Tyrkysová farba v interiéri - fotokombinácia

Tyrkysová pre klasifikáciu kameňov patrí k vzácnym. Vzhľadom k tomu, šperky s týmto minerálom prináša svojmu majiteľovi životný úspech, obchodný úspech, šťastie a nevyčerpateľný poplatok optimizmu, tak tyrkysová farba v interiéri zapĺňa domácu atmosféru veselosťou, dobrou náladou, priaznivo ovplyvňuje blaho obyvateľov bytu.

Minerál (v Uralských príbehoch o Bazhovi, nazývaný azúrový spar) má farebnú paletu od svetlomodrej po svetlomodrú so zelenkastým nádychom. Pri použití pri zdobení priestorov niektorého z týchto farebných odtieňov sa nazýva "tyrkysová", takže špeciálni milovníci tejto farby, ak je to žiaduce, môžu vybaviť celý interiér a dodržiavať zvolený rozsah.

O farbách a harmónii medzi nimi

Pure tyrkysová je príliš nasýtená farba, preto druhá farebná dominanta interiéru používaná na veľkých plochách nemôže byť jasne červená (naproti modrej pozdĺž vlnovej dĺžky v dúhovom spektre), ako aj jej odtiene - ružová, karmínová, fialová.

Smaragdovo zelená, fialová a tyrkysová harmonizovať v interlacings ornament, ale tri steny miestnosti, maľované týmito tónmi, spôsobí veľké podráždenie.

Aby sa do interiéru vnieslo veľké množstvo žiarivo modrastozelenej, je potrebné pre neho vytvoriť vhodného súpera - varianty bielej, šedej, béžovej, zlatej, čokoládovej a dokonca aj čiernej s touto úlohou dokonale zvládnu.

Pre uľahčenie výberu nižšie sú úspešné a nie najlepšie spoločníci pre tyrkysovú farbu v interiéri:

Dobrý mixKombinovanéDisharmonious kombinácia
Všetky možnosti sú biele

Odtiene šedej od svetlo striebornej po tmavú oceľ

Piesok gama

Bohatá hnedá

Antracit, modrá čierna

Paleta modrá

Cinnabar, smaragd, ultramarín - v kombinácii so zeleno-azúrovým komplexom

Tehla - ako textúrovaný povrch s viditeľným svetlom a tieňovým efektom, proti ktorému vyniknú vložky z tyrkysovej farby

Plný rozsah ružovej farby

Zelené tóny (bohatá trávnatá, jarná zeleň)

Studené odtiene žltej (citrón, limetka)

oranžový

Pastelové odtiene svetlých tónov

Interiérové ​​štýly

Rôzne štýly, kde je použitie tyrkysových odtieňov viac než vhodné, je pomerne veľké.

Ide o variácie orientálneho štýlu (maurský, marocký, indický), stredomorský (v jeho gréckej vetve), eklekticizmus, fúziu a pop art, ľahký, moderný barok a rokoko.

Európsky lesk antických štýlov: baroko, rokoko

Francúzski maliari Watteau, Fragonard a Boucher, ktorí sa stali zákonodarcami elegantného, ​​nádherne zdobeného rokoka v európskej maľbe, si vybrali azúrovo tyrkysový odtieň na oblohe vo svojich pastoráciách. Pomocou nadčasovej klasickej kombinácie "zlata na modrej" (ako raz spieval Boris Grebenshchikov) môžete vytvoriť zmiešaný interiér plný luxusu, ľahkosti a rafinovanej zmyselnosti. Urobte tyrkysový hlavný tón stien a stropu, zvýraznite vertikálny priestor bielymi stĺpmi, nástennými panelmi a obrovskými zrkadlami v otvoroch. Použitie ako dekor malebné plafonds, komplexné pozlátené štuky, vyrezávaný nábytok čalúnený v hodváb alebo zamat s luxusnými vzormi, usporiadať vysoké lustre s množstvom sviečok, a dostanete svoje vlastné Versailles.

Nebeský tyrkysový a orientálny luxus

Šperky "Tisíc a jedna noc", čarovná jaskyňa Aladinova klenotnica, pokladnica indického Maharaja - ak sa vám páči tento dizajn, potom sa hodia vložky z tyrkysovej farby do šumivého dekoru. Na východe, tyrkysová je považovaná za klenot šťastia a lásky, priťahuje bohatstvo, nedovoľuje, aby sa rozpadol prach pod kopytami zlatej antilopy. Čistá zelená azúrová farba môže dať domu bohatstvo, vzájomné porozumenie, prosperitu. V orientálnom štýle táto farba nie je hlavná, používa sa v kombinácii s inými sýtenými farbami, ale svojím jasom je prítomná na detailoch ornamentov, vzorov, výšiviek, kobercov, keramických a medených výrobkov a nástenných malieb. Moderné variácie na tému orientálne paláce sú zdobené podľa rovnakých pravidiel.

Maurský eklekticizmus

Trblietavý pohľad očí južnej krásy, zatemnená tvár hnevu Othello, nemilosrdné slnko egyptských provincií - maurský štýl, zvýraznený Európanmi 19. storočia, pohltil všetky svetlé farby východného sveta. Terakota, karmín, smaragdovo zelená, tmavo modrá, tmavo tyrkysová sú tkané ozdobnými vzormi dekorácie na stene. Zlato a perleť súťažia v inlay na vrchoch a dverách tmavého vyrezávaného nábytku, voňavé kadidlo horí vydávať dym, a špicaté klenuté oblúky prerážajú stropné klenby, ku ktorým tenké kované lampy liate svetlo. Nie kopírovanie, ale rozvíjanie maurského štýlu v modernej perspektíve, môžete použiť niektoré z jeho detailov, špeciálne chuť vytvoriť zaujímavý, non-rozvinutý interiér.

Fúzny štýl ("zliatina") - zlúčenina nekompatibilná

Komplexný štylistický experiment, organizovaný tak, že hlavná, dominantná myšlienka, schopná spojiť všetky rozdielne prvky dekoru, sa dá vysledovať v zdobenej miestnosti. Iba s týmto riešením sa miestnosť v štýle fúzie stane jediným harmonickým priestorom a nie skládkou pre nesúrodé objekty. Práve tu je tyrkysová prítomná vo veľkých farebných škvrnách: jednotlivé prvky rozmerného mäkkého nábytku sú umiestnené v strede, veľké koberce, veľké monochromatické maľby, ktorým dominuje celadon, objemové tvarované vázy, sú globálnym farebným dekorom.


Dizajn z morskej peny

Stredomorský štýl, odrážajúci jeho grécku verziu, kombinuje tyrkysový interiér s bielymi a hlbšími odtieňmi modrej (tmavo modrá, kobalt, indigo).

Hlavným tónom sú varianty bielej, možno mierne tónované teplým slnečným svetlom, a tyrkysové a modré sú pripomienkou nevysloviteľne krásnej farby vody gréckych morí, ktorá dala svetu Afroditu a početné strediská.

Farba morskej vlny, ktorá dominuje výzdobe domu, je pripomienkou šťastnej cesty, keď emócie z krásy obrovského tyrkysového priestoru viditeľného z okna lietadla a tak nezvyklého na severný vzhľad, zapáleného žiarou snehu, sú naplnené očakávaniami dlho očakávanej dovolenky.

Zelená-modrá môže byť druhý hlavný tón po bielej pre zdobenie miestnosti pomocou prvkov gréckeho štýlu.

Široký pásik vo zvislom textilnom a stenovom prevedení, vzorované glazované riady, obyčajné vankúše, posteľné prikrývky pre pohodlný odpočinok a nástenný panel „Vtáčie lastovičky“ ako symbol Grécka - to je niekoľko dizajnérskych trikov, ktoré pomôžu bez problémov prispôsobiť grécky štýl do moderného domova.

Pre každý priestor - vlastný odtieň

Ak premýšľate prostredníctvom dizajnu každej miestnosti v dome, vyberiete si tyrkysovú farbu ako „červenú“ niť, ktorá zjednocuje všetky interiéry, stojí za to zvážiť niekoľko dizajnérskych riešení, ktoré pomôžu zvýrazniť preferencie celej rodiny, aby ste potom vybrali dokončovacie materiály a dekoračné predmety s jasným pochopením toho, čo výsledok musí byť získaný.

Izba pre chlapca alebo kanceláriu

Námorný štýl. Je ideálny pre vytvorenie interiéru mužskej kancelárie alebo miestnosti dospievajúceho chlapca. Námorné témy sa premietnu do bielenej alebo bohatej škály materiálov na konečnú úpravu stien, textilných dekorácií okien, detailov interiéru. Použite geografické mapy s oceánskymi priestormi maľovanými v požadovanej farbe, veľké akvárium, kde je voda zvýraznená jemnými zeleno-modrými farbami a duhovými vzduchovými bublinkami pripomínajúcimi hodvábny lesk lesklých tyrkysových tkanín kombinujúcich tmavé a svetlé odtiene modrej palety. Dobre zvolené čalúnenie, nábytok z tmavého alebo svetlého dreva (podľa veku majiteľa izby), niekoľko detailov doplní usporiadanie tejto miestnosti.

Deti dizajn v jasných farbách

Použitie všetkých odtieňov tyrkysovej v interiéri miestnosti pre dieťa, v kombinácii s teplou béžovou, pieskom, krémovými farbami, je dobrý spôsob, ako naplniť obytný priestor vzduchom, morským sprejom a slnkom. Takáto farebná schéma zvýši aktivitu malej osoby, prinesie pozitívnu emocionálnu náladu. Hlboká farba použitá pri farbení nábytku, záclonových koľajničkách, dokonca aj krídlach dverí, ktoré sú podporované ľahšími, mäkšími textíliami, môže vytvoriť atmosféru šťastnej bdelosti v jasnom svetle a tlmené nočné svetlo poskytuje pokojný spánok.

Izba pre dievča

Vyrobiť si izbu mladej dievčatá, ktorá má rád tyrkysové, snívať o ostrove Bounty, by ste mali zistiť, ktorý z odtieňov je vhodnejší: bohatý alebo jemný? Voľba svetlého azurovo-zeleného tónu, ako hlavného, ​​môže byť porazená bielym dreveným nábytkom, lietajúcimi transparentnými závesmi, sklenenými objemovými vázami jednoduchých tvarov. Môžete pridať niekoľko jasných detailov do hotovej miestnosti (obrazy, vankúše, hrubé záclony, vyrobené v bohatšej škále) neskôr, ak sa chutí zmeniť. Nevyžaduje značné náklady.

kúpeľňa

Ľubovoľný odtieň modrej farby je vnímaný ľuďmi ako chladný a čistý. Pre kúpeľňu, ako miestnosť pre každodenné upratovacie procedúry, kde sa nielen fyzický prach zmyje vodou, ale aj emocionálna únava, najvhodnejšia je možnosť s tyrkysom. Široká škála celadon je reprezentovaná kolekciami jednofarebných stenových dlaždíc alebo mozaiky, ktoré kombinujú bohatstvo zvolenej farby. Pridanie príslušenstva (more, transparentné, alebo kopírovanie textúry kameňa) a stropné svietidlá, pomocou analógové tyrkysové ako dekoratívne vložka, milovníci tropickej duše nájdu priestor plný čerstvého vzduchu, ktorý každý deň dá majiteľom domu optimizmus a skvelú náladu.

Odmietnuť použitie v kúpeľni monochromatické dlažby z modrých tónov - najmenšie striekanie vody, sušenie, zanechá viditeľné škvrny, ktoré budú musieť neustále utierať.

Nuance dizajnu obývacej izby

Tyrkysová farba v interiéri obývačky môže byť prítomná v rôznych verziách:

  • prevládať (v tomto prípade materiály na konečnú úpravu stien, textilný dizajn, čalúnenie nábytku, dekoratívne doplnky sa vyberajú kombináciou rôznych modrastozelených odtieňov);
  • byť súčasťou všeobecnej farebnej palety s malými škvrnami (čo znamená prítomnosť azúrového neba vo vzoroch záclonových tkanín, tapiet, nábytkových vložiek, lámp);
  • lokálne dominantné miesto.

V druhom prípade, celkový objekt, ktorý vyniká oproti všeobecnému monofónnemu pozadiu, priťahuje pozornosť, stáva sa šokovým akcentom a vytvára silný dojem. Svetlé tyrkysové kreslo v bielej spálni, veľká pohovka so zaujímavým tvarom bohatého modrozeleného odtieňa, ako centrum obývačky, jedna stena natretá akvamarínom, zdobená kontúrovým kontrastným vzorom veľkého objemu, maľbami alebo fotografiami - tieto techniky sa používajú v rôznych interiérových štýloch. Sú však zjednotení farbou, ktorá hrá významnú úlohu pri vytváraní hotového interiéru.

Zanechajte Svoj Komentár