Dizajnová kombinovaná kuchyňa - obývacia izba s rozlohou 18 m2. m +50 fotografií

18 m2. metrov je dosť na zabezpečenie pohodlnej, multifunkčnej kuchyne. Dizajn môže predstavovať akékoľvek nápady: neobvyklé usporiadanie, výnimočnú kombináciu farieb, vlastný dekor. Ale čo robiť, ak v tejto miestnosti je potrebné ubytovať ďalšiu, rovnako dôležitú oblasť - obývaciu izbu. Kombinácia jedálne s obývacou izbou je celkom bežná. Ak chcete vybaviť takýto interiér nie je ťažké, ak budete postupovať podľa niektorých trikov. V tomto článku budeme vysvetľovať, ako urobiť dizajn kuchyne-obývacia izba 18 metrov štvorcových. m dokonalý.

Výhody, nevýhody kombinovania

Každá sanácia by mala byť starostlivo zvážená. Musíme zvážiť všetky pozitívne, negatívne aspekty zmeny. Výhody kombinovania viacerých funkčných oblastí do jedného sú pomerne málo:

 • úsporu štvorcových metrov. To platí najmä pre majiteľov malých bytov, veľké rodiny. Pohybom obývacej izby môžete uvoľniť viac miesta pre deti;
 • vznik ďalších prvkov v dizajne. Štvorcových metrov je dosť pre nezvyčajné usporiadanie nábytku, použitie mimoriadnej výzdoby;
 • zvýšiť množstvo prirodzeného svetla. Zobrazí sa okno „extra“. Miestnosť bude ľahšia, priestrannejšia;
 • schopnosť robiť niekoľko vecí naraz naraz. Ženy v domácnosti budú môcť ľahko pripraviť jedlo, sledovať svoje obľúbené televízne seriály, sledovať malé deti.


    

Nie je to veľa nevýhod. Hlavnou nevýhodou združenia je potreba neustále udržiavať poriadok. Kvapky tuku, špiny, drobky ľahko preniknú do obývačky. Upratovanie sa musí vykonávať takmer denne. Ďalšou nevýhodou je prítomnosť nepríjemného zápachu.

Dôležité nuansy prestavby

Po vytvorení globálnych zmien v usporiadaní, nie je potrebné ponáhľať sa. Najprv musíte získať oficiálne povolenie od miestnych úradov.

Získanie povolenia na prestavbu je povinnou požiadavkou. Pri absencii súhlasu bude vlastník nehnuteľnosti nútený zaplatiť pokutu.


    

Vo väčšine prípadov sú povolené malé prestavby. Existujú však výnimky. Vnútri bytu nemožno odstrániť nosné steny. Dôsledky takéhoto rozhodnutia budú poľutovaniahodné - celý dom sa môže zrútiť, ľudia môžu trpieť. Mokré miestnosti sa nedajú premiestniť.

Najdôležitejšia vec - nemôžete pripojiť obývaciu izbu s jedálňou, kde je nainštalovaná plynová rúra. Ak sa uvedené zákazy netýkajú vášho domova osobne, môžete bezpečne zbierať papiere, získať súhlas, začať demontážne práce. Ak chcete riešiť demolácie stien by mali byť odborníci s náležitými skúsenosťami, špeciálne vybavenie.

Ako urobiť projekt projektu

Po ukončení demontážnych prác nasleduje ďalšia etapa - vytvorenie projektového projektu. Pre svoj vlastný rozvoj budete potrebovať obyčajný kus papiera, ceruzku, pravítko. Na kus papiera musíte preniesť grafický plán výslednej miestnosti, aby ste určili rozmery.

Ďalej sa musíte rozhodnúť o každej maličkosti:

 • vybrať správny štýl;
 • vybrať kvalitné, bezpečné stavebné materiály;
 • určiť požadované množstvo nábytku, spotrebičov;
 • označte na pláne umiestnenie funkčných oblastí;
 • ak je balkón, zvážte jeho kombináciu s izbou
 • rozhodovať o dekoratívnych prvkoch.


    

Na grafickom pláne je potrebné schematicky označiť miesto komunikácie, nakresliť hlavné časti nábytku a vybavenia (chladnička, rúra).

Projekt je akýsi akčný plán. Najlepším riešením by bolo objednať si projekt od profesionálneho projektanta. Bude jednoduchšie ho opraviť.


    

Stylistické smery

Kuchyňa-obývacia izba s osemnástimi námestiami môže byť zariadená v takmer akomkoľvek štýle. V tabuľke uvažujeme najobľúbenejšie oblasti, ich charakteristiky, vlastnosti.

štýlrysy
ProvenceVhodné pre milovníkov vidieckeho života, prírody, romantiky. Jedná sa o obľúbenú francúzsku destináciu, ktorá sa vyznačuje sviežosťou a ľahkosťou. V interiéri sa používajú ľahké textílie, prírodné materiály. Uprednostňuje sa tmel, bavlna, drevo, tehla. Zástera je obložená. Nábytok je vybraný "vo veku". Môžete si kúpiť prútené stoličky. Farebná schéma je celkom svetlá: ružová, piesková, béžová, žltá. Jedálenský stôl je zdobený čerstvými kvetmi.
High-techHigh-tech štýl. Vyznačuje sa funkčnosťou, praktickosťou, priestorom. Farebná paleta. Dekorácia používa drevo, kov, sklo. Osobitná pozornosť sa venuje výberu zariadení.
angličtinaKombinuje závažnosť, jemnosť, stuhnutosť. Britský smer sa vyznačuje dekorom pomocou fotografií, rôznych obrazov. Pre konečnú úpravu podlahy vyberte materiály tmavej farby: parkety, laminát. Steny sú často vyrobené z plných farieb, nábytok sa kupuje so symetrickými čiarami.

Územné metódy

Po výbere vhodného štýlu musíte vybrať zónu v miestnosti. Zvyčajne v obývacej izbe v kuchyni:

 1. práca;
 2. Jedáleň;
 3. Miesto odpočinku.

Každá časť bude mať svoj vlastný súbor objektov, dekor, vybavenie. Pracovná plocha je lepšie mať bližšie k oknu. Takže bude vhodnejšie variť.

Parapet sa používa ako dodatočný povrch. V kombinácii s kuchynskou linkou. Táto praktická technika pomáha šetriť použiteľný priestor. Jedálenský by mal jesť. To môže byť odlíšené nezvyčajné nástenné maľby na tému kuchyne. Miesto odpočinku by malo byť hlavné miesto, ktoré zaberá najviac miesta. Jeho stred by mal byť pevná pohovka. V blízkosti sa nachádza krb, TV, konferenčný stolík. Ako oddeliť všetky tieto časti? Zoberme si stručný prehľad najjednoduchších spôsobov zónovania.


    

Umiestnenie nábytku

Pri oddelení jednej časti miestnosti od druhej zohrávajú hlavnú úlohu kúsky nábytku. Pre oddelenie použitia: bar, police, pohovka, stôl. Výber predmetu závisí od vašich vlastných túžob, štýlu. Barový pult je skvelý spôsob pre malú rodinu. Zvyčajne je inštalovaný v bakalárskych bytoch. Stojan vyzerá štýlovo, nezaberá veľa miesta.

Regály - dobrý spôsob, ako rozdeliť miestnosť, usporiadať intímne zóny. Knihy, šálky, rôzne dekoratívne prvky môžu byť uložené v regáloch. Polica, nasadená do kuchynského priestoru, sa používa na uloženie krásnych jedál, pohárov a iných riadov.

Najjednoduchší spôsob, ako použiť hranicu ako pohovku alebo stôl. Jedná sa o centrálne konštrukčné prvky. Nenápadne označujú funkčné oblasti, neusporiadajú priestor.

Farba steny, typ povrchovej úpravy

Farebná škála, stavebné materiály pomáhajú pri územnom plánovaní. Pre kuchyňu v obývacej izbe použite nasledujúce užitočné pokyny:

 • miesto na varenie, obývacia izba by mala byť vyhotovená v rôznych farbách. Tieto izby majú rôzne funkcie. Fasáda pracovnej časti musí byť praktická, odolná voči praniu. Steny môžu byť zdobené dlažbou, obyčajnou farbou. Farba môže byť ľahká, dlaždice je lepšie vybrať so zaujímavým vzorom. V hale môžete nalepiť tapetu, dať dekoratívne omietky. Dávajte prednosť svetelným farbám: fialová, ružová, fialová, pistácie, béžová;
 • tóny stien rôznych častí musia byť kompatibilné. Kompatibilitu je možné skontrolovať pomocou špeciálnej tabuľky odtieňov;
 • Ak chcete, aby bol priestor pevnejší, môžete použiť rôzne odtiene rovnakej farby.

Pokrytie podlahy, vytvorenie pódia

Rôzne materiály pre dokončenie podlahy, vytvorenie viacúrovňovej základne - skvelé spôsoby, ako rozdeliť priestor. Na pódiu sa rozhodol umiestniť kuchyňu. Pódium môže byť malé - asi desať centimetrov. Toto rozhodnutie je charakteristické pre moderný štýl. Hlavnou nevýhodou pódia - trauma. Na viacúrovňovú podlahu si budete musieť zvyknúť.

Bezpečnejším spôsobom je použitie rôznych materiálov na konečnú úpravu. Hosť sa s pomocou parkiet, laminát, koberec. Parkety z prírodného dreva budú vyhovovať klasickému štýlu. Vyzerá to reprezentatívne, bude slúžiť po celé desaťročia. V high-tech miestnosti je lepšie dať koberec, laminát. Vyznačujú sa prijateľnou cenou, širokým výberom farieb. V kuchynskej časti je lepšie zdobený mramor, dlažba, linoleum. Tieto typy povlakov sa ľahko čistia od akéhokoľvek druhu znečistenia.

Barový pult

Mnoho ľudí podceňuje takúto vec ako barový pult. Ide o funkčnú stolovú dosku na riešenie viacerých problémov naraz. To výrazne šetrí metrov štvorcových. Výmena štandardného stola vám umožní ponechať viac miesta v miestnosti. Táto položka je široko používaná ako hranica dvoch funkčných častí. Vizuálne označuje okraj bez preťaženia malej kuchynskej obývačky.

Pri výbere barového pultu zvážte:

 • výška stola. Malo by byť vhodné pre všetkých členov vašej rodiny. Je tiež dôležité vybrať si pohodlné barové stoličky. Lepšie so chrbtom;
 • farba povrchu. Malo by sa odlišovať od ostatných farieb náhlavnej súpravy. Ideálnym riešením by bol čierny povrch;
 • konštrukčná spoľahlivosť. Jeho dizajn by mal byť pevný, stabilný.

Posuvná konštrukcia

Ak si chcete zachovať intimitu situácie v hosťovskej izbe, môžete postaviť posuvnú priečku. Priehradka je inštalovaná na špeciálnych valcoch. Môže byť kedykoľvek zatvorená, otvorená. Posuvné konštrukcie sú vyrábané na zákazku. Sú relatívne lacné. Dizajn nahradí bežnú stenu, vďaka čomu bude interiér oveľa zaujímavejší.

Pri výrobe posuvných konštrukcií možno použiť rôzne materiály: sklo, drevo, tkaninu. Sklenené priečky vyhovujú moderným smerom dizajnu. Nechali v prirodzenom svetle, vyzerali vzdušne. Na skle môžete aplikovať vzor, ​​ornament, rôzne techniky. Nevýhodou skla je jeho relatívna krehkosť, vysoká cena a sklon k rýchlej kontaminácii. Drevené, látkové priečky sú ťažšie poškoditeľné. Budú slúžiť roky.

Osvetlenie rozdelenej úrovne

Vizuálne ohraničiť miesto môže byť obyčajné svetlo, inštalácia viacúrovňového stropu. Designer strop bude interiér neobvyklé, pohodlnejšie na použitie.

Osvetlenie môže byť zapnuté bodovo. Stretch viacúrovňový strop má mnoho výhod:

 1. Spoľahlivá ochrana proti zaplaveniu, netesnosti strechy. Film chráni novú opravu pred vodou. A čo je najdôležitejšie - nesnažte sa vodu uvoľniť sami. Môže poškodiť film.
 2. Široký výber farieb. Strop môže byť monofónny, s neobvyklým efektom, ornament. Môžete to urobiť dvojfarebne. Model voľby hmotnosti.
 3. Možnosť inštalácie bodových svetiel. Montážne svetlo je pomerne jednoduché. Môžete nainštalovať lampy rôznej intenzity.
 4. Rýchla inštalácia. Profesionáli inštalujú podobné návrhy za jeden deň.

Umiestnenie kuchyne, vybavenie spotrebičov

Kuchyňa-obývacia izba by mala byť pohodlná. Preto je dôležité správne umiestniť zariadenie, kuchynský set. Existuje niekoľko možností ubytovania:

 • linka. Najjednoduchšie usporiadanie. Vhodné pre majiteľov úzkych izieb. Všetky položky sú umiestnené pozdĺž jednej steny. V centre je dostatok miesta pre plnohodnotný jedálenský stôl. Pohovka je umiestnená na voľnom mieste, trochu nabok;
 • roh. Skvelá voľba pre plánovanie s nesprávnym tvarom miestnosti. Súprava je inštalovaná v rohu pri otváraní okna. Môžete použiť parapet. Na druhom konci kuchyne-obývacia izba usporiadať miesto odpočinku, uprostred - nastaviť stôl, stoličky;
 • U tvaru. Táto metóda sa používa v obdĺžnikových miestnostiach. Nábytok dal list P. V strede si môžete dať stojan, jedálenský stôl. Na druhom konci položili pohodlnú pohovku, televízor, konferenčný stolík;
 • ostrova. Toto je pôvodná metóda rozloženia. Avšak, pre neho oblasť nemusí stačiť. V tomto prípade stojí za to kontaktovať profesionálnych dizajnérov. Vytvoria správny projekt prispôsobený charakteristike konkrétneho bytu.

Dekoratívne ťahy

Interiér kuchyne-obývacia izba nebude kompletný bez dekoratívnych prvkov, rôznych drobností, konečných úprav. Môžete začať zdobiť na pracovisku. K tomu stačí kúpiť krásne kuchynské potreby, držiaky na hrnce, uteráky, nezvyčajné nádoby na korenie.

Textílie by mali byť vysokej kvality, ľahko absorbovateľné. Nádoby na korenie sa dajú položiť na malú poličku, blízko pracovnej plochy.


    

Krásne zátišie zdobia miesto na jedenie. Tam môžete tiež položiť svetlé podložky na stoličky, prikryť stôl originálnym obrusom. Všetky prvky musia byť navrhnuté v podobnej farebnej schéme. V blízkosti pohovky si môžete dať sochu, dizajn so živými rastlinami.

Ako vidíte, vytvorenie atraktívnej interiérovej izby je pomerne jednoduché, poznať určité triky dizajnu. Kompetentné zónovanie, zámerný prístup k výberu nábytku, svetlý dekor vytvorí útulnú, ergonomickú kuchyňu-obývaciu izbu, dokonca aj malú plochu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár