Strecha bridlice

Strešná bridlica Nachádza sa v rôznych odtieňoch, najčastejšie je šedá, je tiež bažinatá zelená a vínová. Vznešený strieborný lesk a rôzne formy malých "šupín" boli vysoko hodnotené v stredoveku, bridlicová strecha zdobí Louvre, Versailles, Buckinghamský palác a mnoho hradov na Loire.

Vďaka malej veľkosti dlaždíc, strešná bridlica na zakrytie striech rôznych tvarov, neexistujú žiadne obmedzenia geometrie.

Takáto strecha svojím vzhľadom pripomína stupnice starovekého draka, vyzerá bohato a ušľachtilo, a preto aj napriek lacnej cene si majitelia pozemkov a veľké vidiecke domy často vyberajú bridlicové strechy pre svoje domovy.

Murovanie môže byť vykonávané vo viac ako desiatich rôznych variantoch, sama o sebe, táto strecha bude vyzerať ako umelecké dielo, a nie ako stavebný materiál.

Napríklad, nemecké murivo „Bogenschnitt“ je vytvorené pod uhlom k odkvapu, francúzska verzia je použitie štvorcových dlaždíc so skosenými rohmi a anglická verzia je obdĺžniková dlažba. Medzi novými typmi spojok je zaujímavým variantom „bobrový chvost“, ktorý sa vyrába vo forme polkruhových váh.

Pracujte s strešná bridlica vyžaduje veľkú zručnosť a vysokú kvalifikáciu pokrývača. Jedná sa o techniku ​​„divokého muriva“, ktorá zahŕňa tvarovanie bridlicových obkladačiek priamo na streche pred pokládkou. Dlaždice sa ukázali byť rozptýlené v náhodnom poradí, je to práve tento umelecký „chaos“, ktorý vyžaduje najjemnejšie remeselné spracovanie.

Master musí presne a zručne reprodukovať inštalačnú technológiu bridlicová strecha, opraviť chybu alebo chybu v dôsledku bude veľmi ťažké.

Pri výbere bridlice ako strešnej krytiny je dôležité nielen vybrať si kvalitný materiál, ale aj rozhodnúť o firme s umelcom, ktorého remeselníci majú dostatočné zručnosti na prácu s materiálom.

Správne vykonané murivo bude slúžiť vám a vašim vnúčatám, život bridlicovej strechy je viac ako dvesto rokov. Pre Rusko sa bridlica dováža z Nemecka, surovina z bridlíc sa vyrába aj v Španielsku a Francúzsku. Náklady na bridlicové obklady sú pomerne vysoké v dôsledku použitia manuálnej práce. Najdrahšie sú tenké plechy do piatich milimetrov, s odtieňmi bordeaux alebo zelenými tónmi.

Pozrite si video: Břidlicová střecha (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár