetlých farbách, potom v tomto prípade môže byť preferovaná čierna, tmavo modrá alebo fialová. Kuchynské spotrebiče, chladnička a sporák sú vyberané na základe štýlu - medzi materiálmi je drevo preferované v rôznych farbách a odolných moderných náteroch. Očarujúci kuchynský priestor poskytne dizajnérskym jedlám: panvice, hrnce, príbory. Je potrebné pripraviť sa na dodatočné náklady.


    

Registrácia by nemala nepriaznivo ovplyvniť funkčnosť a praktickosť kuchynského priestoru.

spálne

Očarujúce dizajn nemôže narušiť pohodlie alebo znížiť úroveň pohodlia. Naopak, pestrá kombinácia farieb prispieva k normalizácii nálady. Výhodne bolo lôžko veľké, s čelo nepravidelného tvaru, malo dekoratívne prvky (kamienky, atď.). Ozdobou celého interiéru bude okrúhla krabička z kože. Doplňte romantickú atmosféru prikrývok, ktoré napodobňujú zvieracie kože. Na obidvoch stranách postele sa zvyčajne položí pár lesklých skriniek. Diverzifikujte interiér komody (toaletného stolíka) a potiahnutí. Zrkadlo s reflektormi bude slúžiť ako bod zaostrenia. Nedávno populárne zrkadlá. Kompletný dizajn je potrebné nainštalovať priestranný šatníková skriňa. Steny sú zdobené kovovými a farebnými fotorámikmi. Na podlahu je položený malý koberec. Najlepšie textilné materiály pre dekoráciu v spálni:

 • zamat;
 • hodváb;
 • atlas.


    

kúpeľňa

Kúpeľňa v tmavých farbách vyzerá lepšie z hľadiska štýlu. Najprv musíte zvážiť všetky výhody a nevýhody. Malá miestnosť je vyhotovená v mierke. Vhodné pastelové a karamelové odtiene. Vloženie je lepšie, aby sa vytvoril prechod medzi svetlom a tmou a naopak. Jednoduché biele umývadlo nie je najlepším riešením. Drez bol výhodne obdĺžnikový a farebný, na rozdiel od okolia. Nefaskujte steny obkladačkami (s výnimkou čiernej). Môžete experimentovať s vešiaky a nočné stolíky. Vzhľad kúpeľa zohráva kľúčovú úlohu vo vnímaní vnútorného priestoru. Samotný kontajner môže byť vo forme škrupiny, papuče, kvetu alebo okvetného lístka. Čím viac kreativity, tým lepšie. Výzdoba je doplnená o atypický prvok - stoličku, farebné sviečky alebo portrét.


    

Hala / chodba

Aby bol dizajnový štýl identifikovaný na prvý pohľad, musíte venovať pozornosť dokončeniu chodby. Môže to byť dlhá chodba alebo štvorcová miestnosť. Musíte mať malú pohovku s drahým čalúnením. Hlavnou výzdobou chodby je modulárny systém. Vitajte dekoratívne prvky z pravej kože alebo kozhzama. Izba môže byť vybavená veľkým počtom zrkadiel. Hala je niekedy vybavená prídavnými policami pre malé módne detaily. Osvetlenie je nasýtené, je povolené používať podsvietenie v rôznych farbách. Chodba môže ísť do šatníka, v tomto prípade je lepšie vytvoriť jeden spoločný priestor. Prítomnosť koberca v miestnosti je voliteľná. Podlaha stojí za to robiť v zaujímavých farebných kombináciách. Výhodne to bol vzor.


    

záver

Glamour je sebestačný kultúrny fenomén. Vznikla šľachta, buržoázia, inteligencia, ktorú vytvorili zástupcovia tvorivých profesií. Pre mnohých ľudí je glamour spojený len s bohémskym životom, butikmi a domýšľavými menami, ale je viacstranný. Vyznačuje sa slobodou názoru a erotikou. Znalci módneho oblečenia sú svetlé a reprezentatívne. Kľúčovým aspektom tohto štýlu interiéru je zmysel pre chuť, schopnosť pochopiť nuansy. Venujte pozornosť všetkým detailom: nábytok, dekoratívne predmety a textílie. Experti budú schopní realizovať akúkoľvek fantáziu, ale musíte poznať mieru. Povinná dostupnosť luxusného tovaru ovplyvňuje konečné náklady - dekorácia bude stáť oveľa viac ako klasická a je podstatne drahšia ako minimalistická, abstraktná a funkčná.

Zanechajte Svoj Komentár