Reed strecha

Masové nadšenie pre módu na používanie ekologicky šetrných materiálov vo výzdobe domov a ovplyvnilo výzdobu striech. Jednou z možností bola podlaha trstinové strechy.

Z hľadiska ich spoľahlivosti, hydroizolačných a tepelnoizolačných vlastností nie sú prírodné materiály nielen horšie, ale v niektorých prípadoch dokonca prekonávajú moderné polymérne analógy. Z toho vyplýva skúsenosť z predchádzajúcich generácií trstinová strecha ako podlaha a spoľahlivo neslúži ani desať rokov.

Historicky sa trstina používala na ostrovoch Británie, pobaltských štátov, taká strecha nie je hrozná a klimatické zmeny, ako sú: dážď, krupobitie, silné mrazy a náhle zmeny teploty. tiež trstinové strechy Používa sa v alpských oblastiach a slúži už viac ako päťdesiat rokov bez toho, aby stratila svoje vlastnosti.

Ako zariadiť trstinová strecha a ako sa líši od konvenčných moderných analógov uvedených nižšie. Unikátne vlastnosti reed stonky vysvetľuje ich popularitu. Trstina rastie vo vodnom prostredí, preto nepodlieha svojmu vplyvu, zostáva pevná a pružná aj po rezaní.

Reed strecha udržiava teplo dobre, a ak sa vykonáva s optimálnym gradientom štyridsaťpäť stupňov, nebude chýbať kvapka vody. Pomocou moderných inštalačných technológií je možné predĺžiť životnosť povlaku a eliminovať hlavnú nevýhodu - horľavosť. Zabrániť požiarom trstinová strecha impregnované špeciálnymi roztokmi spomaľujúcimi horenie.

Ako surovina na zastrešenie sa používa špeciálny typ rastliny Phiragmitesaustralis, jej stonky majú vysokú odolnosť voči vlhkosti a pevnosť.

Strecha môže mať akýkoľvek tvar, nezáleží na tom pri vytváraní trstinové strechy, Základné pravidlá pri dodržaní správneho uhla sklonu, od tridsiatich do sedemdesiatich stupňov a správnej inštalácie komína, by mali byť umiestnené na najvyššom mieste strechy a vyrastať viac ako meter.

V prípade dodržania všetkých pravidiel inštalácie bude vlhkosť presakovať do náteru maximálne päť centimetrov, pričom sa nedostane dovnútra. V tomto ohľade nie je potrebná ďalšia hydroizolácia. trstinová strecha, Izolácia sa tiež dodatočne nevykonáva, celková hrúbka krytu je tridsať centimetrov, je to ekvivalentná štandardným moderným povlakom minerálnych dosiek od desiatich do pätnástich centimetrov.

Podľa odborníkov trstinová strecha bude dobré v zime sa udržiavať v teple, v lete - v pohode a vzhľadom na vlastnosti materiálu nebude vyžadovať dodatočné vetranie.
Reed je ekologický, prírodný materiál, žiadne chemikálie ani plasty. Pre kladenie špeciálnych nástrojov alebo vybavenia sa nevyžaduje, všetko bude závisieť len od zručnosti psovoda.

Pozrite si video: Red Hot Chili Peppers - The Adventures of Rain Dance Maggie Official Music Video (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár