Foto tapetu v interiéri modernej kuchyne

Krásna a sofistikovaná tapeta v interiéri kuchyne vyzerá najlepším možným spôsobom. Povrchová úprava tohto typu umožňuje vizuálne zväčšiť priestor miestnosti, zdvihnúť strop av čo najkratšom čase vykonať jeho úpravu. Je možné použiť utierky pre bežné kuchyne a miestnosti kombinované s predsieňou. Jedinou požiadavkou je starostlivý výber obrázkov a vhodný typ tlače. V závislosti od technológie prenosu vzoru, použitého základu a ochrany sa životnosť výrobkov môže výrazne líšiť. Ak chcete správne vyzdobiť byt a nebojte sa o potrebe re-opravy, musíte sa naučiť všetky tipy a odporúčania pre výber najlepších obrazov. Musíte tiež starostlivo dodržiavať pokyny o optimálnej gamma, grafe a veľkosti fototapety. Po preštudovaní tipov na výber produktov, majitelia budú môcť ľahko a ľahko nájsť krásne a praktické modely.

Výhody fotografie tapety v kuchyni

Jasné, svetlé alebo monochromatické tapety môžu byť použité v rôznych oblastiach oblasti, kde varenie a jedenie. Ale hlavnou výhodou takejto dekorácie nie je možnosť jednoduchého stylingu, ale ich univerzálnosť. Sú ideálne pre malú kuchyňu a priestrannú jedáleň. Medzi ďalšie výhody neobvyklých materiálov na tlač fotografií patria:

 • Možnosť lacného návrhu opravy.

Dokonca aj jednoduchý headset s monofónnym dizajnom na pozadí krásneho prevedenia s jasným obrazom bude vyzerať elegantne a neobvykle.

 • Jednoduchosť vizuálneho nárastu v malých miestnostiach.

Správne vybrané kresby a ornamenty pomôžu zmeniť vnímanie voľného priestoru.

 • Jednoduchá inštalácia.

Na rozdiel od dosiek z dlaždíc alebo plastov je povrchová úprava kotúčov lepená rýchlo a jednoducho. Súčasne sa väčšina typov materiálov ľahko umýva, nezmizne na slnku a znáša účinky jemných domácich chemikálií.

    

Tipy na výber

Pred nákupom fototapety, majitelia potrebujú zhodnotiť ich trvanlivosť, praktickosť, originalitu a štýl. Dokonca aj prevládajúci farebný gamut ovplyvní vnímanie takejto úpravy. V prvom rade sa odporúča vyhodnotiť kvalitu a typ základne použitej pri výrobe. Budú hrať dôležitú úlohu v dĺžke webu. Druhým najdôležitejším faktorom bude spôsob tlače. Z vybranej aplikačnej technológie bude závisieť "šťavnatosť" na obrázku a jeho odolnosť voči vlhkosti, vystavenie slnečnému žiareniu. Téma obrazu na plátne bude mať osobitný vplyv na domácnosti, pretože v kuchyni trávia čas na rodinných obedoch a večere. Preto by sa príliš tmavé alebo zatemnené typy fotografických tapiet nemali umiestniť do miestností, kde sú často deti a dospievajúci. Ale aktívna povaha bude dokonca užitočná: takéto plátna prispejú k ich múdrym a vyváženým rozhodnutiam.


    

Kvalitou materiálu

Z vlastností zvolenej fotografie tapeta priamo závisí od ich životnosti, bezpečnosti. Existujú nasledujúce typy materiálov:

 • papiera;

Rozpočtová možnosť, vyznačujúca sa najmenšou odolnosťou voči škodám. Nedá sa čistiť saponátmi. Prípustný typ pre kombinované priestory: mal by byť umiestnený čo najďalej od varnej zóny.

 • netkanej;

Najodolnejší typ, ktorý sa ľahko čistí domácimi chemikáliami (neabrazívne gély). Trvá mnoho rokov.

 • vinyl;

Má o niečo menšiu odolnosť voči opotrebeniu ako netkaná textília. Zároveň majú nižšiu cenu a patria k najobľúbenejším typom.

 • textílie.

Použitie týchto materiálov na dekoráciu stien v jedálenskom priestore, najviac vzdialený od varnej zóny. Rýchlo akumulovať prach a ťažko sa čistí.

Prítomnosť ochrannej vrstvy je prijateľná pre netkaný a vinylový typ. Práve tieto materiály odporúčajú odborníci dávať prednosť.

    

Typ a formát tlače

Vykonávanie dekoratívneho lepenia stien sa môže vykonávať rôznymi spôsobmi. Medzi príslušných výrobcov technológií patria:

 • latex;

Vodí sa vo vodnej farbe s latexom. Pri sušení sa farba neabsorbuje do podkladu a pretrváva na povrchu. Výkres je nasýtený, odolný voči opotrebeniu.

 • eko-rozpúšťadla;

Vyrába sa pomocou farebných atramentov vyrobených na báze ekologických rozpúšťadiel. Týka sa lacnejšej možnosti. Ale počas prvého týždňa plátna, maľované touto technológiou, majú mierny nepríjemný zápach.

 • UV.

Kalenie farieb sa vykonáva okamžite (pod vplyvom ultrafialového žiarenia). Hotový obraz má maximálny jas a sýtosť.

Textúra hotového plátna môže byť lesklá, matná s hladkým povrchom. Neštandardné formáty zahŕňajú modely so simulovanou povrchovou omietkou, ľanom, plátnom, hrubým pieskom.

    

Veľkosť webu

Určenie požadovanej veľkosti plátna s potlačou sa odporúča po prerokovaní všetkých nuancií s výrobcom. Zvyčajne sú jednotlivé prvky obrazu zlepené dohromady. Niektorí výrobcovia však tlačia kresby na určitých častiach plátna, ktoré sa v budúcnosti budú musieť lepiť na vložku (s nepatrným nenápadným švom). Počet častí, z ktorých sa bude obraz poskladať, závisí priamo od veľkosti kompletného obrázka. Napríklad plátna s parametrami 3 × 1,5 m sú zvyčajne narezané na 3-4 kusy. Ale úzke prúžky na zdobenie dverí alebo prilepenie zástery poskytuje výrobca ako celok.

Lepenie stien veľkými alebo malými plátnami je veľmi ťažké: povrch musí byť dokonale rovný, po nalepení musia byť všetky vzduchové bubliny opatrne odstránené zospodu. Nedostatok zručností v takejto práci môže viesť k poškodeniu získaného materiálu.

    

Štýl a farba

Vytvorenie kompetentného dizajnu pri prilepení jednej zo stien (alebo jej časti) fotografickou tapetou je založené na zohľadnení všetkých aspektov kombinácie. Celkový vzhľad dekorácie a nábytku by mal zodpovedať rovnakému štýlu. Správnym výberom plátna s optimálnou farbou obrázka pomôžete pri nasledujúcom náznaku v smeroch:

 • moderné;

Je povolený výber obrázkov v jasných farbách s bohatými prechodmi, zvýraznením svetla a tieňa.

 • city;

Obmedzený štýl by mal byť doplnený obrazom v odtieňoch šedej alebo šedej olivy. Vhodné budú plátna s prevládajúcou sivou sivou farbou.

 • Provence;

Teplé odtiene, výhľad na polia so suchou slamou, levanduľou alebo výhľad na slnkom zaliatej ulice sú ideálnym doplnkom do smeru.

 • high-tech a moderné;

Prísne formy, prevaha šedých a miernych svetlých inklúzií (modrá, modrá, fialová, oranžová) zdôrazňujú vytvorený štýl a dodávajú mu úplný vzhľad.

 • classic.

Typy palácov so základnou šedou farbou a zeleným postriekaním dokonale dokreslia miestnosť v klasickom dizajne.


    

Výber grafu

Výber optimálneho obrázka pre tlač alebo hotové tapety, musíte vziať do úvahy zvláštnosti ich vplyvu na osobu. Medzi najobľúbenejšie témy obrazov patria:

 • krajiny (lesy, vodopády, pláže): ideálne pre vytvorenie harmonickej a pokojnej atmosféry;
 • mestá: milovníci obmedzenia vo všetkých detailoch sa budú páčiť viac, táto možnosť prispieva k meraným odrazom;
 • zelenina a ovocie: veľké prvky alebo ich kompozície zdôraznia veselú dispozíciu majiteľov a vytvoria osobitný komfort;
 • motívy kvetinových listov: typy suchého sena alebo makrofotografia vetvičky sakury umožnia majiteľom a ich hosťom cítiť sa bližšie k prírode;
 • fotogaléria vlastných obrázkov: skvelé riešenie pre veľkú rodinu, táto koláž bude klásť dôraz na ich priateľskú atmosféru a vytvoriť príjemnú atmosféru;
 • staroveké fresky, maľby a mapy: vhodnejšie pre zasnený charakter a ľudí naklonených k dlhodobým odrazom, vytvoria diskrétny dizajn.


    

Výber podľa konfigurácie vašej kuchyne

Rozmery a usporiadanie priestorov, ktoré majú byť vybavené pri výbere fotografických tapiet, by mali mať maximálny vplyv na výber vhodného prevedenia. Nesprávne vybrané výrobky môžu nielen zhoršiť celkový vzhľad kuchyne, ale tiež zdôrazniť všetky jeho nevýhody. Výnimkou sú len priestranné kuchynské izby, v ktorých je možná realizácia akýchkoľvek nápadov majiteľov. Vo veľkej miestnosti je možné umiestniť tkaniny alebo papierové utierky s neštandardnou textúrou (napríklad ľan, omietka). Značná odľahlosť od varnej zóny pomôže ľahko zachovať ich príťažlivosť a vykonávať čistenie tak často, ako majitelia chcú. Ale pre miestnosti s neštandardnými parametrami (úzkymi, malými) by sa mali vyberať s osobitným dôrazom na tapetu na základe príbehu a farebnej schémy.


    

Pre malú kuchyňu

Pre malé miestnosti, ktoré je potrebné vizuálne rozšíriť, by ste mali vybrať príbeh s odstránenými a odstránenými objektmi. Pohľad na oceán s parapetom umožní každý deň pamätať na príjemnú dovolenku. Veľkoformátová fototapeta zobrazujúca kaňony, skaly pri mori vytvorí pokojnú a meranú atmosféru. Pôvodná možnosť rieky vedúcej do diaľky a výhľad z balkóna na talianske a francúzske polia. Ale hlavnou požiadavkou pre vizuálne zvýšenie v kuchyni bude výber obrazu v jasných farbách. To, že umožní, aby sa jej oblasť viac, bez toho, aby sa uchýlil k prepracovaniu.

Môžete si vybrať malú veľkosť a tapetu v jasných farbách. Aby to však vyzeralo primerane v interiéri, malo by sa uprednostniť iba plátno s odľahčenou centrálnou časťou.

Pre kuchyňu s nízkymi stropmi

Vizuálne zvýšiť výšku stien v miestnosti, pomocou tapety, je pomerne jednoduché. Na tento účel stačí vybrať model s obrazom vysokých prvkov, ktorý sa nachádza vľavo a vpravo, v centrálnej časti alebo v celom priestore plátna. Napríklad vysoké tulipány alebo sedmokrásky umiestnené na svetle sivom alebo svetlom olivovom pozadí pomôžu zvýšiť strop a vytvoriť harmonickú atmosféru. Pre moderné a high-tech sa odporúča zvoliť si viac „striktných“ obrazov: typy výškových budov, obrazy so starými stromami. Pre jasnejší dizajn si môžete vybrať plátna so zvislými pruhmi rôznych farieb. Pre klasický smer sa odporúča zvoliť materiály s plnohodnotnými obrázkami: obrazy krajiny v popredí, na ktorom sa nachádzajú stromy, alebo kresby s výhľadom na megalopolis z pohľadu z vtáčej perspektívy.

Pre úzku kuchyňu

Skutočným spôsobom vizuálneho zväčšenia úzkej miestnosti je prilepenie fotografickej steny krátkej steny. Vyberte si pre tlač by mali byť svetlé a pastelové vzory s jasnými inklúziami alebo bez nich. Hlavnou požiadavkou je výber obrázkov s panorámou, výhľadom na otvorené priestranstvo, krajinu. Obraz s nízkou trávou v predsvitnom opare, obrázky s kvetmi, kresba mestskej fontány na námestí sú výbornými možnosťami pre vytvorenie kompetentnej atmosféry. Je dôležité si uvedomiť, že vysoké prvky vľavo a vpravo, oblúkový rám s takýmto dizajnom by nemali chýbať. Vedú k ďalšiemu poklesu podlahovej plochy. Tkaniny s podobnými vzormi sa môžu prilepiť na „dlhú“ stenu oproti varnej zóne. Pred neštandardným vybavením sa odporúča umiestniť originálnu jedálenskú skupinu: okrúhly alebo štvorcový stôl, 2-4 stoličky.

Pre priestrannú kuchyňu

Pre kuchyne, rozšírené kombináciou obývacej izby, si môžete vybrať tapetu s jasnou, svetlou alebo tmavou fotografickou tlačou. Veľká plocha areálu umožňuje realizovať akékoľvek želania vlastníkov. Na stene vzdialenej od varnej zóny sa odporúča mať neštandardnú povrchovú úpravu. Napríklad nie je ďaleko od jedálenského kúta v priestrannej hale. V štúdiu je možné plátno s fotografickou tlačou použiť na vytvorenie originálneho a zároveň hladkého prechodu medzi jednotlivými časťami puzdra. K tomu, lepidlo tapetu by mala byť na stene, ktorá je spoločná pre oblasti varenia a odpočinku. Atraktívnosť a myšlienka umiestnenia takejto povrchovej úpravy vedľa pohovky patriacej do jedálenskej skupiny. Je pravda, že je potrebné vziať do úvahy výšku čalúneného nábytku: nemala by pevne zakrývať tapetu, inak sa celkový vzhľad zvoleného obrázka zlomí.


    

Výber v závislosti od umiestnenia na svetových stranách

Jasné osvetlenie miestnosti alebo úplná neprítomnosť slnečného svetla počas dňa v kuchyni tiež ovplyvňujú funkcie výberu optimálnej tapety s tlačou fotografií. Pri prezeraní možností sa majiteľom domov odporúča používať nasledujúce tipy:

 • pre izby na severnej strane;

Nedostatok slnečného svetla vedie k väčšej neistote týchto miestností. Najlepším riešením by preto bol výber materiálov s pastelovými podkladmi a jasnými prvkami v teplých farbách. Napríklad pohľad na krásnu ulicu z rohu (čo najbližšie k stene lemovanej červenou alebo oranžovou tehlou) zvýrazní útulnosť nastavenia. Dobrou možnosťou by bol výber modelov so žltými kvetmi, ovocie.

 • pre izby na južnej strane.

Vytvorenie harmonického prostredia pomôže materiálom s obrázkami v chladnom pásme. Môže to byť napríklad obrázok s holubmi odletujúcimi do neba, obrazy nádrží. Dobrá voľba s tmavými plátnami: výhľad na nočnú metropolu, les alebo džungľu (tmavo zelená), mólo v oblačnom počasí.

    

Pre svetlé alebo monochromatické kuchyne

Hranie na kontrastoch kvôli prilepeniu jednej z kuchynských stien s nezvyčajnou úpravou fotografickou tlačou je chybné rozhodnutie. Koniec koncov, vybrané tapety by mali harmonicky dopĺňať zvyšok konštrukčných materiálov. V monochromatických oblastiach sa odporúča použiť povrch v šedo-modrej, šedobielej farbe. Dodatočné osvetlenie plátna pomôže zdôrazniť sofistikovanosť situácie. Svietidlá by mali byť umiestnené tak, aby sa nerozlišovali spoje ani spoje jednotlivých častí zostaveného obrazu. Sú vhodné pre jednofarebnú miestnosť a obraz v sépia: teplé hnedé a čierne tóny vytvoria špeciálny komfort. Pre svetlé izby je oveľa jednoduchšie vybrať optimálny vzor pre plátno s fotografickou tlačou. Prevažne červené farby dekorácie (plastové zásterové panely, kuchynský set) doplnia plátno bielym alebo svetlosivým pozadím a veľkými červenými plodmi alebo kvetenstvami. Pre iné farby vyberte povrch by mal byť rovnaký princíp.


    

Možnosti pre lepenie fotografie tapety v kuchyni

Ak chcete štylizovať miestnosť, kde sa vykonáva varenie a jedenie, pomocou utierok s fotografickou tlačou, môžete to urobiť inak. Tradičnou možnosťou je prilepenie takejto steny. To vám umožní získať veľký obraz, ktorý prenesie majiteľov na pláže, do veľkých miest, alebo jednoducho potešiť oko s jeho jas. Stenu môžete prilepiť úplne alebo čiastočne. V domácnostiach, kde sa chovajú zvieratá, dieťa vyrastá, len hornú polovicu steny je možné prelepiť látkou. Nižšia - na obloženie dlažby, umelého kameňa. Z plátna malej veľkosti môžete urobiť krásny panel. Je tiež prijateľné lepenie kuchynskej zástery. Toto je lacnejšia možnosť na úpravu izby. Zároveň umožňuje nezvyčajný doplnok ku každému headsetu. Je pravda, že výkres sa odporúča zatvoriť priehľadný plast. Môžete tiež vložiť kuchynské dvere. Predbežne sa odporúča vidieť, ako nezvyčajný takýto dizajn vyzerá s výhľadom na ustupujúce objekty (kresby s chodníkom vedúcim do hôr alebo lesov, populárne sú pohľady na starobylé ulice).


    

záver

Rovnako ako v priestrannom dome, av malej Khrushchev lepenie tapety v kuchyni je múdry a ziskové riešenie. Takéto materiály sú rýchlo lepené, odolné voči poškodeniu a ľahko sa čistia. Najobľúbenejšou možnosťou pre ich použitie je vkladanie stien. Ale na úzke plátna s šálkami kávy, bobúľ, druhov megalopolis sa dá použiť na úpravu kuchynskej zástery. Ale obrazy, ktoré vedú oči preč, ideálne na vkladanie dverí. Použitie možností pre pôvodný dizajn je povolené pre akúkoľvek oblasť priestoru. Správne vybraný dizajn a plátno formát pomôže zlepšiť celkový vzhľad kuchyne. Preto pred nákupom dokončovacích materiálov s fotografickou tlačou odporúčame starostlivo preštudovať všetky odporúčania špecialistov a určiť kritériá pre výber najlepších modelov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár