Detská postieľka

Vzhľad dieťaťa je novou etapou v živote mladej rodiny. Pripravujú sa na to vopred, v tomto okamihu sa rodičia približujú a spoločne sa starajú o svoje deti. V dome sú potrebné veci od prvých dní: vatové tampóny, plienky, plienky, kúpeľ, špeciálne hygienické výrobky, miesto na spanie. Náklady na všetky požadované položky môžu byť veľmi zaťažujúce pre mladé páry, niekedy ohromujúce. Mnohí sa snažia ušetriť peniaze, napríklad nezávisle vyrábať hračky, robiť postieľku vlastnými rukami.

Ak urobíte tú správnu kresbu, plánujete štruktúru postele, môžete nábytok používať už dlho, od chvíle, keď sa dieťa narodí až do 4. výročia. Je mimoriadne dôležité od prvého dňa naučiť dieťa spať oddelene. Je neprijateľné položiť ho do postele rodičov. Hoci väčšina mamičiek spí veľmi citlivo, ale vo sne sa môže stať nenapraviteľný. Okrem toho je ťažké odstaviť dieťa z rodičovského lôžka.

Výhody a vlastnosti tvorby postele sami

V predajniach nábytku na predaj mnoho modelov betlehemov z rôznych materiálov. Používa sa hlavne drevo a jeho deriváty, ale existujú možnosti plastov. Nie je vždy možné nájsť nábytok pre novorodenca, ktorý spĺňa všetky požiadavky, a vhodné výrobky majú veľmi vysokú cenu. V tomto prípade budú domáce dizajny vynikajúcou alternatívou, majú niekoľko výhod, vyjadrených v nasledovnom:

 1. Náklady. Samoobslužný nábytok bude stáť oveľa menej ako kúpené náprotivky, čo pomôže ušetriť rodinný rozpočet.
 2. Spoľahlivosť. Počas prípravy a montáže sa v každom štádiu kontroluje pevnosť všetkých kompozitných zostáv.
 3. Environmentálna šetrnosť. Posteľ pre vášho syna alebo dcéru je vyrobená iba z prírodného dreva, ktoré nevypúšťa škodlivé látky.
 4. Výlučnosť. Nezávislá kresba sa stane zárukou individuálneho, jedinečného produktu.
 5. Získanie skúseností. Pri práci človek získava nové zručnosti, ktoré sa môžu neskôr uplatniť pri výrobe takýchto predmetov.
 6. Kompatibilita s interiérom a štýlom miestnosti.

Pri výrobe postelí by sa mali dodržiavať určité pravidlá:

 • pre prácu je potrebné používať iba materiály šetrné k životnému prostrediu, medzi ktoré patrí prírodné drevo;
 • povrch by nemal mať ostré rohy, drsnosť, triesky, výčnelky;
 • výrobok musí zodpovedať výške, hmotnosti, fyziologickým parametrom dieťaťa.
 • je potrebné zabezpečiť ochranu pred pádom, prevrátením dieťaťa.
 • multifunkčné stavby sú vhodné pre malé byty alebo domy, pre ktoré môžete využiť voľné miesto pod nimi, inštalovať ďalšie boxy, vytvoriť ihrisko.

Dizajn a rozmery detských postieľok

Najjednoduchší spôsob, ako urobiť štandardný nábytok, ktorý sa skladá zo štyroch nôh, rám, matrac a čelo postele. Model sa používa výhradne pre spiace dieťa. Ak je kotvisko izolované po obvode stien s barmi, potom dostanete klasickú posteľ pre novorodenca. Aj keď pre túto kategóriu môžete použiť kolísku, ohrádku, hojdacie kreslo, pridané možnosti.

V malých miestnostiach je praktickejšie inštalovať multifunkčné predmety. Pre tento účel sú vybavené zásuvkami, komoda, ďalšie užitočné predmety. Veľmi funkčná posteľ s podkrovím, kde je lôžko umiestnené na druhom poschodí. Nižšie si môžete usporiadať detské ihrisko, nastaviť skrinky na ukladanie predmetov.

Neobvykle vyzerá nábytok vyrobený vo forme písacieho stroja. Toto je možnosť pre viac dospelých detí vo veku do dospievania. Neštandardný dizajn vám umožní vytvoriť neviditeľné skrinky, skryté pod kapotou alebo za dverami. Mnohé prvky budú musieť byť zložité, čo si bude vyžadovať určité tesárske zručnosti.

Medzi vlastné návrhy, môžete si vybrať posteľ-dom. Tento model je vhodný pre deti od 3 rokov. Existujú všetky prvky štandardného predmetu, ako aj dvere a okná, dvojposchodová strecha. Dekoratívne výrobky ozdobia akýkoľvek interiér, potešia každé dieťa.

Aký materiál na výrobu postelí

Pri samostatnej výstavbe detského nábytku je potrebné určiť materiály, ktoré budú použité v procese práce. Hlavnou požiadavkou je, aby použité suroviny boli šetrné k životnému prostrediu a nepoškodili vývoj dieťaťa. Pozrime sa na túto otázku podrobnejšie, zvážme najlepšiu možnosť pre všetky zložky štruktúry:

 1. Matrac. Odporúča sa zakúpiť si ho v špecializovanom obchode, pretože zakúpené modely sa vyrábajú s prihliadnutím na odporúčania vyvinuté ortopedickými lekármi. Ak plánujete používať posteľ viac ako jeden rok, potom je lepšie zvoliť obojstranné výrobky s rôznym stupňom tuhosti. Pre deti do troch rokov sa vyžaduje tvrdý, tvrdý povlak, ktorý prispieva k fixácii chrbta, správnemu vývoju tela. Výplň by mala byť vlna, nemali by ste mať modely, ktoré zahŕňajú vlnu a penovú gumu. Čalúnenie by malo byť tiež vyrobené z prírodnej tkaniny, má antiseptický povlak.
 2. Rám, lamely, nohy, bočnice. Pre milovaného dieťaťa by si mal vybrať len strom. Ak chcete pracovať fit ihličnany: borovica, smrek. Prírodné drevo dýcha, je dostatočne pevné, vhodné do každého interiéru. Tí, ktorí sa rozhodnú používať MDF alebo drevotrieskové dosky, by si mali uvedomiť, že dosky obsahujú fenolové a formaldehydové živice, takže musíte mať len modely s emisnou triedou E-0.
 3. Ochranné prostriedky Na predĺženie životnosti sú drevené povrchy ošetrené špeciálnymi zlúčeninami, sú lakované, lakované. Na tieto účely sa používa nitroenamel, akryl, vodou riediteľná farba pre detské izby. Veľkou možnosťou by bolo použitie vosku. Ak chcete zachovať textúru dreva, môžete použiť akrylový lak, iné možnosti majú vysokú toxicitu.

V prítomnosti voľných hotovosti si môžete zakúpiť pevné dreviny: masívny dub, smrekovec. To je najodolnejší materiál, výrobky vyzerajú bohaté, ale spracovanie surovín je dosť ťažké.

Robíme posteľ vlastnými rukami

Po pevnom rozhodnutí postaviť štruktúru sami, mali by ste pochopiť všetky nuansy spojené s jeho vytvorením. Pôvodne vytvorenie výkresu, v ktorom sú zobrazené všetky základné prvky. Potom získať potrebné materiály pre prácu, pripraviť nástroje, v neprítomnosti niektorého z nich, kúpiť znova.

Na základe tejto schémy sa suroviny označujú pod komponentmi. Sú rezané, kombinované do jednej štruktúry, ošetrené špeciálnymi zlúčeninami, maľované, lakované, zdobené. Pre zrozumiteľnosť podrobne zvažujeme hlavné etapy, ktoré zahŕňajú proces výroby klasickej postieľky.

Výkresy a diagram

Vytvorenie akéhokoľvek objektu nie je možné bez kreslenia. V grafickom zobrazení vytvorenom v určitom merítku sú uvedené rozmery uzlov. Na kompiláciu bude potrebné minimálne zručnosti pri kresbe, môžete použiť aj špeciálne programy. Pri tvorbe projektu by ste mali zvážiť:

 1. Rozmery miestnosti, kde bude výrobok inštalovaný. V priestrannej izbe si môžete zariadiť väčšiu posteľ.
 2. Rozmery štandardných výrobkov pre deti do troch rokov sú 120x60 cm, ak plánujete používať štruktúru v budúcnosti, mali by ste uprednostniť väčšie modely 150x60 cm, 180x70 cm.
 3. Zo spodnej časti detskej postieľky môžete vybaviť skrinky, v ktorých je uložený detský odev.
 4. Pre predškolákov je vhodné poskytnúť odnímateľné nárazníky, ktoré ich ochránia pred valením a pádom.
 5. Dizajn a dekorácia sa volia v závislosti od preferencií rodičov.

Potrebné nástroje a materiály

Pre výrobu a montáž lôžka budú potrebné nasledujúce materiály:

 • board;
 • MDF list;
 • laky a farby;
 • skrutky, upevňovacie prvky, gumené podpätky na nohách.

nástroje:

 • drevená píla, skladačka;
 • kladivo, skrutkovač, skrutkovač;
 • Vŕtačky;
 • meracie prístroje, jednoduchá ceruzka.

Hlavné časti a ich príprava

Štandardné lôžko sa skladá zo 4 nožičiek, 2 operadiel, bočných stien, odnímateľných bokov, rámu, lamiel, matraca. Posledná položka zo zoznamu je zakúpená v hotovom formulári, zvyšok je vyhotovený ručne. Proces je nasledovný:

 1. Podľa výkresu sa na strom aplikuje označenie všetkých súčastí. Môžete to urobiť pomocou pásky a jednoduchou ceruzkou.
 2. Píly, píly sú rezné prvky.
 3. Komponenty sú brúsené brúsnym papierom.
 4. V závislosti na dĺžke bočných stien sú brúskou vyrezané kovové uhly použité na inštaláciu matraca. Sú to vŕtané otvory pre skrutky, ktoré sa upevňujú na strom.
 5. Všetky komponenty sú natreté lakom.

Hlavné fázy montáže

Práca na montáži lôžka vyrobeného v nasledujúcom poradí:

 1. Zhromaždiť chrbát, ktorý sa nachádza na hlavu a nohu. Sú spojené s nohami.
 2. Pripravte základ pre matrac. Za týmto účelom sa kovové kovové rohy upevňujú na drevené strany pomocou skrutiek. Vrchné lamely sú k nim pripevnené kolmo na bočné steny.
 3. Operadlo a základňa pod matrac sú spojené pomocou nábytkového kovania, pre spoľahlivosť je lepšie použiť rohy.
 4. Na ráme je nainštalovaný matrac.
 5. Na každej strane sú odnímateľné ochranné nárazníky namontované na špeciálnych kovových alebo drevených armatúrach.
 6. V prípade potreby je hotový výrobok ozdobený.

Výroba a montáž lôžkového stroja

Z tohto dizajnu budú deti potešené. Urobte si silu každého. Ak to chcete urobiť, musíte urobiť výkres alebo si ho stiahnuť online. Potom môžete pristúpiť k vzoru dielov a zostavy. Práca pozostáva z nasledujúcich krokov:

 1. Bočné a predné steny sú vyrobené z nábytkovej dosky.
 2. Na bočných plochách sú výrezy, ktoré napodobňujú dvere automobilu, čím sa dieťa dostane dovnútra.
 3. Na jednej z koncových častí elektrickou pílou sa opatrne vyrežú otvory pre svetlomety a chladič.
 4. Ďalšie, niekoľko ďalších dosiek sú vyrezané, imitujúce kapotu auta, čelné sklo.
 5. Pripravujú sa kolesá.
 6. Drevené rohy sú upevnené na bočných stenách, na ktoré je položený základ matraca.
 7. Z pripravených dielov je namontovaný obdĺžnikový rám a namontovaný na kolesá.
 8. Výsledný polotovar je natretý alebo lakovaný.
 9. Základ je upevnený vo vnútri rámu, matrac je položený.Vlastnosti montážnych lôžok pre novorodencov

Pre novorodencov by mal byť dizajn postele mierne odlišný. Jeho štandardná veľkosť je 120x60 cm, keď dieťa dosiahne 3 roky, bude pre neho stiesnené. Pri plánovaní stojí za zváženie možnosť nastavenia výšky lôžka. Keď je dieťa malé, je vhodné umiestniť ho vyššie, a hneď ako sa naučí postaviť sa, z bezpečnostných dôvodov musí byť dno znížené.

Pre pohodlný spánok, omrvinky, rodičia, susedia, v postieľke by mala poskytnúť jednu odnímateľnú bočnú alebo koncovú stenu, ktorá vám umožní umiestniť ju v blízkosti rodičov. Vzdialenosť medzi tyčami po obvode je v rozsahu 2,5 - 6 cm, čo sú optimálne rozmery, pri ktorých dieťa nebude schopné stlačiť prsty alebo držať hlavu. Nezabudnite na pevnosť výrobku, dobrú fixáciu odnímateľných prvkov.

Okrem týchto funkcií, často nohy postele nastaviť na kolieskach, takže je mobilný. Tiež vybavené kyvadlovými mechanizmami alebo kývaním. Ich použitie odporúčajú pediatri. To uľahčuje dieťaťu pokoj. Odporúča sa použiť nárazník len v prvých mesiacoch, potom by sa mal odstrániť, aby sa zvýšil pohľad na svet dieťaťa.

Posteľ dekoru mäkké strany vlastného krajčírstva

Nielen otec môže prispievať do rodinného rozpočtu tým, že pripraví detskú postieľku. Mama sa môže pripojiť k tomuto procesu ozdobením produktu mäkkými stranami. Externe sa hack podobá krytom naplneným plnidlom. Okrem dekoratívne funkcie, vykonávajú praktické, chrániť dieťa pred náhodnými údermi na tyče, nedovoľte mu držať ruku medzi nimi. Pri šití by ste mali spĺňať určité požiadavky:

 • Tkanina by mala byť len prírodná, ľan, kaliko, bavlna. Ako plnivo je potrebné použiť vlnu.
 • Materiál je lepšie zvoliť ľahké, pastelové odtiene, ktoré majú dobrý vplyv na psychiku dieťaťa.
 • Ak je kresba, potom by mala byť stredne veľká, malá ho obťažuje.

Majster triedy na výrobu poschodovej postele

To je ideálne pre rodinu s dvoma deťmi rovnakého veku, či už je to chlapec a dievča alebo deti rovnakého pohlavia. Dizajn poschodovej postele sa opakuje jednoúrovňový. Malý rozdiel je len v prítomnosti rebríka, výška výrobku, upevnenie oboch krabíc na rovnakých podperách. Pre bezpečnosť je na vrchu umiestnený vrch, ktorý sa nachádza po obvode. Ak chcete pochopiť všetky zložitosti modelu, zvážte majstrovskú triedu na vytvorenie takejto postele:

 1. Pripravíme dosky s prierezom 3,5 x 10 cm, podľa zvolenej schémy sme vyrezali 4 polotovary po 190 cm, každý po 4 - 180 cm, po 4 - 80 cm.
 2. Na 190 cm dosky, odchádzajúce z každej hrany o 30 cm, na oboch koncoch od hornej a dolnej strany robíme drážky pre šírku priečok 3,5 x 10 mm.
 3. Zbierame bočné chrbty. Za týmto účelom, s pomocou segmentov 80 cm pripojte dve nohy-podpery.
 4. Hotové chrbty sú spojené pomocou 4 sekcií 180 cm, inštalovaných vo vonkajších koncových drážkach.
 5. Základ a matrac tvoria základ matraca. Za týmto účelom sú lamely pribité po obvode oboch vrstiev po bočných stenách. Tu ich nemôžete vložiť, vďaka bočným stránkam v kruhu.
 6. Vystúpame po schodoch. Jeho dĺžka by mala byť vzdialenosť od spodného okraja bočnej priečky k hornému okraju podpery.
 7. Nainštalujte nárazníky, vložte matrac.Samonosné postele s úložnými boxmi

Základom pre výrobu takého dizajnu môže byť akékoľvek kreslenie štandardného lôžka. Jediný rozdiel bude v prítomnosti plných bočných stien a zásuviek. V prvom rade je potrebné určiť ich počet. Môže to byť jeden prvok, ktorý zaberá celý priestor pod postieľkou, dva, a dokonca tri. Tiež stojí za zváženie typu posuvných častí. Existujú dve radikálne odlišné možnosti: nezávislé od hlavného telesa, pripevnené k rámu, posuvné na vodidlách.

Proces výroby produktu bude podobný príprave a montáži bežnej detskej postieľky. Tu je potrebné zabezpečiť nie nohy, ale bočné steny a medziľahlé priečky, na ktorých budú vodidlá pripevnené. Tiež stojí za to zvážiť skutočnosť, že medzera medzi podlahou a spodnou časťou zásobníka by mala byť aspoň 1 cm.

Pre výrobu krabice je potrebné pripraviť štyri drevené kusy, ich rozmery závisia od veľkosti priestoru pod posteľou. Ďalej sú spojené v obdĺžnikovej alebo štvorcovej krabici, list drevotrieskovej dosky a preglejky je pribitý na dno. Na posilnenie konštrukcie odspodu sú po celom obvode inštalované 4 oporné lišty, ktoré tvoria doplnok, ktorý umožňuje ukladať ťažšie predmety.

Spôsoby ako ozdobiť

Pre detskú postieľku sú rovnako dôležité podmienky pre pohodlie a praktickosť dizajnu. Na zlepšenie podmienok pre dieťa sa používajú pomocné dekoratívne prvky, ktoré majú aj množstvo užitočných funkcií. Zvážte najobľúbenejšie možnosti na zdobenie tejto položky:

 • Canopy. Elegantný baldachýn, ktorý je šitý z akejkoľvek prírodnej tkaniny. Táto položka sa odporúča používať do 4-5 mesiacov.

Okrem dekorácie, výrobok slúži ako ochrana pred hmyzom. Akumuluje veľa prachu, takže sa musí často umývať.

 • Canopy. Na rozdiel od predchádzajúcej verzie sa používajú iba ľahké, transparentné materiály: tyl, organza, závoj. Upevnenie sa vykonáva pomocou tyče.
 • Záclonka Toto je rám spodného okraja lôžka. Uzatvára spodnú časť nábytku, ktorý dokonale zakryje niektoré chyby, ktoré sa vyskytli pri vlastnej výrobe postieľky.
 • Závesné hračky. Často sú pozastavené v páre s hudobným mobilom. Tento typ dekoru je vyrobený z kartónu alebo tkaniny. Prispievať k rozvoju dieťaťa. Môžu mať najrôznejší vzhľad, či už ide o snehové vločky, zvieratá, kvety alebo iné.
 • Samolepky. Môžete si ich kúpiť v každom obchode s nábytkom. Pri ich upevňovaní stojí za to dbať na to, aby sa k nim dieťa nedostalo.

Maľovanie postele - ktorá farba je lepšie použiť

Pri priemyselnej výrobe detských postieľok používame olejové farby. Zlepšujú vzhľad, chránia povrch pred poškodením, ľahko sa čistia od nečistôt. Pri výbere vlastných farbív by ste mali študovať ich zloženie, uistiť sa, že neexistujú žiadne toxické, toxické prvky. Tieto požiadavky sú splnené:

 • Akrylové farby na vodnej báze. Отличаются высокой стоимостью и хорошими эксплуатационными качествами.
 • Нитрокраски. Не имеют выраженного запаха, стоят недорого, быстро сохнут.
 • Водоэмульсионные. Характеризуются длительным сроком службы. С их помощью можно скрыть неглубокие трещины.
 • Воск. Самый дорогой вариант. Je to bezchybný, vysoko kvalitný povlak s vodoodpudivými vlastnosťami.

Tipy pre výber matraca a vankúše pre dieťa

Človek nemôže robiť bez vankúša. Je to spôsobené ľudským telom. Prvok podporuje ohýbanie krčnej chrbtice, podporuje prietok krvi do mozgu. Dieťa začína uzatvárať tento objekt vo veku 1-2 rokov v závislosti od jeho fyzického vývoja. Výrobok by mal mať obdĺžnikový tvar od 30x40 do 40x60 cm, jeho hrúbka by mala byť: pre deti do troch rokov - 3-4 cm, po - 5-6 cm Jeho pružnosť zaujíma dôležité miesto, príliš mäkký vankúš bude viesť k bolesti krčného stavca, rýchla únava.

Ako plnivo sa používa vtáčia chmýří, prírodná vlna, pohánková šupka, holofiber, latex. Posledné tri možnosti sú najlepšie v pružnosti. Pri výbere textilného materiálu by sa malo uprednostniť prírodné vlákno ošetrené antiseptikami. Je lepšie zvoliť modely, v ktorých je kryt zapínaný na zips, potom môžete kontrolovať stav plniva.

Na rozdiel od vankúša je potrebné matrac z prvých dní dieťaťa. Mal by byť hypoalergénny, bezpečný, absorbovať a odparovať tekutiny bez akýchkoľvek problémov. Pre deti je veľmi dôležitá aj elasticita, preto je potrebné užívať len ortopedické výrobky. Ostatné požiadavky na výplň a čalúnenie sú takmer rovnaké ako vankúše.

Výber posteľnej bielizne

Každá osoba počas spánku získava silu a deti stále rastú a vyvíjajú sa. Každý rodič chce, aby bol tento moment pokojný. V tejto problematike im pomáha posteľná bielizeň, ktorá by mala byť vysokej kvality, vyrobená z prírodných materiálov. Na tieto účely sa používajú tieto druhy tkanín: t

 • bavlna,
 • kaliko,
 • satén,
 • kaliko,
 • ľan,
 • bambus.

Farba vybraného plátna by mala byť neutrálna, je lepšie použiť pastelové, svetlé farby, ktoré vás spia. Pre novorodencov je vhodný výrobok bez vzoru, staršie deti, ale nie dospievajúci, sú spodnou bielizňou s potlačou svojich obľúbených postáv z animovaných seriálov. Aj pri výbere posteľnej bielizne stojí za to venovať pozornosť:

 • materiál by nemal strácať svoju štruktúru a farbu pred častým umývaním;
 • neberte oblečenie s gombíkmi, stuhami, čipkou;
 • výplň by sa mala vybrať z vlny alebo vlny;
 • používať rôzne tkaniny podľa ročného obdobia.

záver

Po štúdiu hotových schém, po zvážení všetkých pozitívnych a negatívnych stránok spojených s nezávislou produkciou postieľky pre vaše dieťa, bude každý rodič stavať podobnú štruktúru. V tomto procese sa môžu zúčastniť všetci členovia rodiny. Ocko pripraví a zmontuje rám a mama si vyberie matrac, vankúš, posteľnú bielizeň, do prvkov dekorácie domov. To nielen zachráni rodinný rozpočet, ale aj ukázať dieťaťu, že sa o neho starajú, milujú ho.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár