Technológia ukladania laminátových podláh

Pred začiatkom laminátová inštalácia na podlahe, mali by ste sa uistiť, že podlaha podlahy v miestnosti je rovná. Toto je možné skontrolovať pomocou úrovne. Ak sú podlahy nerovnomerné, musia byť vyrovnané, napr. Pomocou technológie suchého poteru. A ak sú malé depresie a výmole, potom vhodný laminátmôžu byť jednoducho natreté špeciálnou maltou.

A tak ste vykonali prípravný návrh práce, kúpili ste potrebný počet balíkov s laminátom a vy ste boli vzatí na objekt. Nenechajte sa ponáhľať, aby ste okamžite otvorili obal a začali ho položiť. na technológia laminátových podláh Táto podlaha musí byť prispôsobená teplotným podmienkam v miestnosti. Nechajte svoje balenie ležať 1-2 dni v interiéri.

Pre inštaláciu laminátových podláh bude potrebné:
  • laminátové podlahy
  • laminátový substrát
  • skladačka alebo bočná píla,

  • kladivo,
  • obmedzovače,
  • zvinovací meter
  • gon,
  • maskovacia páska,

pre vhodný laminát, laminátový substrát naneste na pripravený podklad podlahy a všetky spoje spojte lepiacou páskou.

Je lepšie, ak je to korok, ochráni váš laminát pred vlhkosťou, pridá dodatočnú tepelnú a zvukovú izoláciu a tiež skryje menšie nepravidelnosti podlahy.

Lepenie technológia laminátových podláh, začať položiť prvý horizontálny rad laminátu z rohu miestnosti, zadok dosky. Ďalšie zosúlaďovanie bude v tejto sérii veľmi dôležité, aby sme ju správne zhromaždili. Po dosiahnutí poslednej dosky v tomto rade, zmerajte jej dĺžku a odrezte, berúc do úvahy medzeru. Pamätajte na to vhodný laminátje potrebné vziať do úvahy medzeru medzi laminátom a stenou na oboch koncoch radu, minimum je 8 milimetrov.

Zostávajúci kus laminátu z prvého radu, ak má dĺžku najmenej 20 cm, bude teraz prvou doskou v druhom rade. Pokladanie na behúni šetrí materiál a robí kreslenie laminátového povlaku veľkolepejším. toto technológia laminátových podláh robí koncové švy menej viditeľné.

Ak chcete urobiť 1/3 behu dosky, potom odrežte 1/3 dosky a začnite s ním druhý riadok. Nevýhodou tejto možnosti je, že nedochádza k šetreniu laminátu, veľa materiálu sa vynakladá na orezávanie.

Nasledujúci riadok bude presne rovnaký ako prvý riadok.

Spojte obidva riadky, ak je to potrebné, porazte ich pomocou špendlíka a kladiva.

Výslednú plochu premiestnite z podlahy na stenu a umiestnite kliny, pre ich kvalitu môžete použiť zvyšky laminátu.

Pri inštalácii klinov zvážte aj nezrovnalosti vašich stien. Môžu potrebovať inú hrúbku.

Ďalej proces laminátová inštalácia na podlahe, vyskytuje sa v rovnakých líniách.

Keď dosiahnete posledný pásik, nemusí sa zmestiť medzi stenu a hotový povrch laminátu. Odmerajte vzdialenosť medzi stenou a hotovým laminátom na niekoľkých miestach. Ceruzka kresliť na laminované pruhy požadovanú značku a odrezal s jigsaw. Ležať ako predtým, ponechať požadovanú medzeru.

Zanechajte Svoj Komentár