Prírodná a ekologická izolácia

Izolácia šetrná k životnému prostrediu Má mnoho výhod, z ktorých hlavnou je absencia poškodenia zdravia. Okrem toho, prírodné materiály sú spravidla univerzálne, môžu byť použité pre rôzne miestnosti, sú lacné, vydrží dlho a majú nízku tepelnú vodivosť, čo zaručuje vysokú účinnosť prírodná izolácia.

ľan

Najväčšia história používania ako ekologická izolácia pre domácnosť majú materiály pochádzajúce z rastlín. Ľanové vlákna boli použité s malým alebo žiadnym dodatočným spracovaním. Teraz z nich získajte moderné materiály - ľanovú plsť, alebo pásik na stuhy.

Rašelinové bloky

Získajte to prírodná izolácia z rašeliny. Predspracované: drvené, upravené na pastu pridaním vody, do ktorej sa pridávajú rôzne odpadové produkty z drevospracujúceho priemyslu (napríklad piliny, triesky). Potom sa z rašelinovej pasty vytvoria bloky lisovaním a sušením.

Aplikácia takýchto izolácie šetrnej k životnému prostrediu je zbytočné používať membránové paroizoliruyuschih materiály, pretože kondenzát, ktorý sa dostane dovnútra, dokonca aj v zmrazenej forme, nebude schopný poškodiť štruktúru blokov. Okrem toho sú v rašeline prírodné antiseptiká, čo znamená, že ani plesne, ani huby ekologická izolácia pre domácnosť nie je desivé.

"Ecowool"

Celulóza je prírodný materiál, ktorý slúži ako hlavný materiál na získavanie ekologickej vlny. Samotná bavlnená vata je teda dosť horľavý materiál prírodná izolácia zlúčeniny bóru sa pridávajú, aby boli odolné voči ohňu a odolné voči plesniam a plesniam. Jediným negatívom je hygroskopickosť, takže tento materiál nie je vhodný pre kúpeľne alebo iné miestnosti, v ktorých môže byť vysoká vlhkosť.

Ovčej vlny

toto izolácie šetrnej k životnému prostrediu výrobcovia dodávajú vo forme pásov rôznych hustôt. Môže sa pohybovať od 20 do 120 mm. Podobne ako ekologická vlna, aj ovčia vlna môže absorbovať vodu a vo významných množstvách až do 30% vlastnej hmotnosti. Ale to má svoje plus: vysychanie, materiál vzdáva vodu, čím zvlhčuje vzduch v miestnosti. Takýto "zvlhčovač" bude fungovať v prípade, že izolácia nie je na vrchu fólie uzavretá, nepriepustná pre paru.

sololit

Zdrojovým materiálom pre výrobu je drevospracujúci priemysel. Strom má vynikajúce izolačné vlastnosti, dostatočnú pevnosť, schopnosť potláčať hluk a tiež „dobre dýcha“. toto ekologická izolácia pre domácnosť Jednoduchá inštalácia, nielen teplá, ale aj zvukotesná v každej miestnosti.

Dopravná zápcha

Pomerne drahé prírodná izoláciaktorý sa získava z kôry korkových stromov, prevažne rastúcich v Portugalsku. Samotná štruktúra tohto materiálu z neho robí ideálny ohrievač: množstvo pórov prenikajúcich do dreva dobre drží teplo, dokonale tlmí zvuk. Odolnosť voči plesniam a plesniam je zabezpečená prírodnými živicami v zložení korku.

damašek

Búrka na mori prináša nielen ničenie. On hodí na pláži obrovské množstvo rias, z ktorých sa veľa užitočných materiálov, vrátane - Kamka. To je odvodené od Zostera izolácie šetrnej k životnému prostrediu sa nebojí vody. Avšak, to nie je horieť, nie je náchylný k hnitiu, udržuje teplo dobre a je schopný vziať prebytočnú vlhkosť z miestnosti, dáva to preč, keď sa dostane príliš suché.

Zanechajte Svoj Komentár