Domy zo suchej borovice

Suchá borovica dlhodobo uplatňovali pri výstavbe domov v severných regiónoch. V tej dobe, moderné stavebné materiály vyhnal prírodné materiály, ale móda pre šetrné k životnému prostrediu stavebný materiál, opäť sa vrátil k jej záujmu.

Charakteristika mŕtveho dreva ako stavebného materiálu, ako keby príroda sama o sebe je určená na stavbu domu. Domy zo suchej borovice trvanlivé a málo ovplyvnené časom.

Samotné mŕtve drevo je strom, ktorého koreňový systém prestane fungovať, ale samotný kmeň zostáva v zemi, suchá borovica KELO, sa ťaží v severných oblastiach Karélie v miestach čo najbližšie k polárnemu kruhu. Pre budovy ťažil kmene vek od dvesto do tristo rokov.

Severná klíma slúži ako opaľovacia látka pre drevo, keď strom zomrie, jeho kmeň je vystavený extrémne nízkym teplotám, slnku a vetru, vďaka čomu získava vysoké vlastnosti tvrdosti, odolnosti voči rozkladu a iným klimatickým a biologickým zmenám.

Proces hľadania a ťažby dreva je veľmi náročný na pracovnú silu a vyžaduje zapojenie profesionálov, teda stavbu domy zo suchej borovice - Nebude to lacné, ale výsledok bude báječný.

Až do okamihu, keď sa kmeň odstráni zo zeme, jeho stav a vek sa odhadujú na mieste pobytu, po pozitívnom hodnotení sa strom opatrne „vytiahne“ zo zeme so všetkými koreňmi.

Pre ťažbu sa často vyžaduje vrtuľník, kvôli neprístupnému umiestneniu surovín. Suchá borovica To predstavuje len asi tridsať percent z celkovej lesnej plochy v hlavných výrobných oblastiach - Severná Karélia a Fínsko.

výstavba domy zo suchej borovice Je veľmi obľúbená nielen vo Fínsku, ale aj v severnej Európe, Dánsku, Rakúsku, Nemecku, Francúzsku, Švajčiarsku a Severnej Amerike. Táto metóda získava svojich priaznivcov aj v Rusku.

Dve základné kvality domy zo suchej borovice od KELO tak atraktívne:

  • problémy so zmršťovaním a popraskaním suchého dreva neexistujú, po dobu „konzervácie“ je drevo tak dôkladne zaškolené v prirodzených podmienkach, že materiál už má celkovú hustotu pred začatím práce;
  • Vonkajšie aj vnútorné steny domu nevyžadujú dodatočné lakovanie, prírodné drevo je pripravené na viac ako sto rokov bez akýchkoľvek chemických náterov.

Z výhod suchá borovica KELO ako materiál pre stavbu eko-domovov, možno nazvať manuálnym spracovaním každého suda, bez spracovania v továrni, čo je dôvod, prečo si drevo úplne zachováva svoje prírodné vlastnosti.

Pridajte k tomu nezvyčajnú estetiku rozprávky "chata" domy zo suchej borovice vyniknúť prírodné formy a organické. Strom sa používa v rôznych dĺžkach, farba vonkajších stien je tvarovaná ušľachtilými sivými vlasmi a každá budova je jedinečná, nie je možné opakovať a stavať dvojdom, ktorý je podobný v každom detaile.

Pozrite si video: Borovicový háj - Dokonalé miesto pre bývanie v meste (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár