Dizajn kuchyne s ostrovom

Umiestnenie kuchynskej linky, v ktorej väčšina nábytku stojí pozdĺž stien, a niektoré prvky sú umiestnené samostatne v strede miestnosti, sa nazýva ostrovná kuchyňa.

Usporiadanie kuchyne je najlepším ostrovom pre maximálne pohodlie a pohodlie, to vám umožní variť pre dvoch alebo troch ľudí naraz, a to môže byť tiež použitý ako stôl alebo bar pult.

Mať ostrov v kuchyni je sen mnohých žien v domácnosti. Je to naozaj pohodlné a môže vyzerať veľmi krásne. Interiér kuchyne s ostrovom môžu byť vyrobené v akomkoľvek štýle, od klasickej krajiny alebo od provensálskej k modernému minimalizmu alebo hi-tech.

Dizajn kuchyne s ostrovom je vyvinutý s prihliadnutím na veľkosti miestnosti. Skutočný, plnohodnotný ostrov sa zmestí len na pevnú plochu najmenej 16 metrov štvorcových.

V takom prípade, ak je kuchyňa oveľa menšia, dizajnéri môžu ponúknuť kompaktné riešenia, ako napríklad „polostrov“, alebo dotovať ostrov barovým pultom.

Kuchynský ostrov líši od ostatných kuchýň v najracionálnejšej ergonómii. Na jednom mieste sú všetky potrebné uzly hostesky zhromažďované naraz: drez, sporák, rúra, niekedy dokonca skriňa - všetko závisí len od veľkosti ostrova, v závislosti na veľkosti a výzdobe kuchyne.

Interiér kuchyne s ostrovomVyzdobený v niektorom zo štýlov, vyzerá oveľa zaujímavejšie ako obvyklá kuchyňa kvôli odchodu zo „hlavného“ umiestnenia hlavných funkčných jednotiek. Okrem toho je v blízkosti stien miesto, kde si môžete dať pohovky pre odpočinok, alebo priestranné skladovacie systémy.

funkcie

Dizajn kuchyne s ostrovom - To nie je len schopnosť „urobiť krásne“, ale aj možnosť pre najpohodlnejší a individuálny dizajn kuchyne pre špecifické okolnosti. Napríklad ostrov môže slúžiť ako sekací stôl a schovať umývačku pod stolom.

Ak to rozmery kuchyne dovoľujú, môžete na stolovú dosku ostrova nainštalovať drez a sporák, pričom v strede medzi nimi nechávate miesto na prácu a na spodnom mieste nie je len umývačka riadu, ale aj rúra a dokonca aj chladnička.

Kuchynský ostrov - to je možnosť transformácie, napríklad umývadlo a sporák môžu byť odstránené pod stolom a získať veľký stôl, na ktorom môže veľký počet hostí ľahko sedieť. Rozšírené pracovné plochy môžu ďalej zvýšiť ich počet.

dispozície

  • Island. Najčastejšie interiér kuchyne s ostrovom postavený nasledovne: ostrov je umiestnený oddelene, približne v strede miestnosti a zvyšok nábytku je umiestnený pozdĺž stien.

  • Peninsula. Vo variante polostrova je ostrov ukotvený s kuchynskou linkou alebo jednou zo stien.

  • Súostrovie. Najťažšia možnosť dizajn kuchyne s ostrovom zvané súostrovie, to znamená skupina ostrovov. V tomto prípade sa ostrov skladá z dvoch „polostrovov“, z ktorých jeden je vysoký, druhý je nižší. Táto možnosť má skvelú funkčnosť, ale je vhodná len vo veľmi veľkých kuchyniach.

Kuchynský ostrov vhodný pre prácu aj preto, že výška jeho povrchov môže byť nastavená podľa vašich predstáv. V drahých kuchyniach sa to robí pomocou špeciálneho diaľkového ovládača.

Pri vytváraní takejto kuchyne nie je fantázia žiadnym spôsobom prepojená. Ostrov môže byť v rovnakej farbe ako kuchyňa, a kontrastný, hrať úlohu jasný akcent. Všetko závisí od štýlu, v ktorom je miestnosť dokončená.

Pozrite si video: Výhodný pronájem restaurace s kuchyní Ostrov u Lanškrouna (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár