Dizajn súkromného domu vo vnútri

Veľa sen o dome v obci, a niektorí dokonca mať. Po získaní predmestskej vily, malého vidieckeho domu, vzniká otázka jej úspešného, ​​ergonomického úspechu. Výzdoba interiéru vidieckeho domu sa líši od dizajnu mestského bytu. Moderné spoločnosti ponúkajú širokú škálu dokončovacích materiálov, a profesionálni dizajnéri záhrad a interiérov pomôžu splniť štýl rámca, s prihliadnutím na želania zákazníka. Konečný výsledok výstavby a opravy závisí od štylistického rozhodnutia interiéru, výšky financií od majiteľov domu, ich fantázie.

Vlastnosti interiérového dizajnu vidieckych domov

Koncept interiéru vidieckej vily zahŕňa usporiadanie záhrady a záhrady, exteriéru a interiérové ​​dekorácie. Dekorácia interiéru je poslednou fázou akejkoľvek stavby. Približne si vyberte štýl obrázkov z internetu, lesklé časopisy. Materiály sa vyberajú na základe predchádzajúcich skúseností vlastníkov, ak sa niekedy zaoberali opravou, na základe odporúčania priateľov a niekedy na základe odporúčaní dekoratérov.

Je lepšie zamyslieť sa nad všeobecným konceptom dizajnu hneď po tom všetkom, všetky architektonické prvky, budovy a vnútorné priestory sa vyvíjajú ako celok. Správny prístup zmení nenápadný dom v luxusnom dome, útulnej vile, v ktorej si žiadna generácia nebude môcť vychutnať zvyšok.

Vzhľadom k tomu, že toto miesto je určené pre voľný čas celej rodiny, možno niekedy s príbuznými, priateľmi, dom je plánovaný na veľmi rozsiahle - bude tu kuchyňa, obývacia izba, chodba, škôlka, kúpeľňa, spálne, dielne, bazén. Tiež sa musíte starať o prístavby, hospodárske budovy v domácnostiach - ak máte v úmysle držať zvieratá, skladovať záhradné zariadenia atď.

    

Populárne materiály pre interiérové ​​dekorácie

Moderné dokončovacie materiály poskytujú obrovský priestor pre tvorivosť - s ich pomocou sa dá ľahko kresliť v ktoromkoľvek z existujúcich štýlov. V tradičných projektoch sú „domy v dedine“ zdobené prírodným drevom - s niektorými jednoduchými zručnosťami, ktoré sami vyrábajú. Dokončovacie panely MDF, obklady, sadrokartón nie je tiež ťažké. Pre lepenie tapety, dekoratívne omietky vyžaduje zarovnanie stien. Prírodný, umelý kameň vo výzdobe jednotlivých priestorov dodá interiéru pevný, pevný vzhľad.

drevo

Pri oprave domu berte do úvahy vlastnosti, vlastnosti materiálu - prírodné drevo. Štruktúra, vyrobená z otsilindrovannyh guľatiny, ktoré majú vnútorné prevedenie úplne vyrobené z dosiek, dyha reziva, prírodné dyhy, bude krásna, teplá, s prírodnou prírodnou energiou. Drevený dizajn dreva vytvára úžasnú útulnosť, pohodlie, pričom zostáva veľmi moderný. Tento spôsob zlepšenia je vhodný pre vykurované, nevykurované miestnosti. Aby drevo nebolo napadnuté plesňou, hnilobou, škodcami, je potrebné dobré vetranie, ako aj antiseptické nátery, laky a farby.

Najobľúbenejšie možnosti obloženia sú:

 • obloženie stien;
 • podlahové krytiny;
 • drevo;
 • blok domu

Kvalita Euro-železnice je priemerná, ale s ňou je ľahké pracovať. Blokový dom na spracovanie je nadmerne komplikovaný, pretože je potrebné starostlivo upraviť rohy, všetky spoje, ale v dôsledku toho sa dosiahne vynikajúci vzhľad. Imitácia dreva má tiež dobrú kvalitu, ale kvôli svojej gravitácii nie je vhodná na dekoráciu stropu.

    

Prírodný kameň, keramická dlažba

Prírodný kameň dizajn je odolný - to nie je ani desiatky, ale stovky rokov. Krby z kamenných dosiek budú jedinečným darčekom pre potomstvo bez toho, aby stratili svoju vonkajšiu nádheru v štyroch alebo šiestich generáciách.

Najčastejšie zdobené kameňom, keramikou:

 • kúpeľňa;
 • WC;
 • kuchyne;
 • plavecký bazén;
 • obývacia izba.

Umelý kameň sa používa o niečo menej, ale jeho odrody sadry majú nízku pevnosť, nie sú odolné voči vode a nie sú trvanlivé. Dlaždice sú dokončené s podlahou v izbách, na verande, na terase, na stenách v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.

    

tapeta

Pri predspracovaní, zarovnanie stien, lepené tapety. Toto nie je najmodernejšia možnosť ekonomického dizajnu, ale jedna z najpopulárnejších. Vhodné do miestností, kde stále niekto žije. Ak sa v období jesene a zimy ľudia plánujú ísť tam maximálne raz za mesiac, potom kvôli poklesu teploty, vlhkosti, je tapeta vystavená riziku, že príde rýchlo, dokonca ani počas jedného roka. Steny sú zdobené stenami, stropmi, zvislými plochami v otvorených skrinkách. Fotografie tapety - steny všetkých miestností, dekoratívne výklenky.

Často sa používa:

 • papiera;
 • netkanej;
 • textilné;
 • vinyl;
 • korok;
 • velúr.

Začať lepenie tapety by mali byť z okna, starostlivo vyhladenie všetkých nezrovnalostí.

    

Dekoratívne omietky

Dokončovacie vápno-cement, polymérna omietka s farbivom je pomerne jednoduchá. Je k dispozícii v suchej, pastovitej forme, približné zloženie:

 • kameň;
 • piesok;
 • biely cement;
 • celulóza;
 • farbivá.

Pred nanesením dekoratívnej omietky musí byť stena vyrovnaná - materiál je pomerne drahý, pretože sa nanáša tenkou vrstvou. Pomocou brúsnych materiálov, špeciálnych valčekov s hotovým vzorom sú na hladkom povrchu zhotovené rôzne textúrované vzory. Jeden z typov omietky - benátskej, imituje monolitický mramor, je aplikovaný v niekoľkých vrstvách.

sadrokartón

Materiál je populárny, ale v prítomnosti vysokej vlhkosti sa rýchlo rozpadá. Výhodné sú jeho vodotesné odrody, ale medzi sadrou a stenou vzniká kondenzát a forma, v podmienkach nepretržitého ohrevu. Pomáha vyhnúť sa starostlivému zarovnaniu stien a stropu, často zdobeného farebnou omietkou, tapetou, menej často s keramickými obkladačkami. Tam je matný, lesklý, všetky odtiene bielej - perla, mlieko, smotana, krieda, atď Pri dokončení stropu umožňuje skryť za ním všetky drôty, v niektorých prípadoch, vykonávané multi-level. Tvorba ľahkých zakrivených priečok v miestach, kde predtým neboli, je tiež vyrobená zo sadrokartónu a kaštieľ je izolovaný zvnútra.

PVC panely

Tento materiál sa používa na exteriér aj interiér.
Charakteristické vlastnosti:

 • jednoduchá inštalácia;
 • sa nebojí zmien teploty, vlhkosti;
 • majú nízku hmotnosť;
 • roztopiť pri vystavení ohňu, nehorieť;
 • Ľahko očistite od prachu vlhkou handričkou.

Plastové okenné parapety sa často vyrábajú, prehradené steny. K dispozícii v rôznych farbách, vrátane tých, ktoré majú "drevo" vzor, ​​ktorý im umožní, aby sa zmestili do takmer každého interiéru.

Farebná paleta

Farebné prevedenie závisí od zvoleného štýlu interiéru - v interiéri, mimo farby môže byť iná, tak harmonicky ako je to len možné. Mali by ste venovať pozornosť umiestneniu okien rôznych miestností, koľko svetla, koľko hodín denne dostanú. Najbližšie, nízko osvetlené alebo žiadne okná vo všetkých izbách sú zariadené v jasných a teplých farbách. Priestranné izby s vysokými stropmi sú zdobené chladnými odtieňmi, majú oddelené tmavé, kontrastné prvky. Ak sú stropy v miestnosti príliš vysoké, k stene sa pridávajú vodorovné pruhy, ak sú nízke, pruhy sú usporiadané zvisle. Vo veľkých miestnostiach vyzerá veľká dlažba s „šachovnicou“ rovnobežne so stenami, v malých miestnostiach je diagonálna, monotónna a ľahká.

Farba často zvýrazňovala jednotlivé zóny. Každá izba je zariadená vo vlastnej farebnej schéme alebo je celý dom zdobený podobným spôsobom. Tradične, podlaha je o niečo tmavšia ako steny, strop - pár tónov ľahšie.

Pri farbení určitého priestoru sa riadia pocitmi ľudí, ktorí tam budú najčastejšie - potrebujú vytvoriť maximálne pohodlie.

    

osvetlenie

Pri výbere svetla sa berie do úvahy jeho lokalizácia, bezpečnosť a hospodárnosť. Nočné vonkajšie svetlá sú často vybavené senzormi svetla, zvuku, pohybu. Citlivosť na tieto faktory sa upravuje individuálne - niektorí chcú šetriť elektrickou energiou, iní si všimnú, že milovaná mačka sa vrátila a chce vstúpiť do domu. Pomocou svetla umiestnime potrebné akcenty, zvýrazníme potrebné zóny a dekoratívne prvky. Správne zvolené osvetlenie pomáha opticky zväčšiť priestor, zvýšiť ho, zmeniť tvar jednotlivých miestností.

Pre chodbu sa zvyčajne osvetlenie vykonáva trochu - stačí, aby bolo jednoduchšie dostať sa cez. Styling pod pochodňami, vintage olejové lampy vhodné pre dlhé chodby mnohých štýlov. V obývacej izbe, spálni, stojacích lampách a svietidlách vyzerajú dobre. Ak je k dispozícii kancelária, tvorivé dielne svetla, najväčší počet sa vyrába v celom dome - najlepšie kombinácia top a lokálneho osvetlenia. V kúpeľni, kuchyni, šatni je osvetlenie LED pozdĺž podlahy, na horných skrinkách. V prítomnosti maľby, nástenné panely, prvky štuky, rastliny vo vonkajších vaňách, sú miestne zvýraznené. V detskej izbe sa nad pracovným priestorom, nad miestom na spanie, rozprúdi jasné svetlo.

    

Výber nábytku

Nábytok je vybraný tak ergonomicky ako je to možné - nič by nemalo zasahovať do normálneho odpočinku. Pre letný dom s obmedzeným priestorom je zvolený skladací, ľahko transformovateľný. Časť nábytku bude pravidelne vynášať do záhrady, takže by ste sa mali starať o jeho odolnosť proti vlhkosti, najmä ak si zariadite nábytok na trávniku, na zemi, a nie na špeciálnej terase. Ulica je ideálny plast - ľahký, lacný, nebojí sa vody. Často je skladací, kompaktne schopný skladovania. Stoličky, stoličky, stoly, ratanová hojdačka ozdobia verandu pod holým nebom a za chladných večerov sú pokryté teplými vlnenými prikrývkami. Tkaniny pre mäkké bytové doplnky sú vybrané tie, ktoré nezmiznú na slnku, ľahko očistené od prípadnej kontaminácie.

„Drahší“ interiér znamená kvalitný nábytok s kovanými železnými prvkami, z drahých drevín - morený dub, mahagón, smrekovec. Upevňovacie prvky sú tiež preferované drevené - takýto nábytok je silnejší, vyzerá estetickejšie. Pre väčšiu odolnosť je potiahnutý alkoholovými škvrnami, lakmi a protiplesňovými zlúčeninami. Sklenený nábytok je vhodný pre vzácne štýly interiéru dachy, preto sa prakticky nepoužíva.

Väčšina nábytku je ľahko vyrobiteľná vlastnými rukami - od dreva, dosiek, europaliet, prútia.

Stylistický smer

Existuje mnoho štýlov, výber dizajnu je vždy ponechaný majiteľom krajiny "hacienda". Vonkajší dizajn by mal byť v súlade s interiérom čo najviac - plne drevený dom bude vyzerať dobre v ekologickom štýle alebo klasicky, z blokov pórobetónu, tehál - loft, moderný, high-tech.

Najpopulárnejšie sú tieto štýly:

 • classic;
 • Provence;
 • Secesia;
 • loft;
 • chata;
 • súčasná;
 • Scandinavian;
 • umenie verí;
 • východu;
 • Životné prostredie.

Neexistujú prakticky žiadne domy, byty vyrobené výlučne v striktnom rámci jedného štýlu - klasika je mierne nariedená moderným, minimalistickým vzhľadom s Provence, atď.

Country hudba

Jedná sa o veľmi jednoduchý, nenápadný interiér - dekorácia dopadá celkom rozpočtu alebo drahšie. Štýl je anglosaského pôvodu. Ak nemôžete robiť bez moderných domácich spotrebičov, je vstavaný, skrýva sa za dverami, dekoratívne prvky. Nábytok je zvolený zámerne hrubý, podobne ako stará dedina.

Dlaždice, kameň používaný vo vlhkých oblastiach a plasty, linoleum, sú tu úplne nevhodné. Podlahy sú takmer vždy drevené, steny sú pokryté hrubou omietkou, prilepené jednoduchou, nie lesklou tapetou. Na textíliách vyrobených z prírodných vlákien sú preferované kvetinové vzory, klietka, pásik. Farby sú preferované drevené, nazelenalé, krémové, terakotové.

Živá, suchá rastlina v hlinených vázach, kvetináčoch, prútených košíkoch doplní vidiecku miestnosť.

    

podkrovie

Dať alebo červené tehlové domy, podkrovie, pochádzajúce z Ameriky v období „Veľkej hospodárskej krízy“ je ideálnym riešením. Dokončovacie práce tu vyžadujú minimálne množstvo, aspoň interiér by mal vyzerať tak. Samostatné steny sa nedajú vôbec dotknúť, zanechávajú holé tehly, sivú omietku. Stropné nosníky z hrubého dreva, nemaskované vykurovacie rúrky a iné komunikácie na najvýznamnejších miestach sú hlavnými atribútmi štýlu.

Interiér podkrovia znamená prítomnosť veľkých otvorených priestorov, minimálny počet dverí, priečky. Na výzdobu privítajú dlažby, drevené alebo keramické obklady. Aby bol dom teplejší, je často usporiadané podlahové vykurovanie. Kovové, drevené schodisko do druhého poschodia je inštalované v dvojposchodovom dome - vhodnejšie sú skrutky bez kovaných prvkov. Vyzerajte dobre stropné svietidlá s chrómovými odtieňmi, oceľovými dekoračnými prvkami, striebornými žalúziami na panoramatických oknách.

Vytvoriť "drahé" interiér pomocou starých alebo umelo starnúcich objektov.

    

Provence

Pre štýl Provence zapadajú svetlé drevené obloženie - javor, breza, jaseň. Štýl vznikol v provinciách Francúzska, rýchlo sa stal populárnym všade. Vyzerá to ako jednoduché a luxusné.

Použité hlavné farby:

 • bielizeň;
 • mliečne výrobky;
 • okrová;
 • tyrkysová;
 • hnedá béžová;
 • žltá a svetlozelená.

Steny sú väčšinou vyrobené z bielej, béžovej, podlahy sú zdobené keramickou dlažbou, prírodným drevom. Nábytok je väčšinou drevený, maľovaný v pastelových farbách, ručne maľovaný. Textil používa veľa - ľanové záclony, čipkové obrúsky, vankúše s výšivkou, prelamované prístrešky nad posteľou. Okná sú často zdobené vyrezávanými žalúziami.

Kyselé odtiene, umelé materiály v tomto interiéri sú úplne nevhodné.

    

Horská chata

Jednoduchá, okázalá brutálna chata je považovaná za jednu z odrôd krajiny, ale pôvodne sa objavila vo švajčiarskych Alpách. Povrchová úprava je zvolená skôr primitívna, takmer úplne z dreva. Veľká strecha, ťažký kamenný základ - hlavné rysy štýlu. V interiéri by nemali byť žiadne lesky, lesk, zrkadlové povrchy - holé minimum. Steny zdobia dekoratívne omietky, textúrované drevo, podlahy a stropy sú drevené alebo drevené.

Krb sa často stáva centrálnou „postavou“ miestnosti - skutočnou, veľmi zriedka dekoratívnou. Nábytok je vybraný alebo vyrobený nezávisle od dreva, môže mať kované diely. V obývacej izbe, spálni, na podlahe ležal načechraný koberec, koža zvieraťa, steny sú zdobené jelenovými rohmi, inými loveckými trofejami.

Vonkajšia drevená terasa, veranda, je harmonickým doplnkom interiéru.

    

Škandinávsky štýl

Drevené obloženie rôznych plemien dokonale zapadne do škandinávskeho interiéru, ktorý bol kedysi hlavným obyvateľom Dánska, Fínska, Švédska, Nórska. V takomto dome sú zvyčajne dva východy, veľké okná vrátane podkrovia, sedlová strecha. Vhodné rôzne druhy dubu, borievky, borovice, smreku, hrabu. Rezivo - lepené laminované drevo, hobľované dosky.

Primárne farby:

 • všetky drevené odtiene;
 • biela, béžová;
 • svetložltá, fialovo-ružová;
 • halvic, terakota.

Podlahy - väčšinou drevené, lakované, niekedy laminované "drevo". Steny sú biele alebo svetlé, stropy nemajú skryté nosníky. Textílie sú vyberané hlavne prírodné, perfektne zapadajú do celkového štýlu deky, vankúšov s technikou patchwork, jednotlivých vyšívaných prvkov. Paláce na podlahách nie sú prijateľné, radšej pletené koberce vyrobené vlastnými rukami.

Prútený z prútia, borovicových koreňov stoličky, stoličiek, košov bude veľmi užitočný.

    

Súčasný štýl

Tento štýl vznikol v polovici dvadsiateho storočia na križovatke klasického a minimalizmu. Nie je tu nič zbytočné - každá položka plní špecifickú funkciu, najčastejšie nie jednu. Zariadenie je jednoduché, správneho tvaru, od moderných modelov, je preferované modulárne, transformovateľné. Tento interiér znamená prítomnosť dostatočného počtu stoličiek, kresiel, pohoviek, políc, vstavaných políc.

Vo výzdobe MDF sa ľahko kombinuje s prírodným, umelým mramorom a drevom - s ratanovým, morskými kamienkami. Dekoratívne omietky, tapety, zvieracie kože dávajú interiéru individualitu, čo ju robí pohodlnejšou. Rad dekoratívnych akcentov je vítaný - gadgets na stojanoch, svetlé riady, vankúše, čiernobiele fotografie v rámoch.

Vhodné farebné kombinácie:

 • béžová so sivými;
 • fialovo-sivobiele;
 • biela a žltá s čiernou farbou;
 • svetlohnedá s červenou.

záver

Pre vysoko kvalitné povrchové úpravy v súkromnom dome aplikujte všetky svoje vedomosti, zručnosti, životné skúsenosti. V modernom svete je obrovská škála nástrojov a materiálov, ktoré veľmi uľahčujú proces interiéru, exteriérovej dekorácie. Kaštieľ je navrhnutý samostatne - pre tento účel existuje mnoho majstrovských tried rôznych orientácií na internete, alebo sa obracajú na dizajnérov na pomoc pri dizajne od odborníkov, ktorí navrhnú dom na kľúč.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár