Dizajn domáceho kina +40 Fotografie interiéru

Kino je vzrušujúce umenie. Mnohí priaznivci moderných filmov sa snažia vybaviť útulný kútik na sledovanie filmov doma. Dizajn domáceho kina môže byť realizovaný v rôznych štýloch. Ergonómia a funkčnosť vyvinutého interiéru však zostávajú nezmenené, čo musí byť nevyhnutne prítomné v dizajne nábytku.

Obsahuje domáce kino

Po získaní zariadenia pre sledovanie filmov na veľkej domácej obrazovke, majitelia domov musia nájsť a zariadiť miesto pre budúce kinougolka. Interiér individuálneho domáceho kina je navrhnutý s ohľadom na veľkosť a umiestnenie miestnosti:

  1. Pre pohodlné sledovanie filmov a vytvorenie dobrej zvukovej izolácie pre domáce kino je lepšie prideliť samostatnú miestnosť. Ak nemáte možnosť vybaviť nezávislého publika v byte pod kinosálou, zariadte vybavenie v obývacej izbe alebo spálni, ak tieto izby majú predĺžený obdĺžnikový tvar.
  2. Najlepšie je zdobiť miestnosť látkou. Tento materiál vám umožní správne odrážať a absorbovať zvukové vlny.
  3. Čalúnený nábytok nielenže vyzerá esteticky, ale organicky dopĺňa interiér aj množstvom textilného dekoru. Dobrá pohovka s pohodlným sedadlom umožní sledovanie filmov naozaj nezabudnuteľným.
  4. Pokúste sa skryť všetky vodiče a iné inžinierske systémy čo najviac, aby dizajn domáceho kina nevyzeral neohrabane a zle.


    

Súkromné ​​kino: kam umiestniť v dome?

Ak bývate v chate, môžete inštalovať spotrebiče v suteréne alebo podkroví. Ak máte vidiecky dom alebo letný dom, môžete si zorganizovať miesto na zdieľanie filmov na ulici. Vonkajšie domáce kino má zvláštne čaro.

Inštalácia zariadenia na týchto miestach však skrýva množstvo „nástrah“, ktoré môžu viesť k prekvapeniam, ktoré sú pre filmových fanúšikov veľmi nepríjemné:

sokelUsporiadanie domáceho kina v suteréne budovy si často vyžaduje skutočné matematické výpočty, ktoré môžu vykonať odborníci. Zvyčajne je to spôsobené výškou stropov a tvarom miestnosti, ktoré priamo ovplyvňujú dozvuk zvuku. Bezchybná inštalácia reproduktorov môže úplne pokaziť dojem z filmu.
podkroviePodkrovie so šikmými stropmi ovplyvňuje aj odraz zvukových vĺn. Ak sú na tomto poschodí okienka, je lepšie ich zavesiť na hrubú tkaninu. Takže denné svetlo nebude zasahovať do vychutnávania si filmu a nebude rušiť útulný súmrak kina.
otvorenýOpen-air kino je čisto dacha variant, pretože v mestskom prostredí sledovanie filmov pod šírym nebom môže jednoducho zasahovať do susedov. Pri použití projektora mimo mesta existuje aj riziko narušenia mieru susedov a domácností.


    

Dizajn domáceho kina

Osobitná pozornosť by sa mala venovať nábytku. Pohovky alebo stoličky s ozdobnými vankúšmi, na ktorých plánujete sledovať film, by sa nemali hodiť len do interiéru, ale mali by byť aj čo najpohodlnejšie.

Zaujímavým interiérovým riešením je podlaha s kaskádovými plošinami, ako v skutočnom kine. Takáto konštrukcia umožní umiestniť nábytok v niekoľkých paralelných radoch. Vzhľadom k tomu, pred sedením publikum nebude zasahovať do tých, ktorí sa nachádzajú na pohovke za sebou.

Koberec - optimálne riešenie pre podlahy. Tkanina má priaznivý vplyv na dozvuky zvuku a rozmanitosť farieb a textúr tohto materiálu vám umožní stelesniť akýkoľvek dizajn.

Dizajn budúceho dizajnu kina by mal byť založený na technických vlastnostiach miestnosti. Je to kvôli akustike: aby kvalita zvuku zostala na správnej úrovni, je potrebné vopred premýšľať o správnom umiestnení reproduktorov, berúc do úvahy tvar a steny miestnosti.

    

Aký štýl si vybrať pre izbu

Moderné kino, zariadené priamo doma, vyzerá najpôsobivejšie v štýle, ktorý nie je zaťažený veľkým množstvom detailov. Ideálne na tieto účely:

  • minimalizmus;
  • loft;
  • high-tech;
  • ľahké variácie parou.

Fanúšikovia klasického smerovania sú lepšie, ak nechajú myšlienku stelesniť v projekte domáceho kina.

Pri vývoji koncepcie miestnosti je tiež vhodné zabezpečiť priestor pre bar a minichladničku. Alkoholické a nealkoholické nealkoholické nápoje, chrumkavé občerstvenie a lahodné plechovky sa stanú nepostrádateľnými pri sledovaní filmu s malou skupinou priateľov.

Prítomnosť detského kútika v kine výrazne zjednoduší organizáciu voľného času pre deti a ich rodičov. Špeciálna pohovka pre najmenších divákov, zdobená veľkými vankúšmi vo forme hračiek, doplní štýlový interiér kine.

    

nábytok

Pohodlný nábytok - sľub pohodlia a pohodlia všetkých divákov. Pre usporiadanie tejto oblasti zastavte svoj výber na širokých sedačkách s dlhým sedadlom. Takýto headset vám umožní vychutnať si vaše obľúbené ležiace filmy.

Vzhľadom k neštandardnej veľkosti tohto kúta interiéru je lepšie objednať v nábytkovom štúdiu, ktorého špecialisti nielen navrhujú masívny drevený rám, ale aj vyberajú perfektné čalúnenie pre budúcu pohovku.

Mäkké jednoduché stoličky s vysokými lakťovými opierkami budú vyhovovať tým, ktorí netolerujú narušenie osobného priestoru. Pred takou stoličkou si môžete dať stoličku s nízkou nohou.

Pred sedením sa odporúča umiestniť stôl na nízke nohy, aby si diváci útulného kina mohli vychutnať nápoje a občerstvenie. Doska stola môže byť vyrobená z dreva, skla alebo iných materiálov. Vzhľad výrobku závisí výlučne od štýlového smeru, v ktorom je sála kín vyzdobená.

    

Osvetlenie v miestnosti pre sledovanie filmov

Osvetlenie domáceho kina nie je len dekoratívne zaťaženie:

  1. Vďaka vhodne navrhnutému osvetľovaciemu systému nie sú oči ľudí pri sledovaní filmu také napäté.
  2. Reflektory vám pomôžu bezpečne sa pohybovať po miestnosti počas domácej relácie.

Stupeň osvetlenia môže ovplyvniť vnímanie obrazu na obrazovke a smerové svetelné toky sa môžu odraziť od povrchu monitora a transformovať do oslnenia. Preto je najlepším riešením pre osvetlenie domáceho kina skryté osvetlenie, ktorého lúče sú nasmerované do steny alebo stropu. Roztiahnite svetlá rovnomerne, aby ste sa vyhli svetlým škvrnám.

Svietidlá s funkciou stmievania sú vhodné aj na obnovenie útulnej atmosféry kinosálu. Mäkká, tlmená žiara je ideálna pre osvetlenie pozadia v miestnosti, v ktorej by mala byť pozornosť sústredená na celú obrazovku.

    

Izolácia zvuku v byte

Pohlcovanie zvuku a hluková izolácia v miestnosti, kde sa nachádza domáce kino, zostávajú hlavnou "bolesťou hlavy" všetkých majiteľov sál domáceho kina. Je to spôsobené tým, že väčšina spôsobov, ako udržať zvukové vlny v určitej miestnosti, sa realizuje výlučne počas fázy generálnej opravy. Napríklad plávajúce podlahy výrazne znižujú hladinu hluku v miestnosti pod podlahou.

Existuje však množstvo trikov, ktoré sú zamerané na zlepšenie zvukovej izolácie. Sú však tiež zamerané na izoláciu vysokých a stredných frekvencií. Aby sa absorbovali nízkofrekvenčné frekvencie, je potrebné podstatne zosilniť steny murovanou nadstavbou.

Pri navrhovaní miestnosti, ktorá bude slúžiť ako kino, by ste mali prilepiť steny a stropy špeciálnou akustickou tkaninou, ktorá sa predáva v roliach.

    

Vchod - hlavné zameranie šírenia zvuku. Pre maximálnu ochranu susedných miestností pred hlukom nainštalujte na predsieň ťažké masívne krídlo dverí s prahom a tesniacim prostriedkom.

Ak chcete zvýšiť hlukovú izoláciu miestnosti, počas sedenia zatvorte okná a dvere hrubými závesmi.

Mať vlastné domáce kino je snom každého fanúšika kina. Správne usporiadanie priestorov je úzko prepojené s dizajnom, takže každý detail budúcej kinosály je lepšie premyslieť vopred a pred generálnou opravou. Ale akékoľvek ťažkosti stoja za to, aby ste si mohli vychutnať svoje obľúbené pásky kedykoľvek počas dňa doma. Koniec koncov, čas strávený v kruhu milovaných vždy zostane vo vašom srdci.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár