9 druhov robiť vnútorné bábiky to urobiť sami

Interiérové ​​bábiky podnietili záujem zberateľov a len znalcov krásnych dizajnérov gizmos po mnoho desaťročí. Pletené, ílovité, textilné a mnoho ďalších domácich bábik sú vyrábané ihličkami podľa individuálnych objednávok. Unikátne náčrty sú vypracované v súlade s témou dizajnu miestnosti, v ktorej budú umiestnené, alebo na základe vzhľadu budúcej hostesky. Ale aj napriek širokému záujmu verejnosti, pre mnoho ľudí, bábiky stále záhadou. Medzitým, detaily týchto krás sú premyslené každým pánom do najmenšieho detailu: make-up, účes, oblečenie - to všetko je nakreslené a zašité v jedinej kópii podľa pôvodnej myšlienky autora.

Amigurumi: príbeh

Pletenie technika "amigurumi" sa narodil v starom Japonsku. Potom sa ako kúzla vytvorili malé bábiky a suveníry. Táto tradícia nebola ojedinelá. Vo väčšine kultúr sveta boli vyrobené rôzne amulety vo forme ľudí alebo bohov. Amigurumi je však jedným z mála technikov, ktorí mohli žiť do súčasnosti a získať srdcia miliónov začiatočníkov a skúsených remeselníkov. Dnes sú amigurumi hračky súčasťou módy Kawaii. Fanúšikovia tradičných japonských anime karikatúr vidia svojich obľúbených hrdinov v takýchto kuklách. Drobné roztomilé hračky s veľkými háčkovanými očami spôsobujú ohromnú túžbu maznať, škoda, bozk. Postupne, amigurumi hračky opustili Japonsko a začali dobývať ďalšie krajiny: Amerika, Británia, Francúzsko. Teraz sú s nimi oboznámení v našej krajine.


    

Charakteristické vlastnosti

Pre hračky amigurumi existuje niekoľko kľúčových funkcií:

 • Veľkosť hračky. Pletené mužské a malé zvieratá dosahujú výšku od 5 do 8 centimetrov. Vzhľadom k veľkosti hračky, to bolo tradične háčkované, aj keď dnes možno nájsť amigurumi pletené s pletením a oveľa väčšia veľkosť ako japonská.
 • Zároveň však nie je úplne dodržaná proporcionalita a v dôsledku toho je hlava hotového výrobku oveľa väčšia ako zvyšok tela. To je klasický spôsob kreslenia japonských karikatúr ako "Pokemon", priniesol k životu.
 • Ďalšou dôležitou vlastnosťou hrdinov v technike amigurumi je ich láskavosť. Úplne všetci muži, zvieratá, dokonca aj bytové doplnky a háčkované potraviny majú sladkú, láskavú tvár so širokým úsmevom. Toto je východná filozofia, stelesnená v hračkách.
 • Pletené hračky s jedným hustým vláknom v kruhu. To je umožnené použitím malého háčika na hrubú priadzu. Dokončené plnené tesniacimi časťami šitými jednoduchými niťami.
 • Najrozmanitejším charakteristickým znakom amigurumi je, že každá vyrobená hračka prichádza s pánom, ktorý prichádza s menom, ktoré s ňou zostáva aj po predaji maličkosti.


    

Materiály na výrobu bábik

Keď sme sa rozhodli ručne znovu vytvoriť japonskú bábiku, mala by byť švadlena dôkladne zakúpená s materiálmi, bez ktorých je vytvorenie tohto malého majstrovského diela nemožné. Vyberajú sa na základe myšlienok autora alebo zákazníckej objednávky. nákup rovnakého materiálu vo veľkých množstvách nedáva zmysel. Kvalifikovaní remeselníci uprednostňujú zvýšenie zásob na úkor ich rôznorodosti, a nie množstva. Existuje však základ, ktorý by mal byť prijatý:

 • Akrylová priadza je materiál najobľúbenejší v práci majstrov amigurumi a odporúča sa tiež začať s mladými maliarkami, ktoré nie sú oboznámené s technikou pletených bábik. Akryl je mäkký na dotyk, poslušný práci a široká ponuka je prezentovaná aj v najmenších obchodoch za prijateľné ceny. Veľkou výhodou akrylových nití je ich schopnosť udržať tvar aj po umytí, takže akryl je ideálny pre deti.
 • Bavlnené priadze uprednostňujú remeselníci s určitými skúsenosťami pri vytváraní amigurumi. Aby si hračka zachovala svoj tvar, musí byť viazanie urobené v hustej plachte. Ak sa vykoná správne, niť poskytne pevný rám s čistým vzhľadom.
 • Vlna priadze môže hračka objemné, dať mu nejakú váhu. Vlna amigurumi je však vhodná len ako zberný predmet alebo dekoratívny prvok. Všetko preto, že pri umývaní alebo aktívnom používaní vlny stráca svoj tvar. Neskúsená ihla určite ocení vlnu za možnosť hrebeň do hotovej hračky a skryje možné chyby.
 • Priadza "tráva" pomôže vytvoriť vlasy malého muža alebo chlpaté zvieracie srsti. Avšak pri jeho používaní má zmysel zmeniť háčik na pletacích ihliciach, najmä ak je skúsenosť s pletením malá.
 • Háčik je zvolený v závislosti od hrúbky nite, o niečo menšej, než je určená na pletenie veľkých predmetov. Čím tenší je háčik, tým vyššia je hustota plátna hračky a stabilita jej tvaru. V hotovej hračke by mali byť úplne chýbajúce diery v nástroji.
 • Pletacie ihlice budú s najväčšou pravdepodobnosťou potrebné pri použití jednotlivých materiálov. Napríklad, ak je párenie takmer slepé, pri použití "buriny". Je dôležité, aby hrúbka lúčov neprekročila veľkosť 1,5-3, potom bude väzba hustá.
 • Silikón a syntetický zimič sú najčastejšie plnené plnidlom. Neupchávajú, zle absorbujú vlhkosť a príjemne pružia, čo vytvára dobrý tvar hotovej hračky.
 • Korálky pre oči. Ako už bolo spomenuté vyššie. Charakteristickým znakom amigurumi sú veľké oči. Aby ich majstri používali veľké, lesklé korálky vysokej kvality. Uložiť, nákup lacné čínske alebo kórejské korálky, v tomto prípade nemá zmysel. Môžu pokaziť celkový dojem z hotovej bábiky. Je lepšie kúpiť drahšiu možnosť, ktorá spĺňa všetky estetické požiadavky.
 • Jednoduché šijacie ihly so širokým očkom, do ktorých sa dá vložiť hrubá niť z priadze, budú potrebné na vzájomné šitie častí hračiek medzi sebou.

Rôzne dekoratívne doplnky vo forme stuhy, gombíky, korálky, tkaniny, drôtu - to všetko môže pomôcť pri dizajne vzhľadu bábiky.

Šijacie nástroje, ako sú nožnice, pinzety, pletacie vidlice.

Dôležitá rada, na samom začiatku vašej cesty, skúste pliesť čokoľvek z rôznych typov priadze. To poskytne príležitosť zažiť materiál a pochopiť, ktorý z nich bude vhodný v konkrétnej hračke av určitom štádiu.


    

Pletacie vzory a techniky

Základom techniky pletenia amigurumi je pletenie v kruhu, takže všetky detaily sú okrúhle alebo oválne. Avšak, pletenie vzory docela vám umožní, aby sa obrovské množstvo hračiek. Podstatou techniky „Amigurumi ring“ je, že 6 slučiek je nasmerovaných na ukazovák, ktoré sú potom háčkované a vytvárajú husté kruhové plátno. Táto metóda sa používa pri vytváraní samotných japonských Amigurumi. Ihly z iných krajín prispôsobili techniku, čím sa znížil počet otáčok vlákna okolo prsta, hoci podstata techniky zostala rovnaká. Začiatočník má právo použiť ktorúkoľvek z možností, aj keď je dokázané, že japonské vybavenie je stabilnejšie a hustejšie.

Pokiaľ ide o háčkovacie vzory, dva sa používajú v amigurumi: háčkované alebo háčkované. Prvá možnosť je dôležitá, pretože je schopná zaistiť tesné spojenie nití, čo znamená, že hotová hračka si zachováva svoj tvar. Druhá možnosť je dobrá, pretože znižuje čas pletenia. Obe techniky sú široko používané v háčkovanie, a preto nie je ťažké nájsť ich majstrovské kurzy na internete alebo špeciálne časopisy. Stĺpec bez nakida v nakreslených schémach je označený vo forme rozšíreného písmena "T", s nakida - rozšírené písmeno "T" stojace na ovále. Na vytvorenie amigurumi je autor povinný zvládnuť obidva varianty pletenia.

    

Príslušenstvo Amigurumi

Spočiatku, amigurumi zahŕňa vytvorenie hračiek, ale v posledných rokoch niektoré doplnky boli tiež vykonané v tejto technike: kľúčenky, prívesky, hračky na vianočný stromček, a mnoho ďalšieho. To je veľmi výhodné vďaka malej veľkosti výrobkov amigurumi a ich vysokej odolnosti pri použití správnych materiálov. V skutočnosti, príslušenstvo zapadá presne rovnakým spôsobom ako hračky, s jediným rozdielom, že k nim sú prišité ďalšie háčiky, zapínadlá a reťaze. Suveníry vyrobené technikou amigurumi budú skvelým darčekom vhodným pre takmer každý vek.


    

Bábiky z polymérnej hlinky

Ďalšou úžasnou technikou, ktorá pomáha vytvárať vnútorné bábiky vlastnými rukami, je modelovanie polymérnej hliny. Tento nádherný materiál vám umožní vytvoriť malé sochy, ktoré vyzerajú tak prirodzene, že sa zdá, že ožijú malé kukly. Najlepšie vyzerá bábiky vyrobené vo forme anjelov a detí, ale rozsah autorovej predstavivosti nie je obmedzený na nič. Tam sú hlinené víly, princezny, dokonca aj bábiky vyrobené z fotografie ich budúceho majiteľa. Polymérnu hlinku je možné vyrobiť ako pevné figúrky a závesné bábiky, ktoré môžu ohýbať ruky alebo nohy.

Dôležitá rada je skôr, ako začnete vytvárať polymérnu hlinenú bábiku. Pracujte s týmto materiálom v inom, jednoduchšom smere a vnímajte jeho pružnosť a plasticitu.


    

Materiály a nástroje pre prácu

Ak chcete vytvoriť autorovu bábiku, budete musieť zostaviť impozantný kufrík materiálov a nástrojov pre prácu. Medzi nimi: malý bar z mäsovo zafarbenej polymérnej hliny, sada stohov zubov, drôt, jednoduchá fólia na pečenie, ako aj materiály na zdobenie bábiky (tkanina, farba, priadza). Ak chcete dať bábiku pekný lesk, zásobiť sa lesklým lakom v balóne. Kvalifikovaní majstri postupne dopĺňajú tento štandard s profesionálnymi nástrojmi. Napríklad kliešte, rytec, leštiace špongie rôznej tuhosti. Všetky vyššie uvedené nástroje sú tradične považované za mužské, a preto majstri potrebujú čas na ich zvládnutie a použitie v kvalitnej tvorbe bábiky.

Výrobná technika

Technologický proces výroby bábik z polymérnej hliny zahŕňa mnoho krokov:

 • Najprv sa vytvorí náčrt hračky, ktorý zahŕňa nielen tvar tela, ale aj dekoratívne prvky oblečenia.
 • Rám je vyrobený z medeného drôtu, na ktorý sa bude neskôr lepiť. Namiesto hotových končatín a hláv sa vytvárajú polotovary z fólie.
 • Na ráme nanesie rovnomernú vrstvu ílu, vytvorí sa tvár.
 • Potom je bábika tónovaná farbami alebo pastelkami a spálená.
 • Po vypálení je telo obalené obväzom, ktorý je upevnený lepidlom alebo niťou.
 • Pripravené telo je obalené látkou a oblečené. To môže byť jednoducho nosí na vrchole alebo šité priamo na bábiku.
 • Farby namaľujú tvár, lak.
 • Z priadze alebo umelých vlasov vytvorte účes bábiky.

V procese práce na bábiku môže pán zmeniť technológiu, urobiť ju vhodnejšou pre seba, ale celý proces tvorby vyzerá takto. Bábika z polymérového ílu môže byť úžasným novoročným darčekom.

    
         

Látkové bábiky

Dizajnéri milujú zdobiť jemné dievčenské izby textilnými interiérovými bábikami. Ich použitie pre aktívne hry sa však neodporúča. Tkanivové bábiky sú dosť krehké, aktívne dieťa ich pravdepodobne za pár dní zafarbí alebo roztrhne. Avšak, ak matka môže opraviť bábiky a nebojí sa šiť nové často, potom tkanina bábika sa môže stať jednou z obľúbených hračiek. Existuje mnoho techník, ktoré umožňujú šiť textilné bábiky, ale najviac milovaný boli a stále sú podkrovné bábiky, Big Rumpet, Tilda a ovce bábiku. Bez ohľadu na to, akú techniku ​​by preferovala remeselník, potrebovala by štandardný súbor materiálov a nástrojov, ktoré má väčšina žien.


    

Materiály a nástroje

Aby bolo možné vyrobiť handrové bábiky, vyšívačky vybavia celý pracovný kútik. Dôvod spočíva v tom, že tvorcovia týchto krásnych hračiek používajú najväčšie množstvo materiálov, v porovnaní s milovníkmi iných výrobných techník:

 • Ako základ sa používa bielený kaliko. Je pomerne hustá a ľahko sa s ňou manipuluje.
 • Na odevy sa používajú súpravy tkanín na patchwork. To uľahčuje výber základného materiálu a sprievodnej tkaniny.
 • Holofiber, sintepukh, silikón sú vhodné na plnenie - jedným slovom, všetko, čo je k dispozícii a stojí za to stojí za to.
 • Farba tela otvorených častí tela je vytvorená pomocou škorice, vanilky, kávy, zmiešanej s vodou a lepidlom. Môžete vyfarbiť bábiku špeciálnym práškom alebo kriedou, ale na tkanine rýchlo stratia svoju farbu.
 • Všetko sa používa ako šijacie nástroje, od ihiel až po šijacie stroje.
 • Šijacie doplnky na registráciu môžu zahŕňať korálky, stuhy, kamienky, čipky, kamene, gumičky.

Jedným slovom, keď šijeme profesionálne textilné bábiky, ihlové ženy potrebujú vlastný malý šijací obchod.

    
    
    
    
    
    
    
    

Podkrovná bábika

Technika šitia podkrovných bábik pochádza z Ameriky, ktorú matky po ušití šili svojim deťom zo zvyškov tkanín. Ich vlastnosťou boli šité vlastenecké atribúty: vlajky, národné kroje, nápisy na oblečení. Dnes sú loftové bábiky takou špeciálnou triedou hračiek, pre ktoré neexistujú striktné vzory. Pre ich šitie, každý autor sám prichádza so vzorom, založeným výlučne na ich vlastných preferenciách. Ľan a bavlna sa používajú ako materiály. Hotová bábika je vždy umelo starnutá, takže vyzerá, ako keby ležala v podkroví vášho domu, okrem iného, ​​na mnoho rokov. Na tento účel je telo bábiky nasiaknuté zmesou kávy a vody a pečené v rúre. Káva aróma zostáva s hračkou na dlhú dobu, čo priťahuje fanúšikov celého sveta.


    

Dummy Doll

Pánske alebo snehové gule sú vytvorené takým spôsobom, že môžu stáť na nohách a nemajú pevný rám vo vnútri. Na dosiahnutie tohto efektu sa využívajú dve veci: špeciálna forma chodidla a veľmi hustá nádcha. Aby sa veľké motto nespadlo, jeho autori používajú štandardný vzor, ​​preto jedinečnosť bábiky je obmedzená na jej vonkajší dizajn, a to účes, oblečenie a doplnky. Tváre veľkých bratov sú podobné: všetky majú malé oči a malé ústa, v niektorých bábikách nie je vôbec žiadne ústa.


    

Bábika Tilda

Tilda prišla len pred niekoľkými rokmi, dizajnér z Nórska, Tony Finnanger. Tieto kukly sa vyznačujú dlhými nohami a rudými lícami. Medzi autorskými tilde môžete stretnúť ženy všetkých profesií, zajačikov, mačiek, dokonca aj Santa Clausa. Sú šité podľa náčrtkov ich tvorcu, a preto, podobne ako Snowballs, sa líšia len v exteriéri. Každá odchýlka od patentovanej bábiky Finnanger nakoniec vedie k tomu, že hračka prestáva byť Tildou v plnom zmysle slova. Môžete nájsť vzory v knihách autora alebo prehrabávanie prostredníctvom internetu.


    

Bábika jahňacie

V skutočnosti, jahňacie bábiky nie sú samostatným smerom v klasifikácii textilných bábik, ale skôr výstrelok. V posledných rokoch, roztomilé ovce teraz a potom sa objaví v televízii. Krásne a milé zvieratá sa jednoducho nemohli stať prototypom pre stovky ihličiek na svete. Preto každý z týchto smerov vytvára vlastné chlpaté bábiky oviec na základe individuálnych vzorov a úplne odlišných veľkostí. Je možné nájsť ovce vo vzoroch smeru Tilda, v rukách Bolsherozhek, a niektorí z kvalifikovaných pracovníkov spolu kombinujú textílie a ílu, vytvárajúc originálne zvieratá, ktorých papuľa je vyrobená pomocou liatia, a vlna je úplne prešitá. Preto môžete nájsť alebo vytvoriť si vlastnú ovcu tak, ako chcete.


    

Z plsti

Najviac originálne hry bábiky sú šité z plsti, ktoré nielen zdobia interiér, ale aj radosť dievčatá. Takéto bábiky sú vytvorené podľa vzoru strednej a hrubej vlnenej plsti. Materiál je pomerne mäkký a plastový, takže textília sa v procese nerozbije a zanechá škaredé pásy. Vlastnosť plsti bábiky je, že je šitá ručne, takže stehy by mali byť malé, čisté a čo najviac rovnaké. Práca sa vykonáva v častiach, jednotlivé časti sú šité na samom konci. Čo sa týka rozmanitosti plstených bábik, je úplne neobmedzená. Môžete kresliť sami, alebo nájsť náčrt kukly sa vám páči a vytvoriť si vlastné majstrovské dielo. Zaujímavé je, že vonkajšie oblečenie, napríklad kabát alebo klobúk, je možné šiť samostatne a obliekať ako hru.

Z kapronových pančúch

Takéto kukly vytvárajú mimoriadne domácu atmosféru interiéru. Navyše, materiály na vytvorenie bábiky stoja minimálne peniaze, ale výsledok je taký realistický, že nenecháva nikoho ľahostajného. Bábika, vyrobená z kapronových pančuchových nohavíc, sa najprv naplní výplňou a až potom vytvorí spôsob, akým ju autor zamýšľal. Táto funkcia vám umožní vytvoriť nielen vzor, ​​ale aj proces varenia. Výsledkom je, že za pár hodín sa vytvorí jedinečný darček s malými alebo žiadnymi nákladmi: staré pančuchy, malý polstrovaný polyester, nite a textílie na oblečenie - to je všetko, čo sa od autora vyžaduje.


    

Z papierovej hmoty

Создание кукол из папье маше - это не просто увлечение. Это страсть, которая рождается еще в школе и не отпускает на протяжении всей жизни. В их основе бумага, клей и грунтовка. Если кукла создается исключительно в декоративных целях, то подойдут старые газеты. Ak sa predpokladá, že môžu spadnúť do rúk detí, je lepšie ho nahradiť čistým papierom alebo toaletným papierom. V novinách môže byť škodlivé olovo. Podstata výroby: papier je namočený vo vode, a potom hnetený do stavu kaše, po tom, prebytočná vlhkosť je lisovaná, lepidlo je pridané a druh "cesta" je hnetené, z ktorého je vytvorená bábika, po model tvrdne, je potiahnutý základný náter. Túto prácu môže vykonávať aj malé dieťa, takže matky môžu bezpečne užívať deti ako pomocníci, chlapci aj dievčatá.


    

V obrovskom remeselnom svete, nájsť takú vnútornú bábiku, ktorá sa vám páči dosť pre vás. Všetky sú pekné a atraktívne, ale majú vlastnosti, ktoré ich odlišujú. Zapojiť sa do tvorby bábik znamená odsúdiť sa na mnoho zaujímavých večerov, nových známych, tvorivých stretnutí, pekných darčekov. Malí alebo veľkí, chlapci alebo dievčatá, šelmy, vtáky, anjeli - predstavivosť autorov bábik sa neobmedzuje na absolútne nič, stojí za to raz to skúsiť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár