Oprava v praxi: ako prekresliť nábytok sami

Niekedy sú situácie, keď maľovanie nábytku je najlepšia cesta von z tejto situácie. Napríklad ste presunuli skriňu do inej miestnosti a teraz sa nezhoduje s odtieňom parkiet.

Už vás nebaví vyblednuté tóny, alebo chcete niečo nové? Starý nábytok je vyrobený z prírodného dreva, ale už dávno stratil svoj atraktívny vzhľad? Vo všetkých týchto prípadoch, záchranné kefy a farby. Maľovanie nábytku vlastnými rukami - proces nie je príliš komplikovaný, ak sa budete riadiť technológiou.

proces

  • Čistenie povrchu

Najprv je potrebné zmyť všetky povrchy nečistôt a mastných usadenín. Na tento účel sa používajú detergenty a špongia. Po umytí nábytku by sa mal dôkladne vysušiť obrúskami.

  • Demontáž nábytku

Pred prekreslením nábytku, musí byť rozobratý, ale to nie je vždy vhodné. Kompozitné skrinky a zásuvky so zásuvkami, obloženými fasádami sa musia rozobrať, aby sa práca dobre vykonala. Tiež nezabudnite uvoľniť nábytok z rukoväte a všetky ďalšie vybavenie.

Nábytok jednoduché formy môžu byť maľované bez demontáže. Nie je potrebné rozoberať skrine av prípade, že sa chystáte obmedziť maľovanie fasád.

Tip: pred začatím práce, kovanie, ktoré neplánujete odstrániť, ako aj tie časti nábytku, ktoré nebudú natreté, ale sú priľahnuté k natretým povrchom, môžu byť prilepené krycou páskou.

  • Brúsny povrch

Brúsenie pred lakovaním nábytku je nevyhnutným procesom, najmä ak je jeho povrch laminovaný. Moderné nátery sú vyrobené z polymérnych fólií a farba sa na nich nelepí.

Aby bol laminát rovnomerne zafarbený a náter je dobre prilepený, je potrebné spevniť adhéznu prácu, tj priľnavosť laku na podklad, na čo by mal byť čo najpevnejší. Na tento účel sú všetky povrchy starostlivo ošetrené brúsnym papierom, "null".

Nezabudnite si použiť respirátor: práca je veľmi prašná a výsledný prach je nezdravý.

  • Povrchový základný náter

Pred začiatkom maľovania nábytku vlastnými rukami, je potrebné na povrchu. To je nevyhnutné, aby farba padala rovnomerne a časom sa nezačala odlupovať.

Budete potrebovať základný náter, ktorý je vhodný pre všetky povrchy vrátane skla a dlažby. Takéto primery na báze polyuretánu sú pomerne drahé, ale tento odpad je opodstatnený: záleží na tom, ako dobre sa základný náter nachádza, ako dobre bude náter držať.

Po aplikácii by mal byť základný náter najmenej 12 hodín.

  • Vady a praskliny

Pred prekreslením nábytku, je potrebné zapečatiť chyby a praskliny, aj keď sa zdajú byť zanedbateľné. To sa vykonáva pomocou tmelu, napríklad na báze latexu alebo epoxidu.

Najlepšie je tmeliť povrch po natretí povrchu - niektoré z drobných chýb odstránia pôdu a bude jasne vidieť, na ktorých miestach potrebujete pracovať. Po zaliatí prasklín a trhlín nechajte výrobok v prípade potreby vyschnúť, prejdite okolo „nula“ a povrch znovu naplňte. Po druhom základnom nátere musí byť nábytok sušený najmenej 12 hodín.

  • Výber farby

Tak, aby výsledok maľovania nábytku nesklamal, musíte si vybrať „správne“ materiály, vrátane najvhodnejšieho náteru.

Ak je povrch laminovaný fóliou, potom si môžete vybrať z alkydových smaltov a farieb na báze polyuretánu. V banke hľadajte značku: „na nábytok“, spĺňa všetky požiadavky na farby a laky používané v interiéri.

Epoxidová farba dlho schne a vonia dlho. Pomocou špeciálnych podkladových náterov môžete použiť akrylové latexové farby, ale výsledok sa nemusí potešiť.

  • Výber nástrojov pre maľovanie

Na maľovanie nábytku vlastnými rukami potrebujete nástroje: špachtle (lepšia guma) na tmel, kefy na nanášanie základného náteru, kefy na valčeky na farby alebo štetce. V niektorých prípadoch sa vyžaduje efekt „nerovnomerného“ nanášania farby s viditeľnými pruhmi štetca - napríklad pre nábytok v štýle Provence.

Ak chcete získať rovný povrch - použite valček z velúr. Pena ako „kožušina“ pre valec pri práci s nábytkom nie je vhodná. Ak chcete pracovať v rohoch a na iných miestach, kde sa valec neotáča, budete potrebovať malú kefku so skoseným štetinovým rezom.

Ako profesionálne prekresliť nábytok? Použite striekaciu pištoľ, jej spotreba by mala byť od 20 do 200 g farby na meter štvorcový. Výpočet priemeru dýzy a požadovaný tlak je možné vykonať na špeciálnych tabuľkách, vzhľadom na viskozitu použitej farby.

  • dokončovacie práce

Povrchová úprava maľovaného nábytku je pokrytá lakom. Je lepšie, ak ide o lak na báze vody, ktorý do ovzdušia nevypúšťa zápach a škodlivé látky. Obzvlášť dôležitý je náter na nábytok, ktorý sa často dotýka rukami, dotýkajúci sa počas pasáže.

Takže dvere skladovacieho systému vo vstupnom priestore alebo kuchynskom nábytku môžu rýchlo stratiť atraktívny vzhľad, ak ich nechránite vrstvou laku a ešte lepšie dvomi. Medzi aplikáciou prvej a druhej ochrannej vrstvy laku by mala byť najmenej 24 hodín.

Zanechajte Svoj Komentár