Druhy pokovovania kovov

Trvanlivosť a vzhľad strechy z kovu závisí predovšetkým od toho, ako je potiahnutý. Druhy pokovovania kovov Existujú rôzne a líšia sa nielen trvanlivosťou a trvanlivosťou, ale aj farebnou stálosťou.

  • Polyester (PE)

Základom tejto vrstvy je polyester. Materiál sa už dlho používa pri výrobe kovových obkladov, má lesklý vzhľad a vyznačuje sa plasticitou a vysokou farebnou stálosťou.

Kovové strešné krytiny polyester lesklý, hladký, relatívne lacný. Je vysoko odolná voči korózii a pôsobeniu ultrafialových lúčov, to znamená, že nebude dlho vybledať pod slnkom. V tenkých vrstvách (do 30 mikrónov) je však poškodený pri ľahkých mechanických nárazoch, napríklad pri roztopení snehových vrstiev zo strechy. Nepoužívajte polyester, ak sú nepriaznivé poveternostné podmienky.

  • Matný polyester (PEMA)

Medzi typy kovových povlakov Matný polyester vyzerá najatraktívnejšie. Je to polyester s teflónom, do ktorého je pridaný matný povrch. Okrem odolnosti voči pôsobeniu UV žiarenia má tiež zvýšenú odolnosť voči mechanickému poškodeniu v dôsledku zvýšenej hrúbky povlaku (35 μm). Aj v náročných poveternostných podmienkach bude trvať dlho.

  • Pural (PU)

Pural Metal Coated Tiles Je na báze polyuretánu, ktorého molekuly sú modifikované polyamidom. Hrúbka povlaku je 50 μm, čo mu dodáva ďalšiu mechanickú stabilitu. Ultrafialové a dokonca chemicky agresívne látky, ako sú kyseliny, vyzrážané zrážkami v oblastiach so znečisteným vzduchom nemenia vlastnosti. obložené kovové obklady, Slúži po dlhú dobu bez zafarbenia a mechanickej odolnosti za akýchkoľvek podmienok.

Povrch kovu hodvábne na dotyk a matný vzhľad. Vďaka vlastnostiam Puralu sa strecha s takýmto povlakom ľahko ovláda a inštaluje. Teploty, pri ktorých si zachováva svoje vlastnosti - od mínus 150 do plus 1200 stupňov Celzia.

  • Plastisol (PVC)

Plastizol 200 - kovové strešné krytiny z polyméru s hrúbkou 200 mikrometrov. Rozlišuje objem vytlačený, napodobňuje kožu alebo kôru stromu. Bol vyvinutý špeciálne pre náročné klimatické podmienky, vrátane priemyselných oblastí s vysokou mierou znečistenia životného prostredia.

Plastisol 100 má polovičnú hrúbku a používa sa hlavne v interiéri. Vyrába sa na oboch stranách s povlakom a slúži na výrobu hrádzí.

  • Polydifluorit (PVDF, PVDF2)

Všetky druhy nátery na kovové dlaždice To je najvhodnejšie pre fasády. Skladá sa zo zmesi polyvinylfluoridu a akrylu v pomere 4: 1. Obsahuje vysoko kvalitné pigmenty, ktoré dodávajú lesk a farbu odolnú voči dlhodobému pôsobeniu ultrafialového žiarenia.

Polymér je dosť tvrdý, má hydrofóbne vlastnosti, čo mu umožňuje „odpudzovať“ nečistoty, pričom je celkom plastický. Môže byť matný aj lesklý.Kovové strešné krytiny môže byť lesklý ako kov. Na tento účel je potiahnutý lakom s prídavkom špeciálneho farbiva. Odolný voči atmosférickým a korozívnym účinkom.

Porovnanie povlakov z kovových obkladačiek

Pozrite si video: C2H5OH - ethanol ethylalkohol, líh - vlastnosti, reakce a využití (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár