Stropné maľovanie

pre farbenie stropom Bežne sa používajú vodou riediteľné farby. Sú bezpečné pre ľudské zdravie, ľahko sa riedia - na to potrebujete iba obyčajnú vodu, nie sú potrebné žiadne rozpúšťadlá. Ďalšie farby na báze vody - rýchlo schnú.

V poslednej dobe návrhári navrhli opustenie čisto bielych stropov, a tu majú výhodu aj farby na vodnej báze, pretože sa dajú ľahko tónovať v rôznych odtieňoch. Okrem toho majú rovnako dobrú kryciu schopnosť na betóne, ako aj na drevenom povrchu a na kamenných povrchoch.

náradie

Ako maľovať strop? Aby ste dosiahli výsledok, musíte začať s prípravnými prácami.

Aby bolo možné správne natrite strop, musíte pripraviť vhodný nástroj. Budete potrebovať kefu, okrúhly valec s dĺžkou 10 až 14 cm, špeciálny štetec pre rohy, podnos pre valec so zariadením na odstraňovanie prebytočnej farby (zvyčajne v mriežke), ako aj štafle, háčik na upevnenie tácky, vedro, špongiu, lepiacu pásku, ochrannú markízu , výsuvná tyč, gumené rukavice a ochranný odev.

materiály

Vodný emulzný atrament, farba (ak má. T stropné maľovanie nie v čistej bielej farbe), základný náter, tmel, čistiaci prostriedok.

výcvik

Ako maľovať strop? Aby ste dosiahli výsledok, musíte začať s prípravnými prácami. Stav stropu spočiatku určuje, aká príprava sa vyžaduje.

Stav stropuPožadovaná práca
Strop je plochý, lakovaný, čistý.Je to možné stropné maľovanie bez predúpravy.
Strop v novej budove.že správne natrite strop, musíte najprv použiť základný náter, zvolený podľa materiálu stropu.
Strop je lesklý.Prach opláchnite vodou (môžete pridať jemný čistiaci prostriedok) a brúsnym papierom (zrno č. 80). Potom utrite vlhkou handričkou, aby ste odstránili prach.
Strop je veľmi prašný.Odstráňte prach vodou a saponátom a potom pokračujte stropné maľovanie.
Strop je znečistený tukom alebo inými nečistotami.Znečistite nečistoty valčekom. Za jeden deň po úplnom vysušení bude možné maľovať strop - škvrny na ňom nebude "zjavné."
Strop s čiastočne odlupujúcim sa povlakom.Pred maľovaním, budete musieť piesok miesta, kde sa farba odlúpla. Potom pomocou tmelu na vyrovnanie povrchu, a liečiť základným náterom.
Popraskaný strop.

V závislosti od veľkosti trhlín sa používajú rôzne technológie.

Pri trhlinách <2/10 mm sa môže okamžite aplikovať náter.

Pre trhliny> 2/10 mm, musia byť vyšívané špachtľou, a zashpatlevat dvakrát, umiestnenie serpyanka.

Po tom musí byť strop brúsený, utretý vlhkou handričkou a naplnený základným náterom. K stropné maľovanie môžete začať až po vyschnutí stropu (zvyčajne po dni).

Správna a kvalitná príprava povrchu stropu, ktorý chcete maľovať, zabezpečuje dobrú aplikáciu farby a vynikajúci vzhľad. Pred pokračovaním v procese lakovania posúdte stav stropu.

Je to dôležité!

Predtým, ako začnete maľovať, uistite sa, že strop je čistý (nie je tam prach, nečistoty, prilepené častice) a suchý, starý povlak (ak nejaký existuje) sa nikde neodlupuje. Čím starostlivejšie pripravený strop pre maľovanie, tým lepší bude konečný výsledok.

Pozemné stropy s valčekom alebo štetcom. Na valec nedávajte príliš veľa farby! Odstráňte prebytok pomocou špeciálneho nástroja v zásobníku. Veľmi výhodné pre farbenie stropom valček na teleskopickej rukoväti, ktorý vám umožní pracovať bez rebríka.

farba

  • že správne natrite strop, začnite s rohmi a stropnými spojmi so stenami. Použite špeciálnu kefu.
  • Povrch stropu natrite valčekom a pohybujte jedným smerom bez toho, aby ste ho menili.

  • Farba umiestnená v niekoľkých vrstvách, každá z nich by mala byť kolmá na predchádzajúcu.

  • Aplikujte konečnú vrstvu farby v smere svetla, to znamená buď z okna alebo do okna.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár