Točité schody: možnosti pre návrhy, montáž a inštaláciu

Ak chcete prejsť medzi poschodiami, schody boli postavené na dlhú dobu, a dokonca aj vysokorýchlostné výťahy nie sú schopní vynútiť ich. Rýchly pohyb medzi dvomi susediacimi úrovňami je možný v dôsledku krokov, pretože výťah niekedy musí čakať dlho. Točité schodisko zase môže pohodlne spojiť niekoľko poschodí s vysokou halou naraz, čo je dôvod, prečo sa široko používa v hoteloch.

Kovaná brána vlastnými rukami

Brána je dôležitou súčasťou ulice alebo plotu. Obmedzujú prístup do vnútra budovy alebo do určitej oblasti. Vykonávať nielen ochrannú funkciu, ale aj pôsobiť ako dekoratívna exteriérová dekorácia, uveďte stav majiteľa. Pri výbere kvalitnej stavby je potrebné venovať osobitnú pozornosť jej funkčnosti a estetickým vlastnostiam.

Škandinávsky štýl domu návrhy

Mnohí ľudia si myslia o budovaní vlastného domova. Prvé ťažké riešenia na ne čakajú vo fáze návrhu. Vyzdvihnutie typického projektu nie je jednoduché. Bolo by žiaduce, aby štruktúra bola nielen atraktívna, ale aj pohodlná. Jedným z najvýraznejších príkladov stavieb, ktoré sa vyznačujú prírodnou krásou a funkčnosťou, sú škandinávske domy.

Projekty domov 6 až 6

Jeho bývanie, aj keď veľmi malé - to je vždy dobré. Optimálna oblasť, kde sa rodina dvoch alebo troch ľudí - 30-36 metrov štvorcových - bude ubytovaný s komfortom a minimálnymi nákladmi. Dispozičné riešenie domu je 6 x 6 m2. m. vám umožní pohodlne umiestniť všetko, čo potrebujete pre život, najmä ak je budova, aby sa dvojpodlažný.

Výkresy domu z náčrtu do hotového projektu

Výkresy a projekty sú vypracované tak, aby kontrolovali stavebné a dokončovacie procesy - od začiatku až po koniec. Plán je vypracovaný s pomocou architektov, autorizovaných orgánov alebo osobne. V druhom prípade nič nebráni hľadaniu pomoci. Pre všetky prípady existujú pripravené možnosti: pre veľké a malé objekty všetkých tvarov s rôznym vnútorným plánovaním.

Brány z profesionálneho listu vlastnými rukami

Priľahlý pozemok sa nedá predstaviť bez obvodového oplotenia. Aspoň dočasný plot postavený pred začiatkom výstavby súkromného domu alebo chaty. To vám umožní stanoviť hranice, vykonáva ochrannú a estetickú funkciu. Nemenej dôležitou súčasťou celkovej konštrukcie je priechod, otvor v plote.

Fasáda dekorácie kôra chrobák

Omietka "kôra chrobák" je veľký dopyt, pretože jeho vonkajšie vlastnosti. Povrch kôry chrobáka je zároveň elegantný a originálny. Pokrytie, ktoré je plné brázdy, sa podobá výsledku chrobákovej činnosti na povrchu stromu, a preto dostal príslušný názov. Samotné drážky sa objavia okamžite po injektovaní.

Do-it-yourself kontajnerové domy

Pre väčšinu ľudí sú kontajnerové domy spojené s jednoduchými kabínkami, dočasnými bytmi. V skutočnosti, budovy môžu štrajkovať s neobvyklým vzhľadom, ktorý priamo závisí od správne vytvoreného projektu, dizajnu nápad. Tento typ konštrukcie sa aktívne využíva v európskych a amerických krajinách už niekoľko desaťročí.

Projekty domov 6 až 8

Pri plánovaní svojej budúcnosti, väčšina rodín premýšľať o jednotlivých bývanie, vzhľadom na všetky možné možnosti. Mnohí sa rozhodnú pre výstavbu súkromnej chaty. Medzi developermi sa teší veľkej obľube aj projekt domu 6 až 8 metrov. To je najlepšia voľba pre hustý mestský rozvoj, pri výstavbe budov v malých alebo úzkych oblastiach.

Mansardová strecha

Priestor pod strechou ako obytný priestor bol prvýkrát použitý vo Francúzsku v 17. storočí. Popularizované domy s manzardovou strechou Francoisa Mansarta, po ktorom boli pomenovaní. Parížania túto myšlienku okamžite ocenili, najmä možnosť obísť komunálny zákon, podľa ktorého štát odstránil poplatok za každé poschodie, čo nebolo podkrovím.

Projekty domov s plochou strechou

Plochá strecha domu je často spojená s mestskou krajinou. Existuje však mnoho predmestských nízkopodlažných budov s priamymi formami a plochými strechami - drahé súkromné ​​domy. Oba prípady použitia priamej konfigurácie možno považovať za klasické. Dôležitým znakom plochých striech je ich usporiadanie, aby odolalo stojatým hmotám vody a snehu.

Veranda v krajine vlastnými rukami

Prítomnosť malej a krásnej verandy v vidieckom dome umožňuje majiteľom ľahko zorganizovať pohodlný odpočinok a vychutnať si svoju záhradu kedykoľvek počas roka. Ale aby bolo možné správne pripojiť taký objekt k hotovému domu, musíte vziať do úvahy veľa nuansy prípravy stránky. Je povinný a dodržiava prijaté stavebné predpisy.

Projekty domov 8 x 8 metrov

Dom je 8 metrov dlhý a široký a má kompaktný tvar. Takéto parametre vám umožňujú správne plánovať územie pozemku. Ale pre funkčnosť a komfort dvojpodlažného domu stačí 8 × 8 m. Budova je len zdanlivo malá - je tu dostatok priestoru pre plánovanie priestorov, najmä ak má budova viac ako jedno poschodie.

Pivnica to urobte sami

Popri obyvateľstve je žiadaný priestor na úsporu dodávok potravín. Mnohé na tento účel využívajú suterén umiestnený pod domom alebo garážou, ale časom sú presvedčení, že to nie je veľmi vhodné miesto na dlhodobé skladovanie čerstvých plodín a ochranu. Preto sa majitelia vlastného pozemku rozhodnú postaviť na ňom pivnicu vlastnými rukami a niektorí majitelia bytov nachádzajúcich sa na prízemí vybavia takéto stavby pod vlastným balkónom.

Domové plánovanie: moderné nápady a možnosti

Mať vlastný kútik je jasným a duchovným snom každého človeka. Niekto si kúpi hotovú budovu alebo byt, iní získajú pozemok, vykonajú dispozičné riešenie domu, získajú stavebné povolenie. Stavba nového kaštieľa alebo chaty, aj keď spojené s dočasnými ťažkosťami a nepríjemnosťami, ale výsledok stojí za to.

Projekty vidieckych domov: možnosti pre 6-10 akrov

V minulosti boli časy, keď boli na 6 akroch 2 stavby: mobilný dom a WC so srdcom vyrezaným na dverách. Teraz sú projekty vidieckych domov rôznorodé, stavajú miniatúrne letné domy na letné bývanie a veľké vidiecke chaty s podkrovím, verandou, vaňou a bazénom, kde môžete žiť celé leto, stráviť novoročné dni s komfortom alebo žiť celý rok.

Dokončenie suterénu súkromného domu: nápady na dizajn

Vzhľad bývania sa často posudzuje na jeho majiteľa, napriek tomu, že môžu byť úplným opakom. Preto je každý majiteľ veľmi milý k svojmu bydlisku, a tí, ktorí o tom ani neuvažujú, robia veľkú chybu. Voľba farby, správny stylistický dizajn, usporiadanie fasády, zastrešenie, výzdoba suterénu súkromného domu, spolu s výborným vnútorným priestorom, vám umožní dosiahnuť požadovaný výsledok.

Letná kuchyňa v krajine

Budovaním vlastného domova chce každý, aby bol čo najpohodlnejší a najpohodlnejší. Nezáleží na tom, či je interiér vyzdobený v rovnakom štýle alebo nie. Hlavná vec je, aby sa rodina cítila pohodlne. Každá izba v dome má svoj osobitný účel, avšak kuchyňa bola a zostáva skladovým priestorom ohniska.

Dokončenie dreveného domu vo vnútri: príklady interiéru

Dokončovacie práce - posledná, posledná fáza výstavby súkromného kaštieľa. Byt postavený z tehál, betónových tvárnic, prírodného dreva. Exteriér, interiérová výzdoba dreveného domu plne určuje štýl budovy. Stavba dreva je veľmi teplá, šetrná k životnému prostrediu, s pozitívnou prírodnou energiou a so správnym dizajnom je tiež útulná.

Brazier do-it-yourself: ako urobiť kov a tehla

Muž od staroveku sa zaoberal varením. Všetko to začalo pravidelným ohňom, okolo ktorého boli položené kamene. Slúžili ako "kachle" na pečenie mäsa. Ako sa spoločnosť vyvíjala, objavili sa nové úpravy. Ako výsledok, začali grilovať ražniči na grile, ktorý sa stal neoddeliteľnou súčasťou rekreácie v prírode.