Búdky k domu: prehľad typov a majstrovských tried

Strecha - strecha, umiestnená na podperách. Ide o neizolovanú stacionárnu konštrukciu určenú na ochranu miestnej oblasti pred zrážkami, lúčmi vychádzajúcimi zo slnka. Často sa používa na zaparkovanie auta, v lete môžete umiestniť pod neho stôl, usporiadať rekreačnú oblasť v tieni.

Typy striech pre súkromný dom

Inštalácia strechy je konečnou fázou výstavby. Existuje asi tucet hlavných a viac ako sto ďalších podtypov strechy. Konfigurácia domu často obmedzuje majiteľa pri výbere. Ak však môžete, mali by ste venovať pozornosť otázke vizuálneho dizajnu strechy. Neobvyklá strecha môže vyzdobiť vidiecky dom, chalupu alebo chalupu.

Terasa k domu: príklady projektov a nápadov na dizajn

Každá, dokonca aj výstavba v malom meradle, začína plánovaním. Ak máte predstavu o rozšírení terasy, musíte si vybrať miesto vopred. Otvorená veranda je inštalovaná v rovnakej výške ako prah alebo zvýšená na základoch. V druhom prípade je konštrukcia oplotená zábradlím. Vyčnievajúca časť domu by mala byť v súlade so všeobecnou architektúrou budovy, krajinovým dizajnom.

Ako urobiť verandu súkromného domu +100 fotografických nápadov

Moderný dom v krajine nie je luxus, ale miesto pre život, prácu, relaxáciu. Budova sa skladá zo stien, strechy, aby ste sa dostali dovnútra, na dvere, budete musieť vstúpiť na špeciálnu plošinu. Veranda pre súkromný dom je dôležitou, neoddeliteľnou súčasťou jeho vonkajšieho dizajnu, veľkého dekoratívneho prvku vytvoreného v súlade s funkciami požadovanými konkrétnou rodinou, a nie je v rozpore so štylistickým smerovaním celej budovy, záhrady, krajiny okolo nej.

Horné poschodie: usporiadanie a dizajn

Vývoj človeka prechádza celý jeho život. Zmena generácií je sprevádzaná pokrokom v spoločnosti. Takže návrh domu sa časom mení. Objavili sa viacpodlažné kamenné budovy a strecha kože alebo slamy nahradila kov a bridlicu. Vytváranie nových myšlienok v architektúre viedlo k využitiu podkrovného priestoru pre potreby domácnosti a umožnilo riešiť problémy bývania.

Priezor nad verandou: typy baldachýnu nad vchodom

Priezor nad verandou je nepostrádateľnou súčasťou budovy, ktorá je vyrobená v ktoromkoľvek z existujúcich štýlov. Taký pohodlný záves nad verandou a dverami chráni pred dažďom, snehom a tiež vykonáva dekoratívnu funkciu zdobenia fasády. Nad vchodmi bytových domov, súkromnými vidieckymi domami, vidieckymi domami, pri vchodoch do garáže a prístavbami je vytvorená ďalšia strecha.

Dom projekty s podkrovím

Najprv musíte pochopiť, čo je podkrovie a ako sa líši od podkrovia. Obe izby v dome sú umiestnené pod strechou. Mnohé z nich sú často zmätené, pretože nevidia rozdiel. Podkrovie - posledný v dome, je umiestnený priamo pod strechou, ale je určený pre ľudí, aby zostali v každom ročnom období.

Dekoratívny kameň pre vonkajšie dekorácie

Dekoratívny kameň sa už dlhšiu dobu používa na exteriérové ​​dekorácie. Tento materiál umožňuje odovzdať nevzhľadnej stavbe šľachtický lesk, alebo naopak, vytvoriť novú budovu, ktorá jej udelí „príbeh“. V závislosti na finančných možnostiach majiteľov na výzdobu domu pomocou prírodného a umelého dekoratívneho kameňa.

Ako si vybrať dekoratívne panely pre vonkajšie nástenné dekorácie doma

Stavebný trh ponúka širokú škálu materiálov pre dokončovanie vonkajších stien domu. Dekoratívne panely kombinujú mierne náklady, vysokú kvalitu hluku a tepelnú izoláciu a reprezentatívny vzhľad. S pomocou dostupného materiálu je exteriér navrhnutý v súlade s rôznymi štylistickými pojmami, ale bez použitia prírodného kameňa alebo tehly, ktoré sú niekoľkokrát drahšie.

Dizajn súkromného domu vo vnútri

Veľa sen o dome v obci, a niektorí dokonca mať. Po získaní predmestskej vily, malého vidieckeho domu, vzniká otázka jej úspešného, ​​ergonomického úspechu. Výzdoba interiéru vidieckeho domu sa líši od dizajnu mestského bytu. Moderné spoločnosti ponúkajú širokú škálu dokončovacích materiálov, a profesionálni dizajnéri záhrad a interiérov pomôžu splniť štýl rámca, s prihliadnutím na želania zákazníka.

Navrhnite mestský dom v modernom štýle

Mestský dom pohltil to najlepšie, čo je v byte a vidieckom dome. Život v meštianskom dome - útek z mestského nepokoje vo vidieckom tichu. Útek je však dočasný, pretože obce s takýmito domami sú postavené na dĺžku ramena od mesta. Mestský dom - viacúrovňové úseky, kombinované do jedného zloženia.

Výber konštrukcie schodiska

Podľa populárnej legendy, myšlienka vytvárania schodov bola hádzaná zvieratami pre ľudí. Prototypom tohto dizajnu sa stali kozie chodníky, ktoré mali improvizované kroky. Najstaršie schody sa nachádzajú v soľnej bani. Она была выполнена из дерева, но сохранила свой вид благодаря «консервирующему» воздействию соли.

Návrh fasád súkromných domov

Krásny a štýlový dizajn fasády domu vám umožní vybrať si ho medzi mnohými budovami. Materiály vybrané pre prácu však majú aj praktickú hodnotu. Chráni steny budovy pred negatívnymi vplyvmi zrážok. Okrem toho sa pod vybranými surovinami môže umiestniť izolácia, parotesná fólia.

Materiály a technológie pre domáce dekorácie

Architektúra je veda, ktorá spája dva typy činností: plánovanie a výstavbu budov. Architektúru, tak ako bola volaná v dávnych dobách, nemožno zvládnuť bez vysoko špecializovaných vedomostí, ktorých talent je k dispozícii každému talentovanému odborníkovi. Slovo „architektúra“ prešlo dlhým spôsobom požičiavania z iných jazykov predtým, ako sa objavilo v ruštine.

Chalupa dizajn - interiér a exteriér nápady pre vidiecky dom

Chata nie je len vidiecky dom alebo letný dom, ale znak vysokého postavenia majiteľov, ktorí si môžu dovoliť takýto rozsah. Interiér a exteriér takého luxusného domu by mal zodpovedať jeho vysokej úrovni. Výrazne sa líši od dizajnu interiéru bytu a vonkajšej výzdoby chaty, a to nielen v rozsahu práce, ale aj vo finančných nákladoch.

Dizajn suterénu v súkromnom dome +75 fotografií

Ak chcete začať, je rozlišovať medzi pojmami suterénu, pivnice a pivnice. Prvá miestnosť je súčasťou nadácie, je úplne pod úrovňou zeme a je často prispôsobená na umiestnenie komunikácie. Prízemie sa tiež nazýva "suterén". Ide o špeciálnu miestnosť, ktorá spočíva na základoch a je len čiastočne zapustená do pôdy.

Dizajn druhého svetla: interiér obsahuje +75 fotografií

Moderný dizajn druhého svetla v interiéri znamená prítomnosť niekoľkých radov okien v miestnosti. Takže prirodzené svetlo je rozložené po oblasti oveľa mäkšie a efektívnejšie. Zvážte vlastnosti dizajnu druhého svetla. Vlastnosti dizajnu Osvetlenie druhej úrovne v dome pomáha riešiť problém vysokých stropov bez použitia zbytočných detailov.

Škandinávsky štýl v interiéri vidieckeho domu +100 príkladov fotografického dizajnu

Napriek svojej bohatej histórii vyzerá škandinávsky štýl celkom moderne. Hoci smer má niekoľko znakov a podlieha určitým tézam, vyjadruje skôr ducha, farbu Škandinávie a nie jej špecifické črty. Najdôležitejšie charakteristické črty postáv severných národov boli schopní nájsť svoj odraz v štýle: zdržanlivosť, šetrnosť, pomalosť, ľahké odcudzenie a nekonečná láska k prírode a všetkým prírodným.

Interiér domu z laminovanej dyhy reziva +50 foto

Čas letí rýchlejšie a rýchlejšie, spolu s jeho behom, rytmus každodenného života sa zrýchľuje, ľudia sa topia vo svojich obavách a v dôsledku toho nemajú čas pozerať sa okolo seba a užívať si život. Zdá sa, že bráni odpočinku a relaxácii doma? Odpoveď je zrejmá - nevhodná atmosféra. Vidiecky dom sa stane útočiskom pred mestskými stresmi, najmä ak je postavený z "pravého" materiálu - ohňovzdorného, ​​ekologického, odolného a krásneho.