Strecha šindľov

Drevené šindle používané po stáročia ako zastrešenie, pre ruské dediny a mestá - to bol najdostupnejší materiál, ktorý poskytoval spoľahlivú hydroizoláciu a tepelnú izoláciu domov. Po móde pre materiály šetrné k životnému prostrediu,šindľové strechy začali stavať znova v moderných podmienkach.

Strešné šindle volal rôznymi spôsobmi: pásový opar, radlica, tes, gorodets. Bez ohľadu na názov zostáva podstata rovnaká - drevené dosky položené na streche v dvoch alebo troch vrstvách.

Kvalitatívne položené a spracované strecha šindľov môže pravidelne slúžiť viac ako sto rokov, bez zmeny jeho vlastností. Majstri, ktorí môžu ležať drevené šindle v Rusku, takmer o nič viac, toľko ľudí sa musí znovu učiť a učiť sa zo skúseností zo zahraničia, v krajinách, kde sa táto zručnosť nezabúda, a klíma je blízka našej.

Napríklad, vreteno sa vyrába v Nemecku, jeho výrobná výroba bola stanovená na dlhú dobu a hotový výrobok je v podstate zastrešenie šindľov - drevené obklady.

Strecha šindľov okrem svojich environmentálnych vlastností má aj technické výhody, pri pokládke medzi prvky sa vytvárajú malé trhliny, ktoré sú počas dažďa napučané, zatvárajú sa a za slnečného počasia sa povlak zmenšuje, čím sa zabezpečuje proces samočinného vetrania.

Strešné šindle rozdelené do dvoch typov, v závislosti od spôsobu výroby: rezané a štiepané. Suroviny vybrali iba drevo odolné voči vlhkosti, ťažké a dechtové. Používa sa smrekovec, dub, lipa, osika alebo kanadské červené cédrové drevo.

Pásový opar môže byť v rôznych odtieňoch, v závislosti od typu dreva, z ktorého bol vyrobený, napríklad cedrové šindle majú purpurovo červený odtieň, zatiaľ čo smrekovec je svetlo béžový. Ale pôvodná farba hotovej strechy je z drevené šindle, po dlhú dobu nezostane, v procese vystavenia zmenám počasia, povlak sa sivej.

Inštalácia šindľov sa vykonáva dvojitým alebo trojitým spôsobom, v závislosti na konštantnom počte dosiek naprieč. Trojitá vrstva je považovaná za spoľahlivejšiu. Relatívne malá hmotnosť strechy, pätnásť až sedemnásť kilogramov na meter štvorcový, nie je potrebné budovať silný krovový systém.

V tomto prípade by mal byť vetrací priestor usporiadaný tak, aby sa odstránila vlhkosť a samotný materiál by mal byť ošetrený antiseptickým impregnačným prostriedkom a činidlami proti vznieteniu.

Pozrite si video: Prvé šindle sú na streche (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár