Dizajnová miestnosť pre mladého muža v modernom štýle - foto interiéru

V mysliach ľudí pevne sedel stereotyp, že dizajn miestnosti pre mladého človeka nie je potrebné premýšľať. Všetky tieto "interiér" pre ženy. A čo potrebuje skutočný chlap? To je pravda: posteľ, stôl, počítač, šatníková skriňa a pár stoličiek. Bolo by však príjemné žiť v takýchto anonymných podmienkach?

Moderné štýly už začali tlačiť sexizmus na pozadí, ponúkajúc rôzne riešenia pre návrh izieb pre mladého muža 20-30 rokov. Hlavným účelom interiérového dizajnu miestnosti bude nielen kombinovať pohodlie a efektívne využitie priestoru, ale aj maximalizovať osobnosť svojho majiteľa.

Pred nástupom do dizajnérskej miestnosti pre mladého chlapca v modernom štýle je potrebné zbaviť sa všetkých existujúcich stereotypov a spoliehať sa len na chute konkrétneho mladého človeka.

Mužský pohľad na interiér

Vedci už dlho dokázali, že muži a ženy si myslia inak. V prípade dizajnu miestnosti mladého 20-ročného muža, typickej ženskej „ale krásnej“ alebo „áno, aký je pre neho rozdiel“, by bolo úplne nevhodné.

Mužský mozog sa vyznačuje svojou racionalitou, ale to neznamená, že sa mladík nestará o to, čo ho obklopuje. Priestor mužskej izby by mal:

 • byť pohodlný. Áno, silná polovica ľudstva si cení pohodlie svojej izby, pretože práve tam príde k odpočinku po náročnom dni;
 • byť vybavené potrebným minimálnym nábytkom (posteľ, počítačový stôl, stolička, skriňa alebo šatníková skriňa);
 • odhaliť totožnosť vlastníka. Iba súlad vonkajšieho a vnútorného sveta mladého muža umožní harmonický rozvoj, osobný rast, ako aj pocit „pokoja“;
 • funkčné a praktické. Nie je miesto pre čačky. Použité materiály by mali byť čo najľahšie udržiavateľné a každý štvorcový meter priestoru je racionálne obsadený.

Základy moderného štýlu

Čo znamená "moderný" štýl? To je presný opak tradičného štýlu. Svetoví dizajnéri boli vyčerpaní všetkými druhmi kobercov na stenách, nadmerným množstvom nábytku a množstvom zbytočných malých vecí. Svetoví dizajnéri sa narodili v modernom štýle.

Hlavné tajomstvá moderného štýlu:

 1. Použitie riadkov. Najmodernejšia láska priamky. Ale ako kvapka povstania, môžete ich rozriediť niekoľkými estetickými krivkami.
 2. Jedna farba. Steny by sa mali stratiť a miestnosť by sa mala vizuálne zväčšiť. Tento efekt je dosiahnutý pomocou monochromatických, ako aj použitím neutrálnych odtieňov.
 3. Maximálne voľné miesto. Moderný miluje minimalizmus.
 4. Z kobercov. V modernej izbe nie je miesto pre farebné banálne koberce. Maximálne - jednofarebné, farebné steny, malý koberec v blízkosti pohovky.
 5. Nábytok rovné geometrické tvary.
 6. Veľké okná. Vďaka nim bude miestnosť priestrannejšia a jasnejšia.
 7. Jeden prízvuk. Moderný štýl nie je zvláštny na to, aby bol striekaný do mnohých detailov, len jedna „chuť“ by mala zdôrazňovať interiér miestnosti.

Stojí za to pripomenúť, že toto sú základné pravidlá štýlu a existujú výnimky z každého pravidla.

Opravovňa mladého muža

Pokračujeme k výzdobe miestnosti pre mladého muža a zvážime hlavné etapy.

Povrchová úprava a farbenie stien

Udržiavanie všeobecných trendov modernity, interiér mládežníckeho priestoru pre mladého muža má svoje vlastné charakteristiky. Spálňa pre mladého človeka by mala byť multifunkčná, pretože sa musí stať miestom nielen na spanie. Tu bude človek schopný prijímať hostí, učiť sa a relaxovať.

Po prvé, mali by ste premýšľať o dokončení steny. Existuje niekoľko možností, ako to urobiť v modernom interiéri:

 • maľovanie. Najbežnejšia maľba sa stane nielen relatívne voľbou rozpočtu, ale aj harmonicky zapadne do celkového obrazu minimalizmu;
 • drevené dosky. Strom vyzerá priaznivo v takmer akomkoľvek štýle. To môže byť, ako malý drevený detail, a plný povrch stien a stropu;
 • betón. Pôdorys prízvuk je extravagantné, ale veľmi vhodné riešenie pre interiér izby chlapa;
 • murárske práce. Rovnako ako betón, zdobenie muriva dodá spálni dotyk brutality.

Stojí za to vynechať stereotyp sivej šedej farebnej schémy. Spálňa mladého muža je odrazom jeho života. Nech je to svetlý interiér v neutrálnych odtieňoch alebo dizajne v jednej hlbokej farbe. Voľba je vždy pre majiteľa izby.

Územné členenie

Územný priestor nielenže umožňuje efektívne využívať priestor miestnosti, ale tiež vyzerá veľmi moderne. Muži ocenia najmä túto recepciu v interiéri.

Juniorské izby možno rozdeliť na dve zóny: rekreačnú oblasť a pracovnú (študijnú) oblasť. Ale niekedy môžete nájsť tretiu - hobby zónu. Stojí za to pozrieť sa na každý z detailov:

 • Rekreačná oblasť. Hlavným detailom takejto zóny bude miesto na spanie (posteľ, pohovka alebo kreslo). Tu si môžete dať šatník. Najpraktickejšou možnosťou by bola skriňa so zrkadlovými dverami. To opticky zvýši priestor, vyrieši problém zrkadla v mužskej izbe a umožní vám pohodlne ukladať veci. V blízkosti postele bude vhodné umiestniť konferenčný stolík. Samotná zóna by bola dobre vybavená mäkkým svetlom.
 • Pracovný priestor Nezáleží na tom, či majiteľ izby študuje alebo už pracuje, v modernej miestnosti mladého muža musí byť miesto na pohodlný pobyt v počítači. Je potrebné brať vážne výber špeciálneho stola a stoličky. Bez nich sa zadná strana rýchlo zabrzdí a poloha sa zhorší. V rovnakej oblasti majú police s knihami. Je potrebné sa postarať o dodatočné osvetlenie stola.
 • Zóna Hobby. Rozširuje maximálne zaťaženie. Práve tu je miesto všetkých druhov plagátov, simulátorov, alebo napríklad zbierka ocenení rozložených pozdĺž police. Zóna by mala maximálne zobrazovať vnútorné "I" vlastníka miestnosti.

Izbové materiály a textílie

Spálňa mladého muža by mala byť nielen pohodlná, ale aj ľahko čistiteľná: zvyčajne mladí ľudia neradi trávia čas upratovaním. Použité materiály by mali organicky zapadnúť do celkového štýlu a byť vzájomne prepojené.

Dobrým riešením by bolo sadrokartónové zavesenie stropu. Je trvanlivá, esteticky príjemná a poskytne možnosť inštalovať niekoľko ďalších svetelných zdrojov. Viacúrovňový strešný strop kladie dôraz na myšlienku zónovania priestorov.

Na podlahu je vhodné použiť parkety alebo laminát. Eko-materiály sú teraz hlavne v móde a obe tieto možnosti sú veľmi praktické a vyzerajú moderne. Hoci prítomnosť kobercov nie je typická pre modernosť, použitie malého v rekreačnej oblasti by bolo celkom vhodné.

Pokiaľ ide o okná, žalúzie alebo rímske rolety sa zmestia do dizajnu miestnosti pre mladého muža najviac harmonicky, namiesto mäkkých záclon.

Dávajte pozor! Vyhnite sa "ťažkým" závesom v interiéri mládežníckej izby.

V textíliách by sa mali uprednostňovať prírodné tkaniny. Syntetické pravidelne vstupuje do módy. Kvalita je vždy v cene.

osvetlenie

Osvetlenie - to je posledný dotyk na plátne interiéru. S výhodnou myšlienkou cez každú lampu, môžete zdôrazniť všetky výhody štýlu a naopak, je nerozumné zlikvidovať svetelné lúče, je ľahké skryť aj tie najjasnejšie nápady projektanta.

Moderný štýl nie je charakteristický pre jednozdrojové osvetlenie. Môžete bezpečne vyhodiť stropný luster, hrdo visí v strede stropu.

Svetelné zdroje môžu byť rôznorodého tvaru a sily, mobilné a kreatívne. V ideálnom prípade je vhodné inteligentne premýšľať o osvetlení, ktoré by malo byť zverené špecialistovi. Určite bude schopný vyzdvihnúť lukratívne akcenty a najúčinnejšie kombinovať svetelný systém. Základy tohto kreatívneho procesu sú však dostupné všetkým.

Pri vytváraní úspešnej svetelnej kombinácie pre interiér mladého muža v modernom štýle zvážte nasledovné:

 • okolité svetlo pomôže dosiahnuť stropné lustre v tvare pologule. Môžu rozbiť priame osvetlenie, čím sa vytvorí efekt "tichého svetla". Táto možnosť je vhodná pre oddychovú zónu;
 • hry s odrazom dávajú pozitívny výsledok. Inštalácia lámp na mobilný povrch umožní kombináciu lúčov;
 • stropné svetlá po obvode miestnosti vizuálne zväčšia miestnosť a urobia ju "beztiažovou", zatiaľ čo tieň na strope vytvorí pocit ťažkosti;
 • pripravený modulárny (traťový) systém osvetlenia vám pomôže orientovať sa v tejto náročnej úlohe a dokonca aj v novom umiestnení v správnom umiestnení akcentov;
 • držiak pre nočné svetlo môže byť "vrcholom" miestnosti v modernom štýle;
 • nástenné svietidlá prinesú strop „mimo tieňov“, čo výrazne zväčšuje tieto priestory;
 • bodové pozdĺžne alebo priečne osvetlenie môže nastaviť dĺžku vizuálneho priestoru.

Zanechajte Svoj Komentár