Interiér malej veľkosti WC: funkcie, dizajn, farba, štýl, 100+ fotografií

Rozloženie malá kúpeľňa

Usporiadanie kompaktného WC závisí od veľkosti miestnosti a možnosti rozšírenia chodbou. Ak demolácie stien nie sú zahrnuté v plánoch, potom sa môžete uchýliť k iným opatreniam.

 1. Vyberte práčku z malej toalety (preneste ju do kúpeľne alebo do kuchyne).
 2. Dajte závesné WC, ktoré sa hodí do každého malého interiéru, šetrí miesto a všetky jeho komunikácie sú skryté.
 3. Namiesto skriniek na skladovanie čistiacich prostriedkov a dezinfekčných prostriedkov použite nad toaletu výklenok.
 4. Ak je dom je domovom viac ako 4 osoby, potom pre pohodlie ranných poplatkov v kúpeľni, môžete dať umývadlo.
 5. Dvere by sa mali otvárať bez prekážok.
 6. Lesklá podlaha, steny alebo strop odrážajú svetlo a opticky zväčšujú interiér malej toalety.

Nástenné dekorácie

Povrchová úprava v interiéri malej toalety sa môže líšiť podľa rozpočtu opravy.

tapeta

V záchode nie sú žiadne okná, ale je tu relatívne vysoká vlhkosť, takže si musíte vybrať vinyl na netkanej podložke z tapety, ktorá je odolná voči vlhkosti. Steny musia byť najprv vyrovnané a ošetrené antifungálnym roztokom.

Dizajn môže byť kvetinový, vzorovaný alebo geometrický. Môžete tiež vložiť tapetu rôznych farieb, napríklad zelenú a bielu tapetu pre vizuálne zväčšenie interiéru malej toalety.

Vo fotografii nástenné dekorácie vinyl tapety v tmavom a svetlom tieni, ktoré zdôrazňujú interiér malej kúpeľne v klasickom štýle.

Nástenné maľby

S fototapety je možné rozlíšiť jednu alebo dve steny WC proti obyčajnému pozadiu neutrálnej tapety bez vzoru. Obrazy budú vhodné na základe štýlu interiéru, napríklad obraz vlny, pláž bude vyhovovať morský štýl. Môže to byť krajina, rieky, morské živočíchy, hory.

dlaždice

Je lepšie zvoliť dlaždicu veľkej a priemernej veľkosti, stojí za to odmietnuť malú dlaždicu (mozaiku). S lesklými dlaždicami by mala byť podlaha matná a naopak. Doska môže byť rozdelená vlysy, uložené paralelne, striedavo a uhlopriečne, aby sa skryli neparalelnosti stien.

Na fotografii sú steny a podlaha zdobené veľkými dlaždicami, šatníková skriňa je zabudovaná do steny a nevyčnieva nad toaletu, aby sa ušetrilo miesto.

Tekuté tapety

Pre tekuté tapety by mal byť povrch namazaný a natretý základným náterom. Po nanesení tapety nechajte uschnúť a naneste ochrannú vrstvu z akrylového laku. Roztrúsené flitrami a hodvábnymi vláknami dodá stenám malej toalety zaujímavý vzhľad.

Laminátové podlahy

Laminát môže byť pripevnený k lepidlu priamo na stenu, potom bude priestor skrytý nie viac ako z položenia dlaždíc. Laminát môže dokončiť jednu stenu, časť alebo úplne urobiť drevený interiér malej toalety, ale potom si musíte vybrať rôzne farby dreva pre podlahu a steny.

maľovať

Farba by mala byť odolná voči vlhkosti a mala antibakteriálne indikátory. Vhodná emulzná farba s akrylovou, latexovou, silikónovou kompozíciou. Maľujte povrch v dvoch farbách rôznymi spôsobmi:

 • vizuálne oddeliť spodnú a hornú časť stien;
 • urobiť neopatrnú hranicu farebného prechodu podľa typu ťahu alebo hladkej jantárovej farby;
 • maľovať protiľahlé steny v rôznych farbách;
 • urobte kontrastnú stenu za toaletou.

Fotografia ukazuje interiér malej modernej kúpeľne s maľovanými ľahkými stenami a laminátovými podlahami, kde biely lem dodáva priestor.

panely

Panely zakryjú 5 cm steny na každej strane, ale zakryjú viditeľné nerovné povrchy. Plastové panely šetria rozpočet a čas. Pri správnej inštalácii PVC neumožňuje vlhkosť a neprispieva k tvorbe plesní.

Kombinovaná povrchová úprava

Kombinácia dvoch dokončovacích materiálov sa často nachádza v interiéri malej toalety bez vane. Bežné kombinácie:

 • dlaždice a farby;
 • dlaždice a tekuté tapety;
 • dlaždice a tapety;
 • drevené dosky a farby.

Podlahové krytiny

Hlavnou požiadavkou na podlahové materiály je, že nie je klzká a dobre znášaná vniknutím vlhkosti.

dlaždice

Dlaždica môže byť kameninová alebo porcelánová kamenina, vhodnejšie sú svetlé odtiene. Podlaha môže byť monofónna, s dizajnom, inou veľkosťou a spôsobom pokládky, dlažba pod stromom je tiež populárna.

Laminátové podlahy

Laminát musí mať vodotesnú triedu s impregnovanými hranami, ochrannou vrchnou vrstvou a PVC podkladom odolným voči vlhkosti, korkový substrát absorbuje vlhkosť.

Fotografia zobrazuje interiér malej kúpeľne s laminátom v hnedých tónoch, ktorý je kombinovaný s farbou umývadla.

linoleum

Linoleum, ak je správne položený, nebude hromadiť prach a plesne pod ním. Mal by byť položený na rovný povrch, lepený a utesnený sokel vedľa steny (alebo pogumovaný sokel). Linoleum by si malo vybrať obchodnú triedu s vysokou životnosťou.

Samonivelačná podlaha

Samonivelačná podlahová zmes z cementu, piesku, sadry je epoxidová, polyuretánová, biela, sivá, transparentná, s 3D vzorom.

Stropné dekorácie

Stretch strop

Stretch strop sa nebojí vlhkosti, je ľahké sledovať, môže byť lesklý a odrážať svetlo, prezentované v širokom rozsahu. Pre malý interiér WC je lepšie zvoliť jednoúrovňové plátno.

panely

Panely MDF alebo PVC sú vhodné pre nákladovo efektívne dokončovanie. Tam sú bezšvové panely a viditeľné švy.

maľovať

Farba pre interiér malej toalety by mala zvoliť svetlé odtiene (biela, šedá, piesková, červená, modrá). Farba sa nanáša buď na vodnej alebo vodnej disperzii (akryl a latex) s protiplesňovými aditívami.

Na fotografii vľavo sú steny a strop natreté jednou farbou, ktorá vytvára efekt pokračovania steny. Biele osvetlenie odráža biely povrch a dodáva priestor.

sadrokartón

Sádrokartónový strop skrýva 5-7 cm vzdialenosti od malej toalety, ale tiež skrýva podlahové dosky alebo nezrovnalosti stropu. Je možné vytvoriť výklenok, vlnu s osvetlením zo sadrokartónu. Môže byť prelakovaný a tým zmeniť interiér toalety.

Voľba inštalatérstva a nábytku

Inštalatérske práce v úzkom WC by mali byť malé, neskladajú priestor a zostávajú funkčné.

škrupina

Pre pohodlie a hygienu môžete umývadlo nainštalovať do malej toalety, ktorá nezaberá veľa miesta. Umývadlo je možné nakloniť a umiestniť nad nádržku, štvorcovú alebo obdĺžnikovú. Mixéry sú tiež vyrábané v malej veľkosti. Umývadlo môže byť zavesené, hranaté, s nočným stolíkom.

Na fotografii vľavo visí umývadlo a toaleta v jednej farbe so zlatým kovaním pod klasickým bielo-fialovým vnútrom kúpeľne.

WC misa

WC môže byť inštalované v klasickom prevedení - v strede steny alebo v rohu. Kompaktné toalety nepredstavujú ťažkosti, vyzerajú miniatúrne, nezaberajú veľa miesta. Tam sú podlahy, zavesené, hranaté.

Farba môže byť štandardná biela, čierna, červená, modrá. Ak je interiér malej kúpeľne je tematický alebo monofónne, potom je možné klásť dôraz nie na stenu, ale na farbu WC misy. Napríklad, červená toaleta je vhodná pre červený, biely, čierny interiér WC.

nábytok

Okrem inštalatérskych prác je lepšie odmietnuť umiestniť práčky a skrinky do kompaktného WC. Môžete sa obmedziť na nástennú skrinku alebo poličku, výklenok na skladovanie papiera a čistiacich prostriedkov.

Osvetlenie a dekoračné predmety

osvetlenie

Osvetlenie by malo byť základné a miestne. Pre hlavné osvetlenie sú vhodné matné sklenené lampy zapustené do stropu alebo malé bodové svetlá. Zásuvky a prepínače by mali byť vybavené ochranou proti pádu. Dekoratívne osvetlenie môže byť pozdĺž stropu, pozdĺž základnej dosky akejkoľvek farby.

Na fotografii je kombinácia základného, ​​výklenkového a dekoratívneho osvetlenia v malej kúpeľni hnedo-béžového interiéru.

výzdoba

Nemalo by byť veľa dekoratívne doplnky v malom interiéri, ale dekoratívne dlaždice so vzorom je prípustná, zvýraznenie farebný akcent na stenách, farebné WC veko, mydlo box, obrázky v ráme. Ak chcete zväčšiť priestor na prednej stene zo stredu steny na strop, môžete zavesiť zrkadlo.

Farebný roztok

Nápady farebného dizajnu nezávisia od veľkosti miestnosti, pretože každá farba má niekoľko subtónov, ktoré sú vhodné pre úzku alebo malú toaletu.

biela

Biela farba v interiéri kúpeľne je bežnejšia, robí to ľahší a priestrannejší. V kombinácii s inými pastelovými a svetlými farbami: čierna, bylinná, šarlátová, béžová. Dôraz je možné klásť na farebnú inštaláciu. Podobné sú mliečne a tieň ayvori.

čierna

Čierny interiér je kombinovaný s bielym potrubím. Spája v sebe sivú, šarlátovú, jantárovú farbu.

Čierna a biela

Čiernobiely interiér malej toalety kontrastuje. Biela môže byť strop a podlaha, a steny sú položené s čiernymi a bielymi dlaždicami, alebo v šachovnicovom vzore. Kombinácie a proporcie sa líšia rôznymi spôsobmi.

Na fotografii vytvárajú biele inštalatérske a lesklé čierne dekoratívne dlaždice organický vzhľad interiéru, kde zohráva dôležitú úlohu chladné osvetlenie.

zelená

Zelená farba pripomína prírodu v kombinácii s kávou, bielou, béžovou, zlatou farbou.

žltý

Žltý interiér malej kúpeľne nepreťažuje, zapĺňa miestnosť teplom, kombinuje sa s nevädzou modrou, čiernou a fialovou.

šedá

Šedý interiér s chrómovým mixérom, gombíkmi, kovovým povrchom vytvárajú moderný štýl. V kombinácii s bielou, ružovou, čiernou.

Na fotografii vľavo je sivobiele WC s inštaláciou a umývadlom, kde sú komunikácie skryté pod výklenkom a slúžia ako prídavný regálový stôl.

červená

Červená farba sa najlepšie riedi bielymi inštalačnými, čiernymi alebo žltými dekoračnými predmetmi. Ide dobre s bielou.

Béžová a hnedá

Béžová a hnedá sú úspešne kombinované na malom priestore, doplnené žltou, bielou, pieskovou farbou. Tmavo hnedé drevo je možné kombinovať s béžovou farbou.

modrý

Modrá je obľúbená v kombinácii s modrou, bielou, smaragdovou, čiernou. Modrá môže byť dlaždice, WC, svetla.

Na fotografii vpravo, v interiéri modrej kúpeľne s rozloženou uhlopriečkou, táto technika opticky posúva steny od seba.

Interiéry kúpeľňových interiérov

moderný

Moderný štýl je vytvorený ergonomickou inštalačnou inštaláciou, sivými, bielymi kvetmi, minimálnym dekorom a funkčným usporiadaním.

klasický

Klasický interiér toalety je hádaný v béžovo-zlatých farbách, dekoračných maľbách, hladkých stenách, mäkkom osvetlení a zlatom kovaní.

Na fotografii vľavo je malá toaleta s dlažbou na podlahe a závesným umývadlom s pozlátenou sanitou v klasickom štýle.

podkrovie

Loftový štýl WC je často monochromatický biely alebo sivý, niekedy s murivom, jednoduchými malými lampami a matnou podlahou.

Provence

Interiér WC v štýle Provence je biely-zelený, bielo-fialový. Tapety sú vybrané s obrázkom kvetov alebo pruhov. Skriňa nad toaletou je vyrobená v provensálskom štýle a maľovaná v pastelovo zelenej farbe.

škandinávsky

Interiér škandinávskeho WC pozostáva z jednoduchosti a minimalizmu. Biele inštalatérske práce sú kombinované so svetlou drevenou podlahou, keramickými tehlami a malými kvetmi v kvetináčoch.

mora

Morský štýl je vytvorený pomocou 3D tapety, modrá dlažba, modrá mozaika, samonivelačné 3D podlahy s obrazom morského dna, biele steny s modrými rozvodmi.

Na fotografii vpravo je malá morská kúpeľňa s umývadlom a štandardným WC, kde zrkadlo a obraz zdobený lanom pripomína more.

Fotogaléria

Interiér malej kúpeľne je možné meniť nielen kombináciou s kúpeľňou, ale aj pomocou plánovania podlahy, ako aj prispôsobenia farieb. Nižšie sú uvedené príklady fotografií dizajnu malého štvorcového WC.

Zanechajte Svoj Komentár