Dizajn kúpeľne s oknom +75 fotografií

Okno v kúpeľni je moderným módnym trendom, ktorý vám umožní vychutnať si krásny výhľad pri kúpaní. Takíto luxus si môžu dopriať len majitelia svojich vlastných vidieckych chát alebo apartmánov so zlepšeným plánovaním.

V mestách, aj v mnohých domácnostiach v kúpeľniach je okno, ktoré sa otvára do kuchyne alebo do kúpeľne, ktorá sa nachádza v blízkosti. Najčastejšie bývajú obyvatelia bývajúci v takýchto apartmánoch skôr alebo neskôr toto okno prišité sadrokartónom, pretože nehrá veľkú úlohu v osvetlení a pri dokončovacích prácach vytvára určité ťažkosti. Je však celkom možné ho poraziť v dizajne kúpeľne a vytvoriť s ním individuálny interiér. Zároveň môžete zvážiť, ako vytvoriť krásny dizajn kúpeľne s oknom smerom do ulice.

Výhody majú okná v kúpeľni

Všetky okná v kúpeľni majú spoločné výhody:

 1. Možnosť dodatočného vetrania. Ak sa okno dostane von, potom dodatočné vetranie počas príjmu horúcej vane alebo sprchy výrazne zvýši pohodlie pri kúpaní. Vzduch z ulice bude vetrať kúpeľňu pred nadmernou vlhkosťou a obohatí ju sviežosťou a kyslíkom. Avšak, okno s výhľadom do kuchyne, ak zmeníte pôvodné drevené hluché na plastové otvorenie, tiež pomôže vytvoriť ďalšiu výmenu vzduchu.
 2. Zvýšené svetlo. S veľkým oknom môžete robiť ráno a deň hygienické procedúry v prirodzenom svetle. Navyše týmto spôsobom môžete ušetriť veľa elektrickej energie, relaxačný účinok kúpeľa v prirodzenom svetle je oveľa výraznejší ako pri ostrom elektrickom. V malých kúpeľniach 3,5-4 m2. (tam sú aj také) aj malé okno do kuchyne hrá veľkú úlohu v prirodzenom svetle.
 3. Zvýšenie priestoru v miestnosti nie je tajomstvom, že čím je miestnosť osvetlená, tým priestrannejšie sa zdá, čo je dôležité najmä v kúpeľniach spojených s toaletou.
 4. Na parapete, môžete zariadiť viacúrovňové okrasné rastliny, ktoré vyžadujú vysokú vlhkosť pre rast.
 5. Špeciálny dizajn okna v kúpeľni pomôže vytvoriť jedinečný dizajnový štýl.


    

Formuláre a veľkosti

Umiestnenie okien v kúpeľni súkromného vidieckeho domu závisí len od vašej chuti a túžby. Všetko musí byť naplánované počas návrhu a položenia nadácie.

Z polohy okna závisí výkon jeho hlavných funkcií - ventilácia a osvetlenie. Účinné vetranie miestnosti poskytne iba okno umiestnené vo výške nie menšej ako 1,7 metra. Vďaka tomuto usporiadaniu bude strop účinne vyfúknutý, čo vylučuje výskyt plesne.

Okno v kúpeľni môže mať rôzne tvary:

 • kolo;
 • obdĺžnikový;
 • úzka lanceta (spravidla takéto okná robia dve alebo tri v rade);
 • oválny;
 • typ oblúka.


    

Mimoriadne pôsobivé sú veľké obdĺžnikové okná od podlahy až po strop. Samozrejme, takýto projekt môže byť realizovaný len vo vlastnom dome alebo vo veľkej oblasti elitných mestských apartmánov. Kúpeľňa v týchto apartmánoch môže dosiahnuť 10 alebo viac metrov štvorcových. Ak má okno výhľad na preplnenú ulicu a samotné bývanie sa nachádza buď na nižších poschodiach, alebo prakticky oproti druhému obytnému domu, malo by sa uprednostniť malé okno.

Okrúhle a klenuté okná budú vyzerať dobre v kúpeľniach v klasickom štýle alebo v malých miestnostiach. Okrúhle hladké firmy pomôžu vytvoriť útulnosť v izbách alebo v námorných štýloch dekorácie budú hrať úlohu okienka.


    

Inštalatérske miesto

Samostatne stojí za to sa dotknúť témy výberu inštalatérskych prác v prítomnosti okna v kúpeľni. Nie je žiadnym tajomstvom, že dnes si môžete vybrať najrôznejšie formy a dizajnové inštalatérske práce. Úspešným riešením by bola náhoda geometrických tvarov kúpeľne, sprchy a iného inštalačného systému s oknom. Obdĺžnikové, oválne, okrúhle vane budú vyzerať harmonicky v kombinácii s podobnými líniami okien, čím vytvárajú dokonalý priestor.

Osobitná pozornosť v prítomnosti okna v kúpeľni by mala byť venovaná umiestneniu vodovodu. Kúpeľ by mal byť v určitej vzdialenosti od možných ponorov. Okrem toho musíte opustiť voľný priechod do okna, aby ste ho mohli ľahšie spravovať a starať sa oň. Ak dáte kúpeľ do blízkosti okna, dekoratívna obrazovka bude schopná chrániť sklo pred striekaním.


    

Umývadlo môže byť umiestnené v blízkosti okna - to nebude brániť prístupu, a čistenie zubov, pri pohľade na mestskej alebo vidieckej krajiny, je dvakrát tak príjemné. Dobrou možnosťou je vložiť drez do parapetu. Pod rovnakou pultom môžete umiestniť skriňu a práčku a zhora môžete umiestniť stolné zrkadlo a kozmetiku. Vďaka tomuto usporiadaniu je možné kozmetiku aplikovať za denného svetla.

Výber farieb

Ak bolo okno pôvodne nastavené tak, aby bolo priehľadné, a rozhodnutie o zakrytí viditeľnosti prišlo počas prevádzky, môžete spodnú časť okna zakryť rôznymi tónovacími filmami. Existujú filmy, ktoré len mierne chránia miestnosť pred svetlom, a tam sú tie so zrkadlovým efektom, ktoré úplne skryjú miestnosť pred zvedavými očami, ale stále poskytujú vynikajúci výhľad zvnútra.


    

Tonizujúce filmy sú dnes ponúkané v rôznych farbách: žltá, červená, modrá, takže výber toho, ktorý sa vám páči, nie je ťažký.

Sklenené dekorácie

Dôležitou úlohou je dekorácia skla. Často má 2 ciele - štýlový dizajn a zabezpečenie náležitého súkromia. Samozrejme, ak ste si istí, že nikto nebude rušiť vaše súkromie, môžete nechať okno úplne transparentné. Dekor nebude brániť vstupu slnka do kúpeľne a neblokuje výhľad na okolitý výhľad.

V iných prípadoch je výber možností dekorácie dostatočne veľký. Originálne a veľkolepé bude vyzerať ako okno s viacfarebným vitráží v štýle secesie. Nevýhodou tejto konštrukcie je, že vitráže zabraňujú prenikaniu slnečného svetla.


    

Mnohí ľudia si vyberajú rohož okenného skla do výšky asi meter - jeden a pol od podlahy. Takáto výška rohože pomôže chrániť vaňu pred očami okoloidúcich, nebude brániť toku slnečného žiarenia, ale mierne obmedzí výhľad z okna a zanechá vynikajúcu príležitosť obdivovať krásnu oblohu.

Na zasklenie kúpeľne môžete použiť pieskované a tónované sklo alebo sklo s vlnitým povrchom. Panoramatické okná je možné rozdeliť viazaním na otvorenie dverí v barokovom, gotickom alebo modernom štýle. Pre tento dekor môžete na sklo použiť špeciálne dekoratívne dosky, ktoré napodobňujú bežné rámy okien.


    

Dizajnové okno s výhľadom na toaletu alebo kuchyňu

Šťastní majitelia okna vychádzajúceho z kúpeľa v kuchyni ho nemusia položiť naraz, ale môžu byť ponechaní len ako vrchol interiéru. Za týmto účelom sa môžete obrátiť na spoločnosť na výrobu okien a objednať podľa veľkosti otvárania okien z PVC hluchých alebo otvorených. Malé okno v kúpeľni môžete poraziť ako okienko v lodnej kabíne alebo ho jednoducho poraziť v procese následného dizajnu pomocou malého dekoratívneho parapetu pod stropom pre čačky s morskou tematikou: veľké škrupiny, sušené morské hviezdy atď.

Mnohí ľudia sa rozhodnú položiť takéto okno, aby vytvorili ďalší výklenok v kúpeľni na uskladnenie kúpeľňových doplnkov. Zadný panel výklenku môžete ozdobiť pomocou fotorámčekov alebo jednoducho položiť dlaždice v rovnakom tóne ako miestnosť. Pri generálnej oprave však môžete jednoducho položiť okno s tehlou na celú šírku výklenku tak, aby nezasahovalo do obloženia miestnosti dlažbou alebo panelmi.


    

Tipy na zdobenie okna smerom do ulice

Existuje niekoľko možností funkčnej dekorácie okien:

Rolled alebo roman roletyTakéto záclony, žalúzie sa ľahko inštalujú, sú ľahko ovládateľné a ľahko sa dajú vyzdvihnúť v súlade s preferenciami štýlu.
Látkové závesyJe potrebné uprednostniť materiály ošetrené vodoodpudivou impregnáciou.
Žalúzie z rôznych materiálovLátky ošetrené impregnáciou, vyrobené z bambusu, plastu, kovu. Žalúzie sú harmonicky kombinované s mnohými modernými interiérovými štýlmi, umožňujú vám nastaviť stupeň slnečného žiarenia, ktoré sa ľahko používa.
Drevené žalúzieSpracované impregnáciou odpudzujúcou vlhkosť vytvárajú pocit istoty v kúpeľni a zablokujú cestu k jasnému slnečnému žiareniu pri zachovaní ventilácie.

Stylistické kúpeľňové riešenia s oknom

Môžete vytvoriť takmer akýkoľvek štýl interiéru:

 1. Pre klasickú vaňu urobia okrúhle okná so závesmi v klasickom štýle.
 2. Pre minimalizmus, biele rolety alebo lakonické rolky sa tradične používajú rímske rolety.
 3. Kúpeľne v luxusnom orientálnom štýle av mimoriadnom secesnom štýle zapadnú do interiéru mozaikové a vitráže.
 4. Ak je kúpeľ zdobený v bežnom modernom štýle, ako je súčasnosť, potom sa okná s roletami dokonale zmestia.
 5. V kúpeľoch v čínskom štýle alebo jednoducho s dreveným nábytkom sa budú robiť drevené žalúzie.
 6. Pre štýly krajiny by bolo ideálnym riešením ozdobiť okná zelenými okrasnými rastlinami rôznych výšok.


    

Nezabudnite, že dizajn okien by mal byť kombinovaný s farbou podlahy alebo stien, nábytku alebo inštalatérskych prác.

Ponúka kúpeľňu v Chruščove

Okná v bytoch sovietskeho obdobia výstavby - nielen v Chruščove, ale aj v Staline a kirovke, boli navrhnuté na zvýšenie stupňa osvetlenia v kúpeľni počas dňa. Kúpele v Chruščove by mohli mať len 3 štvorcové metre, a v prvých Stalinových líniách nebol vôbec žiadny kúpeľ a na izbe bolo len umývadlo a toaleta. V nových bytoch sa už nedá nájsť taký prvok dizajnu a jeho funkčnosť je bodovým bodom. Takéto okná spravidla ukladali ľudia v 80 - 90 rokoch. Ale ak ste sa presťahovali do bytu a tam zostalo také okno, môžete ho s niečím vylepšiť.

Zvážili sme možnosť ekonomiky s oknami a výklenkom vyššie. Ale niektorí remeselníci idú ďalej - naopak, rozširujú takéto okno a vkladajú do neho vitráže, pričom zdobia interiér kuchyne a vane. Ak to umožňuje deliaci materiál, môže sa otvor okna výrazne predĺžiť až na štvrtinu steny a vložiť okno zo sklenených tvárnic - čím sa zvýši osvetlenie kúpeľne a zachová sa potrebné súkromie.


    

Falošné okno

Vytvorenie falošného okna (imitácia súčasnosti) umožní zmeniť interiér za hranice uznania. Najbežnejšie spôsoby vytvárania napodobenín sú:

 • fototapety;
 • zrkadlové sklo;
 • matné sklo so svetlom;
 • farebné sklo alebo tavenie.

Harmonicky v kúpeľni bude vyzerať okrúhle okenné okienko. Ak nainštalujete podsvietenie za falošné sklo, kúpeľ bude vyzerať pohodlnejšie. Nástenné maľby - najviac rozpočtu, ale nepraktická možnosť: v priebehu času sa môžu odlupovať od zmien teploty a vlhkosti.


    

Zmena priradenia okna

Z okna môžete jednoducho vytvoriť praktickú funkčnú oblasť:

 1. Vo vytvorenom výklenku môžete dať sklenené police so svetlom, a ak ho rozložíte na podlahu, potom môžete namontovať bidet alebo inštaláciu na závesné WC.
 2. Ak nie ste zástancom otvoreného skladu, potom môžete pokryť výklenok pomocou sklopných dverí, takže dostanete úložnú skrinku.
 3. Účinne vo výklenku bude vyzerať zrkadlo so svetlom, pod ktorým môžete dať drez.
 4. Ak je práca plánovaná na inštaláciu vyhrievanej podlahy, potom je možné umiestniť výklenok do skrine kolektorov. Toto miesto je však vhodné aj na umiestnenie meracích a oddeľovacích potrubí.
 5. V zásade môže byť výklenok jednoducho usporiadaný na dekoratívne účely: panel s maľbou alebo trojrozmerné panely pomôžu vytvoriť osobitnú náladu v kúpeľni.


    

záver

Okno v kúpeľni je nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie pre kreatívne, kreatívne, milujúce neštandardné nápady a riešenia. Ak chcete poraziť v dizajne môžete okno akéhokoľvek tvaru a akejkoľvek veľkosti a dokonca aj uhlové, nech ide kdekoľvek - na ulici alebo v kuchyni.

Zanechajte Svoj Komentár