Farebná kombinácia podstavca, podlahy a dverí

Aby interiér vyzeral harmonicky, je dôležité, aby ste pri dokončovaní bytu vybrali farby podlahy, soklov a dverí.

Win-win - biele soklové lišty s rovnakým lemovaním dverí a okien. Môžu medzi sebou „spriazniť“, dokonca aj farby, ktoré nie sú na prvý pohľad vhodné, oživiť atmosféru, dať jej slávnostný a elegantný vzhľad.

  • Biela základná doska môže byť použitá v každej miestnosti - v obývacej izbe a kuchyni, v kúpeľni alebo na chodbe.
  • Sokel môže byť široký alebo úzky, ísť v jednej línii alebo v dvoch.
  • Biely sokel zdôrazňuje geometriu miestnosti, zvýrazňuje roviny stien a mení vnímanie objemu - miestnosť sa zdá byť ľahšia, vzdušnejšia.

Zvážte niekoľko možností pre kombináciu podstavca, podlahy a dverí pri dokončovaní bytu, a ich úlohu pri tvarovaní interiéru.

Dvere a podlaha - tmavé, so základným svetlom

V takom prípade, ak chcete skombinovať tmavé farby podlahy s tmavými krídlami dverí, návrhári odporúčajú výber svetlých farieb pre soklové lišty a lišty. To vizuálne uľahčí miestnosť, urobí ju „transparentnejšou“.

Kombinácia podlahy a dverí rovnakej farby bude vyzerať harmonicky a kontrastný sokel vám umožní vyhnúť sa monotónnosti. Vezmite prosím na vedomie, že nie najmenšiu úlohu vo vizuálnom vnímaní takéhoto rozhodnutia zohráva šírka lineárnych elementov - ako sokla, tak aj obrusov a odkvapov. V tomto prípade by mala byť najmenej osem centimetrov. Táto farebná schéma vyzerá veľmi elegantne a je vhodná pre každú izbu v byte.

Dvere a základná doska - svetlo, podlaha - tmavá

Svetlá farba podlahy, soklov a dverí si vyžaduje neustálu starostlivosť a udržiavanie čistoty. Preto je podlaha často tmavá, ale dvere a soklové lišty môžu byť ľahké. Táto možnosť vyzerá veľmi slávnostne a je vhodná pre rôzne štýly interiérového dizajnu.

Ale je tu jedna nuancia: tak dvere, ako aj soklové lišty sa budú musieť prať dosť často, aby nestratili svoju príťažlivosť. Biely je v tomto ohľade obzvlášť nepraktický, preto, keď premýšľame o farebnej kombinácii podstavca, podlahy a dverí, sotva stojí za to, aby tam bol biely. Je lepšie zvoliť ľahké, ale menej znečistené tóny: béžová, smotanová, slonovinová, ľahké drevo.

  • Veľmi dobrou voľbou je kombinácia tmavej podlahy so svetlými soklami vo veľkých izbách, ktoré nie sú preplnené nábytkom. Na takúto výzdobu nie je vhodná malá miestnosť plná rôznych vecí.
  • Ďalšou možnosťou kombinácie podlahy a dverí na princípe tmavého svetla je farba stien vo svetlých farbách. To je obzvlášť dobré, ak miestnosť nie je príliš vysoká. Táto farebná kombinácia vám umožní vizuálne mierne „zdvihnúť“ strop.

Podstavec je svetlý, podlaha je tmavá, dvere sú svetlé

Farby podlahy, soklov a dverí je možné zvoliť tak, aby vytvorili veľkolepú a originálnu kombináciu, ktorá slúži ako nezávislá dekorácia interiéru. Napríklad, so štandardnou verziou tmavej podlahy a ľahkým povrchom stien, použitie bielej základnej dosky a jasných farieb pre krídlo dverí vytvorí zaujímavý umelecký obraz.

Nasýtená farba umožní sústrediť pozornosť na vstupnú zónu, preto je takéto riešenie zvyčajne zvolené pre interiérové ​​dekorácie kuchýň, chodieb, chodieb. Takáto kontrastná kombinácia dosiek, podlahy a dverí bude vyzerať dobre v štýle pop artu, ako aj moderných minimalistických štýlov.

Podstavec a podlaha sú svetlé, dvere sú tmavé

Ak sa svetlé podlahy dvere majú tmavú farbu, potom sokel by mal zvoliť svetlé odtiene. Neexistujú však žiadne prísne obmedzenia pre puzdrá, môžu byť rovnako tmavé ako dvere.

Táto kombinácia bude najviac harmonicky vnímaná vo veľkých izbách - obývacích izbách, halách. Miestnosť malého námestia bude „rozdrvená“ veľkou tmavou škvrnou dverí, preto je pre takéto miestnosti lepšie zvoliť iné farebné kombinácie podlahy a dverí. Tento dizajn je najvhodnejší pre neoklasicistický štýl, ak je realizovaný v vidieckom dome.

Zanechajte Svoj Komentár