Ako maľovať radiátor?

Maľovanie železných batérií - nie je to tak náročný proces, ktorý by sa nedal robiť nezávisle, pričom by sa ušetrilo slušné množstvo. Okrem toho budete mať istotu v kvalite práce.

Čo je potrebné na zvládnutie tejto úlohy? Na vysokú kvalitu natrite batériu, budete potrebovať vhodnú farbu, ako aj znalosti niektorých technologických "tajomstiev" samotného procesu.

farby

na maliarske radiátory Zvláštne požiadavky sa kladú na ich povrchovú úpravu: musia byť odolné voči trvalým vplyvom vysokých teplôt, oderu a tiež dlhodobo udržiavať spotrebiteľské vlastnosti, teda atraktívny vzhľad. Najvhodnejšie pre maľovanie železných batérií nasledujúce zlúčeniny: t

  • Alkydová sklovina.

Pros: pri zahrievaní na 90 stupňov si zachovajte pevnosť, neotvárajte odolnosť voči oderu.

Minusy: špecifický zápach je dlhodobo udržiavaný, povlak sa rýchlo zmení na žltú a môže sa deformovať.

  • Akrylátový smalt s vodnou disperziou.

Výhody: rýchle schnutie, žiadny zápach po vysušení, stálofarebnosť, ktorá sa môže meniť pomocou univerzálnych farieb.

Nevýhody: obmedzený výber - nie všetky smalty tejto skupiny vydržia vysoké teploty.

  • Akrylové emaily na rozpúšťadlách.

Pros: predtým nie je potrebná žiadna predbežná úprava maliarske radiátory, odolnosť voči vysokým teplotám a vlhkosti, lesklý povrch, dlhodobé zachovanie pôvodnej farby.

Nevýhody: Potreba použiť rozpúšťadlo, neschopnosť použiť univerzálnu farebnú schému na zmenu odtieňov farby.

materiály

že natrite batériu, musíte mať okrem vybratej skloviny:

  • čistič na staré laky,
  • brúsny papier,
  • základný náter s antikoróznymi vlastnosťami a sadou kefiek.

S jednou kefou sa nedá robiť: pre ťažko prístupné miesta je potrebný malý, na dlhej rukoväti, širší bude vhodný pre vonkajšie povrchy, čo umožní rovnomernejší náter a šetrí čas.

proces

Natieranie radiátorov lepšie stráviť vo vykurovacej sezóne. Aplikácia smaltu na horúci kov zvýši zápach v miestnosti, okrem náteru môže byť nerovnomerný. V teplej sezóne môžete otvoriť okná na vetranie, aby zápach rozpúšťadiel nepoškodil zdravie. Ak je to potrebné, to isté natrite batériu v zime ho odpojte od vykurovacieho systému pomocou vhodných ventilov.

  • Pripravte si povrch. Spracujte s nástrojom na odstránenie starého náteru, udržujte odporúčaný čas a potom prejdite cez brúsny papier, odstráňte starú farbu. Tam, kde sa drží pevne a neodchádza, môžete odísť - nový smalt padne na vrchol.
  • Batériu opláchnite a osušte. Na kefy na ne naneste základný náter. Výber pôdy závisí od stavu vašej batérie a od rozsahu primérov v obchode. Pomoc pri výbere vám pomôže asistent predaja.
  • Maľovanie železných batérií začať zvnútra a zhora tak, aby prúdiaca farba nevytvárala škvrny. Pri práci používajte vhodnú veľkosť, hrúbku a dĺžku rukoväte kefy. Pre čo najlepšiu odolnosť náteru voči vonkajším vplyvom a pre udržanie atraktívneho vzhľadu, naneste dve tenké vrstvy smaltu na dlhú dobu. Druhá vrstva sa aplikuje po úplnom vysušení prvej vrstvy.

Zanechajte Svoj Komentár