Dizajn druhého svetla: interiér obsahuje +75 fotografií

Moderný dizajn druhého svetla v interiéri znamená prítomnosť niekoľkých radov okien v miestnosti. Takže prirodzené svetlo je rozložené po oblasti oveľa mäkšie a efektívnejšie. Zvážte vlastnosti dizajnu druhého svetla.

Vlastnosti dizajnu

Osvetlenie druhej úrovne v dome pomáha riešiť problém vysokých stropov bez použitia zbytočných detailov. Maximálne prirodzené osvetlenie robí celkovú atmosféru útulnejšou a pohodlnejšou.

Také osvetlenie je dobrým zdrojom svetla pre schody v druhom poschodí. Druhé svetlo dokonale zvládne prirodzené zvýraznenie všetkých druhov podkrovia a chodieb.

Vo viacúrovňovom byte av chate, okná druhého radu zdobia nielen izbu z vnútra, ale aj fasádu domu zaujímavejšie a krásnejšie.

Realizácia myšlienky druhého svetla by nemala byť na úkor interiéru obývačky. Preto by mali byť pre tento spôsob osvetlenia zvolené len niektoré detaily, zvyšok by mal byť v súlade s celkovým konceptom interiéru.

    

Jednopodlažný dom môže byť aj miestom, kde je sekundárne osvetlenie. Na implementáciu tohto dizajnu existujú dva spôsoby:

 • Podlaha je čo najnižšia;
 • Odstránený stropný strop.

Ak má byt alebo dom nedostatočnú výšku stropu, potom dokončovanie pri vytváraní druhého svetla je drahé potešenie. Ale táto konštrukčná technika pomôže vytvoriť skutočne exkluzívny interiér.

Takéto triky spôsobujú, že atmosféra je nezvyčajná a jedinečná.

    

výhody

Medzi výhody druhého svetla patria:

 • Vysoká kompatibilita s mnohými vnútornými priestormi;
 • Špeciálny závoj ľahkosti a luxusu v miestnosti;
 • Veľké množstvo prirodzeného svetla v miestnosti;
 • Zvýraznenie svetlých a tmavých textúr;
 • Vizuálna expanzia priestoru;
 • Osvetlenie okamžite dve poschodia a schody.

Okrem zrejmých výhod, dvojúrovňové svetlo osvetlí každý roh miestnosti, zvýrazní krásne zdobené trámy a drevo na stenách. Pomáha zóna priestor, umiestnenie svetelné akcenty.


    

nedostatky

Nevýhody druhého svetla môžu zahŕňať také aspekty, ako sú:

 • Veľké náklady projektu;
 • Nemožnosť implementácie v malých priestoroch;
 • Prírodné tepelné straty, vďaka ktorým budú potrebné ďalšie vykurovacie systémy.

Riešením problému vykurovania môže byť krb. Bude hrať úlohu dodatočného zdroja tepla, ktorý chýba v obývacej miestnosti s niekoľkými úrovňami osvetlenia.

Vetranie vo viacúrovňovej miestnosti sa vykonáva na individuálnom projekte, čo tiež vedie k jeho oceneniu.

    

Aké štýly sú vhodné

Štýly v interiéri, pod ktorým sa druhé svetlo hodí, môžu byť takmer akékoľvek. Ale druhá úroveň svetla vyzerá najvýhodnejšie v smeroch Provence, Country, Loft, klasických a moderných štýlov.

Moderný, barokový, palácový klasicizmus je tiež dokonale realizovaný pri použití druhého svetla. Ťažkosti tu môžu vzniknúť len s minimalizmom, pretože nepoužíva objemný nábytok, ktorý je nepostrádateľným atribútom miestnosti s vysokými stropmi a obrovskými oknami.

Ak chcete vyrovnať druhé osvetlenie s akýmkoľvek štýlom, musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • Vyberte si veľké časti interiéru;
 • Nenechávajte stred miestnosti prázdny;
 • Použite koberce a iné predmety, ktoré tlmia akustiku, alebo použite dobrý zvuk a postavte klavír;
 • Vyplňte priestor na stene s policami a dekorom, aby sa zabránilo efektu prázdneho a neobývaného priestoru.

Druhé svetlo počas dňa osvetlí miestnosť na maximum, ale večer sa zatvárajú závesy, takže by ste sa mali postarať o umelé osvetlenie obrovskej miestnosti vopred.

    

Interiér obývacia izba s druhým svetlom

Obývacie izby s druhou úrovňou svetla sa používali v palácoch a kaštieľoch. Toto usporiadanie okien súvisí s európskou architektúrou 17. storočia.

Prestíž dvojizbovej miestnosti výrazne rastie, ak je navrhnutá podľa všetkých pravidiel. Zvážte tieto pravidlá pomocou tabuľky:

Nápad interiéruuskutočnenie
Gotický lusterNajjednoduchší dizajn, veľká veľkosť, minimálne malé časti.
Panely a maľbySú umiestnené na úrovni druhého a prvého okna, dvojvrstvové kompozície sú vítané.
pohovkaNajväčšia pohovka, ktorú nájdete, alebo stredná pohovka a dve masívne stoličky.
knižniceNajvyššia konštrukcia, najlepšie od podlahy až po strop.
osvetlenieNástenné svietidlá, stojanové lampy, lustre, gule v jednom rade od stredu k okrajom miestnosti.

Toto usporiadanie významných interiérových detailov pomôže dosiahnuť maximálnu harmóniu priestoru. Zostávajúce prvky interiéru môžu vyzerať podľa želania majiteľa domu a usporiadané podľa zvoleného smeru štýlu.

Vnútorné sedenie s druhým svetlom je možné vyrobiť v teplých aj studených farbách. Okrem toho s týmito oknami je možné použiť čierne na steny a strop. Všetky tmavé tóny s dvojúrovňovým osvetlením budú vyzerať luxusne. Ľahký lesk mramoru, grécke stĺpy, ušľachtilé drevo a svietnik - to sú stáli spoločníci druhého svetla v interiéri.

    

Správne osvetlenie

Kompetentné umelé osvetlenie dvojúrovňovej miestnosti odhalí dizajn miestnosti v najpriaznivejšom svetle. Ale ako vytvoriť taký svetelný systém, aby len zdôrazňoval zásluhy veľkej sály?

Bodové osvetlenie je vhodné ako prostriedok na zvýraznenie rôznych úrovní plochy. Používa sa napríklad na schodoch alebo vo výklenkoch.

Nástenné svietidlá v tomto variante miestnosti, kde sú ďalšie okná, je lepšie použiť v skupinách. Je povolené zvýrazniť TV a obrázky pomocou LED pásika. Dobré v tomto interiéri a podlahové lampy, inštalované v strede s pohovkou a konferenčným stolíkom.

    

Hlavným pravidlom umelého osvetlenia v druhom svetle je použitie nástenných svietidiel a podobných doplnkov. Bez stenového svetla v tme bude miestnosť osvetlená len v strede a jej rohy budú pochované v tieni a súmraku.

Vrcholom umelého osvetlenia druhého svetla je uzavretý luster pod stropom. Koniec koncov, s vysokými stropmi, tento detail je vždy venovaná pozornosť. Preto by mal luster plne odrážať štýl interiéru.

    

Umiestnenie krbu

Veľký význam má krb v miestnosti. Je to ozdoba a ďalší zdroj tepla. Pred krbom, zvyčajne zariadiť rekreačnej oblasti. Ak je miestnosť príliš veľká a jej centrum je odstránené zo stien, kde si môžete zložiť krb, môžete využiť imitáciu krbu. Napríklad sklenený krb, ktorý beží na špeciálne palivo alebo plyn, je tu lepší ako iné možnosti.

Tam, kde je to možné, je medzi centrálnymi oknami alebo na boku umiestnený krb. Táto pozícia pomáha bojovať so stratami tepla, a tiež neporušuje celkovú harmóniu interiéru.

Niekedy je možné použiť krb na zónovanie. Potom jeho rúra prechádza stredom miestnosti a za ňou je špeciálna štylizovaná stena.

    

Čo sú potrebné záclony

Záclony s dvojúrovňovými oknami môžu chýbať úplne alebo môžu mať dekoratívnu funkciu. V hale, kde sa nachádza druhé svetlo, okná na hornej úrovni zvyčajne nezatvárajú. Sú dosť vysoké a večer je ich zorný uhol obmedzený.

Spodná vrstva okien je zdobená hrubými závesmi, závesmi na záclonách, dlhou viacvrstvovou organzou. Jednoduchý tyl sa harmonicky hodí aj do interiéru, ak je stelesnený svetlými a teplými farbami.

    

Keď sú spodné a horné okná blízko pri sebe, môžu byť skombinované do jedného celku pomocou závesov s automatickým predlžovacím systémom. Vzhľadom k tomu, manuálne záclony záclony tieto problematické.

Pre šikmé okná s druhou svetelnou zónou je možné zvoliť dekoratívne rolety. Táto technika sa používa v miestnostiach, kde je prístup na druhú úroveň pomocou schodiska.

    

Každý dizajnér vie, že drevený vidiecky dom je najlepšou platformou na realizáciu druhej úrovne svetla. Koniec koncov, poraziť tento efekt môže byť veľmi hodný.

záver

Dizajn domu s prítomnosťou druhého svetla otvára veľké možnosti pre dizajn a dekoráciu. V jednej veľkej miestnosti môžu byť umiestnené priestory pre rekreáciu, prácu, čítanie a zábavu.

Za veľkými oknami je často veranda s výhľadom do záhrady alebo na trávnik. Na druhej úrovni sa nachádza aj balkón, kde si môžete pohodlne posedieť v ratanových stoličkách.

    

Druhé svetlo je skutočným dizajnérom. Ak chcete ju správne poraziť, je najlepšie uchýliť sa k službám profesionálov. Starostlivé plánovanie je prvým krokom k úspechu druhého svetla v dome. Bez podrobného projektu nie je možné vytvoriť taký priestor harmonický a krásny. Preto skôr, ako sa rozhodnete vytvoriť tieto okná, stojí za to zvážiť ich výhody a nevýhody. Zvyčajne výhody druhého svetla prevažujú, a je vybraný ako novinka dizajnu pre dom, chalupu alebo byt. Pretože pomáha vytvárať magický efekt prirodzeného a rozptýleného osvetlenia.

Zanechajte Svoj Komentár